Autor Wątek: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro  (Przeczytany 4261 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Witam, znalazłem na allegro zanętę BREAM Marcela Van Den Eynde w cenie poniżej 10 zł, zastanawiam się czy to nie jakiś chwyt ponieważ w sklepach najczęściej spotykam ją w przedziale 15 zł za 1kg. Koledzy "po kiju" co wy na to? Sprzedawcy twierdzą w sklepach stacjonarnych, że to jakaś inna zanęta na licencji MVDE.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2017, 21:19 »
Jeżeli używałeś już tej zanęty i wiesz jaka ona jest, to chyba możesz zaryzykować 10 złociszy, zamówić i porównać. A nóż - widelec może okazać się, że towar I-sza liga.
Handel w sieci rządzi się  własnymi prawami. Nie ma tutaj kosztów takich jak w sklepach stacjonarnych.  Gdybym był sprzedawcą w sklepie wędkarskim, to z pewnością użyłbym wielu argumentów abyś towar kupił u mnie, nawet za wyższą cenę.
   Bądź pierwszy - zaryzykuj i podziel się tutaj z nami swoimi spostrzeżeniami. :P
Połamania.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2017, 21:22 »
Tylko żeby się opłacało zamówić i zaryzykować to trzeba kupić więcej niż paczkę. Tak łowiłem już na te zanęty, znam je.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2017, 22:09 »
Cytuj
znalazłem na allegro zanętę BREAM Marcela Van Den Eynde w cenie poniżej 10 zł

Chodzi o Gold Pro Bream? W cenie poniżej 10 zł można ją nabyć (najzupełniej bezpiecznie) np. tu:

http://www.silverfish.pl/pl/p/Zaneta-GOLD-PRO-BREAM-Classic-Marcel-Van-Den-Eynde-1kg/43

Tamże w podobnej cenie za kg jest również dostępna fajna zanęta leszczowa MVDE Record Zilver Breme (cięższa od Gold Pro) oraz zanęty leszczowe Champion Feed z serii Wonder.

P.S. Rodzima firma Robinson ma w ofercie zanętę Bream produkowaną dla Robinsona przez MVDE - bywa ona dostępna za około 8 - 9 zł, ale moim zadaniem warto dopłacić kilkadziesiąt groszy do zanety produkowanej przez MVDE dla MVDE ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 06.09.2017, 02:00 »
Ogólnie ten Marcel+ carmel to jedna z moich ulubionych zanęt, Cena 10 zł jest normalna u mnie w mieście w jednym sklepie mam za 10 Gold Pro w drugim za 15 z groszami,  odwrotnie zaś mam z dodatkami MVDE w pierwszym są droższe. Co ciekawe Gold Pro Classic to wersja pakowana przez robinsona , Gold Pro to wersja z importu. Te Robinsonowskie zanęty też są całkiem ok.


Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 06.09.2017, 07:00 »
Tak chodzi o Gold Pro. Nie chcę kupić produkowanej dla Robinson tylko MVDE

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 06.09.2017, 07:27 »
Ja używam tej zanęty za 10 zł, kupowałem ja w centrum wędkarskim Zielona Góra i  jestem zadowolony. Na moich  wodach się sprawdza. W czerwcu i lipcu używam tylko  wariantu żółtego.  Wydaje mi się, że przy wersji stonowanej pieczywko żółte fluo lepiej wabi szczególnie w okresie jesiennym i wiosennym. Z dodatków uzupełniam ją tylko o orzechy arachidowe mielone + coprah melase + carmel.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 07.03.2018, 19:02 »
Odświeżam temat. Nie wiem czy to prawda ale pytam Was iż na rynku są dwojakie rodzaje zanęt MVDE uboższe i te oryginalne, gdzie w sklepach cena ich sięga 16 zł za Gold Pro i 30 za G5. Łowił ktoś z was na te jak to nazywają sprzedawcy "podróbki"? Z ciekawości zapytam czy może ktoś wie po ile pakowane są oryginalne z Belgii zanęty MVDE?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 07.03.2018, 19:20 »
czy to prawda ale pytam Was iż na rynku są dwojakie rodzaje zanęt MVDE uboższe i te oryginalne

Sądzę, że mamy tu do czynienia z tzw. legendą miejską w odmianie wędkarskiej (podsycaną przez obrotnych sprzedawców, u których G5 kosztuje 30 zł).

Po ile (kg w paczce i paczek w kartonie) są fabrycznie pakowane zanęty MVDE - to można łatwo sprawdzić tu: http://www.marcelvandeneynde.be/producten

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 07.03.2018, 19:49 »
Ja łowie od lat Gold pro za 10zł i g5 za troszkę ponad 20 zł i innymi MVDE w tych cenach. Z tymi podróbkami to jakieś brednie.   Szczególnie cenie sobie Gold Pro i nigdy jeszcze nie spotkałem paczki która by się różniła,  a kupowałem w różnych sklepach i cenach.  Od lat ta zanęta jest powtarzalna, i mimo ze testuje inne mieszanki zawsze do niej wracam.

PS.
Może chodzi ci o tą serie Robinsona?

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Marcel Van Den Eynde - leszczowa za ok 10 zł z allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 07.03.2018, 20:08 »
W tamtym roku brałem z allegro po 9 z groszem. To ta sama co u mnie w sklepie za 16. Datę przydatności miała chyba do 2019 czy 2020.