Autor Wątek: UWAGA! Bandyci w lasach  (Przeczytany 17533 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
UWAGA! Bandyci w lasach
« dnia: 29.11.2016, 18:09 »
Mój sposób na zmiany? Zamykać bandytów.
Wiecie Koledzy, że około 80% łącznej powierzchni lasów w Polsce stanowią lasy państwowe, czyli takie które są własnością Państwa Polskiego, a pieczę nad nimi sprawuje Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe”. Czyli firma jak kiedyś PGR (firma, to tutaj słowo-klucz).

Pozostałe około 20% lasów w Polsce należy do prywatnych właścicieli. Właściciel lasu prywatnego może zakazać wstępu do lasu stanowiącego jego własność, oznaczając ten las tablicą z odpowiednim napisem i/lub ogradzając teren będący jego własnością. Prywatni właściciele nigdy tego nie czynią i nigdy nie spotkałem się, aby prywatny właściciel lasu czegokolwiek mi zabronił w tym wjazdu do lasu samochodem (ściślej przejazdu).

I wiecie co, nadzór nad prowadzoną gospodarką leśną w lasach prywatnych sprawuje urzędas - starosta. Ale jeśli dzisiaj ojciec czy matka w rodzinie nie ma nic do powiedzenia, tylko rodziną rządzi urzędnik, co czemu tu się dziwić?
 
A co to oznacza, że lasy są państwowe? Nic innego jak to, że należą do państwa i możemy się wszyscy, po trosze, czuć jego właścicielami. Z lasów możemy korzystać do woli, oczywiście pod pewnymi oczywistymi, jak i nieoczywistymi warunkami.

Porządku w lesie i przestrzegania przepisów pilnuje straż leśna. Strażnicy patrolują las sprawdzając czy nie dzieje się w nim nic złego, jak na przykład pożar czy kradzież drewna. Za pewne wykroczenia, jak wyrzucanie do lasu śmieci, ale też… za to, że wjechałem samochodem na leśną drogę, mogą pobrać myto (a raczej haracz) wystawiając mandat karny.

Ale na przykład na moje łowisko nie ma innej drogi niż przez las. Co wówczas? Zgodnie z prawem, Lasy Państwowe, (czyli firma - opiekun lasu) winien udostępnić mi taką możliwość dojazdu.
 
Ale nie, strażnicy wymuszają haracze (zwane mandatami) za przejazd moją przecież drogą (i Waszą) i przez mój las (również Wasz). Ja ich do tego nie upoważniłem, a Wy?
Czyli popełniają dwa razy przestępstwo: utrudnianie dojazdu do łowiska i wymuszanie bandyckich haraczy będąc uzbrojonym.
Powtórzę, jestem właścicielem czegoś, ale moją własnością rządzi często tępy i brzydki urzędnik (o czym opisuję).

A urzędnik jest przecież moim pracownikiem, bo to ja płacę w różnych podatkach na jego pensję, a nie on płaci mi. Ponadto, jeśli urzędnik popełnia przestępstwo, to należy go ukarać i wyrzucić z pracy na zbity pysk.
Ponieważ „towarzystwo wzajemnej adoracji” nie czyni tego, to ja w ramach art. 4 Konstytucji RP, (czyli prawa nadrzędnego/najwyższego świeckiego w Polsce) cytuję:
1.   Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2.   Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.;
wypowiadam posłuszeństwo bandyckim decyzjom i „prawu niższego rzędu” urzędników Lasów Państwowych, którzy lasy w Polsce traktują jako swoją własność dokonując w lasach bandyckich, zbrojnych rozbojów na osobach, które są właścicielami tych lasów.

Ponieważ haracze pobieracie będąc uzbrojeni, jesteście strażnicy leśni organizacją bandycką o charakterze zbrojnym i podlegacie poprzez swoje czyny prokuraturze, czyli zostaniecie oskarżeni i mam nadzieję skazani.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #1 dnia: 29.11.2016, 18:25 »
Na grzybiarzy bardzo często polują, sam w ubiegłym roku podałem ich ofiarą...

