Autor Wątek: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit  (Przeczytany 12080 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #15 dnia: 26.09.2016, 13:56 »


 

A dużym rozczarowaniem wysokość siedziska.


A było tak rosnąć? ;)
 Nie wystarczyło jak Arunio, 170cm? :) Nie miał byś teraz problemu. :D 
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #16 dnia: 26.09.2016, 14:16 »


 

A dużym rozczarowaniem wysokość siedziska.


A było tak rosnąć? ;)
 Nie wystarczyło jak Arunio, 170cm? :) Nie miał byś teraz problemu. :D

 :D :D :D :D Dobre :thumbup:

Arunio-problem rozwiązałem ;) co nie oznacza, ze się nie rozczarowałem :(
Ale nawet jak się nie rozczaruje- to lubię łapy wsadzić, i coś przerobić- po swojemu

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #17 dnia: 26.09.2016, 14:22 »


 

A dużym rozczarowaniem wysokość siedziska.


A było tak rosnąć? ;)
 Nie wystarczyło jak Arunio, 170cm? :) Nie miał byś teraz problemu. :D

 :D :D :D :D Dobre :thumbup:

Arunio-problem rozwiązałem ;) co nie oznacza, ze się nie rozczarowałem :(
Ale nawet jak się nie rozczaruje- to lubię łapy wsadzić, i coś przerobić- po swojemu
I za to szacuneczek. :thumbup:
Myślimy podobnie. Nie od razu zwrot, ale widzimy potencjał, i po małych przeróbkach jest zajeb.....ozka!
 Nie zawsze można dostać to, co 100% nas zadowoli.
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #18 dnia: 26.09.2016, 14:27 »


 

A dużym rozczarowaniem wysokość siedziska.


A było tak rosnąć? ;)
 Nie wystarczyło jak Arunio, 170cm? :) Nie miał byś teraz problemu. :D

 :D :D :D :D Dobre :thumbup:

Arunio-problem rozwiązałem ;) co nie oznacza, ze się nie rozczarowałem :(
Ale nawet jak się nie rozczaruje- to lubię łapy wsadzić, i coś przerobić- po swojemu
I za to szacuneczek. :thumbup:
Myślimy podobnie. Nie od razu zwrot, ale widzimy potencjał, i po małych przeróbkach jest zajeb.....ozka!
Nie zawsze można dostać to, co 100% nas zadowoli.
Dokładnie tak jak " mówisz" :)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #19 dnia: 26.09.2016, 20:42 »
Michał to dobrze ujął.
Lecz osprzęt można zainstalować. Tylko kosztuje to sporo przeróbek każdego elementu, który chciałbyś założyć. Michał słusznie zauważył, ze nogi w tej nowszej wersji, są pod sporym katem, co uniemożliwia ustawienie oryginalnego osprzętu, rownolegle do podłoża. Np. Tacki

Jak macie jeszcze pytania- to służę uprzejmie ;)

Dzięki za rozjaśnienie wizji ;)
Osprzęt niby i można montować, tylko pytanie czy jest dostępny w PL i czy ceny nie są chore.

Chyba coś się pomotało z pokrowcami na wędki.
Stary i droższy zestaw, który ma MrProper z pokrowca na wędki ma jedynie kaptury (skarpety - jak to nazwał MrProper) nakładane na oba końce rozmontowanej wędki. Nowy kit 2016 ma pełen pokrowiec na dwa kije z kołowrotkami.

Nowy kit

Stary kit

Nie kłócę się, tylko dociekam... bo chodzi za mną coś do siedzenia+transportu majdanu.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #20 dnia: 26.09.2016, 20:53 »
Postawił bym jednak, na zakup Mariusza. Bardziej podatny na Customs?
Poprawcie jeśli coś zjechałem :-[
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #21 dnia: 27.09.2016, 09:20 »
Tadek - osprzęt o którym piszesz to produkcja stricte od Korum.
Do starszego modelu montujesz osprzęt standardowy każdego producenta, poprzez tulejki które to dodają, do każdego elementu.

