Autor Wątek: Baitshop.pl  (Przeczytany 1367 razy)

ProBono

  • Gość
Baitshop.pl
« dnia: 04.11.2017, 20:12 »
Pierwsze zakupy skuszony promocją -20 % na FOX'a. Zakupy zrobiłem, wybrałem pobranie paczkomatem. Po 6 dniach napisałem zapytanie czy mogę prosić o jakieś informacje na temat wysyłki. Odpowiedzi nie otrzymałem, zdecydowałem się na telefon. Miły sprzedawca poinformował mnie o tym, że kurier wziął paczkę zaraz następnego dnia i paczka zaginęła. Stwierdziłem, że dziwnie to wszystko wygląda bo nie dostałem żadnego potwierdzenia o nadaniu - skoro kurier paczkę przejął. Sprawa miała być wyjaśniona za 2 godziny po moim telefonie. Oczywiście odpowiedź sama nie nastała po prośbie o przekazaniu informacji na temat postępu reklamacji wysyłki. Po jakiś czasie informacja, że wyślą drugi raz ale już nie wszystko co zamówiłem bo już nie mają... zrezygnowałem, podziękowałem i opisuję.
Krótka przygoda i coś mi mówiło, aby brać pobranie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 202
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baitshop.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 04.11.2017, 20:20 »
Ze dwa razy u nich kulasy kupiłem .... jak by byly w innym sklepie na pewno bym ich olał...!
Nie maja tego co pokazuja na stronie ...., czekałem dwa tygodnie na towar .... i nie doszedl w 100 procentach to co zamowilem .....
W obu przpadkach tak miałem.
Maciek