Feederowcy!!

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #2 dnia: 29.11.2016, 18:38 »
Kolego Mirosławie, czyżbyś miał bliskie spotkanie z "leśnymi dziadkami", mam nadzieje, że odmówiłeś przyjęcie MK.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #3 dnia: 29.11.2016, 18:45 »
Mirek w swojej okazałości powrócił. Nareszcie, długo kazałeś na Siebie czekać. :)
Marek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #4 dnia: 29.11.2016, 18:54 »
Jeśli wniosłeś jakieś oskarżenie czy coś takiego, prosimy o informowanie o rozwoju wypadków. Może jakiś ważny precedens ustanowisz!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #5 dnia: 29.11.2016, 19:10 »
Ten urzędas jak go nazywasz pełni bardzo ważną funkcję ,aby nikt nikomu nie wmawiał , ze drzewo rosło w jego działku .
Po drugie jaki problem załatwić sobie pozwolenie do wjazdu w LP ?
Feeder & spinning

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #6 dnia: 29.11.2016, 19:58 »
Z tego co pamiętam jeżeli nie ma znaku "zakaz wjazdu" na drodze do lasu to nie ma zakazu poruszania się tam samochodem - było gdzieś w ustawie.
Ale komu jak komu ale chyba Tobie tego tłumaczyć nie muszę :)

Edit:
Ustawa o lasach państwowych

Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie
dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest
dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi
ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami
przystosowanymi do ich potrzeb

Art. 6. 1
8 )
drogi leśne – drogi położone w lasach niebędące drogami publicznymi
w rozumieniu przepisów o drogach publicznych;

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #7 dnia: 29.11.2016, 20:41 »
Kadłubek, mi tłumaczyć nie musisz, ale mylisz się w tej sprawie, (choć oczywiście masz rację), nie ma u nich (Lasów Państwowych) zasady, „co nie jest zabronione, jest dozwolone”. Nie ma znaczenia, że nie ma znaku „zakazu wjazdu”. Owszem, są szlabany oznaczające drogę „specjalną”, czyli do użytku na wypadek np. pożaru, ale o tym nie mówię, choć są to świetne drogi wybudowane przecież za nasze pieniądze, które może społeczeństwo wykorzystywać.
 
Federek, nie chcę, aby ktoś mi na coś pozwalał (podkreślam, w sytuacji, kiedy nie czynię nikomu krzywdy), więc o nic nie proszę… biorę sam. Urzędnik nie opłaca moich rachunków, za mnie też nie umrze, więc nie będzie decydować o moim życiu i o tym, co mogę, a czego nie mogę robić (przejeżdżając przez las nikomu nie czynię krzywdy).

Enzo, nigdy nie płacę bandytom haraczu. Tym i innym też…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

ProBono

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #8 dnia: 29.11.2016, 20:51 »
Nie bronię Urzędników Lasów Państwowych i nie bronię Lasów Państwowych. Sam jestem leśnikiem i naprawdę rozumiem tu zastosowanie Twoich określeń i epitetów i potrafię zrozumieć Twoje nerwy ale:
- w takich sytuacjach jak piszesz wystarczyłoby iść do leśniczego, który jest odpowiedzialny za las (A NIE JAK PISZESZ STRAŻ LEŚNA) przez który przejeżdżasz na Twoje łowisko i naprawdę bez łaski poprosić o wydanie pozwolenia na wjazd do lasu na drogę nie udostępnioną do ruchu kołowego masz przecież powód. Jestem pewny że leśniczy wyda Ci takie pozwolenie że możesz wjeżdżać do lasu gdyż to jedyna droga do Twojego łowiska czy jedyna droga do Twojej działki. W TAKICH SYTUACJACH WYSTARCZY NAWET POZWOLENIE SŁOWNE. Nie chce nic mówić ale po takich określeniach widać, że naprawdę mało wiesz o instytucji jaką jest PGL LP i naprawdę nie ma w nim żadnych haraczy itp. Jeśli chcecie porozmawiać o LP to naprawdę zapraszam

