Autor Wątek: Co sie dzieje z tą wodą??  (Przeczytany 10240 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #30 dnia: 31.08.2017, 22:03 »
Potwierdzam. Nic w tym roku na komercjach  nie bierze. Normalnie z nudów układałem przez całą noc pasjansa. Słowo harcerza :-[

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #31 dnia: 31.08.2017, 22:07 »
Michal: to narzekanie na 2017 nie dotyczy Ciebie. ;)
;)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #32 dnia: 31.08.2017, 22:07 »
Spoko. Ja poprostu odnoszę wrażenie że my wędkarze sypiemy za dużo.. Wiem na jednej wodzie rybki se poradzą na drugiej coś tam zalega. Właścicielowi odpada karmienie. Ale czy bez obfitości  jedzenia ryby te padną?? Sam mam spomba od tego roku ale sypałem kilka razy max może 2kg. Przeraża mnie ten wyścig, ludzie myślą że nawalą towaru to życiówki będą łowić. Swoje największe okazy łowiłem tylko na podajnik z przynętą. A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik. Cena 30zl od wędki to nikt tam nie łowił.
Paweł

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #33 dnia: 31.08.2017, 22:12 »
A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik

- były takie czasy .... teraz gdzie pojadę wszyscy albo metoda albo łódka albo masarze (czytaj: specjaliści od super kiełbasek PVA), dobrych spokojnych miejscówek z większymi rybkami na Śląsku i okolicy ----> brak :(

Np. jedziesz na Ochaby a tam nieznani goście mnie pytają: aha Ty to jesteś ten kolega Maćka albo z portalu Luka ;)
;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #34 dnia: 31.08.2017, 22:17 »
Spoko. Ja poprostu odnoszę wrażenie że my wędkarze sypiemy za dużo.. Wiem na jednej wodzie rybki se poradzą na drugiej coś tam zalega. Właścicielowi odpada karmienie. Ale czy bez obfitości  jedzenia ryby te padną?? Sam mam spomba od tego roku ale sypałem kilka razy max może 2kg. Przeraża mnie ten wyścig, ludzie myślą że nawalą towaru to życiówki będą łowić. Swoje największe okazy łowiłem tylko na podajnik z przynętą. A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik. Cena 30zl od wędki to nikt tam nie łowił.


Ludzie nie myślą logicznie! Wiele razy widziałem, że zanęcą łowisko, ryba im nie bierze,ale dalej nęcą! Nie rozumiem tego, myślą, że stanie się cud i za szesnastym donęceniem ryba się zjawi? Przecież, jak mi ryby nie wchodzą, to rzadziej rzucam, zwłaszcza na zanęconym miejscu. Pal licho jak ludzie tak robią na głębokich żwirowniach, wielohektarowych wodach, ale na mniejszych komercjach to gwóźdź do trumny. Woda tego nie ścierpi, ryby się zawieszą i nic nie pomoże przez długi czas.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #35 dnia: 31.08.2017, 22:19 »
A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik

- były takie czasy .... teraz gdzie pojadę wszyscy albo metoda albo łódka albo masarze (czytaj: specjaliści od super kiełbasek PVA), dobrych spokojnych miejscówek z większymi rybkami na Śląsku i okolicy ----> brak :(

Np. jedziesz na Ochaby a tam nieznani goście mnie pytają: aha Ty to jesteś ten kolega Maćka albo z portalu Luka ;)



Nas tak pytają na PZW heheh

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #36 dnia: 31.08.2017, 22:19 »
Myślę jak by tak przygłodzić bydlaki to wkońcu by brały :D
Paweł

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #37 dnia: 31.08.2017, 22:28 »
A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik

- były takie czasy .... teraz gdzie pojadę wszyscy albo metoda albo łódka albo masarze (czytaj: specjaliści od super kiełbasek PVA), dobrych spokojnych miejscówek z większymi rybkami na Śląsku i okolicy ----> brak :(

Np. jedziesz na Ochaby a tam nieznani goście mnie pytają: aha Ty to jesteś ten kolega Maćka albo z portalu Luka ;)





Nas tak pytają na PZW heheh

Bycie gwiazdą ma również ciemne strony. Tylko patrzeć jak ze trzcin Paparazzi wyskoczy :o

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #38 dnia: 31.08.2017, 22:38 »
A w stawie gdzie rybki były głodne wręcz biły się o podajnik

- były takie czasy .... teraz gdzie pojadę wszyscy albo metoda albo łódka albo masarze (czytaj: specjaliści od super kiełbasek PVA), dobrych spokojnych miejscówek z większymi rybkami na Śląsku i okolicy ----> brak :(

Np. jedziesz na Ochaby a tam nieznani goście mnie pytają: aha Ty to jesteś ten kolega Maćka albo z portalu Luka ;)





Nas tak pytają na PZW heheh

Bycie gwiazdą ma również ciemne strony. Tylko patrzeć jak ze trzcin Paparazzi wyskoczy :o

A ja tam nic na ten temat nie wiem..... panie, ja w nocy spie ... a rano po takim spaniu czuje sie jakbym 25 ton wągla przerzucił.....
...
A poza tym ja ryb nie umiem łowić ....
Przypomnial mi sie chłopaczek, mial moze ze 12 lat, i pieknie mi wszystko tlumaczył.... jak i na co lowi, przyneta kiler to pellet, nazywaja go na Ślasku kopalniok... a ja sluchalem i duzo sie nauczylem. Wyjął na nasze kijki karpika 10 plus i pieknie z nim do foto na fejsika pozowal....
Ach, co ciag ku slawie wyczynia... popularnosc zabija pasje.
Maciek

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #39 dnia: 01.09.2017, 07:47 »
Panowie, a zalewacie ziarna CSLem??? Ponoć zalewają noc wcześniej i rano pieknie pachnie i pracuje wabiąc okazy. Tylko czy to prawda??
Pozdrawiam
Artur

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #40 dnia: 11.09.2017, 18:38 »
Witam Kolegow. Wspominaliscie ze macie odwiedzic to lowisko w weekend na 48h. Byliscie?:-)  jak efekty i jak wrazenia?:-))
Pozdrawiam
Artur

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #41 dnia: 12.09.2017, 19:37 »
Ciężka woda była. Ryba nie żerowała. Ja i MjMaciek byliśmy tam pierwszy raz.
6 niezłych wędkarzy i wędkarka, przez kilkanaście godzin łowienia złowiło 8 karpi (chyba oprócz jednego każdy karp sporo ponad 10 kg), jesiotr i jakieś chuderlawe leszcze. Karpie dość silne, raczej nie pokute za bardzo.
Każdy stosował trochę inną strategię i całkowicie inne zanęty/przynęty. Mądrych wniosków - raczej brak.
Obok jedna ekipa piła i dokąd była w miarę trzeźwa lepiej łowiła (chyba znali tą wodę). Jeden odjazd u nich trwał chyba z 30 minut, ale nikt nie był w stanie wstać i zająć się rybą.
Więc może jeden wniosek: za mało było alkoholu ... ;)
;)

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #42 dnia: 13.09.2017, 08:54 »
Ok, A na jakim st byliście???
Pozdrawiam
Artur

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Co sie dzieje z tą wodą??
« Odpowiedź #43 dnia: 13.09.2017, 15:14 »
Po dwie osoby na 7 i 8 i 9.
;)