Autor Wątek: Jak skutecznie pozbawić się brań  (Przeczytany 14224 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #15 dnia: 18.06.2017, 11:54 »
Tak naprawdę to nie wiemy co może płoszyć smakiem czy zapachem ryby. Często bywa że coś teoretycznie powinno odstraszać a jest wręcz odwrotnie
Przykładem może być pasta Mystic która śmierdzi acetonem a jest bardzo łowna
Osobiście łowiłem płotki i wzdręgi na przeżutą gumę Nicorette  ( tak tak, był taki okres w moim życiu ) i brały jak szalone
Już też tu kiedyś pisałem o łownym miejscu nad moją wodą gdzie wlewa się deszczówka prosto z ruchliwej jezdni - czarna jak smoła z plamami tęczowymi po olejach czy benzynie a rybom to zupełnie nie przeszkadza i biorą w tej czarnej ,,chmurze" jak głupie
Pozdrawiam - Gienek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #16 dnia: 18.06.2017, 12:10 »
Tak naprawdę to nie wiemy co może płoszyć smakiem czy zapachem ryby. Często bywa że coś teoretycznie powinno odstraszać a jest wręcz odwrotnie
Przykładem może być pasta Mystic która śmierdzi acetonem a jest bardzo łowna
Osobiście łowiłem płotki i wzdręgi na przeżutą gumę Nicorette  ( tak tak, był taki okres w moim życiu ) i brały jak szalone
Już też tu kiedyś pisałem o łownym miejscu nad moją wodą gdzie wlewa się deszczówka prosto z ruchliwej jezdni - czarna jak smoła z plamami tęczowymi po olejach czy benzynie a rybom to zupełnie nie przeszkadza i biorą w tej czarnej ,,chmurze" jak głupie

Widocznie tak się zaadaptowały do brudnej, że w zródlanej
nie przeżyłyby z powodu szoku tlenowego :P

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #17 dnia: 18.06.2017, 13:14 »
Przeglądając forum nie natrafiłem na podobny temat, więc postanowiłem parę słów napisać. Wszyscy piszą jaką przynętę zastosować, zestaw a zapominają czasami, że błahy błąd zniweczy wszelkie nasze starania. Te błędy to świadome , bądź nieświadome stosowanie wszelakiego rodzaju chemii.
Poniżej przedstawię kilka swoich spostrzeżeń i zapraszam do dyskusji :
1. Stosowanie soli z antyzbrylaczem - tutaj jestem dobrze zorientowany w temacie. Wielu producentów soli warzonej stosuje E536 żelazocyjanek potasu. Substancja szkodliwa dla ryb i wszelkich żyjątek ( zabroniona w USA). Kiedyś w jednej firmie produkującej pokarm dla ryb widziałem jak skutecznie zgładziła wszelkie stworzenie. Ryby na pewno wieją wyczuwając takie związki. Rozwiązaniem jest stosowanie soli morskiej bądź kopanej.(grubej)
2.Benzyna i paliwa. Ze spinningowego doświadczenia w połowu sumów, moich kolegów wynika, że zabrudzenie ręki paliwem i dotkniecie przynęty = zero brań. Dodatkowo sumy dobrze wyczuwają ciężarki, więc zaczęto stosować gumowane.
3. Wyprane świeżutkie ręczniki. Wszelkie substancje zapachowe stosowane w proszkach i płynach są na tyle silne, że bez problemu przedostają się z rąk do zanęty i przynęty. Staram się przynajmniej kilka razy ręcznik wypłukać w czystej wodzie po praniu.
4. Środki do odstraszania komarów i kremy na słońce.




Ta opcja mnie bardzo martwi. Czy na opakowaniu soli, jest ta chemia wypisana?

