Autor Wątek: Jakie bolonki 6 m polecacie?  (Przeczytany 25117 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #15 dnia: 08.02.2015, 18:36 »
Ja mogę polecić 6m kongera albiona z cw do 30g. Waga wędki to 200 kilka gram i można kupić ja za niecałe 700 zł. Mialem przyjemność wyjąć na niej ponad pół metrowego karpia. Do tego mam założony kolowrotek shimano nexeve 3000 i wagowo wychodzi super.
Wogole cala seria Albion jest swietna, dlatego tez taka cena.
Mam jedynie zastrzezenia do szczytowek w feederach bo o ile blanki, przelotki i korek sa extra to szczytowki sa chyba z 'poniedzialkowej' produkcji.
Do Albiona mam calkiem dobre dojscia i na pewno rozwaze go bo jest w mojej pierwszej "trojce" :)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.02.2015, 20:05 »
Mi udało sie kupić bolonke na allegro od dziewczyny która wygrała ja w zawodach i zapłaciłem za nią z  przesyłka 450 zl. Chciałem shimano lub trabucco z cw do 30g i abyb byla lekka ale tylko daiwa i konger oferował coś takiego wiec musiałem wybierać z tych 2 firm. A jak znalazłem licytacje albiona na allegro to zadzwoniłem i prosto z mostu zapytałem się ile chce, a jak powiedziała 430 zł to nawet się nie zastanawialem i kazałem jej zakończyć aukcje i przysyłać. I to był jeden z tych zakupów z których jestem bardzo zadowolony:)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.02.2015, 20:08 »
Fakt może jak bym ja licytowal to może kupił bym ja taniej  ale chciałem ja mieć no i mam i jestem bardzo z niej zadowolony.


Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: 08.02.2015, 20:44 »
Mi udało sie kupić bolonke na allegro od dziewczyny która wygrała ja w zawodach i zapłaciłem za nią z  przesyłka 450 zl. Chciałem shimano lub trabucco z cw do 30g i abyb byla lekka ale tylko daiwa i konger oferował coś takiego wiec musiałem wybierać z tych 2 firm. A jak znalazłem licytacje albiona na allegro to zadzwoniłem i prosto z mostu zapytałem się ile chce, a jak powiedziała 430 zł to nawet się nie zastanawialem i kazałem jej zakończyć aukcje i przysyłać. I to był jeden z tych zakupów z których jestem bardzo zadowolony:)
370 zl cena hurtowa,
a z licytacja to zawsze roznie bywa 8)
tak przynajmniej masz wedke za 430zl a nie za 700zl
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: 08.02.2015, 23:49 »
Ja myślę, że jeśli mierzysz w sprzęt z wyższej półki o chcesz przeznaczyć ok. 1000 zł, to już trzeba mieć pewność, że w razie czego możesz liczyć na dobre wsparcie ze strony sprzedającego.
Napisz szczegółowy opis chłopakom z MatchPro. Ja tak robiłem i nie mogę powiedzieć, z bolonek Milo byłem zadowolony.
Możesz też skorzystać z propozycji Gienka. Colmic to też dobra firma. Może Maver.

BTW, ja we wszystkich swoich bolonkach złamałem szczytówki :) Ale zawsze ze swojej winy. Są one tak delikatne, a czasami nieopacznie chwyciłem zmarzniętymi rękami i trach..
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: 09.02.2015, 00:53 »
Możesz też skorzystać z propozycji Gienka. Colmic to też dobra firma. Może Maver.

BTW, ja we wszystkich swoich bolonkach złamałem szczytówki :) Ale zawsze ze swojej winy. Są one tak delikatne, a czasami nieopacznie chwyciłem zmarzniętymi rękami i trach..

Jesli ogladałeś zdjecia mojej bolonki to pewnie cię zdziwilo czemu przed szczytową przelotką na blanku jest nalożony kawalek wentyla . To wlasnie taki moj wynalazek by nie zlamać samemu niechcacy szczytowki :) bo tez mi się zdarzyło :P
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #22 dnia: 09.02.2015, 01:12 »
Widzę właśnie. Bardzo trzeba uważać na te szczytówki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline zasanie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 1
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #23 dnia: 06.01.2016, 19:09 »
Odkopię trochę temat, bo nie mogłem znaleźć podobnego o bolonkach.
Panowie potrzebuję bolonki na rzekę San, nigdy nie łowiłem nią, a mam w planach uskutecznić tą metodę :)
Tak więc jaka długość była by optymalna na tą rzekę? Najchętniej to jakieś konkretne bym prosił do 200zł :)

glizdziarz

  • Gość
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #24 dnia: 06.01.2016, 19:18 »
Mam tego kija i powiem, że może nie jest najlżejsza ale solidna i tania. http://allegro.pl/weglowa-bolonka-new-hunter-600-10-30g-extra-cena-i5833518998.html
Długość 6 m dla mnie jest optymalna bo 5 m trochę za krótka a 7 m męczy rękę.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.01.2016, 15:41 »
Miałem okazję oglądać dzisiaj bolonke Mistrall Aqua 5m c.w. 10-30g.
http://www.sandacz.nysa.pl/bolonki-mistrall/219-mistrall-bolonka-aqua-500-m-rm-2103650.html