Wybór ogromny - każdy coś dopasuje do siebie ;)

Ja nikogo nie namawiam. Każdy sam decyduje co mu się podoba, a co jest bee :-X ;D
Przedstawiłem tylko opis swojego zestawu

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #22 dnia: 27.09.2016, 11:03 »
Panowie, ja doleję łyżkę dziegciu do tej rzetelnej i pozytywnej recenzji Mr Propera :thumbup:

Fotel jest niski i nie ma grubego materiału. Jest dobry do rovingu, czyli do przemieszczania się rzeką i łowienia w różnych jej odcinkach, jednak nie siedzi się na nim specjalnie dobrze, jak jest zimniej to można zmarznąć (oprócz głowy tyłek, nerki - to miejsca gdzie szybko się schładzamy i nie mamy tam największej ochrony). Jednak do plecaka da się zamocować inne fotele.

Pokrowiec na wędki z zestawu to porażka. Wcale nie jest szybki jeżeli chodzi o jego pakowanie.

Ja bym postawił na plecak Koruma, fotel Cuzo - i duży pokrowiec na wędki. W ten sposób możemy spakować dużo, siedzieć wygodnie. Mając w plecaku zestawy, osprzęt itp., fotel na plecach, mamy pokrowiec na wędki, do którego wchodzi oprócz nich sztyca, podpórki, siatka podbieraka (rzecznego). Zostaje nam ręka wolna na wiadro - z zanętami i miskami.

Ja sam zestaw oceniam na 3.5 w skali od 1 do 6. Zdecydowanie najlepszy jest plecak, krzesło też daje radę, ale nie jak jest zimno. Najsłabszy jest pseudopokrowiec. Dlatego lepiej kupować w częściach i samemu kompletować. Ja mam na przykład fotel z JRC, o wadze 3.5 kg. Jest wyższy od Koruma i ma ocieplaną tkaninę. Jednak lepiej podźwigac te 2.5 kg więcej i siedzieć jak król na Cuzo. W pokrowcu możemy mieć podpórki i ramienia do feedera, i łowić jak chcemy, mając otwarte drogi do rozbudowy krzesła. Oby tylko Elektrostatyk wreszcie zaczął sprzedawać te rurki! :)
Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #23 dnia: 27.09.2016, 11:44 »
Lucjan - pół pozytywna, pół ;)

Kto Lubi jednak komfort, lubi posiedzieć wygodnie i nie przedziera się przez zarośla - to, to krzesło nie jest dla niego


Krzesło zakupiłem do szybkich, i ekstremalnie trudnych wypadów.
Do dłuższych zasiadek, posiadam  krzesło karpiowe.  Na którym spoczywam jak Król wygodnie i ciepło, a nawet drzemnąć się można :P

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #24 dnia: 27.09.2016, 18:40 »
W telegraficznym skrócie Lucjan poleca mój zestaw, zna się chłopina trochę na rzeczy :P

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #25 dnia: 27.09.2016, 22:46 »
Panowie, ja doleję łyżkę dziegciu do tej rzetelnej i pozytywnej recenzji Mr Propera :thumbup:

Fotel jest niski i nie ma grubego materiału. Jest dobry do rovingu, czyli do przemieszczania się rzeką i łowienia w różnych jej odcinkach, jednak nie siedzi się na nim specjalnie dobrze, jak jest zimniej to można zmarznąć (oprócz głowy tyłek, nerki - to miejsca gdzie szybko się schładzamy i nie mamy tam największej ochrony). Jednak do plecaka da się zamocować inne fotele.

Pokrowiec na wędki z zestawu to porażka. Wcale nie jest szybki jeżeli chodzi o jego pakowanie.

Ja bym postawił na plecak Koruma, fotel Cuzo - i duży pokrowiec na wędki. W ten sposób możemy spakować dużo, siedzieć wygodnie. Mając w plecaku zestawy, osprzęt itp., fotel na plecach, mamy pokrowiec na wędki, do którego wchodzi oprócz nich sztyca, podpórki, siatka podbieraka (rzecznego). Zostaje nam ręka wolna na wiadro - z zanętami i miskami.

Ja sam zestaw oceniam na 3.5 w skali od 1 do 6. Zdecydowanie najlepszy jest plecak, krzesło też daje radę, ale nie jak jest zimno. Najsłabszy jest pseudopokrowiec. Dlatego lepiej kupować w częściach i samemu kompletować. Ja mam na przykład fotel z JRC, o wadze 3.5 kg. Jest wyższy od Koruma i ma ocieplaną tkaninę. Jednak lepiej podźwigac te 2.5 kg więcej i siedzieć jak król na Cuzo. W pokrowcu możemy mieć podpórki i ramienia do feedera, i łowić jak chcemy, mając otwarte drogi do rozbudowy krzesła. Oby tylko Elektrostatyk wreszcie zaczął sprzedawać te rurki! :)


Roving- jak napisałeś przemieszczamy się, nie koniecznie wzdłuż rzeki.

