Autor Wątek: Mapa forumowiczów portalu SiG  (Przeczytany 117335 razy)

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Mapa forumowiczów portalu SiG
« dnia: 16.01.2017, 12:38 »
Wiem, że może za często się nie wypowiadam na forum i może nie jestem zżyty jak co niektórzy, ale chciałbym dać propozycję byśmy mogli spotykać się w mniejszej bądź ciut większej grupce w różnych miejscach Polski. Nie chodzi mi o robienie konkurencji głównemu zlotowi , gdzie można spędzić czas z rodziną i normalnie mieszkając lecz np o 2-4 wyjazdach w roku na różne wody np Bug, Odra , Wisła jakieś jeziorko .. i zrobieniu tam wspólnego weekendowego( bądź 2- dniowego) wędkowania. Chodzi mi o poznawanie nowych łowisk, które nie mają być od razu komercją,  lecz o łowieniu w naszych wodach PZW . Oczywiście warunki noclegu terenowe i każdy sam przygotowywuję się  do wyprawy po uprzednich wskazówkach "tubylca". Nie neguję tutaj wyjazdów rodzinnych lecz byśmy byli przygotowani na surowsze warunki noclegu bądź czuwania na brania. Forum zrzesza ludzi z całego kraju i tutaj każdy może znalazłby jakiś wyjazd bliski dla siebie , bądź też mały zrobił na swojej wodzie gdzieś nad ciekawym zapomnianym dzikim starorzeczem. Ciekaw jestem większości opinii, może  padną jakieś  propozycję . Ja ze swojej strony mógłbym zaproponować np wspólne łowienie na Bugu. Zastanawiamy się np nad celem wyprawy( np brzana , jej jeszcze nie złowiłem ) i do tego dążymy przez 2 dni. Fajnie by było spotkać się co raz choć tak małą grupka i popodpatrywać  siebie nawzajem. Następnie za 2 miesiące inny kolega dałby propozycję spędzenia gdzieś czasu.

EDIT: link do mapy, o której dyskusja -> Mapka forumowiczów

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #1 dnia: 16.01.2017, 12:43 »
Najprościej to można by było założyć stowarzyszenie Spławik i Grunt. Dodać do tego oddziały regionalne i wtedy w ramach takiego okręgu robić krótkie, ale częstsze mini zloty i jeden centralny dla wszystkich :)
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #2 dnia: 16.01.2017, 13:01 »
Temat fajny i warto chyba go kontynuować bo SiG skupia wędkarzy z całego kraju i nie tylko  jednak wydaje mi się ze na poczatek wypadało by zrobić małą mapkę by mieć chociażby niewielką wiedzę w jakim okręgu  kto zamieszkuje, kiedy może wedkować, jaką metodą wędkuje, na jakie ryby się nastawia, na jakiej wodzie najczęściej wędkuje itp. i wtedy  można by było wymienić się doświadczeniem z nad wody by w końcu zrobić wspólną ustawkę.

 Od siebie moge dodać że zamieszkuje w okręgu ciechanowskim i wędkuję tylko na wodach PZW na spinning i na federa. Wędkuję najczęściej w tygodniu w weekendy staram się nie
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #3 dnia: 16.01.2017, 13:02 »
Jak najbardziej i myśle że tu jest miejsce na ten wątek
Spławik i Grunt - Forum » ORGANIZACJE WĘDKARSKIE » Inne organizacje wędkarskie » Strefa miłośników SiG
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #4 dnia: 16.01.2017, 13:27 »
Temat fajny i warto chyba go kontynuować bo SiG skupia wędkarzy z całego kraju i nie tylko  jednak wydaje mi się ze na poczatek wypadało by zrobić małą mapkę by mieć chociażby niewielką wiedzę w jakim okręgu  kto zamieszkuje, jaką metodą wędkuje, na jakie ryby się nastawia, na jakiej wodzie najczęściej wędkuje itp. i wtedy  można by było wymienić się doświadczeniem z nad wody by w końcu zrobić wspólną ustawkę

Z tą mapką to trafiony pomysł wg. mnie. Chętnie ustawiłbym się z kimś z forum na wędkowanie.
Hubert

