Autor Wątek: Jeziora Polski - jaki potencjał?  (Przeczytany 4037 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2017, 17:02 »
W tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym zrobię wszystko by odwiedzić to jezioro Szlamy. Szkoda tylko, że jest ono tak daleko, ale chyba bliżej centrum Polski nie ma już takich "opuszczonych przez Boga" miejsc do łowienia ;)

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #16 dnia: 21.11.2017, 17:59 »
Jak daleko od cywilizacji to masz łowisko muły na jeziorze szlamy. Łowienie możliwe tylko z łodzi. Ale czy z małym dzieckiem? Sam oceń :D

Na łowienie z dzieckiem liczę, że będzie jakiś brzeg - na płotki wystarczy. Łódka byłaby na poranne i wieczorne spinningowanie.
waggler + feeder + spinning

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #17 dnia: 21.11.2017, 19:04 »
W tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym zrobię wszystko by odwiedzić to jezioro Szlamy. Szkoda tylko, że jest ono tak daleko, ale chyba bliżej centrum Polski nie ma już takich "opuszczonych przez Boga" miejsc do łowienia ;)

Moje okolice, na co się tam będziesz wyprawiać?

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #18 dnia: 21.11.2017, 20:04 »
Jak daleko od cywilizacji to masz łowisko muły na jeziorze szlamy. Łowienie możliwe tylko z łodzi. Ale czy z małym dzieckiem? Sam oceń :D

Na łowienie z dzieckiem liczę, że będzie jakiś brzeg - na płotki wystarczy. Łódka byłaby na poranne i wieczorne spinningowanie.
Niestety, spinning to tylko wiosna i od jesieni,  bo latem zarośnięte i raczej tylko spławik z łodzi.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #19 dnia: 21.11.2017, 20:15 »
W tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym zrobię wszystko by odwiedzić to jezioro Szlamy. Szkoda tylko, że jest ono tak daleko, ale chyba bliżej centrum Polski nie ma już takich "opuszczonych przez Boga" miejsc do łowienia ;)

Moje okolice, na co się tam będziesz wyprawiać?

Szukam łowisk z dala od ludzi gdzie mógłbym godzinami wpatrywać się w spławiczek słuchając odgłosów dobiegających z nad wody. Z racji tego, że mieszkam w Łodzi i mamy tu takie naturalne łowiska jakie mamy...czyli żadne oraz biorąc pod uwagę fakt, iż już dość mam wędkowania gdzie muszę uważać, żeby komuś nie wejść w zestaw, a jedynymi odgłosami dobiegającymi z nad wody jest odgłos narzekania na brak ryb oraz pierdzenia i mlaskania w trakcie jedzenia grillowanej kiełbasy, dlatego też szukam sobie miejscówek takich trochę na uboczu cywilizacji (bez urazy oczywiście ;) ) Marcin, a może mógłbyś coś jeszcze ciekawego polecić na wiosenny wypad na kilka dni w tamte rejony albo może jakieś inne miejsce w naszym pięknym kraju.     

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #20 dnia: 21.11.2017, 20:37 »
W tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym zrobię wszystko by odwiedzić to jezioro Szlamy. Szkoda tylko, że jest ono tak daleko, ale chyba bliżej centrum Polski nie ma już takich "opuszczonych przez Boga" miejsc do łowienia ;-)

Moje okolice, na co się tam będziesz wyprawiać?

Szukam łowisk z dala od ludzi gdzie mógłbym godzinami wpatrywać się w spławiczek słuchając odgłosów dobiegających z nad wody. Z racji tego, że mieszkam w Łodzi i mamy tu takie naturalne łowiska jakie mamy...czyli żadne oraz biorąc pod uwagę fakt, iż już dość mam wędkowania gdzie muszę uważać, żeby komuś nie wejść w zestaw, a jedynymi odgłosami dobiegającymi z nad wody jest odgłos narzekania na brak ryb oraz pierdzenia i mlaskania w trakcie jedzenia grillowanej kiełbasy, dlatego też szukam sobie miejscówek takich trochę na uboczu cywilizacji (bez urazy oczywiście ;-) ) Marcin, a może mógłbyś coś jeszcze ciekawego polecić na wiosenny wypad na kilka dni w tamte rejony albo może jakieś inne miejsce w naszym pięknym kraju.     

Na Szlamy się wybierałem ale się w końcu nie wybrałem przed przeprowadzką, wiem kto tam łowi, ale chyba tylko spinning, gdybyś szukał kontaktu do kogoś kto tam był.
Maj to jeszcze taki okres że da się posiedzieć w spokoju nad jeziorami, generalnie im bardziej na wschód, tym spokojniej. Ja łowiłem głównie na jeziorach w okolicach Augustowa, Staw Sajenek, Studzieniczne, Biebrza i to by było na tyle, Tobołowo też jest ciekawe i jak coś to mam kontakt do osoby która tam się wychowała. Tyle tylko że to dalej bardziej turystyczne miejsca. Muły mogą być takim azylem.


W Lipinach, niedaleko Muł, dobry kumpel ma leśniczówkę, albo jego albo jego rodziców. W takiej dziczy że tam muchę z parunastu metrów słychać. Fajne miejsce

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #21 dnia: 21.11.2017, 20:40 »
Tam nawet sygnał telefonu jest tylko w jednym miejscu ( przy budzie psa :D )

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #22 dnia: 21.11.2017, 21:43 »
Ja już zacząłem namawiać moją małżonkę, żeby tam jechać w przyszłym roku na wakacje. Jeśli ona się dowie, że nie ma tam zasięgu to nie wiem, czym te namowy się skończą ;) Dla mnie by to było dobre, żeby przez ten tydzień, czy dwa nie odbierać telefonu. Tylko ja mam tak, że nie potrafiłbym go wyłączyć i właśnie marzę o wakacjach w miejscu, gdzie "psy dupami szczekają" i zasięgu "niet"  (siłą rzeczy telefon byłby głuchy) ;)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #23 dnia: 22.11.2017, 10:01 »
Jez. Szlamy, eh, piękna przyroda, taka dzika. Jeden minus to komary lub meszka.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #24 dnia: 22.11.2017, 10:07 »
Jez. Szlamy, eh, piękna przyroda, taka dzika. Jeden minus to komary lub meszka.
To ja dodam plusa :

Raj dla grzybiarzy, tuż obok jeziora :D

Offline Carlla70

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj. śląskie
  • Ulubione metody: bat
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #25 dnia: 22.11.2017, 10:44 »
Jez. Szlamy, eh, piękna przyroda, taka dzika. Jeden minus to komary lub meszka.
To ja dodam plusa :

Raj dla grzybiarzy, tuż obok jeziora :D
Czytam Wasze opisy miejsc chyba bajkowych, których na Śląsku można śnić o nich. Tak się składa, że na urlopie klienci dzwonią do mnie i tak naprawdę nie jest to odpoczynek. Jeśli mogłabym dostać kontakt i jest taka możliwość to chętnie bym skorzystała z noclegów. Pozdrawiam Was chłopcy

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jeziora Polski - jaki potencjał?
« Odpowiedź #26 dnia: 22.11.2017, 13:53 »