Autor Wątek: Kleń, Jaź - Sposoby  (Przeczytany 34681 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #30 dnia: 11.03.2015, 20:36 »
U mnie z powodzeniem stosowali żółte pieczywo fluo, kukurydzę oraz cięte czerwone robaki. Podobno jazie lubią też pęczak.
Pozdrawiam
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #31 dnia: 11.03.2015, 20:40 »
Może ma ktoś pomysł jak zwabić i na co łapać jazie na stojącej wodzie. Metoda to spławik. Mam w niedzielę zawody i chciałem się skupić właśnie na jaziach. W tamtym roku dały mi niezły wynik. W tym podnieśli wymiar na jazia i klenia do 30cm i będzie trochę trudniej. Jakieś dodatki do zanęty?

Daniel skoro miałeś dobry wynik to opisz wpierw co ty robisz aby je złowić
Maciek

elvis77

  • Gość
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #32 dnia: 11.03.2015, 21:03 »
Mnie się wydaję,że to był przypadek. Miałem ziemię z torfowiska (śmierdziała bagnem)kolega zaprawił mi ją słodzikiem  Górka,żeby zabić ten zapach. Miałem dżoka do tej ziemi, jakąś zanęte MVDE,trochę pieczywa fluo żółte,bez innych dodatków. Zestaw na bata 7m i ochotkę na haczyku na zmianę z pinką. Nic szczególnego poza ziemią z torfowiska.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #33 dnia: 11.03.2015, 21:13 »
U mnie jazie tak do końca maja są w amoku nazwe go ziarnowym
czyli kuku z puszki czy gotowana to podstawa rowniez groch , peczak
poprostu czym sypiesz to jazie wala, do tego niemiłosierne i to włascie takie 20 cm plus
na hak zakladam po jednym ziarnie  maja tak dominujaca pozycje w lowisku ze potrafia z czyscic cale lowisko
zauwazylem ze w czerwcu intensywnosc bran na ziarna zmniejsza sie mysle ze wtedy przezucaja sie jazie na szpilke ze swierzego wylegu narybku moze sie myle........
Maciek

elvis77

  • Gość
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #34 dnia: 11.03.2015, 21:19 »
Coś w tym może być. Jak w zeszłym roku tam łapałem to słyszałem jak tubylcy na łódkach mówili,że jazie brały właśnie na kukurydzę z puszki podpartą czerwonym robakiem. I chyba też będę od czasu do czasu taki zestaw zapuszczał.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Kleń, Jaź - Sposoby
« Odpowiedź #35 dnia: 11.03.2015, 22:32 »
U mnie jazie tak do końca maja są w amoku nazwe go ziarnowym
czyli kuku z puszki czy gotowana to podstawa rowniez groch , peczak
poprostu czym sypiesz to jazie wala, do tego niemiłosierne i to włascie takie 20 cm plus
na hak zakladam po jednym ziarnie  maja tak dominujaca pozycje w lowisku ze potrafia z czyscic cale lowisko
zauwazylem ze w czerwcu intensywnosc bran na ziarna zmniejsza sie mysle ze wtedy przezucaja sie jazie na szpilke ze swierzego wylegu narybku moze sie myle........

"zauwazylem ze w czerwcu intensywnosc bran na ziarna zmniejsza sie mysle ze wtedy przezucaja sie jazie na szpilke ze swierzego wylegu narybku moze sie myle........"
Raczej się nie mylisz. Ogólnie kleń i jaź w cieplejszej wodzie, moim zdaniem prowadzą bardziej drapieżny styl życia. Klenia dotyczy to już czasem w ciepłe kwietniowe dni. Dobrze widać jak gania za drobnicą. Zwłaszcza przy wyższej wodzie na przelewach . I na pickera brać nie chce...