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #5 dnia: 16.01.2017, 13:31 »
Fajny pomysł. Niektóre rzeczy już się dzieją, ale warto rozszerzyć.
Zawsze zapraszamy chętnych z Mazowsza.
Wyjazd nad Bug też jest realny.
Kamilsr :thumbup:
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #6 dnia: 17.01.2017, 18:30 »
Jeżeli moderator może to przeniesie ten temat do właściwego miejsca . Dobre jest jak na razie niewielkie zainteresowanie to dobrze wróży :). Ja ze swojej strony chciałbym jeszcze napisać co mogłoby przybliżyć takie mini spotkanie.Moimi głównymi łowiskami są Bug i jego starorzecza z naciskiem na rzekę. Okolice połowu np na wysokości Wyszków - Brok - wody okręgu siedleckiego ( kwestia umówienia się i wymiany doświadczeń o miejscówkach) termin np początek lipca ( przed lotem jętki bo później popij wodą ) ilość osób kwestia ustalenie czy chcemy łowić a chcemy to obranie 2-3 -4 np  2-3 osobowych miejscówek oddalonych od siebie jakieś 200- 300 m . Nie chciałbym iść za przykładem zlotów sumowych jak się nasłuchałem ile to w rzędzie wędek stało ile to chłopa w jednym namiocie siedziało
picie jest dla ludzi też lubię ale jakaś kultura zachowania na rybach musi być moim zdaniem. Oczywiście jakaś wspólna integracja przy grochówce byłaby jak najbardziej na miejscu z pogaduchami ale tak żeby nikomu nie przeszkadzać w realizowaniu siebie.  Gatunek tak jak wspominałem brzana ( może być też sąsiad sandacz , może być spinning , feeder grunt  )mam parę miejsc kamienistych fajnych . Bug to nie eldorado ale potrafi zaskoczyć . Miejscówki wytypowane przeze mnie obdarowały wędkarzy już paroma okazami kleni , brzan ( w tamtym roku słyszałem o 2 szt), jazi  i sandaczy. Czas łowienia jak komu by pasowało jedna lub dwie nocki.   Mało tego , za plecami owych miejscówek znajdują się starorzecza a tam liny, karasie , szczupaki , karpie  i płocie więc mogą się zjawić także fani tych ryb. Myślę że najważniejsze jest obranie celu wyprawy i go realizowanie. Jak będzie bliżej to myślę , że temat trochę ożyję.

Offline Jarolbn

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #7 dnia: 17.01.2017, 18:55 »
Ja jestem chętny na taki zlocik , z Lublina mam tylko 150 km i ze dwie nocki bym posiedział  :fishonhook: :beer: połowił i pogadał  :) . Oby tylko Lublin podpisał porozumienie .  Leci :thumbup:
Jarek
Batorówka:
Lin - 35 cm
Leszcz - 53 cm
Karp - 54 cm

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #8 dnia: 17.01.2017, 19:03 »
Na południu często robimy takie małe zloty. 2 - 5 osób z SiG, czasem ktoś z sympatyków.
;)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #9 dnia: 17.01.2017, 19:09 »
Zacny pomysł milordzie ;D Inicjatywa jak najbardziej słuszna :) Jeżeli o mnie chodzi to dolnośląskie wchodzi w grę. Co do mapki to można zorganizować 2 wersje: 1. mapa całego kraju, podzielona na województwa, a z boku lista z użytkownikami forum. 2. mapa danego województwa z zaznaczonymi miejscowościami, skąd pochodzimy. Albo 2 w 1 czyli mapa całego kraju z listą użytkowników wraz z miejscowościami :P
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #10 dnia: 17.01.2017, 19:18 »
Fajny pomysł z tą mapką Panowie :thumbup:
Krzysztof

Splot

  • Gość
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #11 dnia: 17.01.2017, 19:30 »
Super pomysł, tym bardziej że nie każdy ma w profilu miejscowość w której mieszka,żyje lub wędkuje.
Chętnie spotkam się na jakąś rybaczkę.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #12 dnia: 17.01.2017, 19:58 »
Ta mapka to jest naprawdę świetny pomysł! Taka wędkarska rozpiska Naszych lokalizacji, może to znacząco podnieść stopień integracji między forumowiczami i wymianę doświadczeń, które mogą zasilić TO forum. Może też się okazać, że w wielu przypadkach mamy do siebie rzut kamieniem ;). Mapa Polski w prostej formie administracyjnej (województwa, powiaty - a na tym zaznaczone Nasze miejscowości - tak to widzę :P) - to by było coś :thumbup:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #13 dnia: 17.01.2017, 20:01 »
Może któryś z kolegów mający większe zdolności w tworzeniu i posiadający więcej czasu coś by sklecił a w miarę  powstawania projektu każdy by mógł zaproponować  jakieś  poprawki. Może "rada starszych" by coś podpowiedziała :) Pomoc moderatorów jest tu nieodzowna.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Odpowiedź #14 dnia: 17.01.2017, 20:05 »
Ta mapka to jest naprawdę świetny pomysł! Taka wędkarska rozpiska Naszych lokalizacji, może to znacząco podnieść stopień integracji między forumowiczami i wymianę doświadczeń, które mogą zasilić TO forum. Może też się okazać, że w wielu przypadkach mamy do siebie rzut kamieniem ;). Mapa Polski w prostej formie administracyjnej (województwa, powiaty - a na tym zaznaczone Nasze miejscowości - tak to widzę :P) - to by było coś :thumbup:.

O to właśnie chodzi :) O integrację :D Taka idea :) A pomysł mapki to pomysł Jurka z Warszawy :D Kwestia dopracowania szczegółów :) Najlepsza byłaby mapka interaktywna, ale ja nie posiadam takich umiejętności, by takie coś przygotować (zaprogramować :P ) - tak ja bym to widział. Prostsze w zrealizowaniu wydaje mi się jednak mapa + lista. Choć zastanawiam się nad wykorzystaniem mapy google albo zumi :P Jak dobrze kojarzę to można tam dodawać lokalizacje firm - ciekawi mnie czy można podawać tam fikcyjne dane jako np. Jan Kowalski feeder i waggler i umieścić lokalizację np. Warszawa. Wtedy nawet na google można by się odnaleźć :P Ech za dużo kombinuję :P
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)