Autor Wątek: Jaka najlepsza metoda na gliniance?  (Przeczytany 3388 razy)

Offline Boatsy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« dnia: 10.08.2017, 12:12 »
Witam,
mam pytanie odnośnie metody połowu na gliniance. Do tej pory łowiłem na zwykłą methode od Drennan'a (35g) która przynosiła jakieś efekty aczkolwiek gramatura mogła być lekko przesadzona.. Zakupiłem ostatnio podajniki Dura Banjo i nie wiem czy jest sens je sprawdzać przy średniej głębokości łowiska 4,1m. Pozostaje jeszcze helikopter choć przy mułowym dnie raczej się nie spisze? Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę, wskazówkę. :)


Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #1 dnia: 10.08.2017, 12:18 »
kiełbaski ...

jak opanujesz będziesz miał z tego pożytek
;)

Offline Boatsy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #2 dnia: 10.08.2017, 14:02 »
kiełbaski ...

jak opanujesz będziesz miał z tego pożytek

Myślałem nad nimi ale miałem nadzieję na jakąś dobrą alternatywę żeby nie bawić się z tymi siateczkami przynajmniej nie w tym sezonie/roku

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #3 dnia: 10.08.2017, 14:24 »
Łowię metodą na tej głębokości co Ty t.j. na 4 metrach. Kiedyś miałem z tym problem, bo wydawało mi się, że jest ona przeznaczona wyłącznie na płytkie łowiska, a używałem płaskich podajników. Jednak po obejrzeniu całej masy angielskich filmów odnośnie metody i radach m.in. Tommy'ego Pickeringa, który wielokrotnie się wypowiadał, że on osobiście łowi na te płaskie podajniki od Prestona do max. głębokości coś około 1,8 m, natomiast na głębokie łowiska używa podajnika typu pellet feeder albo....właśnie Dura Banjo, którego zarówno jego zdaniem, jak i zdaniem Des'a Shipp'a można spokojnie używać na tych głębokościach na których łowimy. Jednak  należy pamiętać o uprzednim sklejeniu pelletu. Więc daje np. taki Sonubaits Stiki Pellet i jest ok. Czy metoda jest skuteczniejsza na tej głębokości od koszyczka. Nie wiem. Po prostu lubię łowić metodą i mam brania więc do mnie przemawia jej stosowanie również na głębszych łowiskach.   

Offline Boatsy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #4 dnia: 10.08.2017, 15:18 »
Dziękuję za podpowiedzi Panowie ;) a co do Dura Banjo mam wątpliwość, nie wiem czy słuszną.. odnośnie otworów w jego ''dnie'' wydaje mi się że zwłaszcza na takiej głębokości zawartość z podajnika zbyt szybko opuściłaby swoje miejsce.  Nawet przy doklejonym pellecie.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #5 dnia: 10.08.2017, 16:54 »
Jak odpowiednio skleisz pellet to nie masz się o co martwić. Nie stosuj tylko Sonubaits Stiki Pellet bo to jest fatalny produkt i jak tylko złapie odrobinę wilgoci to zamieni się w bryłę. Są atraktory o właściwościach klejących np: z Bag'em albo Horlics. Może też użyć mieszanki 50/50 z dobrze klejącą zanętą. Np: zmieszać zanętę Sonubaits (lub inną dobrą) MMM z MMP 50:50 w proporcji 4 do 1 i do tego dodać wstępnie namoczony pellet. Tak możesz łowić i na 6 metrach. Możesz też do namaczania pelletu lub do już namoczonego pelletu dodać atraktorów typu stick mix. One też dobrze kleją pellety. Tutaj jednak nie przekraczałbym głębokości trzech metrów.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Boatsy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka najlepsza metoda na gliniance?
« Odpowiedź #6 dnia: 11.08.2017, 11:21 »
Ok, dziękuję za porady. Myślę, że zakupię atraktor od Bag'em.

Jak odpowiednio skleisz pellet to nie masz się o co martwić. Nie stosuj tylko Sonubaits Stiki Pellet bo to jest fatalny produkt i jak tylko złapie odrobinę wilgoci to zamieni się w bryłę. Są atraktory o właściwościach klejących np: z Bag'em albo Horlics. Może też użyć mieszanki 50/50 z dobrze klejącą zanętą. Np: zmieszać zanętę Sonubaits (lub inną dobrą) MMM z MMP 50:50 w proporcji 4 do 1 i do tego dodać wstępnie namoczony pellet. Tak możesz łowić i na 6 metrach. Możesz też do namaczania pelletu lub do już namoczonego pelletu dodać atraktorów typu stick mix. One też dobrze kleją pellety. Tutaj jednak nie przekraczałbym głębokości trzech metrów.