Autor Wątek: UWAGA! Bandyci w lasach  (Przeczytany 17535 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #15 dnia: 29.11.2016, 23:36 »
Poczekaj jak za zbieranie grzybów wprowadza opłatę :D ;D ;D w końcu to ich las :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #16 dnia: 29.11.2016, 23:52 »
Znam to i interpretację też czytaj: każdy na swoje ciągnie.
Nikt nie pisał ani chyba myślał, że jesteś pieniaczem przynajmniej nie ja.

Zawsze przecież można dostać mandat za niszczenie grzybni, grzybów  i płoszenie zwierzyny.
Nie do udowodnienia bo jeden powie, że było drugi, że nie i tak w koło...

W wielkim skrócie: burdello bum bum jak w filmie :facepalm:

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #17 dnia: 30.11.2016, 18:19 »
Szanowny kolego Mirgag proszę nie obrażaj nas leśników bo nie jesteśmy żadnymi bandytami. Skoro masz prawo jazdy to powinieneś wiedzieć że upoważnia ono posiadacza do poruszania się po drogach publicznych a drogi leśne takowymi nie są. Poza tym powinieneś przestrzegać obowiązujących przepisów o ruchu drogowym. Proszę więc przeczytaj sobie Art.161 kodeksu wykroczeń i nie bądź zdziwiony jak zarobisz mandat. Z poważaniem leśnik.
Piotr

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #18 dnia: 30.11.2016, 19:01 »
kingfisher :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #19 dnia: 30.11.2016, 19:15 »
Piotrze, Niemcy hitlerowskie czyli ich społeczeństwo też TYLKO wykonywali przepisy prawa i... wielu zawisło na sznurze.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #20 dnia: 30.11.2016, 19:23 »
No to się zastanówcie teraz co by to w Polsce było, jakby tych ograniczeń nie było. Hulaj dusza piekła nie ma, wolna amerykanka. Nad wodami nie możemy sobie poradzić, a jakby jeszcze po lasach samowolka była całkowita to już nie wiem gdzie tu się zaszyć w ciszę i spokój. Zaszywam się w lesie nad Bugiem i wiem że żaden amator ryczącym sprzętem mi za plecami nie będzie jeździł.
Tomek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #21 dnia: 30.11.2016, 19:37 »
No to się zastanówcie teraz co by to w Polsce było, jakby tych ograniczeń nie było. Hulaj dusza piekła nie ma, wolna amerykanka. Nad wodami nie możemy sobie poradzić, a jakby jeszcze po lasach samowolka była całkowita to już nie wiem gdzie tu się zaszyć w ciszę i spokój. Zaszywam się w lesie nad Bugiem i wiem że żaden amator ryczącym sprzętem mi za plecami nie będzie jeździł.




Słusznie Kolega prawi. Znając naszych rodaków i ich mentalność, bez 'tych' przepisów, lasy byłyby już całkowicie wysypiskiem śmieci, byłby zniszczone i Bóg jeden wie co jeszcze. Nie ulega jednak wątpliwości, że Polska to kraj idiotycznych przepisów i nikomu niepotrzebnych zakazów. Niektóre zapisy, są jakby stworzone aby obywatelowi zrobić na złość.
Czasem mnie normalnie krew zalewa!
Przykładem jest tutaj, zakaz przejazdu/jazdy po wale przeciwpowodziowym. Ja wiem cholera jaki zamysł miał poeta, ale kur...! Przecież takie przepisy można ułożyć tak, aby był wilk syty i owca cała >:O

Kadłubek

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #22 dnia: 30.11.2016, 19:45 »
No to się zastanówcie teraz co by to w Polsce było, jakby tych ograniczeń nie było. Hulaj dusza piekła nie ma, wolna amerykanka. Nad wodami nie możemy sobie poradzić, a jakby jeszcze po lasach samowolka była całkowita to już nie wiem gdzie tu się zaszyć w ciszę i spokój. Zaszywam się w lesie nad Bugiem i wiem że żaden amator ryczącym sprzętem mi za plecami nie będzie jeździł.

A nie lepiej ustawić znak zakaz wjazdu/ruchu i wilk syty i owca cała? Jasna, klarowna sytuacja.
Jest tablica informacyjna, że jest to droga leśna, zakaz wjazdu, ruchu?
Jak nie ma to skąd człowiek ma to wiedzieć? Bo posłowie mają "rozwolnienie" i tworzą prawa, zmieniają z prędkością światła...

