Autor Wątek: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG  (Przeczytany 18273 razy)

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #15 dnia: 25.10.2017, 11:47 »
Pomysł świetny, taki list można opublikować na naszych stronach, tak aby postulaty stały się popularne i były do wglądu dla wszystkich wędkarzy w kraju. Bardzo, bardzo mądry ruch z naszej strony :bravo:

Może zrobić to w formie listu otwartego, podesłać np. do "WŚ", spróbować zainteresować nim jakieś media??  (choć nasze forum jest popularne, to może jednak tak od razu z grubszej rury???)

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #16 dnia: 25.10.2017, 11:50 »
Świetny pomysł z tym listem Panowie :thumbup:. Zgadzam się z każdym punktem po kolei :bravo:
Z tą długością listu to jednak nie należy przesadzić. Zbyt długi może zniechęcić do czytania ;)
Pozdrawiam Darek

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #17 dnia: 25.10.2017, 11:57 »
Z tą długością listu to jednak nie należy przesadzić. Zbyt długi może zniechęcić do czytania ;)

Przez tyle lat zaniedbań sporo się tego nazbierało i musi powstać taki długi tekst ;) 

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #18 dnia: 25.10.2017, 12:00 »
Bardzo dobry pomysł, postulaty też bardzo trafne.
Za składką krajową również nie jestem, szczególnie w dobie czasów gdzie każdy "Janusz i Grażyna" jest zmotoryzowany, natomiast mogło by być tak, że po opłaceniu składki w swoim okręgu (normalnej bez, zniżek) można opłacić inny okręg ze zniżką 50%. Coś jak obecne porozumienia, ale nie wszyscy się niestety dogadywali.

Dla mnie ważne jest także, żeby "pisać" w naszym kraju definicję wędkarstwa od nowa i popularyzować. Wędkarstwo jako specjalistyczne hobby, gdzie wędkarz szanuje ryby, przyrodę, doskonali swoje techniki. Czas skończyć z wędkarstwem jako bezmyślnym wydobywaniem ryb do konsumpcji w ilościach powodujących sukcesywną degradację liczebności.

Nacisk na limity i wymiary jak również ochrona dużych osobników.

Wysyłać prezesowi czym prędzej, jeszcze trochę czasu przed nowym sezonem jest.

Pstrągawiam
Fishing Team ZEUS

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #19 dnia: 25.10.2017, 12:14 »
Bardzo dobry pomysł. Podpisuję się obiema łapami.
 :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #20 dnia: 25.10.2017, 12:24 »
Pomysł rewelacyjny, żeby nie powiedzieć rewolucyjny :thumbup:
Paweł.

Offline Kruszak_78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #21 dnia: 25.10.2017, 12:37 »
Pomysł bardzo dobry popieram :thumbup:. Tylko zastanawia mnie czy na początek nie za dużo tych postulatów, bo wiecie jak ludzie reagują na zmiany. Jednak jak coś serwuje się małymi porcjami to lepiej się to przyswaja.  Ja modlę się oto żeby w każdym okręgu była woda NO KILL, no i oczywiście o zakończenie prowadzenia gospodarki rybackiej na wodach PZW (wody PZW to nie stawy hodowlane).

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #22 dnia: 25.10.2017, 13:05 »
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #23 dnia: 25.10.2017, 13:20 »
Pomysł świetny, taki list można opublikować na naszych stronach, tak aby postulaty stały się popularne i były do wglądu dla wszystkich wędkarzy w kraju. Bardzo, bardzo mądry ruch z naszej strony :bravo:

Może zrobić to w formie listu otwartego, podesłać np. do "WŚ", spróbować zainteresować nim jakieś media??  (choć nasze forum jest popularne, to może jednak tak od razu z grubszej rury???)



