Autor Wątek: Nowy film Lucia - Method feeder trendy 2017 - leszcze i karpie ze Stachem  (Przeczytany 25775 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Łowię  (metoda) zwykle na komercji, która jest wyrobiskiem pożwirowym z czystą wodą  . 
Koło wyspy mam czasem takie brania,  że nie wytrzymuje  przypon 0,23. Podnosząc kijek jest już po ptokach.
Ciekawe że jeśli już holuję rybę to nie zrywam go. Nie mogę rozgryźć przyczyny .
Pewne jest to że za radą Luka pogrubię przypony do 0,26 mm.

Przypon z dobrej żyłki o grubości 0,23 mm to znowu nie jakaś tam niteczka, która pęka przy byle pociągnięciu. Gdybyś stosował podajniki o wadze pół kilograma, tobym się nie dziwił. Jednak nawet nie poczuć ryby przy podniesieniu kija? Coś chyba nie jest dostosowane do całego układu.
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Rozwinę trochę swoją poprzednią wypowiedź:

Albo stosujesz jakieś podajniki karpiowe nieznanej mi wagi.
Albo jest tam sporo mułu, podajnik zapada się i zasysa, że ciężko go potem wyjąć, i stawia twardy opór przy braniu.
Albo... zacinasz z krzyża i sam zrywasz przypon, zanim cokolwiek poczujesz.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Łowię na 30 gramowy podajnik.
Brałem po uwagę to że są tam uskoki po koparkach.
Być może przy mocnym odjeździe podajnik trafia w taki uskok i przy tak dynamicznym odjeździe  wystarczy zahaczenie i powstaje duże naprężenie i  żyłka strzela.
Nie czuję ryby na wędce ... :'(
Muł też czasami się trafia i też to biorę pod uwagę.
Żyłka  główna  0,25  a odległość około 50 m powinna być amortyzacja jednak .
Wędki to feederek stary Robinson do 80 gr  i Red Range Drenana.
Kołowrotki mają dobre hamulce ( Peny).

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
To nie mam pojęcia. Może ta przyponówka to jakieś zleżałe dziadostwo. Czasem człowiek kupi super żyłkę, a leżała sobie gdzieś na słońcu i się rwie jak nitka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
To najprostszy wniosek ale tą żyłkę z której mam przypony mam jako główną na jednej z tych z wędek.
Wyciągnąłem na nią kilka rybek w okolicach 10 kg.
Jest to problem bo ostatnio 3 rybki tak zakolczykowałem haczykami nr 8 (wide gape).
Pójdę chyba na skróty i dam grubą plecionkę na przypon lub 0,26 żyłkę.

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Witam kolegów.
Tak się składa, że znam Pana Stacha którego często spotykam na łowisku PZW Rzemień. Chciałem się wypowiedzieć odnośnie waszych spostrzeżeń na temat żyłek jakich Pan Stach używa i łowiska które dobrze znam. Jest to łowisko No Kill PZW, w którym jest sporo naprawdę fajnych karpi dochodzących do ok 15-17 kg, kilka lat wcześniej bywały 20+, największy miał 25 kg złowiony ok 8 lat temu, ale niestety te największe sztuki już pływają w komercjach >:O , jest też duża populacja leszcza oraz karasie, linki, ładne szczupaki i pewnie jeszcze klika sumów. 3 lata temu udało mi się jednego z nich złowić na feedera i 150 m żyłki nr 0,26. Zabawa była bo ważył 27 kg. Jest to łowisko tzw. wanna o głębokości ok 1,4- 1,6 m z bardzo małą ilością zaczepów, gdzie faktycznie wyholowanie karpia 10 kg na 0.18 jest możliwe, sam byłem świadkiem wyholowania takiego karpia przez Pana Staszka, muszę dodać że Pan Staszek jest super gościem który zawsze doradzi podpowie itd. Naprawdę można się dużo nauczyć od niego.
Pozdrawiam 

Kadłubek

  • Gość
Wyholować OK da się choć to męczarnia, zatrzymać NIE.
O to mi przynajmniej chodziło.

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Masz rację kolego, taką rozpędzoną 10 to ciężko by było na 0,28 zatrzymać 8)

Kadłubek

  • Gość
A to jaki jest p. Stanisław to wiem tylko z filmów a wygląda na dobrze wychowanego i pomocnego. Skoro startuje w zawodach to też wiedzę i doświadczenie musi mieć.

Strzelił gafę (może chodziło mu o wyholowanie) i tyle. Patent z tą podpórką jest dobry dla osób co łowią na jedna wędkę.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
18-tego tego miesiąca kończąc wędkowanie gdy zwijając zestaw poczułem że mam zaczep(miałem dwa wcześniej),po jakimś czasie puściło i pojawiły charakterystyczne drgania i wiedziałem że to ryba.Na żyłkę 0.20 i przepon 0.10-czytaj 0.12 i haczyk 18 Drennana  udało się wyholować  szczupaka 75 cm. Fakt szczupak nie walczył.Takie rzeczy się zdarzają,sandacz na dwie kukurydze złapałem a nęciłem za karpiem. :D