Pojęciem Rowingu,stalking  określa się również łowienie z ukrycia, podejście nad wodę, nie dostrzeżonym przez ryby.
Krzesło to ułatwia to zadanie ;) To tego zostało stworzone- do trudno dostępnych miejsc i czestego przemieszczania się. Wsród zarośli, krzewów drzew i innych utrudnień, które serwuje nam natura
Nie wyobrażam sobie podejście nad brzeg, wśród krzaków z cuzo i plecakiem na plecach,wiaderkiem w reku  i jak to napisałeś- i z dużym pokrowcem na wędki. na ramieniu lub też w ręce. Oczyma wyobraźni widzę twoją minę :P Jak hacząc cuzo lub duuużym pokrowcem na wędki, zawiśniesz wśród gałęzi krzewów
Pewnie tym zestawem też nie unikniesz niespodzianek- ale prawdopodobieństwo jest mniejsze, tak jak to krzesełko :D
Po za tym tak jak pisałem i powtarzać będę, do szybkich wypadów- gdzie nie potrzeba zabierać całego majdanu, jak dla mnie jest ok. Oprócz pokrowca co już napisałem na wstępie 8) A ty to potwierdziłeś - jest do BANI

Owszem Krzesła karpiowe, lub też typu hair są wygodniejsze, ale to jest inna dziedzina :) To dla wygody, do długich zasiadek, nie dla Rovingu

Jeden preferuje długie wypady karpiowe, drugi preferuje Roving a jeszcze inny Spinning. Gdzie takiego krzesła nie potrzebuje, a tym bardziej krzesła cuzo.

Co do Krzesła JRC- Jesli mówisz o tym krześle


To ja dziękuję - za przeróbki każdego elementu osprzętu. Który to już przerabiałem, dopasowując do krzesła karpiowego.
Który to nie pasuje później do krzesła typu Hair, i musisz kupować dubel

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #26 dnia: 27.09.2016, 23:22 »
Nadal popieram twój wybór Mariusz, Bo wydaje mi się, że doskonale odczytałem, do czego jest tobie potrzebny. I samemu przemieszczając się nieraz w podobnych warunkach, postawił bym identycznie.
Ja sobie nie umiem wyobrazić, bym mógł wziąć Elektrostatyka niemal 7kg. + cały majdan, i przedzierać się z tym przez krzaki. A tym bardziej Cuzo, które samo w sobie super wygodne,ale? Wartość mobilną, ma niemal żadną, przy swojej wadze, gabarycie i ogólnej bryle, po złożeniu. To jedynie nasz Kamil ;)
Podjął by się takiego wyzwania. :) 
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #27 dnia: 27.09.2016, 23:31 »
Mr Proper, nie przejmuj się moim wpisem. Chciałem bardziej pokazać, że nie jest to taki dobry zestaw do częstych wypadów, co niektórzy mogli wywnioskować. Dokładnie - na szybkie wypady z przemieszczaniem się jest OK, gorzej z tymi gdzie łowi się na stałe, sporo siedzi.
Za recenzję dostałeś ode mnie :thumbup: jakby co :)

Co do pokrowca. Nie wiem ile masz u siebie jeżyn, ale ja sporo. Jeżeli będzie on otwarty z żyłkami o które może się to cholerstwo zahaczyć, to jest pozamiatane. U mnie one rosną cały rok. Nie wyobrażam sobie przedzierania się przez krzakolce z nim właśnie.
Ja mam duży pokrowiec z Prodigy, i jak nie wpakujesz do niego dużo, to jest lekki i poręczny. A wiaderko? Jak mieszamy zanętę nad wodą, mamy przynęty, atraktory - to jest to tez nieodzowna część wyposażenia. Ogólnie - magazyn, a nad wodą można go po zrobieniu zanęty użyć jako schowek ponownie. Sam miks nakryć przykrywką lub miskę wsunąć pod fotel. Jakość łowienia bez zestawu do mieszania i przesiewania wyraźnie się zmniejsza. Tak naprawdę zestaw plecak z fotelem, pokrowiec i wiaderko nie jest wcale taki zły.