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #9 dnia: 29.11.2016, 22:36 »
Kadłubek, mi tłumaczyć nie musisz, ale mylisz się w tej sprawie, (choć oczywiście masz rację), nie ma u nich (Lasów Państwowych) zasady, „co nie jest zabronione, jest dozwolone”. Nie ma znaczenia, że nie ma znaku „zakazu wjazdu”. Owszem, są szlabany oznaczające drogę „specjalną”, czyli do użytku na wypadek np. pożaru, ale o tym nie mówię, choć są to świetne drogi wybudowane przecież za nasze pieniądze, które może społeczeństwo wykorzystywać.
 
Federek, nie chcę, aby ktoś mi na coś pozwalał (podkreślam, w sytuacji, kiedy nie czynię nikomu krzywdy), więc o nic nie proszę… biorę sam. Urzędnik nie opłaca moich rachunków, za mnie też nie umrze, więc nie będzie decydować o moim życiu i o tym, co mogę, a czego nie mogę robić (przejeżdżając przez las nikomu nie czynię krzywdy).

Enzo, nigdy nie płacę bandytom haraczu. Tym i innym też…

Wiem, że Ci nie muszę dlatego odrazu dałem podstawę 8) cobyś nie szukał.
Co do samego przejeżdżania to jest straszenie zwierzyny. Jakby nie było no i spaliny. Wiem, rozumiem chcesz połowić.
W SR powinieneś się wybronić bez problemu - brak znaku.

Ja nie bronię nikogo u siebie nie łowię w lasach bo nie ma tam jezior/stawów. Leśników też rozumiem i znam paru a i w lasach bywam dosyć często ;)
Czasami wystarczy porozmawiać, wytłumaczyć i będzie OK - na 99% nie mają nakazu wypisywania mandatów za wjazd do lasu. To nie niebiescy

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #10 dnia: 29.11.2016, 22:54 »
Przepraszam ale chyba coś kolego nie tak, przepis mówi że maja być znaki dopuszczające ruch. Jeśli nie ma znaku że możesz wjechać to zgodnie z przepisem który podałeś nie można wjechać do lasu. Ja tak to rozumie :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #11 dnia: 29.11.2016, 23:01 »
A jak odróżnisz drogę leśną od drogi publicznej?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #12 dnia: 29.11.2016, 23:06 »
-" Nie ma, niestety, jednolitego i czytelnego systemu oznakowania dróg publicznych biegnących przez lasy. Jest to obowiązek zarządcy drogi, który powinien oznakować drogę zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o lasach. Najlepiej kierować się ogólną zasadą wjeżdżania samochodem do lasu tylko tam, gdzie wyraźnie pozwalają na to znaki drogowe. Zgodnie z ustawą o lasach nie ma obowiązku oznakowania znakami zakazu dróg, gdzie nie wolno wjeżdżać. Należy zatem stosować zasadę, że droga nieoznakowana nie jest dopuszczona do ruchu.

Nadleśnictwa ustawiają tablice informacyjne z drogami wyznaczonymi do ruchu i miejscami parkingowymi. Można także szukać takich informacji w urzędach gmin i punktach informacji turystycznej. "

tak napisały mądre głowy, co nie znaczy że się z tym zgadzam, ale dla świętego spokoju lepiej wiedzieć.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #13 dnia: 29.11.2016, 23:09 »
No właśnie nie ma! Porządek i jasność to rzeczy niespotykane w wielu dziedzinach życia w pewnej zimnej dzisiaj krainie :'(

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #14 dnia: 29.11.2016, 23:25 »
Mi tylko chodzi o to, byście mieli świadomość tego, co się dzieje wokół nas.
ProBono. Leśniczy nie jest tutaj tematem dyskusji. Leśniczy też wystawia tzw.mandaty.

