Autor Wątek: Jak skutecznie pozbawić się brań  (Przeczytany 14148 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #30 dnia: 18.06.2017, 20:22 »
Ta sól himalajska... z Pakistanu i okolic to jedna wielka lipa. Mam dziewczynę, która mocno siedzi w zdrowej żywności, więc muszę co nie co o tym wiedzieć, bo tym jestem karmiony ::). Amerykanie a dokładniej US Food and Drug Administration FDA mocno badali tę sól pod kątem pro zdrowotności itp. Nic im nie wyszło. Nie ma też ani jednego badania opublikowano np. na Pubmedzie, które by świadczyło o jakiś prozdrowotnych właściwościach.
Na marginesie sól z Kłodawy też może być różowa i też za dużo więcej ją sprzedają ;) Jest po prostu ładna, szczególnie dla kobiet :) Ktoś na fali prozdrowotnych suplementów zwietrzył niezły interes i ludzie się na to łapią i kupują tę "zdrową" sól.

Powiedzmy tak: nie warzona jest o wiele zdrowsza, bez względu na pochodzenie.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #31 dnia: 19.06.2017, 07:11 »
To już wiem dlaczego pierwszej nocy zawsze mam brania a potem nie mam...
Bo rano w sobotę robię jajecznicę i solę zwykłą solą sypiąc sól palcami ze słoiczka....
 :facepalm:
I potem ta sól straszy mi ryby tzn te E-coś ...bo wiadomo, że jak zakładam kulki to muszę ich dotknąć palcami.

Rozumiem, że SENSAS do swojej zanęty zawodniczej na płoć ( czarnej ) dodaje specjalnie wyselekcjonowane kryształki soli... :facepalm:

Do wymówek dlaczego nie brało oprócz wiatru, słońca, deszczu ( odpowiednio dopisać - np za dużo wiatru lub za mało ) doszła sól.
A mówiłem, że sól jest niezdrowa !
JK

PS
A nie pomyśleliście ile jest syfu w tych zalewajkach, dipach, boosterach, Lavach itd itp...?

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #32 dnia: 19.06.2017, 07:25 »
To już wiem dlaczego pierwszej nocy zawsze mam brania a potem nie mam...
Bo rano w sobotę robię jajecznicę i solę zwykłą solą sypiąc sól palcami ze słoiczka....
 :facepalm:
I potem ta sól straszy mi ryby tzn te E-coś ...bo wiadomo, że jak zakładam kulki to muszę ich dotknąć palcami.

Rozumiem, że SENSAS do swojej zanęty zawodniczej na płoć ( czarnej ) dodaje specjalnie wyselekcjonowane kryształki soli... :facepalm:

Do wymówek dlaczego nie brało oprócz wiatru, słońca, deszczu ( odpowiednio dopisać - np za dużo wiatru lub za mało ) doszła sól.
A mówiłem, że sól jest niezdrowa !
JK

PS
A nie pomyśleliście ile jest syfu w tych zalewajkach, dipach, boosterach, Lavach itd itp...?

Hahaha :D :bravo:

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #33 dnia: 19.06.2017, 19:36 »
To już wiem dlaczego pierwszej nocy zawsze mam brania a potem nie mam...
Bo rano w sobotę robię jajecznicę i solę zwykłą solą sypiąc sól palcami ze słoiczka....
 :facepalm:
I potem ta sól straszy mi ryby tzn te E-coś ...bo wiadomo, że jak zakładam kulki to muszę ich dotknąć palcami.

Rozumiem, że SENSAS do swojej zanęty zawodniczej na płoć ( czarnej ) dodaje specjalnie wyselekcjonowane kryształki soli... :facepalm:

Do wymówek dlaczego nie brało oprócz wiatru, słońca, deszczu ( odpowiednio dopisać - np za dużo wiatru lub za mało ) doszła sól.
A mówiłem, że sól jest niezdrowa !
JK

PS
A nie pomyśleliście ile jest syfu w tych zalewajkach, dipach, boosterach, Lavach itd itp...?