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #23 dnia: 30.11.2016, 19:52 »
Kadłubek, gratuluję lotnego umysłu. Właśnie mi o to chodzi.
Jędruś, słusznie, że aż razi.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #24 dnia: 30.11.2016, 20:03 »
Od kiedy tylko wędkuję zawsze był problem gdzie postawić auto, skoro woda np. PZW.
Od niepamiętnych czasów zawsze był zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych do lasów. Ze dwa razy do roku, wędkuję za zasiadkę nocną nad jeziorem Choczewskim. Tam są tylko wyznaczone parkingi. Czasami trzeba iść po ścieżkach nawet 2 km na łowisko. Do tego , jest zakaz używania namiotów z dnem i otwartego ognia. Kontrola za każdym razem... Są przepisy to ich szanujmy.
Jak jest wszystko OK. to leśnik jest OK.
Niema żadnych znaków i ostrzeżeń.
Lasy to nas największy skarb. Leśnik to nie bandzior tylko stróż lasów!!!
Inaczej sprawa się ma do lasów prywatnych, tam właściciel może dyktować własne prawa... i może je egzekwować... Jak to zależy od właściciela.
Marcin

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #25 dnia: 30.11.2016, 20:20 »
Mardead, pokazać Ci zdjęcia, gdzie całymi rodzinami jeździło się do lasu samochodami? Sam mam takie zdjęcia kiedy jeździłem ówczesnym polskim mercedesem czyli skarpetą Syreną 105. To właśnie były jeszcze czasy, kiedy leśnik, to był ktoś (dzisiaj też jest, bo nie mówimy o ludziach a sytuacjach).
Masz rację, przepisy się szanuje, bo przepisy, to umowa obustronna, a umów należy dotrzymywać. Ja umowy obustronnej nie widzę, tylko robienie ludziom z mózgu gó*no ("twarde prawo, ale prawo") i inne brednie.
Mówisz:"Leśnik to nie bandzior tylko stróż lasów!!!" Uogólniasz, a tego nie wolno Ci robić bo to manipulacja (mam nadzieję, że nieświadoma).
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 474
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #26 dnia: 30.11.2016, 20:39 »
Napisałem swoje doświadczenia.
Byłem też świadkiem kiedy wycieczki "grzybiarzy" wjeżdżały w środek lasu, bo droga leśna pozwalała na to, tylko po to by za daleko nie chodzić...
Co ma sobie myśleć leśnik to takim zjawisku...
Znam kilku Leśników, którzy w takich sytuacjach nie wystawiają mandatów tylko starają się wytłumaczyć że tak niewolno i proszą o opuszczenie lasu pojazdem.
Nie twierdzę że są służbiści i od razu każą...
Polacy mają już tak, że jak coś im się zabrania, to kombinują jak to obejść.
Myślę sobie że każdy chce dojechać jak najbliżej łowiska lub grzybobrania.... a przepisy są przepisami. Jak czegoś w Polce nie wolno to od razu obraza majestatu.
Marcin

ProBono

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #27 dnia: 30.11.2016, 20:42 »
Napisałem swoje doświadczenia.
Byłem też świadkiem kiedy wycieczki "grzybiarzy" wjeżdżały w środek lasu, bo droga leśna pozwalała na to, tylko po to by za daleko nie chodzić...
Co ma sobie myśleć leśnik to takim zjawisku...
Znam kilku Leśników, którzy w takich sytuacjach nie wystawiają mandatów tylko starają się wytłumaczyć że tak niewolno i proszą o opuszczenie lasu pojazdem.
Nie twierdzę że są służbiści i od razu każą...
Polacy mają już tak, że jak coś im się zabrania, to kombinują jak to obejść.
Myślę sobie że każdy chce dojechać jak najbliżej łowiska lub grzybobrania.... a przepisy są przepisami. Jak czegoś w Polce nie wolno to od razu obraza majestatu.
:bravo: :thumbup:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #28 dnia: 30.11.2016, 20:53 »
Nie bronię Urzędników Lasów Państwowych i nie bronię Lasów Państwowych. Sam jestem leśnikiem i naprawdę rozumiem tu zastosowanie Twoich określeń i epitetów i potrafię zrozumieć Twoje nerwy ale:
- w takich sytuacjach jak piszesz wystarczyłoby iść do leśniczego, który jest odpowiedzialny za las (A NIE JAK PISZESZ STRAŻ LEŚNA) przez który przejeżdżasz na Twoje łowisko i naprawdę bez łaski poprosić o wydanie pozwolenia na wjazd do lasu na drogę nie udostępnioną do ruchu kołowego masz przecież powód. Jestem pewny że leśniczy wyda Ci takie pozwolenie że możesz wjeżdżać do lasu gdyż to jedyna droga do Twojego łowiska czy jedyna droga do Twojej działki. W TAKICH SYTUACJACH WYSTARCZY NAWET POZWOLENIE SŁOWNE. Nie chce nic mówić ale po takich określeniach widać, że naprawdę mało wiesz o instytucji jaką jest PGL LP i naprawdę nie ma w nim żadnych haraczy itp. Jeśli chcecie porozmawiać o LP to naprawdę zapraszam
Podoba mi się Twój pomysł.
Jest jakiś prosty sposób, aby sprawdzić do którego nadleśnictwa należy dany las, oraz do kogo o z prośbą o takie pozwolenie powiniem się zgłosić? Mój problem polega na tym, że z mapy można wnioskować, ze lasy wokół mojego łowiska podlegają w połowie do Skierniewic, w połowie do kogoś innego...
Marcin

ProBono

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #29 dnia: 30.11.2016, 20:57 »
Jakby co mogę pomóc podaj szczegóły twojego położenia mam dostęp do map itp mogę znaleźć namiary na Twojego ,,lokalnego leśniczego" szczegóły na priv
To może tu coś http://www.skierniewice.lodz.lasy.gov.pl/lesnictwa