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #18 dnia: 18.06.2017, 13:31 »
Przeglądając forum nie natrafiłem na podobny temat, więc postanowiłem parę słów napisać. Wszyscy piszą jaką przynętę zastosować, zestaw a zapominają czasami, że błahy błąd zniweczy wszelkie nasze starania. Te błędy to świadome , bądź nieświadome stosowanie wszelakiego rodzaju chemii.
Poniżej przedstawię kilka swoich spostrzeżeń i zapraszam do dyskusji :
1. Stosowanie soli z antyzbrylaczem - tutaj jestem dobrze zorientowany w temacie. Wielu producentów soli warzonej stosuje E536 żelazocyjanek potasu. Substancja szkodliwa dla ryb i wszelkich żyjątek ( zabroniona w USA). Kiedyś w jednej firmie produkującej pokarm dla ryb widziałem jak skutecznie zgładziła wszelkie stworzenie. Ryby na pewno wieją wyczuwając takie związki. Rozwiązaniem jest stosowanie soli morskiej bądź kopanej.(grubej)
2.Benzyna i paliwa. Ze spinningowego doświadczenia w połowu sumów, moich kolegów wynika, że zabrudzenie ręki paliwem i dotkniecie przynęty = zero brań. Dodatkowo sumy dobrze wyczuwają ciężarki, więc zaczęto stosować gumowane.
3. Wyprane świeżutkie ręczniki. Wszelkie substancje zapachowe stosowane w proszkach i płynach są na tyle silne, że bez problemu przedostają się z rąk do zanęty i przynęty. Staram się przynajmniej kilka razy ręcznik wypłukać w czystej wodzie po praniu.
4. Środki do odstraszania komarów i kremy na słońce.

Co do antyzbrylacza - jest powszechnie konsumowany przez ludzi bo to taka fajna sypka sól. A my się tu zastanawiamy nad rybami ? No kaman :P Wyjściem jest absolutnie nasza kłodawska. Morska, wiadomo jaki jest stan oceanów. Mam na myśli gł zdrowie ludzi.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #19 dnia: 18.06.2017, 13:32 »
@Jędrula
tu masz opis co zawiera sól IKS Solino (podkreślenia moje)
http://www.solino.pl/pl/naszaoferta/wtwojejkuchni/strony/sol-spozywcza-jodowana---sol-kuchenna.aspx

Etykieta zawiera

    nazwa środka spożywczego: sól warzona próżniowa jodowana (sól spożywcza jodowana),
    składniki: chlorek sodu (NaCl) min. 99,0 %, substancja przeciwzbrylająca E 536 do 1 mg/100 g, jodan potasu (KIO3) 3,9 ± 1,3 mg/100 g,
    najlepiej spożyć przed upływem: 12 miesięcy od daty produkcji,
    stosowanie: produkt przeznaczony do celów spożywczych,
    producent: Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO SA,
    masa netto: 300 g, 1 kg, 25 kg, 50 kg, 1000 kg,
    przechowywanie: przechowywać w suchym miejscu,
    oznaczenie partii produkcji:
        opakowania 1 kg i 300 g: termin przydatności do spożycia– DDMMRRZ (Z-numer zmiany produkcyjnej),
        pozostałe: data produkcji – DDMMRRZ (Z-numer zmiany produkcyjnej).

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #20 dnia: 18.06.2017, 13:49 »
Pisałem o soli nie warzonej, lecz kłodawskiej kamiennej :D

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #21 dnia: 18.06.2017, 13:52 »
Wiem, czytam etykiety ...
kupuję sól do przetworów
bez jodu i e-cośtam

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #22 dnia: 18.06.2017, 13:54 »
Wiem, czytam etykiety ...
kupuję sól do przetworów
bez jodu i e-cośtam

No więc, o co kaman ? :D.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #23 dnia: 18.06.2017, 14:00 »
Ano odpowiadałem Jędruli, a Ty mi, więc gadał dziad do obrazu ;D
Poprawiłem.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #24 dnia: 18.06.2017, 14:22 »
@Jędrula
tu masz opis co zawiera sól IKS Solino (podkreślenia moje)
http://www.solino.pl/pl/naszaoferta/wtwojejkuchni/strony/sol-spozywcza-jodowana---sol-kuchenna.aspx