Strasznie wszystko uogólniasz. Rozumiem, że nie należy wpadać w paranoję ze wszystkim, ale posiadanie wiedzy co jest szkodliwe a co nie uważam za bardzo potrzebne. Ja lubię analizować, eksperymentować i dochodzić drogą dedukcji co działa a co nie. Nikt Cię JK nie zmusza do niczego :) Uważam, że im więcej wiedzy posiądziemy jako wędkarze na pewno nam nie zaszkodzi :)
Jeśli chodzi o sól widziałem jej działanie z antyzbrylaczem. Znajoma firma , która robi pożywienie dla rybek przygotowuje roztwór z solą i innymi składnikami do rozwoju różnych stworzeń. Przez przypadek kupili sól warzoną a nie jak dotychczas sól kamienną kopaną. Efekt był taki, że kilka basenów wody poszło do wymiany ponieważ życie zamarło. Te forum służy do tego aby taką wiedzę zdobywać i być wędkarzem świadomym. Wędkarstwo to nie tylko ryby, ale i cała przyroda wokół nas na którą mamy duży wpływ. Jak sam zauważyłeś w różnych produktach mogą być różne składniki niekoniecznie korzystne dla ryb i środowiska. Co stoi na przeszkodzie aby takie produkty piętnować i przez świadome działanie przy zakupie eliminować je z rynku. Trzeba na wszystko patrzeć szerzej JK.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #34 dnia: 19.06.2017, 20:24 »
Koledzy, bardzo prosimy o zachowanie merytorycznej formy wypowiedzi i unikanie zwrotów będących oceną postrzegania, rozumowania, zasobu wiedzy i kompetencji innych rozmówców. Takie zwroty są zwykle konfliktogenne. Można prowadzić dyskusję bez tego typu wtrąceń, ograniczając się do wyrażenia swojej opinii na temat poruszanego zagadnienia. Informujemy, że tego typu wtrącenia zostaną z powyższych wpisów usunięte.

Dziękujemy.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #35 dnia: 19.06.2017, 20:37 »
Maciuś jak zawsze czujny :thumbup:
Zbyszek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #36 dnia: 19.06.2017, 22:29 »
Żebyś ty widział rano Pana Michała w akcji. ;)  Zanim się obudził to już moderował. On nie śpi. Jak Mateusz. Czy to zaraźliwe? Czy wszystkim moderatorom to grozi? Co dalej z Maćkiem? Czy to początek epidemii?
Więcej w jutrzejszym  "zgodnie z rzeczywistością". Fakcie.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #37 dnia: 19.06.2017, 22:33 »
Moderacja nie śpi - moderacja czuwa. Nawet z zamkniętymi oczami.

Zrobię print screen'a jak ich nie ma :D

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #38 dnia: 19.06.2017, 22:38 »
Bo wam moderator zaraz przy ... soli
 :P

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #39 dnia: 19.06.2017, 22:39 »
Offtop Kadłubek pamiętam o Tobie.
Dostałem rano oczekiwaną dostawę, wyśle na dniach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #40 dnia: 19.06.2017, 22:41 »
Offtop Kadłubek pamiętam o Tobie.
Dostałem rano oczekiwaną dostawę, wyśle na dniach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

OT
Odpisz czasem na mail'a.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #41 dnia: 20.06.2017, 07:21 »
To już wiem dlaczego pierwszej nocy zawsze mam brania a potem nie mam...
Bo rano w sobotę robię jajecznicę i solę zwykłą solą sypiąc sól palcami ze słoiczka....
 :facepalm:
I potem ta sól straszy mi ryby tzn te E-coś ...bo wiadomo, że jak zakładam kulki to muszę ich dotknąć palcami.

Rozumiem, że SENSAS do swojej zanęty zawodniczej na płoć ( czarnej ) dodaje specjalnie wyselekcjonowane kryształki soli... :facepalm:

Do wymówek dlaczego nie brało oprócz wiatru, słońca, deszczu ( odpowiednio dopisać - np za dużo wiatru lub za mało ) doszła sól.
A mówiłem, że sól jest niezdrowa !
JK

PS
A nie pomyśleliście ile jest syfu w tych zalewajkach, dipach, boosterach, Lavach itd itp...?

