Autor Wątek: UWAGA! Bandyci w lasach  (Przeczytany 17511 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #90 dnia: 17.03.2017, 11:40 »
Kraj, gdzie jest znacznie mniej wypadków niż w jakimkolwiek kraju Europy. A jak jeżdżą?
Czyli... przestańmy wreszcie z ludzi robić idiotów i nieodpowiedzialnych. Tutaj przykład, gdzie rząd w minimalnym stopniu ingeruje w życie mieszkańców kraju:
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #91 dnia: 17.03.2017, 11:42 »
To teraz pojechałeś...
http://www.autostuff.pl/akademia/717/tam-nie-jedz-samochodem---kraje-gdzie-ginie-najwiecej-ludzi-na-drogach

To są jedne z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie. Właśnie z powodu braku przepisów.

W Kanadzie, pustej Kanadzie, masz na autostradzie ograniczenie do 120 (też uważam, że to jednak za mało). A  przy drogach wielkie znaki, że jak przekroczysz, 2 tys. albo nawet 20!, nie pamiętam, tysięcy mandat. I ludzie się pilnują.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #92 dnia: 17.03.2017, 11:44 »
Kraj, gdzie jest znacznie mniej wypadków niż w jakimkolwiek kraju Europy. A jak jeżdżą?
Czyli... przestańmy wreszcie z ludzi robić idiotów i nieodpowiedzialnych. Tutaj przykład, gdzie rząd w minimalnym stopniu ingeruje w życie mieszkańców kraju:
No zastanów się Stary, jaką byś tam był w stanie rozwinąć prędkość, nawet jednośladem ? :D Zdrowia życzę ! :D

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #93 dnia: 17.03.2017, 11:49 »

......

To na taki głupi wg mnie przykład głupia odpowiedź - wina matki że nie dopilnowała swojego dziecka. Sam mam motocykl i wiem że gdy mogę to jadę ile fabryka dała a jak widzę że nie mogę to nie jadę szybko. Jestem świdomym tego że mogę dostać mandat za np jazdę 110km/h po mieście albo stracić prawko ale dalej mam prawo tak jeździć bo mam wolną wolę jak każdy z nas i robię co chcę. I nikomu nic do tego. Zostane ukarany ale mam tego świadomość.
Co do torów do szybkiej jazdy - nie wiem czy sprawdzałeś ile tego jest w Polsce ale wiedz że na prawdę nie wiele. Sam mam 200km do najbliższego toru więc wolę po okolicy polatać ;)
Mirek sporo rozjaśniasz swoimi wpisami i potrafisz mądrze "gasić" - ceni się to bo coraz rzadszy to widok.

Gdy to czytam jestem przerażony.
Jesteś świadomy czego ?
Tego, że wystarczy sekunda byś zabił człowieka jeżdżąc 110 km/h po mieście ? - Zastrzegłeś  "np." -  To na twoją obronę.
Tego, że możesz stracić prawo jazdy ?

To najmniejszy problem.
Gdy zabijesz siebie pozostawiając w rozpaczy rodzinę, lub zabijesz postronną osobę.
Tylko mandatu się obawiasz/ straty prawa jazdy ?
Czy wolną wolę przedkładasz nad używanie rozumu ? Ileż mamy choćby pijanych kierowców. Wolna wola pozwala robić co chcesz ?
To przepisy  ( czasem głupie ) trzymają społeczność i naturę ludzką w ryzach.
W przeciwnym razie działyby się dantejskie sceny.

Głupoty i okrucieństwa nie brakuje na świecie, chcesz dokładać do tego koleją cegiełkę ? To straszne !
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #94 dnia: 17.03.2017, 11:53 »
Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

To tyle i aż tyle.

Z założenia współczesny system organizacji społeczeństwa w pąństwo zakłada, że jest ono aparatem ucisku, jak określił to jeden z klasyków poprzedniego systemu. Warto też zauważyć, że nawet gdy grecy mieli wzorową , w miarę rzeczywistą demokrację, to inni członkowie tego kraju a nie posiadający ich obywatelstwa byli traktowani jak bydło, a przecież byli też ludzmi, nie zwierzętami.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #95 dnia: 17.03.2017, 12:00 »
Mirek, przecież to nie ja robię idiotę i nieodpowiedzialnego z debila, która przejeżdża obok mnie na autostradzie z prędkością 200 km/h tylko on sam.
To już nie chodzi o ograniczenie, ale o realne spojrzenie na stwarzane zagrożenie. Bo jak debil nie wyrabia w mieście na zakręcie i wpada w przystanek autobusowy pełny ludzi, zabijając lub trwale kalecząc ludzi, no to kto tutaj z kogo robi idiotę? No chyba nie ta kobieta z dzieckiem na przystanku, która chce tam czuć się bezpiecznie, prawda? To już nie chodzi o same cyferki na prędkościomierzu skonfrontowane ze znakiem ograniczenia prędkości czy strefy, to chodzi właśnie o odpowiedzialność każdego kierowcy i realną ocenę tego co robi. Kolega Ryba1987 w ogóle tej odpowiedzialności nie posiada ani też świadomości tego, co robi, pisząc takie rzeczy. Jesteś stróżem wszelkich praw obywatelskich. Dlaczego więc bronisz prawa pirata drogowego, a zupełnie nie interesuje Cię w tym wypadku prawo ludzi, którzy są ofiarami wypadków? Dlaczego nie interesuje Cię moje prawo do tego, by czuć się w swoim kraju bezpiecznie? Czy prawo pirata drogowego do "robienia co się chce, bo nikt go nie może ograniczać" ma być prawem nadrzędnym w związku z ochroną życia i zdrowia innych obywateli, dobrego samopoczucia, braku zagrożenia?
Grzegorz