Niegłupie :thumbup:

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #24 dnia: 25.10.2017, 13:33 »
Jestem przeciwnikiem jednej składki na cały kraj, ale może żeby to sprytnie pogodzić, to niech zamiast jednej składki na cały kraj, umożliwić członkom pzw wędkowania na postulowanych łowiskach NK w każdym okręgu bez dodatkowych opłat ?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #25 dnia: 25.10.2017, 13:51 »
Jeśli chodzi o tańszą składkę dla NK, to jestem za. Z pewnymi zastrzeżeniami: apelujemy również o utworzenie łowisk NK, proponuję to połączyć - niższa składka NK upoważnia tylko do łowienia na zbiorniku NK i nigdzie więcej! Będzie mniejsze pole do nadużyć, a szczególna kontrola będzie wymagana tylko na jednym łowisku (tym no kill), a nie wszędzie. Zarząd może się zmienić, nawet całe PZW może się zmienić, ale "wędkarze" się od razu nie zmienią - będą kombinować niestety.

Dobrze byłoby coś zrobić z limitami ilościowymi. Dobowe są bez sensu - minimum, jakie można ustalić przy limicie dobowym, to 1 sztuka - w przypadku rzadkich ryb to i tak za dużo, biorąc pod uwagę, że niektórzy jeżdżą na ryby codziennie, szczególnie w okresie wzmożonych brań. Obecnie zdarzają się też przypadki rozpisywania ryb na kilka dób przy kilkudniowych zasiadkach, żeby nie przekroczyć limitów dobowych. Limit, np. tygodniowy, uniemożliwi to.

Limity górne - jak najbardziej za! Warto to uwzględnić w rozwinięciu do punktu 6.

No i mamy piękną i niezawodną recepturę na bunt mięsiarzy.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #26 dnia: 25.10.2017, 14:10 »
Gdyby się udało przecisnąć łowiska nokill w każdym okręgu i górne wymiary... To już na początek byłby to milowy krok.

6a - Wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych dla większości gatunków. Takie ryby mają często 20 i więcej lat, są żywymi pomnikami przyrody.
6b - Wprowadzenie całkowitego zakazu zabijania gatunków zagrożonych, jak karaś złocisty, a w wielu rejonach kraju także lin.

Górne wymiary ochronne oczywiście musi się znaleźć na liście :) To jest podstawa odbudowy stad tarłowych, więc poświęcić temu trzeba osobny punkt, umknęło mi :) Dodam tylko, że jest to jeden z podstawowych kości niezgody z naukowcami rybackimi. Dla nich górne wymiary i wypuszczanie ryb to aberracja. Trzeba te punkty odpowiednio zredagować, aby nie były zbyt 'wojownicze'.

Dla mnie ważne jest także, żeby "pisać" w naszym kraju definicję wędkarstwa od nowa i popularyzować. Wędkarstwo jako specjalistyczne hobby, gdzie wędkarz szanuje ryby, przyrodę, doskonali swoje techniki. Czas skończyć z wędkarstwem jako bezmyślnym wydobywaniem ryb do konsumpcji w ilościach powodujących sukcesywną degradację liczebności.

Podoba mi się to co piszesz :thumbup: Jednak stanowimy wciąż mniejszość, i nie powinniśmy decydować jak mają łowić inni. Można wskazać na kierunki rozwoju wędkarstwa, na mody, zaproponować coś. Ale musimy być rozważni, aby ktoś nie uznał za wariatów, terrorystów czy nawiedzeńców, i wyrzucił całość do kosza. Tutaj własnie musimy myśleć nie tylko o tym jak my chcemy łowić, ale jak łowią też ci co zabierają, i wyprowadzić wspólny mianownik. Tu musimy pracować nad układem, gdzie każdy jest zadowolony. Uważam,że ci co biora i tak nie będą odchodzić z PZW, bo gdzie pójdą? Kto da im łowić i zabierać ryby w tak niskiej cenie? Kilo karpia na jakieś komercji to bodajże 9-10 PLN, więc cena zaporowa dla większości. Jednak trzeba łagodnie, aby pozwolono wprowadzać zmiany :D

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #27 dnia: 25.10.2017, 14:18 »


