Autor Wątek: Jak skutecznie pozbawić się brań  (Przeczytany 14260 razy)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jak skutecznie pozbawić się brań
« dnia: 16.06.2017, 21:10 »
Przeglądając forum nie natrafiłem na podobny temat, więc postanowiłem parę słów napisać. Wszyscy piszą jaką przynętę zastosować, zestaw a zapominają czasami, że błahy błąd zniweczy wszelkie nasze starania. Te błędy to świadome , bądź nieświadome stosowanie wszelakiego rodzaju chemii.
Poniżej przedstawię kilka swoich spostrzeżeń i zapraszam do dyskusji :
1. Stosowanie soli z antyzbrylaczem - tutaj jestem dobrze zorientowany w temacie. Wielu producentów soli warzonej stosuje E536 żelazocyjanek potasu. Substancja szkodliwa dla ryb i wszelkich żyjątek ( zabroniona w USA). Kiedyś w jednej firmie produkującej pokarm dla ryb widziałem jak skutecznie zgładziła wszelkie stworzenie. Ryby na pewno wieją wyczuwając takie związki. Rozwiązaniem jest stosowanie soli morskiej bądź kopanej.(grubej)
2.Benzyna i paliwa. Ze spinningowego doświadczenia w połowu sumów, moich kolegów wynika, że zabrudzenie ręki paliwem i dotkniecie przynęty = zero brań. Dodatkowo sumy dobrze wyczuwają ciężarki, więc zaczęto stosować gumowane.
3. Wyprane świeżutkie ręczniki. Wszelkie substancje zapachowe stosowane w proszkach i płynach są na tyle silne, że bez problemu przedostają się z rąk do zanęty i przynęty. Staram się przynajmniej kilka razy ręcznik wypłukać w czystej wodzie po praniu.
4. Środki do odstraszania komarów i kremy na słońce.


Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2017, 21:14 »
Ciekawe a jak z mazidłem do opalania, ja ma rybach używam parokrotnie czegoś aby nie jęczeć z bólu po poparzeniach słonecznych, później zazwyczaj wcieram w ręce odrobinę zanęty aby dłonie śmierdziały zanętą a nie filtrem UV.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Klopotek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hoek van Holland / Słupsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2017, 21:15 »
Ciekawe...Pamiętam jak przed zawodami spławikowymi nasmarowałem się kremem i wtedy dopiero zrozumiałem co mam n rękach.... :facepalm:
Pozdrawiam
Łukasz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #3 dnia: 16.06.2017, 21:19 »
Bartek :thumbup:
 Ja jadąc na ryby, unikam nawet tankowania. Dla mnie stosowanie wszelkich mazideł przeciw insektom które wymagają smarowania dłońmi, je dyskwalifikuje. Staram się nawet by palce unikały kontaktu ze sprey. Co dziwne. Nie zauważyłem złego wpływu nikotyny będąc jeszcze palaczem. ???
Arek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2017, 21:25 »
Ryby widać lubią używki :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2017, 21:27 »
Bartek :thumbup:
 Ja jadąc na ryby, unikam nawet tankowania. Dla mnie stosowanie wszelkich mazideł przeciw insektom które wymagają smarowania dłońmi, je dyskwalifikuje. Staram się nawet by palce unikały kontaktu ze sprey. Co dziwne. Nie zauważyłem złego wpływu nikotyny będąc jeszcze palaczem. ???
Mój brat na balkonie miał słoik do petów. Ptaki skutecznie mu je wyżerały :) Więc chyba papierosy zwierząt nie odstraszają :)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #6 dnia: 16.06.2017, 22:02 »
To się przestraszyłem.... zrobiłem swój własny mix z użyciem MMM, zanęty Gag'em oraz zanety spożywczej i innych pelletów... trochę nad nim pracowałem i na 6 kg mixu dałem 4 czubate łyżki najzwyklejszej soli, mam nadzieję, że nic nie przeszkodzi rybom.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #7 dnia: 16.06.2017, 22:10 »
Powiem wam tak. Tylko weźcie pod uwagę gdzie i że tylko na jednej wodzie wędkowałem. Sól, nie miała wpływu na zanętę w MOIM przypadku. Stwierdzam to po 3 sezonie wędkowania.
Arek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #8 dnia: 16.06.2017, 22:16 »
Powiem wam tak. Tylko weźcie pod uwagę gdzie i że tylko na jednej wodzie wędkowałem. Sól, nie miała wpływu na zanętę w MOIM przypadku. Stwierdzam to po 3 sezonie wędkowania.
Działa , działa :) Dodatkowo jeśli ktoś robi więcej miksu służy doskonale jako konserwant. Dodam jeszcze, że najlepsi japońscy producenci przynęt spinningowych np. Keitech, Megabass dodają do swoich miękkich przynęt sól.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #9 dnia: 16.06.2017, 22:36 »
Dawno temu, jak bawiłem się intensywnie bacikiem i paliłem papierosy to zawsze jak byłem na rybach, paliłem fajki przez szklaną lufkę.
Nie wiem czy to coś pomagało, ale tak mnie nauczyli lepsi ode mnie wędkarze i tak też robiłem :-\
Robert

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #10 dnia: 16.06.2017, 22:43 »
Kurde, teraz już wiem dlaczego ostatnio pozbawiłem się brań, od pewnego momentu rybki przestały brać, a obok cały czas łowili, krem z filtrem UV zastosowałem. :facepalm:
Tomsza

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #11 dnia: 16.06.2017, 22:46 »
Gdy mam już styczność z kremami,paliwem czy innymi pochodnymi zakładam rękawiczki lateksowe i po kłopocie :P

https://vanitysklep.pl/rekawiczki-lateksowe-100-sztuk

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #12 dnia: 16.06.2017, 23:28 »
Musicie przyznać chłopaki, że mamy już zajoba. Samy nie wiemy, co spływa do wody po ulewach. :facepalm:
Arek

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #13 dnia: 16.06.2017, 23:42 »
Musicie przyznać chłopaki, że mamy już zajoba. Sami nie wiemy, co spływa do wody po ulewach. :facepalm:
Teraz sobie to uświadomiłeś? Wątpię :P Ja się z tym pogodziłem, jak chyba większość tutaj.

A to co spływa po ulewach nie jest w zanęcie.
Tomsza

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #14 dnia: 18.06.2017, 11:23 »
Musicie przyznać chłopaki, że mamy już zajoba. Samy nie wiemy, co spływa do wody po ulewach. :facepalm:

Ja uważam, że mamy pozytywnego zajoba :)

Faktycznie, sa na bank rzeczy, które szkodzą, ja unikam chemicznych substancji na przynętach, staram się myć ręce po jakimś 'smarowaniu'. Używam też Lavy, tak więc to musi zabijać wiele mini zapaszków...

Bartek, dobra uwaga o soli! :thumbup:  Sam wolę teraz tylko wersje kamienne lub morskie, ale rzeczywiście - te najtańsze mogą mieć chemiczne dodatki!
Lucjan