Dostęp i korzystanie z lasu mam taki sam jak korzystanie z wody, powietrza, z życia. To prawo naturalne i nikt nie może mi go przyznawać. Więc jeśli chodzi o wodę, to płacę nie za korzystanie w celu wędkowania, tylko moja składka ma pokryć szkody, które ewentualnie spowoduję (oczywiście to moja interpretacja moich opłat i uzasadnienie, dlaczego należę do PZW od 1971 roku).

Piszesz ProBono Kolego: „naprawdę mało wiesz o instytucji jaką jest PGL LP i naprawdę nie ma w nim żadnych haraczy itp.”.
Kolego, moja sąsiadka daje du*y każdemu kto chce. Ale nosi się i zachowuje jak dama i mówi, że jest damą. Jest damą czy kr*wą? Nie ważne, jak ona siebie sama nazywa…
Mandat, to tylko ładnie nazwany bandycki haracz.

Kadłubek Kolego, podam konkrety (aby ktoś nie pomyślał, że jestem pieniaczem), by uzasadnić prawidłowość mojego stosunku do bandytów: Art. 47. Straż Leśna Dz.U.2015.0.2100 t.j. - Ustawa z dnia 28 września 1991 r. o lasach

W Lasach Państwowych tworzy się Straż Leśną. Zadania, o których mowa w art. 45 Służba Leśna - zadania, wymagania wobec pracowników ust. 1 pkt 3, wykonywane są przez strażników leśnych zaliczanych do Służby Leśnej.
1a. Strażą Leśną kieruje Główny Inspektor Straży Leśnej podporządkowany Dyrektorowi Generalnemu.
(…) pominąłem jako nieistotne dla tematu.
1c. Dyrektor Generalny określa:
1) organizację i zakres działania posterunków i grup interwencyjnych, o których mowa w ust. 1b;
2) szczegółowe zasady szkolenia strażników leśnych.
2. Strażnicy leśni przy wykonywaniu zadań określonych w ust. 1 mają prawo do:
1) legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, jak również świadków przestępstwa lub wykroczenia, w celu ustalenia ich tożsamości;
2) nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, w sprawach i w zakresie określonych odrębnymi przepisami;
3) zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie, w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży, w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary;
4) przeszukiwania pomieszczeń i innych miejsc, w przypadkach uzasadnionego podejrzenia o popełnienie przestępstwa, na zasadach określonych w Kodeksie postępowania karnego;
5) ujęcia na gorącym uczynku sprawcy przestępstwa lub wykroczenia albo w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa oraz jego doprowadzenia do Policji;
6) odbierania za pokwitowaniem przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub wykroczenia oraz narzędzi i środków służących do ich popełnienia;
7) prowadzenia dochodzeń oraz wnoszenia i popierania aktów oskarżenia, jeżeli przedmiotem przestępstwa jest drzewo lub drewno pochodzące z lasów stanowiących własność Skarbu Państwa, w trybie i na zasadach określonych w Kodeksie postępowania karnego;
8) prowadzenia postępowania w sprawach o wykroczenia oraz udziału w rozprawach przed kolegium do spraw wykroczeń (obecnie: przed sądem rejonowym) w charakterze oskarżyciela publicznego i wnoszenia środków zaskarżania do sądów rejonowych od rozstrzygnięć kolegium (obecnie: sądu rejonowego) w sprawach zwalczania wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego;
9) noszenia broni palnej długiej i krótkiej, kajdanek zakładanych na ręce, pałki służbowej, ręcznego miotacza substancji obezwładniających oraz przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej;
10) żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, zwracania się o taką pomoc do jednostek gospodarczych, organizacji społecznych, jak również w nagłych przypadkach do każdego obywatela o udzielenie doraźnej pomocy, na zasadach określonych w ustawie o Policji.
(…) skróciłem jako nieistotne do tematu.
3. W przypadkach, o których mowa w art. 11 przesłanki użycia środków przymusu bezpośredniego pkt 1–3, 8 i 10–14 ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej (Dz. U. poz. 628, z późn. zm.), strażnik leśny może użyć środków przymusu bezpośredniego, o których mowa w art. 12 katalog środków przymusu bezpośredniego ust. 1 pkt 1, pkt 2 lit. a, pkt 7, 9, pkt 12 lit. a i pkt 13 tej ustawy, lub wykorzystać te środki.
(…)
4. W przypadkach, o których mowa w art. 45 przesłanki użycia broni palnej pkt 1 lit. a i pkt 2 oraz w art. 47 przesłanki wykorzystania broni palnej pkt 1, 3, 5 i 6 ustawy z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, strażnik leśny może użyć broni palnej lub ją wykorzystać.
5. Użycie i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej oraz dokumentowanie tego użycia i wykorzystania odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.
6. (uchylony).
7. Do wykonywania przez strażnika leśnego czynności, o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 3, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy o Policji.
8. Strażnikowi leśnemu wykonującemu obowiązki służbowe na gruntach stanowiących własność Skarbu Państwa zarządzanych przez Lasy Państwowe przysługują uprawnienia określone odrębnymi przepisami odnoszącymi się do:
1) Państwowej Straży Łowieckiej – w zakresie zwalczania kłusownictwa;
2) Straży Ochrony Przyrody - w zakresie przestrzegania przepisów o ochronie przyrody;
3) Państwowej Straży Rybackiej – w zakresie kontroli legalności dokonywania połowu.
Czyli bandyci mają uprawnienia Policyjne nadane przez kogo?...

