Autor Wątek: Jak działa OSA  (Przeczytany 31106 razy)

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Jak działa OSA
« dnia: 05.03.2015, 13:27 »
Cześć

W dzisiejszym przeglądaniu wiadomości internetowych natknąłem się na taki artykuł.
Może kogoś zaciekawi:)

http://www.tvn24.pl/poznan,43/odlawiaja-klusownikow-osa-w-akcji,520530.html

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #1 dnia: 05.03.2015, 13:43 »
Fajnie podoba mi się to ,sam bym dołączył do takich zapaleńców!!
Krzychu

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #2 dnia: 05.03.2015, 13:44 »
Jak dla mnie to te chłopaki robią kawał dobrej roboty ale balansują na krawędzi prawa . Takie działanie może źle skończyć dla nich , jak i jakiegoś kłusownika .

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #3 dnia: 05.03.2015, 13:49 »
Moim zdaniem nie ma co rozważać czy działają na krawędzi prawa ,trzeba ich wspomagać każdy jak może ,a obraz nad wodami się odmieni .Trzeba się wziąć w końcu do roboty, bo jak chcemy zmieniać świat to musimy zrobić to właśnie my sami!! Zawsze będę popierał takie inicjatywy, a jeśli są wątpliwości prawne trzeba zmienić prawo!
Krzychu

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #4 dnia: 05.03.2015, 14:05 »
Moim zdaniem nie ma co rozważać czy działają na krawędzi prawa ,trzeba ich wspomagać każdy jak może ,a obraz nad wodami się odmieni .Trzeba się wziąć w końcu do roboty, bo jak chcemy zmieniać świat to musimy zrobić to właśnie my sami!! Zawsze będę popierał takie inicjatywy, a jeśli są wątpliwości prawne trzeba zmienić prawo!




Jak najbardziej popieram takie inicjatywy , ale to strażnicy , w trakcie czynności są urzędnikami państwowymi i to oni właśnie powinni najbardziej tego prawa przestrzegać - widać tam broń u jednego z uczestników . Jak ktoś im w trakcie zatrzymania umrze na zawał albo dozna jakiegoś uszczerbku na zdrowiu to dopiero zacznie się jazda , wiem , że można umrzeć wszędzie ale ...
Do tego , któryś z kłusowników weźmie dobrego prawnika to strażnicy mogą stracić nie tylko uprawnienia SSR ale i wolność . Zasada działania dobrego funkcjonariusza ( policjanta ,strażnika , celnika etc )_ , jego bezpieczeństwa to działania zgodnie i w granicach .

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #5 dnia: 05.03.2015, 14:11 »
Ok tylko myślę ,że chłopaki są dobrze przeszkoleni. To ,że mają broń to nie znaczy ,że są kowbojami i wymachują pukawką na prawo i lewo. Mam też nadzieję ,że wszystkie akcje nagrywają żeby w razie jakiś oskarżeń mogli się bronić . Na akcji wyżej obezwładnili kłusownika ,i w mojej ocenie nie nadużyli prawa ,zresztą muszą je bardzo dobrze znać jak wspomniano w artykule. Myślę też ,że mają jakieś szkolenia z Policją aby do nadużyć nie dochodziło .Aby wyczerpać temat musiałby ktoś z OSY sie wypowiedzieć jak wyglądają szkolenia itd.
Krzychu

elvis77

  • Gość
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #6 dnia: 05.03.2015, 14:14 »
Intencje mają słuszne,ale chyba chłopcy na oglądali się za dużo amerykańskich filmów. Jak bym siedział na rybach i napadła by mnie taka banda zamaskowanych"strażników",a posiadałbym broń,to strzelał bym bez opamiętania.
To nie Grom.

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #7 dnia: 05.03.2015, 14:18 »
Intencje mają słuszne,ale chyba chłopcy na oglądali się za dużo amerykańskich filmów. Jak bym siedział na rybach i napadła by mnie taka banda zamaskowanych"strażników",a posiadałbym broń,to strzelał bym bez opamiętania.
To nie Grom.