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #96 dnia: 17.03.2017, 12:07 »
Mirek sam mawiasz "prawo moje kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego człowieka".
Marek

Offline pandora

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #97 dnia: 17.03.2017, 16:41 »
:thumbup:
Nie masz prawa tak jeździć.
To ciężkie słowa ale każdy kto przekracza dozwolone prędkosci ryzykując życie lub zdrowie innych jest człowiekiem ograniczonym i niebezpiecznym.

A idac tym tropem i tą wolną wolą nie ograniczoną prawem to z pewnoscią jest to to czym kierują się choćby gwałciciele.
Ciekawe czy dalej byś tak do tego podchodził jakby Ci taki na żonę lub dziecko nie daj Boże trafił. A pociąg seksualny rzecz ludzka. Wręcz dar od najwyższego. A że potem jakieś ograniczenie wolności? Toż to dramat i zamach na wolności obywatelskie.

 :bravo:

Brniemy już teraz w absurdy ale jak przeczytałem o tym że można jeździć ile fabryka dała to nóź się w kieszeni otwiera a czlowiek hamuje ostrzejsze słowa.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #98 dnia: 17.03.2017, 21:25 »
Marku, jadąc czy 30 km czy 100 km, nie naruszasz praw nikogo. Jeśli jadąc 30 km zabijesz człowieka ze swojej winy, jesteś tak samo winny jakbyś jechał 100 km. Występuje tutaj znana Wam pewnie zasada ograniczonego zaufania i stale trzeba o niej pamiętać.
Filmik podałem z tego względu, by pokazać pozorny chaos na drodze. A jednak tam wypadki zdarzają się sporadycznie. Czemu? Bo tam istnieje coś takiego jak wiara w drugiego człowieka.
W Polsce jak i w wielu krajach Europy, politycy uważają, że są bogami i są nieomylni. Jeden zaproponował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h i reszta poparła głosowaniem, choć nie miała pojęcia co głosuje i czy jest to słuszne. To tak, jakbym był chory i zamiast operację wykonać miałby mi fachowiec chirurg, zrobił by to kowal. Bo co może wiedzieć o ruchu drogowym lekarz, ślusarz, czy przedstawiciel innego zawodu? Gdyby prawo drogowe opracowali i uchwalili Policjanci drogówki (a więc niewątpliwie specjaliści w tym temacie), z pewnością prawo drogowe wyglądałoby inaczej.
A ponieważ prawa ustanawiają nam osły/posły, ślimak jest rybą śródlądową, a marchewka i rabarbar owocami.
Nie do pominięcia jest fakt, że osły tak ustanawiają prawa, byś na każdym kroku je nieświadomie łamał i płacił mandaty. Ostatecznie tłuste pensje z czegoś się biorą...
Przestrzegajmy praw zwyczajowych, a będzie nam lepiej. Prawa stanowione przez osły zawsze są głupie.

A tak po prawdzie, dajmy sobie spokój z rzeczami na które nie mamy wpływu.

Ryby biorą. Właśnie złowiłem około 10 kleników (może więcej ale małe do 30 cm, mnie cieszą, bo sprawdził mi się nowy system, całkowicie nowa przynęta i wędka, i na dokłakę dostałem 2 piękne lechole tuż przed całkowitą ciemnością). Trochę zmokłem, ale co tam. Jutro powtórka. Grubo zanęciłem i zobaczymy co będzie.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

MrProper

  • Gość
Odp: UWAGA! Bandyci w lasach
« Odpowiedź #99 dnia: 19.03.2017, 11:19 »
Mirku, ja również dziękuję za Twoją opinię. Troszkę wykontekściłeś mój post, ale może i dobrze, bo się niepotrzebnie wyzłośliwiłem. W każdym razie muszę popracować albo nad swoim przekazem, albo umiejętnością rozumienia tekstu.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia  :)

Adam :thumbup: za "manie" swojego zdania- moze i błędnego, ale za "przyznanie sie do błędu"
Wielki szacun :beer: :beer: