Autor Wątek: Crazycarp.pl  (Przeczytany 5064 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Crazycarp.pl
« dnia: 04.02.2017, 12:09 »
Pierwsze zakupy w sklepie i najprawdopodobniej ostatnie.
Ceny - spoko promocja.
Dostawa - porażka - wysłane na inny adres niż podany w zamówieniu.
Towar - kulki Star Baits Signal http://crazycarp.pl/kulki-zanetowe/3754-star-baits-signal-14mm-1kg.html - data ważności 12.2013. Ponad 3 lata są już przeterminowane.
Kontakt - porażka. W czwartek w południe wysłany mail o wysłaniu zamówienia na nieprawidłowy adres i 0 odpowiedzi do dnia dzisiejszego. Żadnego przepraszam.

Aktualizacja
Zadzwonił właściciel z przeprosinami i było mu słychać, że naprawdę mówił szczerze. Może jeszcze dam kolejną szansę. Co do adresu wysyłki, ktoś wprowadził do kompa nie ten adres, natomiast co do kulek Star Baitsa to dostali info od dostawcy, że zamawiając Signale powinni byli wiedzieć, że mogą być przeterminowane. Sami w dostawie nie zauważyli daty ważności.

Po 10 marca dostaną kolejną szansę :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2017, 12:17 »
Również nie polecam. Na stronie zawarte błędne informacje odnośnie wysyłki. Na pytanie ile kosztuje wysyłka towaru Pocztą Polską otrzymałem odpowiedź, że wysyłają tylko kurierem. Mimo, że na stronie wyraźnie jest napisane, że wysyłają również Pocztą Polską. Cena kuriera w informacjach o wysyłce wynosi 16zł, a podczas finalizacji zamówienia żądają 24zł za wysyłkę lekkiego etui na ciężarki! Nawet nie raczyli zaktualizować informacji na stronie. :thumbdown:
Pozdrawiam
Darek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 04.02.2017, 12:20 »
:facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 04.02.2017, 13:05 »
Często robię u nich zakupy w sklepie stacjonarnym. Powiem tak, to co jest na stronie niestety odbiega od stanu rzeczywistego często.. Ale oferta stacjonarna jest bardzo szeroka i ceny atrakcyjne. Im większe zakupy tym większe rabaty dają. Można się targować ładnie - dla przykładu kolega miesiąc temu kupował łóżko, a że znalazł gdzieś indziej o 100zł taniej to mu o to 100zł obniżyli + dostał rabat bo braliśmy jeszcze jakieś kręcioły ;)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2017, 11:12 »
Aktualizacja w 1 poście.
Pozdrawiam
Mirek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2017, 11:21 »
Robiłem zakupy u Krzyśka chyba z 7 lat temu, jak jeszcze miał pierwszy (mniejszy) sklep. Na wejście ja i kumple otrzymaliśmy rabat 5%. Przykładowo - karpiówki Anaconda za 520 PLN/szt dostałem za 430 PLN, kołowrotki big pit też Anaconda za 272 PLN/szt dostałem za 236 PLN, więc nie narzekam. Krzysiek umiał dobrze doradzić i zawsze można było się z Nim dogadać. Poprzez stronę internetową nigdy nic nie zamawiałem, ale też z drugiej strony odpuściłem karpiowanie na kilka lat (dzisiaj też rzadko :(). Miło również wspominam towarzyskie zawody karpiowe, na jakimś łowisku komercyjnym w okolicach Kępna, które Krzysiek organizował w 2009 :D.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2017, 12:59 »
To jestem jestem zaskoczony, ponieważ w piątek przyszła paczka z Crzycarp i wszystko jest OK. Zamówiłem kulki Starbaits Hot Demon i mają ważność do 04.2019! To samo pellet RS1 i dwie butelki dipòw! Powiem więcej: otrzymałem telefon dotyczący produktów, których już nie oraz informacje, że wysyłają paczkę. Kurier był na drugi dzień. Dzieli na ok. 150 km i może dlatego tak szybko. Bądź co bądź, ja jestem zadowolony 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2017, 13:18 »
Reszta była ok - po moim mailu o dacie ważności kulek dzwonili do dostawcy, który im powiedział, że zamawiając signal powinni wiedzieć, że nie są produkowane i mogą być przeterminowane.

Tak na mnie trafiło, że wysyłka poszła na adres domowy gdzie kurier na mnie nie trafi zamiast na adres wysyłki, a także te nieszczęsne signale.

Ale już ok :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2017, 14:21 »
Wobec tego dostawca oszukał ich i tyle. Jeśli jesteś niezadowolony to je oddaj. 2013 rok to trochę sporo czasu. Co innego pellety, ale to są kulki. Ja bym wymienił lub na.inne.lub oddał. A propos: mam 1 kg Hot Demon 10 mm, więc po 200g bym się wymienił np: na Signale, RS1, SK30 lub coś z Mainline itp. do poszerzenia własnego asortymentu 8)
Pozdrawiam Seba

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 45
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2017, 14:22 »
U mnie przesyłka była na drugi dzień. Towar był bardzo dobrze zapakowany. Kontakt telefoniczny dobry, co prawda nie dodzwoniłem się za pierwszym razem, ale Pani się usprawiedliwiła że mają bardzo dużo zamówień.
Też nie dopatrzyli, że wybrałem inny adres. Na szczęście paczka została wysłana GLS-em i mogłem sobie jeszcze zmienić adres :-)



 

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2017, 15:10 »
Fajnie, że sprawa sklepu trochę się prostuje. Warto ten smrodek szybko rozwiać, jeśli jednak są w porządku. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 05.02.2017, 15:12 »
Swoją drogą poluję na Signal 10 mm, tylko teraz boję się tego kupić :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 05.02.2017, 23:05 »
Mirku, wysłałem Krzyśkowi na maila Twój tekst z forum / po wcześniejszej rozmowie przez telefon/ i widzę, że do sprawy podszedł od takiej strony z jakiej Go znam. ;D  Błędów nie robią tylko Ci, którzy nic nie robią ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 490
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 06.02.2017, 09:08 »
Błędów nie robią tylko Ci, którzy nic nie robią ;)
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Crazycarp.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 06.02.2017, 14:44 »
Znam Krzyśka ho ho albo dłużej ;-)
Nigdy nie miałem problemów z przesyłkami, z aktualnością towarów itd.
Czasem tak jest, że jakiś diabeł miesza i wychodzą rzeczy o których jak zacząłem czytać to aż nie chciało mi się wierzyć.
Jeden z nielicznych sklepów w Polsce gdzie zakupy to przyjemność :-)
JK