Autor Wątek: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania  (Przeczytany 16548 razy)

Online beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #30 dnia: 27.10.2017, 19:46 »
Strasznie mnie się podobuje co Pan Prezes mówił. Mam podobne zdanie na temat poruszanych kwestii. Zawsze byłem przeciw jednej opłaci na cały kraj, im większa centralizacja tym większe rozmydlenie odpowiedzialności, każdy zbiornik i odcinek rzeki powinien mieć wyznaczonego opiekuna w postaci koła wędkarskiego i to koło byłoby rozliczane z tego co na danym akwenie się dzieje. Łowiska no kill muszą powstawać we wszystkich okręgach, dzisiaj wędkarze dzielą się na tych co zabijają ryby i na tych co szanują je i wypuszczają, ta druga grupa niestety jest dzisiaj jawnie dyskryminowana. Widełkowe wymiary ochronne są bardzo potrzebne, dzięki temu pogłowie silnych ryb zdolnych do tarł będzie systematycznie rosnąć. Jeszcze tylko kwestia przejścia z limitów połowowych dobowych na limity roczne i wszystko będzie git. Czekam na owoce pracy nowego Pana Prezesa. Pozdrawiam
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #31 dnia: 27.10.2017, 20:14 »
Ciort tam z tą składką na cały kraj, ważne aby sieci zniknęły, wprowadzili górne limity oraz realnie powstały łowiska no-kill to by na prawdę dużo dało, a starzy mięsiarze i tak się już nie zmienią i żadne kary tego chyba nie zmienią tylko będą lepiej kombinować. Trzeba edukować młodzież i tyle.. 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #32 dnia: 27.10.2017, 20:29 »
Ja akurat uważam, że składka mogłaby być dzielona na obowiązkową część okręgową i dopłatę na cały kraj - ale dopłatę całoroczną, a nie tylko wykupywanie poszczególnych dni. Powiedzmy przykładowo: 180 + 120. Trzeba by tylko jakiś sensowny algorytm podziału części krajowej opracować. Do tego więcej stref no-kill i likwidacja połowów sieciowych przez PZW. Tyle, że nawet najlepszy prezes nie poradzi, jeśli ciemnoty uprą się na zrobienie na rzekach "sieci żeglugowej", by spławiać barki z węglem do odbiorców na Karaibach, czy coś w tym guście.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #33 dnia: 27.10.2017, 20:29 »
No ja na 2018 opłacę. Specjalnie dla Niego, bo wiem, że u mnie dziadostwo nic nie zmieni. Chyba że pod przymusem.

Michał, to będziesz musiał zmienić swoje żegnanie na witanie ;) ;)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 439
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #34 dnia: 27.10.2017, 20:34 »
Zmienię na: Daję szansę nowemu prezesowi :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #35 dnia: 28.10.2017, 01:07 »
Panowie, mamy wreszcie prawdziwego prezesa PZW! Strasznie mi się podoba sposób w jaki mówi i tłumaczy, oznacza to, że on będzie wspierał słuszne rzeczy. Teraz można więc myśleć o konkretnych zmianach, o przygotowywaniu projektów do nowego 'systemu' prowadzenia związku, wód.

O ile sceptycznie byłem nastawiony po samych wyborach (w sensie takim, że chciałem zobaczyć co takiego będzie zmieniane), to teraz widzę, że trafiliśmy na idealnego człowieka. Musimy go wspierać i chronić, ponieważ jego działania mogą sprawić, ze wielu będzie go atakować. Powinniśmy też zaoferować mu naszą pomoc formalnie.

Zobaczcie, podobno w Opolu wybrany został też 'dobry' prezes. Jakże teraz wiele można zmieniać! Oczywiście są ograniczenia finansowe, ale na pewno jest zielone światło z ZG na to, aby działać. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat dokona się zmiana pokoleniowa. Czas na tych co myślą w nowoczesny sposób! :D
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #36 dnia: 28.10.2017, 01:17 »
Ja akurat uważam, że składka mogłaby być dzielona na obowiązkową część okręgową i dopłatę na cały kraj - ale dopłatę całoroczną, a nie tylko wykupywanie poszczególnych dni. Powiedzmy przykładowo: 180 + 120. Trzeba by tylko jakiś sensowny algorytm podziału części krajowej opracować. Do tego więcej stref no-kill i likwidacja połowów sieciowych przez PZW. Tyle, że nawet najlepszy prezes nie poradzi, jeśli ciemnoty uprą się na zrobienie na rzekach "sieci żeglugowej", by spławiać barki z węglem do odbiorców na Karaibach, czy coś w tym guście.

Robson, nie ma szans na ten system, aby był sprawiedliwy. Tu nie chodzi o żadne algorytmy tak naprawdę, ale o to, że dany zbiornik ma określona liczbę ryb. Jeżeli będzie się je odławiać w sposób niekontrolowany, to rozwali się stada tarłowe i jest do bani. Szczupak i sandacz zostaną zdziesiątkowane (mowa o wodzie gdzie są ryby, bo tam będzie presja), a to jest początkiem większych problemów. Trzeba być realistą... Wody musza mieć opiekuna, który będzie dbał o nie, o poziom rybostanu. W przypadku 'jednej składki' jaki jest sens aby się starać? Zarybi się wodę, posprząta, porobi miejsca do wędkowania i co? Przyjedzie zgraja nastawiona na beretowanie i wybiorą ryby, zostawią po sobie śmieci. W takim przypadku lepiej o wodę nie dbać, zaś 'obcym' rysować samochody i przebijać opony, aby nie przyjeżdżali.  Znam takie przypadki. Wody wyglądają kiepsko, ludzie mają swoje ukryte pomosty, pozwalają aby wszystko zarastało, aby odstraszyć przyjezdnych... Co lepsze, fani jednej składki to najczęściej ci, co mało robią u siebie, ale uważają, że im się należy...