Co do wjazdu do lasu i znaków drogowych:

W przypadku wjazdu do lasu na terenie Polski. Jeśli nie ma znaku zezwalającego na wjazd do lasu, to wjazd zdaniem bandytów jest zabroniony.
W praktyce na biegnące przez las drogi pojazdem mechanicznym możemy wjechać wyłącznie wtedy, kiedy drogowskazy wskazują, ze można nimi dojechać do najbliższej miejscowości albo do nieruchomości leżącej wewnątrz lasu lub tuż za nim. Przepis ten pozostawia swobodę interpretacyjną, która prowadzi do zatargów z organami, uprawnionymi do nakładania kar na kierowców.

Jest oczywiście pewna furtka dla kierujących pojazdami terenowymi, którzy chcą przejechać przez dany teren, np. podczas rajdu samochodowego lub przejazdu turystycznego. CZYTAJCIE: Należy wystąpić o zgodę na przejazd do nadleśnictwa, opisać dokładnie trasę przejazdu (ta, po zatwierdzeniu, nie może ulec zmianie!), czas przejazdu i ilość samochodów, a także, co bardzo ważne, wyrazić zgodę na obarczenie składającego wniosek kosztami napraw wszelkich uszkodzeń, jakich doznać może droga i przyległy teren leśny w wyniku przejazdu samochodu lub kolumny samochodów. Nie jest to też pusta deklaracja: jeśli uszkodzimy drogę w znacznym stopniu, uniemożliwiającym korzystanie z niej np. poprzez przejazd kolumny kilkunastu aut terenowych, możemy być pewni, że zarządca terenu wystawi nam rachunek opiewający nawet na kilka tysięcy złotych.

Bandyci uważają więc, że są właścicielami lasów, czy nie?

Na terenach leśnych uprawnienia mandatowe ma, oprócz Policji i innych "standardowych" służb, również Straż Leśna, a także leśniczowie. Taryfikator mandatów jest taki sam, jak w przypadku innych wykroczeń drogowych. Za wjazd do lasu grozi mandat w wysokości do 500 złotych, a jeśli nastąpiła dewastacja terenu leśnego, kara może być jeszcze większa.
 
Ktoś jeszcze ma jakieś wątpiwości?
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław