Autor Wątek: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe  (Przeczytany 4878 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #15 dnia: 03.08.2017, 11:55 »
Czyli Jacek chodzi z żoną (?) i/lub jej koleżankami:
1) na plaże dla naturystów
2) do nowoczesnej sauny
3) ...
;)

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #16 dnia: 03.08.2017, 12:30 »
Czyli Jacek chodzi z żoną (?) i/lub jej koleżankami:
1) na plaże dla naturystów
2) do nowoczesnej sauny
3) ...

Myślę że Jacek publicznie nie napisze gdzie chodzi :P

Ale Panowie koniec fantazji, wróćmy do tematu, może ktoś jeszcze się wypowie :)

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #17 dnia: 06.08.2017, 20:26 »
Jeszcze mam pytanie co do ilości towaru. Tak jak wspominałem mam zamiar naszykować i tu zacytuję z pierwszego posta:

MVDE- Record Bream- 32,5%
MVDE Gold Pro Bream- 32,5%
Płatki owsiane zmielone na grubo- 10%
Fluo czerwone- 10%
Coprah melasa- 10%
MVDE Caramel- 5%

Jeden kilogram z tej mieszanki miałby zostać przeznaczony na połączenie z 1kg gliny rzecznej + białe robaki, cięty gnojak, kaster, kasza kukurydziana ? wcześniej ugotowana z atraktorem MVDE Caramel do podania kul w łowisko w trzech konsystencjach (bez bentonitu oraz z różną ilością bentonitu).
Do koszyka przeznaczyłbym resztę mieszanki. Kolejno w oddzielnych pojemnikach mam zamiar przygotować:
-gotowane konopie na słono
-kukurydza ?
-pellty (jeszcze nie wiem jakie, czy np. same 4mm, czy mix 2-6mm) ?
-białe robaki


Pytanie dotyczy ile przygotować zanęty sypkiej na 10-12h łowienia na dwie wędki. Myślałem o 4kg (podobno chłopaki szykują 5kg) z czego 1kg zostałyby zabrany do połączenia z gliną na kule zanętowe. Czy 3kg pozostałej zanęty wystarczy do koszyków?
Dodam też że do koszyków planuję przeznaczyć:
0,5l białego (czerwony+biały)
0,5l kastera
0,5l konopi
i zastanawiam się czy zabierać jeszcze pellety oraz kukurydzę??

Co do kul to plan jest taki odebrać ten jeden kilogram mieszanki połączyć z 1kg gliny rzecznej i nie wiem w jakiej ilości podać mięso i ewentualnie inny towar.
Planowałem dać kaszę kukurydzianą tak jak w/w z atraktorem MVDE w celu przeniesienia zapachu do wody (jak wiadomo kasza, czy pęczak dobrze chłonie zapachy). Chcę dać również ciętego gnojaka, kastera oraz białe. Myślałem też nad pelletami i kukurydzą, ale nie wiem czy nie przesadzę z różnorodnością towaru.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #18 dnia: 06.08.2017, 22:20 »
Moim zdaniem kuku nigdy nie zaszkodzi.
Pellety: jak mam dużo drobnicy często rezygnuje w spombie (łódce lub jak nęcę z ręki) z 2 mm, daje od 4 mm.
Jak nie ma to 2 - 8 mm (ale w 90% poluje na większe karpie/amury/jesiotry).
;)

Offline jjlech

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #19 dnia: 07.08.2017, 12:24 »
Dołączam się do pytań wujek_stunt'a:) Ostatnio byłem na tzw. treningu na rzece brań było jak na lekarstwo popróbowałem taktyki wujek_stunt'a. To ja jeszcze dodam pytanie:

Co ile przerzucać zestaw?

Sandacz na białego:) - 85 cm 6,20 kg
Leszcz - 55cm 2,75kg

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #20 dnia: 07.08.2017, 13:59 »
Dzisiaj byłem na nocce na Narwi. Ryby bardzo niemrawe dopiero z rana jak wyszło słońce zaczęły się jakieś brania. Mogę ci powiedzieć ja ja przygotowałem towar na 2 wędki :

Zanęta mvde gold pro 2 kg + milewskiego rzeka 2 kg + mvde karmel 1 op + opakowanie fluo trapera + 0,4 kg coprah melase+ puszka kukurydzy+ 0,5 litra parzonych grubych białych ( podane w większości  w glinie  )
glina rzeczna 5 kg + 1 kg bentonitu + 0,5 kg parzonej kaszy kukurydzianej .  Do gliny dodałem ok 1,5 kg wymieszanej zanęty i to podałem ręką - 6 kul jak się ściemniało, 6  o świcie . Wynik to 1 leszcz ok 1,2 kg i 5 ok 0,3 kg + 5 krąpi . Przy tak słabym żerowaniu zanęty na dwie  wędki starczyło mi do godz 10. Przy normalnym żerowaniu musiałbym rozrobić przynajmniej 2 kg więcej zanęty .

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Taktyka - nocne rzeczne zawody gruntowe
« Odpowiedź #21 dnia: 08.08.2017, 18:39 »
Dzisiaj byłem na nocce na Narwi. Ryby bardzo niemrawe dopiero z rana jak wyszło słońce zaczęły się jakieś brania. Mogę ci powiedzieć ja ja przygotowałem towar na 2 wędki :

Zanęta mvde gold pro 2 kg + milewskiego rzeka 2 kg + mvde karmel 1 op + opakowanie fluo trapera + 0,4 kg coprah melase+ puszka kukurydzy+ 0,5 litra parzonych grubych białych ( podane w większości  w glinie  )
glina rzeczna 5 kg + 1 kg bentonitu + 0,5 kg parzonej kaszy kukurydzianej .  Do gliny dodałem ok 1,5 kg wymieszanej zanęty i to podałem ręką - 6 kul jak się ściemniało, 6  o świcie . Wynik to 1 leszcz ok 1,2 kg i 5 ok 0,3 kg + 5 krąpi . Przy tak słabym żerowaniu zanęty na dwie  wędki starczyło mi do godz 10. Przy normalnym żerowaniu musiałbym rozrobić przynajmniej 2 kg więcej zanęty .
 

W takim razie przygotuję 6kg, zmarnować się nie zmarnuj, zawsze pozostałość mogę zamrozić. Odbiorę 1kg lub 1,5kg do kul i wymieszam 1:1 lub 1:2 z gminą. Ciągle tylko zastanawiam się nad robactwem. Myślę dać po 0,25l białego, kastera oraz cietego gnojaka. Prawdopodobnie dorzucę 0,25l kukurydzy. Do necenia koszykiem przygotuję poza zanętą po 0,5l białego, kastera, konopi i ciągle zastanawiam się czy szykować qq oraz pellety.