Myślę Elvis, że jak byś siedział sobie z wedkami i wyglądał na normalnego wędkarza to by nie miało miejsca. Możliwe, że wiedzieli z kim mają do czynienia.

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #8 dnia: 05.03.2015, 14:19 »
Jak byś siedział na rybach nie,, napadła" by cię ta ,,banda" .
Krzychu

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #9 dnia: 05.03.2015, 14:20 »
Sądzę ,że to broń gazowa ,kłusownicy też nieraz nie przebierają w środkach.
Krzychu

elvis77

  • Gość
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #10 dnia: 05.03.2015, 14:31 »
Po wyglądzie chcesz oceniać kto jest dobry,a kto zły?
A dajmy na to,że mam zarzucone trzy wędki i co wtedy,są podstawy do takiej napaści. A co jeśli okaże się że ta trzecia wędka była tylko markerem.
Jak pisałem idea słuszna tylko nie w tej formie.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #11 dnia: 05.03.2015, 14:43 »
Intencje mają słuszne,ale chyba chłopcy na oglądali się za dużo amerykańskich filmów. Jak bym siedział na rybach i napadła by mnie taka banda zamaskowanych"strażników",a posiadałbym broń,to strzelał bym bez opamiętania.
To nie Grom.



Właśnie , to co Kolega napisał , to jeden z najgorszych scenariuszy , oby tym chłopakom nigdy nic takiego się nie przytrafiło . Ale takie właśnie zdarzenia mogą mieć miejsce gdyż będą pokłosiem takiego postępowania  . Aby oceniać ten film / działanie pod katem prawnym trzeba przyswoić sobie regulamin działania SSR . Widziałem tam jakieś kajdanki ...nie , nieeee Panowie . Owszem , gonić tych gamoni ale nie w ten sposób a dodatkowo , jak już ...to nie puszczać takich akcji w telewizji . Mam nadzieję , że któryś cwaniak tego nie podchwyci i nie złoży zawiadomienia w prokuraturze na sposób działania tych strażników .

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #12 dnia: 05.03.2015, 15:07 »
Po wyglądzie chcesz oceniać kto jest dobry,a kto zły?
A dajmy na to,że mam zarzucone trzy wędki i co wtedy,są podstawy do takiej napaści. A co jeśli okaże się że ta trzecia wędka była tylko markerem.
Jak pisałem idea słuszna tylko nie w tej formie.

Okey, może inaczej. Wydaje mi się, że nie są aż tak głupi by traktować w taki sposób każdego kto jest nad wodą i wędkuje. Wg mnie najpierw obserwowali delikwenta przez jakiś czas by być pewnym, że to kłusownik, było by gorzej jakby nim nie był no i zapewne film by nie został opublikowany. Co do sposobu działania to chyba przestroga dla innych co ich może spotkać. A czy taka interwencja jest dobra a przede wszystkim zgodna z prawem to nie mnie oceniać bo nie znam ich uprawnień i do jakiego stopnia mogą się posunąć.

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #13 dnia: 05.03.2015, 15:19 »
Dokładnie, nie obezwładniają każdego nad woda. To tak jak straż graniczna walczy z przemytnikami. Robią podobnie, łapią i się nie patrzą czy delikwent sie podrapie. Przecież obywatel też może iść na spacer legalnie, robi się wywiad trop podejrzanych i złapanie na gorącym uczynku. Tak samo działają takie akcje jak w powyższym linku.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #14 dnia: 05.03.2015, 15:24 »
Dokładnie, nie obezwładniają każdego nad woda. To tak jak straż graniczna walczy z przemytnikami. Robią podobnie, łapią i się nie patrzą czy delikwent sie podrapie. Przecież obywatel też może iść na spacer legalnie, robi się wywiad trop podejrzanych i złapanie na gorącym uczynku. Tak samo działają takie akcje jak w powyższym linku.

Straż Graniczna i SSR to dwa odległe bieguny pod względem uprawnień .