3. Rozliczenie poprzedniej ekipy ZG ze swojej działalności. Przede wszystkim zaś należy wyjaśnić sytuację Zalewu Zegrzyńskiego. Żądamy ujawnienia kto stał za tym wszystkim, chcemy mieć wgląd w badania na zlecenie dokonane przez naukowców z IRŚ, oraz jakie korzyści ma spółka rybacka operująca na tym zalewie, oraz jakie profity mają działacze PZW, zasiadający w jej spółce



Jestem całym sercem za tym, by odpowiedzialni za to ludzie trafili do więzienia. Ale to nie jest chyba, przynajmniej na razie, odpowiednie miejsce na tego typu atak.
Jak myślicie?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #28 dnia: 25.10.2017, 14:18 »
Jestem przeciwnikiem jednej składki na cały kraj, ale może żeby to sprytnie pogodzić, to niech zamiast jednej składki na cały kraj, umożliwić członkom pzw wędkowania na postulowanych łowiskach NK w każdym okręgu bez dodatkowych opłat ?

W takim wypadku traciłby okręg który ma sporo dobrych wód no kill, zyskiwałby ten który takich wód nie ma. Chyba lepiej aby przywilej na łowieniu na wodach no kill mieli ci co deklarują taki typ połowu. Nie znam realiów i nie wiem jak z presją, ale z tego co słyszałem, Dzierżno Duże stało się bardzo popularne. Miejscowe koło ma sporo pracy a mało kasy. Oni pilnują tej wody, i coś powinni mieć z tego, że tak się starają. To trudny temat właśnie, bo trzeba pomyśleć o tym co na pewnych wodach będzie się działo. Takie Ochaby, gdzie praktycznie ryb nie wolno zabierać, jest pełne wędkarzy. Oni płaca za wędkowanie. Gdyby mieli wodę no kill z podobnym potencjałem, jeździliby często tam właśnie, za darmoszkę. Kto to wszystko ogarnie? Jaki interes ma lokalne koło pilnujące takiej wody? Dlatego własnie jakieś opłaty skromne mogłyby być, zwłaszcza zasilające kasę takiego koła. Bez tego zbiornikami no kill nikt nie będzie chciał się opiekować, w efekcie będą z nich wywożone ryby.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #29 dnia: 25.10.2017, 14:22 »


3. Rozliczenie poprzedniej ekipy ZG ze swojej działalności. Przede wszystkim zaś należy wyjaśnić sytuację Zalewu Zegrzyńskiego. Żądamy ujawnienia kto stał za tym wszystkim, chcemy mieć wgląd w badania na zlecenie dokonane przez naukowców z IRŚ, oraz jakie korzyści ma spółka rybacka operująca na tym zalewie, oraz jakie profity mają działacze PZW, zasiadający w jej spółce

Jestem całym sercem za tym, by odpowiedzialni za to ludzie trafili do więzienia. Ale to nie jest chyba, przynajmniej na razie, odpowiednie miejsce na tego typu atak.
Jak myślicie?

Michał, podstawą aby było lepiej, jest skończenie z wałkami. To bardzo istotne właśnie, aby dowiedzieć się kto za tym stał, zaś dla nas podwójnie ważna jest ekspertyza naukowców rybackich, robiona na wyrost. Możemy zyskać wielką kartę przetargową w wielu dyskusjach. Dodatkowo wał jest tak wielki, jakby ktoś w biały dzień ukradł ci z domu telewizor, i bezczelnie sprzedał go na Twoich oczach. Trzeba usunąć z PZW największych złodziei. Ja nie widzę możliwości, aby im to darować. Natomiast kolejność punktu i jego wymowę należy zmienić, bo faktycznie jest zbyt ostra. Faktycznie, wystarczy samo wyjaśnienie sprawy Zalewu, bez tego 'rozliczania'. Ja bym chętnie przyjrzał się na co szła kasa, ale OK, to może poczekać :)
Lucjan