Strasznie wszystko uogólniasz. Rozumiem, że nie należy wpadać w paranoję ze wszystkim, ale posiadanie wiedzy co jest szkodliwe a co nie uważam za bardzo potrzebne. Ja lubię analizować, eksperymentować i dochodzić drogą dedukcji co działa a co nie. Nikt Cię JK nie zmusza do niczego :) Uważam, że im więcej wiedzy posiądziemy jako wędkarze na pewno nam nie zaszkodzi :)
Jeśli chodzi o sól widziałem jej działanie z antyzbrylaczem. Znajoma firma , która robi pożywienie dla rybek przygotowuje roztwór z solą i innymi składnikami do rozwoju różnych stworzeń. Przez przypadek kupili sól warzoną a nie jak dotychczas sól kamienną kopaną. Efekt był taki, że kilka basenów wody poszło do wymiany ponieważ życie zamarło. Te forum służy do tego aby taką wiedzę zdobywać i być wędkarzem świadomym. Wędkarstwo to nie tylko ryby, ale i cała przyroda wokół nas na którą mamy duży wpływ. Jak sam zauważyłeś w różnych produktach mogą być różne składniki niekoniecznie korzystne dla ryb i środowiska. Co stoi na przeszkodzie aby takie produkty piętnować i przez świadome działanie przy zakupie eliminować je z rynku. Trzeba na wszystko patrzeć szerzej JK.
Ja tylko mały off top ;)
Tak się jakoś składa, że jestem chemikiem z wykształcenie a dokładnie technologiem wody i ścieków. Na temat co szkodzi a co nie można by pisać długo w nawiązaniu w szczególności do tego czym się myjemy, czym pierzemy i czego używamy do mycia naczyń, do mycia blatów, podłóg, drewna, paneli lub szyb. Uważam, że wpadanie w tematy ze zdrową żywnością w nawiązaniu do naszego hobby jest dość dyskusyjne jak weźmiemy pod uwagę tak jak pisałem te wszystkie dipy, boostery i inne zalewajki.
JK
Jeśli wyeliminujemy co szkodzi pozostanie nam łowić na koniki polne, chrabąszcze, robaki ukopane nad wodą.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #42 dnia: 20.06.2017, 08:00 »
Chemiku wodny, powiedz czy to prawda że nie ma już czystej wody, a tą co pijemy jest zanieczyszczona hormonami i chemią kosmetyczną i nie tylko?
A co gorsza nie idzie już tego usunąć nawet w ostatniej fazie oczyszczania?

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #43 dnia: 20.06.2017, 10:40 »
Złoża trzeciorzędowe i czwartorzędowe jak na razie nie są nafaszerowane hormonami i innym dziadostwem. Dwa razy na rok niezależne laboratorium pobiera wodę z odwiertów wody surowej i bada przekrojowo.
W Legionowie głębokość odwiertów to +- 50 m - są to ujęcia wód podziemnych. Nie mamy wody ani z Wisły ani z Zegrza.
Ujęcie oligoceńskie na Rynku głębokość +- 230 metrów.

Fakt - nie da się na poziomie opłacalności uzdatnić wody z hormonów a te dziwne filtry, które nam oferują domokrążcy nie mają nic w spólnego z uzdatnianiem wody. Pociechą jest fakt, ze w Polsce jak na razie nie stwierdzono hormonów w wodzie jak to miało np w Berlinie kilka lat temu.
JK

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jak skutecznie pozbawić się brań
« Odpowiedź #44 dnia: 20.06.2017, 12:22 »
Ciekawe.
Inną sprawą sa jeszcze mikro zanieczyszczenia plastikowe pochodzące z kosmetyków typu pilingi i inne takie.
Czy spotkaliście się z patologią odkładania się plastiku w przewodzie pokarmowym ryb krajowych? Prowadzi to do ich śmierci.
Ot, takie pozbawianie się brań przez zanieczyszczenie wody.