Dlatego jeżeli na przykład noc na danej wodzie dla członka PZW z innego koła wynosiła by 10 PLN, to wtedy dane koło będzie zabiegać o to, aby przyjeżdżali inni, będą dbać o łowisko, o ryby, o stanowiska. A my będziemy mogli się gdzieś wybrać, wiedząc, że jest tam ryba. Pieniądze mają trafiać do kół, to one mają być gospodarzami. Nie widzę innego sposobu aby ktoś dbał o wody dla innych. Trzeba doceniać pracę tych co dbają o łowiska. No i mieć też świadomość, że takie koło tez chce z tej wody korzystać. Wyobraźcie sobie, co by się działo, gdyby Dzierżno Duże było dla wszystkich. Trudno byłoby o miejsce... Miejscowi wędkarze więc przestaliby się tym opiekować, bo po co to komu jak nie ma gdzie się ustawić z wędką?

Opłata krajowa na wybrane wody będzie miała sens za 20 lat, kiedy ci co zabierają będą w zdecydowanej mniejszości. Wtedy będzie można coś takiego wprowadzić, teraz jest to recepta na zabicie wód.
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #37 dnia: 28.10.2017, 07:01 »
W końcu ktoś kto z sensem mówi :bravo: :thumbup:
Krzysztof

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 439
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #38 dnia: 28.10.2017, 08:17 »
No, Lucek czasem coś z sensem powie :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #39 dnia: 28.10.2017, 14:27 »
W jednym z wątków jest list z "żądaniami" zmian do nowego prezesa. A może by tak uprzedzić to  listem , w którym było by zawarte to, że jego wystąpienie i to co powiedział jest dla nas bardzo znaczące , że oczekujemy tych zmian, popieramy jego słowa i dziękujemy za nie. Podpisać pod tym różne fora, liczbę użytkowników itd. Tak co by chop widział poparcie w necie i nie tylko, żeby poczuł się "mocny"  a wypowiedziane słowa nie poszły w odstawkę.
Paweł

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 439
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #40 dnia: 28.10.2017, 14:36 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #41 dnia: 28.10.2017, 15:10 »
Patrzę na to mniej optymistycznie.
Nowy, rozumny prezes centrali PZW może i chcieć dobrze, ale ma przeciw sobie armię zarządu centrali i szefów okręgów + świty okręgów.
Zachodniopomorskie obejmuje wody PZW nizinne i górskie, z odcinkami no-kill (tu jest najmniej ryb); wody morskie SUM (ogromne połacie wody) gdzie ryb jest więcej; kilka spółdzielni (trochę więcej ryb); wody prywatne i skarbu państwa (najwięcej ryb).
Od dekad tradycją szczecińskiego PZW jest sprzedaż licencji rybakom na stawianie sieci. Tych sieci jest tyle, że w wielu miejscach można pływać jedynie zygzakiem. W paru miejscach na Odrze (PZW) sieci postawione są zaporowo, na niemal całą szerokość rzeki.
Dziwne jest, że cokolwiek daje się złowić na wędkę.
Więc może okazać się, że prezes centrali prezesem, a okręgi i tak będą robić swoje po staremu, bo oni są głównymi dzierżawcami wód, kierownikami i bogami.

PS. Plus choćby mój sąsiad, który co złowi to do buzi. Typ, który żywemu nie przepuści.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 170
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #42 dnia: 28.10.2017, 15:21 »
Panowie, mamy wreszcie prawdziwego prezesa PZW! Strasznie mi się podoba sposób w jaki mówi i tłumaczy, oznacza to, że on będzie wspierał słuszne rzeczy. Teraz można więc myśleć o konkretnych zmianach, o przygotowywaniu projektów do nowego 'systemu' prowadzenia związku, wód.

O ile sceptycznie byłem nastawiony po samych wyborach (w sensie takim, że chciałem zobaczyć co takiego będzie zmieniane), to teraz widzę, że trafiliśmy na idealnego człowieka. Musimy go wspierać i chronić, ponieważ jego działania mogą sprawić, ze wielu będzie go atakować. Powinniśmy też zaoferować mu naszą pomoc formalnie.

Zobaczcie, podobno w Opolu wybrany został też 'dobry' prezes. Jakże teraz wiele można zmieniać! Oczywiście są ograniczenia finansowe, ale na pewno jest zielone światło z ZG na to, aby działać. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat dokona się zmiana pokoleniowa. Czas na tych co myślą w nowoczesny sposób! :D

 :thumbup: :thumbup: :bravo:
Podpisuje sie pod twoim postem , oprocz opola Bielsko-Biala okreg ma rowniez presesa ktory wie jak powinno wygladac PZW.
Jestem pelen nadziei !
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #43 dnia: 28.10.2017, 15:24 »
Prezes na FB właśnie wrzucił taki link - http://teorud.com
FB - https://web.facebook.com/teodor.rudnik/posts/1521626737924294

Taka sytuacja...

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy Prezes PZW odpowiada na pytania
« Odpowiedź #44 dnia: 28.10.2017, 16:40 »
Fajnie! :)
Wreszcie ruch w Internecie, a nie jakiś świstek przyczepiony do boazerii na Twardej.
Uzależniony od wędkarstwa