Zaskoczyła mnie waga tego kija. Patyk jest lekki jak piórko.
Naprawdę nie wiem jak można zrobić 5m wędzisko o takiej wadze. Kij w zasadzie nie ma tzw. zwisu. Jest dość sztywny, wydaje się sprężysty, "cięty".
Przelotki końcowe są małe, podobnie jak w matchówce.
Ogólne wrażenia są raczej bardzo pozytywne. Ładnie zrobiony, bardzo lekki patyczek.
Jednak nie kupię tego kija. Z prostego powodu. Wydaje mi się że nad wodą połamałbym ten kij w 5 minut :D
Dla mnie wydaję się jakby kruchy :)
Nie chcę aby zabrzmiało to jako antyreklama. Absolutnie.
Generalnie preferuję nieco solidniejsze i bardziej siermiężne kije. Takie którymi bez większych obaw mogę zahaczyć o gałęzie drzewa :)
Nie twierdzę że Mistrall Aqua zaraz pęknie po kontakcie z konarem czy po upadku z podpórki na jakiś nadbrzeżny kamień. Bardzo możliwe że jest w stanie sprostać wielu podobnym przygodom.

Wszystkim tym którzy doceniają leciutkie, wyrafinowane i bardzo finezyjne boloneczki szczerze polecam zainteresować się tym modelem.


Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #26 dnia: 07.01.2016, 15:47 »
W ubiegłym roku miałem tą bolonkę w rękach , kij miał 6 m i faktycznie to poezja . Grzegorz , przy zakupie bolonki wszystko zależy od jej przeznaczenia . Jeżeli kij ma być wykorzystywany na jeziorach , czy do przystawki ze spławikiem , ma leżeć na podpórkach to szkoda kasy na taki sprzęt .Jeżeli jednak zamierzasz łowić stricte metoda bolońską na dużej rzece , wędka ma mieć 7-8 m to bezapelacyjnie taki kij dla własnego komfortu należy kupić .

grzesiek76

  • Gość
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #27 dnia: 07.01.2016, 22:12 »
W ubiegłym roku miałem tą bolonkę w rękach , kij miał 6 m i faktycznie to poezja . Grzegorz , przy zakupie bolonki wszystko zależy od jej przeznaczenia . Jeżeli kij ma być wykorzystywany na jeziorach , czy do przystawki ze spławikiem , ma leżeć na podpórkach to szkoda kasy na taki sprzęt .Jeżeli jednak zamierzasz łowić stricte metoda bolońską na dużej rzece , wędka ma mieć 7-8 m to bezapelacyjnie taki kij dla własnego komfortu należy kupić .

Dzięki za radę :thumbup:
Dlatego też prawdopodobnie to będzie blank mojej bolonki :)
http://allegro.pl/bat-wedzisko-bez-przelotek-5-m-samprex-record-i5347219957.html
332g to waga którą spokojnie mogę zaakceptować.

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #28 dnia: 07.01.2016, 22:15 »
Miałem okazję oglądać dzisiaj bolonke Mistrall Aqua 5m c.w. 10-30g.
http://www.sandacz.nysa.pl/bolonki-mistrall/219-mistrall-bolonka-aqua-500-m-rm-2103650.html

Zaskoczyła mnie waga tego kija. Patyk jest lekki jak piórko.
Naprawdę nie wiem jak można zrobić 5m wędzisko o takiej wadze. Kij w zasadzie nie ma tzw. zwisu. Jest dość sztywny, wydaje się sprężysty, "cięty".
Przelotki końcowe są małe, podobnie jak w matchówce.
Ogólne wrażenia są raczej bardzo pozytywne. Ładnie zrobiony, bardzo lekki patyczek.
Jednak nie kupię tego kija. Z prostego powodu. Wydaje mi się że nad wodą połamałbym ten kij w 5 minut :D
Dla mnie wydaję się jakby kruchy :)
Nie chcę aby zabrzmiało to jako antyreklama. Absolutnie.
Generalnie preferuję nieco solidniejsze i bardziej siermiężne kije. Takie którymi bez większych obaw mogę zahaczyć o gałęzie drzewa :)
Nie twierdzę że Mistrall Aqua zaraz pęknie po kontakcie z konarem czy po upadku z podpórki na jakiś nadbrzeżny kamień. Bardzo możliwe że jest w stanie sprostać wielu podobnym przygodom.

Wszystkim tym którzy doceniają leciutkie, wyrafinowane i bardzo finezyjne boloneczki szczerze polecam zainteresować się tym modelem.

Co do Aqua to jako wieloletni użytkownik mogę potwierdzić Twoją tezę ta wędka jest bardzo delikatna i trzeba bardzo uważać na uszkodzenia.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie bolonki 6 m polecacie?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.01.2016, 22:23 »
Konger Albion 6 m to jest kosiara. Miałem na nią straszna chrapkę, ale też zator finansowy. Żeby była jasność - wymacałem też kije powyżej tysiaka i wcale mnie nie zachwyciły. Ostatecznie wziąłem Kongera Turiona 6 m, bo 2 razy tańszy od Albiona. Rzadko łowię bolonką, więc nie narzekam. Gdybym jednak miał poddać się marzeniom, to taki Colmic Technic (już nieprodukowany) zaspokoiłby mnie na lata. Mam "piątkę" z tej serii, o ile to jeszcze można nazwać bolonką, ale jest tak finezyjny, że producenci mogliby wrócić do dobrych wzorców, a nie przemalowywać blanki.