Co do fotela. Od kwietnia do września/pażdziernika ocieplająca tkanina nie jest potrzebna, ale  później to ważny element wypraw. Łatwo się wyziębić bez tej poduszki. Ja mam ten model:
http://www.billyclarke.co.uk/en/jrc-chairs/10479-jrc-stealth-x-lite-chair.html

Tyłka nie urywa ale jest lekki (3 kg) i ma regulowane wszystkie nogi. Ten co pokazujesz to faktycznie porażka.

Pamiętajmy, że recenzje zawsze mają własne odniesienie do tematu, ktoś może mieć inne. Warto mieć to na względzie, użytkownik zawsze coś swojego w tym odnajdzie. Nie chodzi tu o to kto ma rację, ale o punkty widzenia. Dla wielu wersja krzesła nieocieplanego może być super, bo się bardzo ciepło ubierają na przykład - i im to nie przeszkadza :)

Nie myślcie, że mam zamiar tutaj się kłócić :P Sam brałem ten zestaw pod lupę i myślałem o nim, ale po obejrzeniu go w sklepie i w akcji u kilku znajomych, stwierdziłem, że przy moim wędkowaniu nie zda on egzaminu. A szukałem czegoś pod rzekę Wye konkretnie. Komuś może on pasować idealnie!

Arek - tu nie chodzi o to kto ma rację. Ty jakby przyznajesz ją komuś, wzmacniając jakiś wyimaginowany spór, nie po raz pierwszy zresztą :D  Jeżeli podepniesz Cuzo pod plecak - to masz raptem 3 kilo więcej do dźwigania, ale cały wachlarz możliwości również, jak chociażby montaż ramion do feedera i fajek, karuzel i stolika. A do tego Koruma praktycznie niczego nie założysz! Nic nie musi leżeć na ziemi wtedy. Plecak zawsze można odciążyć i zapakować coś do większego pokrowca, który w moim przypadku ma 3 komory.

A co do Kamila - to jego zestaw pakowany na plecy z fotelem ma z 25-30 kilo chyba \ :P  Różnica więc 3 kilo jest nieistotna...



Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=518.msg37838#msg37838

Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #28 dnia: 27.09.2016, 23:48 »
Nadal popieram twój wybór Mariusz, Bo wydaje mi się, że doskonale odczytałem, do czego jest tobie potrzebny. I samemu przemieszczając się nieraz w podobnych warunkach, postawił bym identycznie.
Ja sobie nie umiem wyobrazić, bym mógł wziąć Elektrostatyka niemal 7kg. + cały majdan, i przedzierać się z tym przez krzaki. A tym bardziej Cuzo, które samo w sobie super wygodne,ale? Wartość mobilną, ma niemal żadną, przy swojej wadze, gabarycie i ogólnej bryle, po złożeniu. To jedynie nasz Kamil ;)
Podjął by się takiego wyzwania. :)

Arku dokładnie takie potrzeby tknęły mnie do zakupu tego krzesła ;)  Szybko sprawnie i mobilnie jak coś zmaściłem to mnie popraw  :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło (zestaw) Korum Roving Kit
« Odpowiedź #29 dnia: 28.09.2016, 00:00 »
Nadal popieram twój wybór Mariusz, Bo wydaje mi się, że doskonale odczytałem, do czego jest tobie potrzebny. I samemu przemieszczając się nieraz w podobnych warunkach, postawił bym identycznie.
Ja sobie nie umiem wyobrazić, bym mógł wziąć Elektrostatyka niemal 7kg. + cały majdan, i przedzierać się z tym przez krzaki. A tym bardziej Cuzo, które samo w sobie super wygodne,ale? Wartość mobilną, ma niemal żadną, przy swojej wadze, gabarycie i ogólnej bryle, po złożeniu. To jedynie nasz Kamil ;)
Podjął by się takiego wyzwania. :)

Arku dokładnie takie potrzeby tknęły mnie do zakupu tego krzesła ;)  Szybko sprawnie i mobilnie jak coś zmaściłem to mnie popraw  :P
Dla mnie, twoja recenzja była jasna, bardzo pomocna i skierowana na konkretne potrzeby! { krótkie zasiadki, w trudnym terenie+ jak największy komfort w takich warunkach}
 Nie widzę powodu by w niej cokolwiek poprawiać. Ja jako kurdupel, mogę z niej śmiało skorzystać bez dodatkowych kosztów, jakie ty, niestety poniosłeś. Opis konkret, nic dodać, nic ująć! :bravo: :beer: 
Arek