Autor Wątek: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji  (Przeczytany 8873 razy)

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Mój ostatni pobyt nad kameralną wodą komercyjną zaowocował nieprzyjemną ścinką ze starszym wędkarzem, który postanowił rozłożyć się ze swoimi klamotami i rodziną dosłownie 6,5 metra od brzegu mojego fotela (w ferworze awantury zmierzyłem ;-)
Na moją uprzejmą prośbę, żeby się nieco przesunął, gość nie raczył nawet odpowiedzieć, po czym zaczął regularnie zarzucać jeden ze swoich zestawów na moje zanęcone już poletko (w tej części zbiornika linia brzegowa układa się lekko w półkole i przy niewielkiej odległości między nami  jego „na wprost” pokrywało się z moim). Kolejny raz zwróciłem mu uwagę, co zaowocowało tylko złośliwymi uwagami pod moim adresem, które facet rzucał głośno do siedzącej obok na kocu żony. Naturalnie wszystko słyszałem, w końcu nie wytrzymałem i kiedy gość n-ty raz wpierniczył mi swój zestaw w moje łowisko, ściągnąłem mu go swoim i po prostu odciąłem. No i się zaczęło.
Gościu najpierw wystartował z łapami, ale szybko porównał siły i postanowił zagrać poszkodowanego. Poczłapał do właściciela zbiornika, który przyszedł z nim na interwencję. Wyjaśniłem mój punkt widzenia, pokazałem gdzie siedzę, gdzie zasiadł dziadek, wspomniałem, że prosiłem o przesiadkę, apelowałem o niewrzucanie mi zestawu w pole. I wtedy nastąpiło najlepsze: właściciel wzruszył ramionami, powiedział, że to nie woda PZW i on nie musi przestrzegać RAPR, brzeg jest płaski, nie ma wyznaczonych stanowisk i że można u niego siedzieć nawet metra od siebie. A jak mi się nie podoba, to mam spadać, a nie niszczyć ludziom zestawy!
Oczywiście skorzystałem z tej uprzejmej rady i zwinąłem się z łowiska. Moja noga już na nim nie postanie, o co będzie zresztą tym łatwiej, że byłem jedynie gościnnie w okolicy. Pomyślałem jednak, że zapytam Was, jak reagujecie w podobnych sytuacjach? Czy naprawdę przegiąłem, reagując tak po chyba trzech olanych prośbach o niezakłócanie wypoczynku?

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #1 dnia: 16.05.2017, 15:16 »
A co to za łowisko że właściciel nie panuje nad zasadami? To jego rola żeby rozstrzygać takie spory. Następnym razem wyciągnij telefon i nagrywaj.

Offline bart

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Tychy
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #2 dnia: 16.05.2017, 15:24 »
Standard, miałem podobną sytuację, ale też nic nie dała rozmowa, musiałem przerzucić zestawy i łowić w innym miejscu. Właściciel ma też to gdzieś, ważne że kasa się zgadza.Ogólnie przestałem jeździć na takie zbiorniki które nie posiadają wyznaczonych stanowisk.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #3 dnia: 16.05.2017, 15:25 »
Napisz od razu co to za łowisko, bo dobrze żeby inni wiedzieli czego spodziewać się po właścicielu.

Ja takiej sytuacji nie miałem, zdarza mi się z kimś poplątać, ale zawsze udawało się po grzeczności rozplątać i łowić zgodnie dalej. Ale nie uważam, abyś przegiął :thumbup:
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #4 dnia: 16.05.2017, 15:38 »
Właściciel zachował się jak nie powinien, nie uszanował tego, że byłeś pierwszy na łowisku również byłeś jego klientem.

Ale z drugiej strony, to jak zachował się osobnik który siedział obok ciebie to już zupełna przesada.
Dlaczego wędkarz nie szanuje wędkarza?

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #5 dnia: 16.05.2017, 15:44 »
To, że nie uszanował, to jedno, ale po jaką cholerę iść na konfrontację, zamiast spędzić miło czas nad wodą???
To jest zagadka na miarę być albo nie być ;D
Tłumu nie było, dziadek spokojnie mógł się cofnąć o 15 metrów i byśmy sobie nie zawadzali. Potem coś mruczał przy właścicielu, że mu zająłem ulubione stanowisko, ale już mi się nie chciało słuchać obu debili.

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #6 dnia: 16.05.2017, 16:04 »
To, że nie uszanował, to jedno, ale po jaką cholerę iść na konfrontację, zamiast spędzić miło czas nad wodą???
To jest zagadka na miarę być albo nie być ;D
Tłumu nie było, dziadek spokojnie mógł się cofnąć o 15 metrów i byśmy sobie nie zawadzali. Potem coś mruczał przy właścicielu, że mu zająłem ulubione stanowisko, ale już mi się nie chciało słuchać obu debili.
Po pierwszym poście od razu podejrzewałem, że to znajomek właściciela. Ty jako obcy byłeś na straconej pozycji. Właściciel przegiął, powinieneś zażądać zwrotu kasy. A jednego i drugiego po prostu opluć.
Internet nie zapomina podaj nazwę łowiska ;) nikt tam jeździł nie będzie.

Tomsza

Elast93

  • Gość
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #7 dnia: 16.05.2017, 16:05 »
To, że nie uszanował, to jedno, ale po jaką cholerę iść na konfrontację, zamiast spędzić miło czas nad wodą???
To jest zagadka na miarę być albo nie być ;D
Tłumu nie było, dziadek spokojnie mógł się cofnąć o 15 metrów i byśmy sobie nie zawadzali. Potem coś mruczał przy właścicielu, że mu zająłem ulubione stanowisko, ale już mi się nie chciało słuchać obu debili.
Ale jazda ??? Można wiedzieć na którym łowisku takie jaja ?

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #8 dnia: 16.05.2017, 16:06 »
Muszę sprawdzić w necie, bo nie pamiętam, nie moje okolice.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #9 dnia: 16.05.2017, 18:12 »
Poprosimy o nazwę łowiska. Umieścimy ją w tytule wątku.

Wszak reklama dźwignią handlu jest.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #10 dnia: 16.05.2017, 18:28 »
Ewidentnie miałeś racje. :thumbup:
Osobiście takich łowisk unikam.
Generalnie nie jeżdżę w ciemno, zanim się wybiorę w nowe miejsce robię "rozeznanie" wśród znajomych i w internecie.
Ze znanych mi komercji łowię na 20% z nich.
;)

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #11 dnia: 16.05.2017, 20:12 »
Chamstwo ludzkie nie zna granic jak widac.. :(

Offline Drgająca Szczytówka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk,Iława, Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #12 dnia: 17.05.2017, 22:52 »
Dobrze zrobiłeś ja bym dziada przydusił chyba za takie buractwo. A właściciel tez nie za bardzo się zachował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pozdrawiam
Mateusz

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #13 dnia: 18.05.2017, 01:16 »
Jest takie powiedzenie. Z głupotą nie wygrasz.
 Mogłeś jedynie próbować odzyskać pieniądze choć sądząc po kulturze tego właściciela mała szansa.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odległość stanowiska od stanowiska na komercji
« Odpowiedź #14 dnia: 18.05.2017, 06:36 »
Muszę sprawdzić w necie, bo nie pamiętam, nie moje okolice.
Udalo się ?
Bo tu wszyscy pewnie ciekawi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team