Etykieta zawiera

    nazwa środka spożywczego: sól warzona próżniowa jodowana (sól spożywcza jodowana),
    składniki: chlorek sodu (NaCl) min. 99,0 %, substancja przeciwzbrylająca E 536 do 1 mg/100 g, jodan potasu (KIO3) 3,9 ± 1,3 mg/100 g,
    najlepiej spożyć przed upływem: 12 miesięcy od daty produkcji,
    stosowanie: produkt przeznaczony do celów spożywczych,
    producent: Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO SA,
    masa netto: 300 g, 1 kg, 25 kg, 50 kg, 1000 kg,
    przechowywanie: przechowywać w suchym miejscu,
    oznaczenie partii produkcji:
        opakowania 1 kg i 300 g: termin przydatności do spożycia– DDMMRRZ (Z-numer zmiany produkcyjnej),
        pozostałe: data produkcji – DDMMRRZ (Z-numer zmiany produkcyjnej).





Dziękuję Ci bardzo :thumbup: Wiecie o co chodzi? Chodzi mi o wyprawę z Lucjanem i Maćkiem na łowisko Pod Borem.
Wtedy poniosłem sromotna porażkę. Aż mnie w dupie szczypało, jak ryba chłopakom brała, a mnie miała tam, gdzie mnie szczypało. Mało tego, kopałem Lucjanowi po klamotach, brałem od niego wszystkie soczki, zapaszki i inne cuda za grube funciaki. I co? I nic! Powiem więcej! Lucjan siedział obok mnie, przez kilka godzin mocno się do niego przytulałem :D , dosłownie rzucałem moje podajniki w jego miejsce. Bez rezultatu, jakby moje zestawy wpadały do wiadra :'(
Dopiero nad ranem, miałem parę niemrawych brań na te moje solone towary.
Sól była z Biedronki, muszę sprawdzić skład i ewentualnie przerzucić się na coś normalnego >:O

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #25 dnia: 18.06.2017, 15:20 »
Jędrula sól z Biedry i z Dino i pewnie każda kuchenna ma ten E-536 w składzie. Sprawdzałem wczoraj.
Tomsza

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #26 dnia: 18.06.2017, 16:26 »
Jędrula!! pomysł jest.
Gdzie?
Tu:
http://solnelampy.pl/sol-do-lamp-solnych-kruchy-kawalki-25-kg-worek-himalajska-z-kopali-soli-p-26.html

pewnie i niejodowana, i bez konserwantów ...

 ;D ;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #27 dnia: 18.06.2017, 17:38 »
Jędrula!! pomysł jest.
Gdzie?
Tu:
http://solnelampy.pl/sol-do-lamp-solnych-kruchy-kawalki-25-kg-worek-himalajska-z-kopali-soli-p-26.html

pewnie i niejodowana, i bez konserwantów ...

 ;D ;)

Ja od 3 lat solę wyłącznie himalajską, kupowaną po 5 zl/kg
w sklepie zielarskim i ze zdrową żywnością ( taka nazwa ). Jest mielona drobno albo grubiej.
Ale jak się trafi kłodawska to jest tańsza i może jeszcze starsza. :D.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #28 dnia: 18.06.2017, 20:04 »
Ta sól himalajska... z Pakistanu i okolic to jedna wielka lipa. Mam dziewczynę, która mocno siedzi w zdrowej żywności, więc muszę co nie co o tym wiedzieć, bo tym jestem karmiony ::). Amerykanie a dokładniej US Food and Drug Administration FDA mocno badali tę sól pod kątem pro zdrowotności itp. Nic im nie wyszło. Nie ma też ani jednego badania opublikowano np. na Pubmedzie, które by świadczyło o jakiś prozdrowotnych właściwościach.
Na marginesie sól z Kłodawy też może być różowa i też za dużo więcej ją sprzedają ;) Jest po prostu ładna, szczególnie dla kobiet :) Ktoś na fali prozdrowotnych suplementów zwietrzył niezły interes i ludzie się na to łapią i kupują tę "zdrową" sól.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #29 dnia: 18.06.2017, 20:20 »
Stopień czerwoności zależy od zawartości zw żelaza :D