Autor Wątek: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?  (Przeczytany 10470 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #45 dnia: 20.06.2018, 16:41 »
Ja bym szukał czegoś w tym stylu https://www.decathlon.pl/budka-wdkarska-xl--id_8240239.html


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Nie żartuj ... :facepalm:
Paweł.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #46 dnia: 21.06.2018, 06:01 »
Sorka @smuggler, że dopiero teraz rozwijam poprzednią wypowiedź, ale widziałem te osłony w "akcji" i stąd taka moja reakcja.
Biorąc nawet tylko wymiary pod uwagę, ten sprzęt nadaje się może na plażę, ale nie jako osłona na noc na ryby.

Co do @Marcin to na początek, jako osłona dla dwóch krzeseł zaproponuję parasol ze ścianką boczną, np:
https://www.decathlon.pl/parasol-wdkarski-xl-id_8240242.html?source=recommendations_extra_5
https://www.decathlon.pl/osona-boczna-parasola-id_8240240.html?source=recommendations_extra_2

To na początek.
Od razu mówię. że po pierwszych dwóch trzech nockach, zapragniecie jednak się troszkę położyć, choćby tylko na materacu. ;D
Parasol jednak się nie zmarnuje, bo w upalne dni będzie jak znalazł jako osłona stanowiska przed słońcem, czy deszczem.

Przyjdzie wtedy pora na kupno namiotu.
Posiadając łóżko karpiowe, czy mając je w planach, nie zastanawiaj się nawet nad zamiennikami w postaci namiotu turystycznego.
Mam na myśli odpinaną podłogę.
Namiot turystyczny jest ok, jeśli mamy do dyspozycji tylko materac i służy tylko do kimania.
W karpiowym, mając "chwilowo" :P tylko materac , także będzie bardzo wygodnie, jednak kupując łóżko, odpinamy w nim podłogę i możemy z brudnymi buciorami się do niego schować, nie brudząc materacy, śpiworów czy co tam by się walało na podłodze.
Mam nadzieję, że dobrze w miarę wytłumaczyłem o co mi chodzi.
Paweł.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #47 dnia: 21.06.2018, 07:56 »
Sorka @smuggler, że dopiero teraz rozwijam poprzednią wypowiedź, ale widziałem te osłony w "akcji" i stąd taka moja reakcja.
Biorąc nawet tylko wymiary pod uwagę, ten sprzęt nadaje się może na plażę, ale nie jako osłona na noc na ryby.

Co do @Marcin to na początek, jako osłona dla dwóch krzeseł zaproponuję parasol ze ścianką boczną, np:
https://www.decathlon.pl/parasol-wdkarski-xl-id_8240242.html?source=recommendations_extra_5
https://www.decathlon.pl/osona-boczna-parasola-id_8240240.html?source=recommendations_extra_2

To na początek.
Od razu mówię. że po pierwszych dwóch trzech nockach, zapragniecie jednak się troszkę położyć, choćby tylko na materacu. ;D
Parasol jednak się nie zmarnuje, bo w upalne dni będzie jak znalazł jako osłona stanowiska przed słońcem, czy deszczem.

Przyjdzie wtedy pora na kupno namiotu.
Posiadając łóżko karpiowe, czy mając je w planach, nie zastanawiaj się nawet nad zamiennikami w postaci namiotu turystycznego.
Mam na myśli odpinaną podłogę.
Namiot turystyczny jest ok, jeśli mamy do dyspozycji tylko materac i służy tylko do kimania.
W karpiowym, mając "chwilowo" tylko materac , także będzie bardzo wygodnie, jednak kupując łóżko, odpinamy w nim podłogę i możemy z brudnymi buciorami się do niego schować, nie brudząc materacy, śpiworów czy co tam by się walało na podłodze.
Mam nadzieję, że dobrze w miarę wytłumaczyłem o co mi chodzi.
Ten z linku to był tylko wzór co by mogło spełnić wymagania. Firmy typowo karpiowe mają takie budki dużo lepszej jakości. Jak dobrze pamiętam to oglądałem taką budkę z Prologic. Dobre wrażenie sprawiała.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #48 dnia: 21.06.2018, 08:29 »
Posiadam już taki parasol. Jego największą wadą jest to, że kiepsko osłania przed wiatrem. A wiadomo, wiatr jest najgorszy, bo nawet jak jest ciepło, a wieje wiatr, to jest zimno. A narzeczona to naprawdę straszny zmarźluch.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #49 dnia: 26.06.2018, 08:31 »
Panowie, a co myślicie o takim rozwiązaniu? Spotkaliście się kiedyś z takim czyms nad wodą?

Pozdrawiam
Marcin

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #50 dnia: 26.06.2018, 09:04 »
Minus takiego namiotu to jak pada to jedna osoba praktycznie siedzi w środku i nie ma światła. Trakker robi dobre namioty łóżka i śpiwory.
Zobacz sobie Mivardi Bivvy Professional
https://www.rockworld.pl/k,41,namioty-karpiowe/pk,361,mivardi/p,8870,mivardi-bivvy-professional.html#6
Niby 13 kg ale połowę waży podłoga ale namioty mivardi są wykonane naprawdę dobrze. Sam teraz kupiłem
MIVARDI BIVVY NEW DYNASTY XL, samemu takiego kolosa rozkłada się z 15 minut ale mieści mi się wszystko. Fotel, łóżko 2x, stół pokrowce na wędki, torby ze sprzętem. Podłogi nie zabieram więc odpada mi 8kg noszenia

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #51 dnia: 28.06.2018, 09:25 »
A co możecie powiedzieć o namiotach Anaconda? Na askari jest teraz promocja i namiot Anaconda Airborne razem z narzutą można kupić za 966 zł.
Pozdrawiam
Marcin