Autor Wątek: PSR boi się interwencji  (Przeczytany 25967 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #30 dnia: 17.11.2017, 10:55 »
Luk ale ja zrozumiałem że gościu wykupił teren przy wodzie i ogrodził a teraz żąda 3 zł za możliwość przejścia przez jego teren do wody którą dzierżawi chyba PZW. On nie jest ani właścicielem ani dzierżawcą  lustra wody, jemu na rybie nie zależy.Od taki sprytny sobie gościu.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #31 dnia: 17.11.2017, 11:05 »
Prawo wodne
Art. 232. 1. Zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych
oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania
lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.

Przeczytałeś to? Chyba nie.

Google to nie wszystko. Chyba domyślasz się, że wejście na ten teren jest z innej strony, biegnie przez teren prywatny? Jaka jest też linia brzegowa, gdzie jest jej granica od której ma być wyznaczone te 1.5 metra? Czy nie widzisz jakie to trudne do zrealizowania i sprawdzenia? Czy strażnik ma rentgen w oczach, albo chodzi z mapami i planami gruntów? A jak woda się podniesie to co? Jasne, że musi to być gdzieś wyznaczone, ale wątpię aby był do tego dokładny dostęp. Tak więc bądźmy realistami, nie wszystko jest do zrobienia od razu i nie jest takie proste jakby się wydawało. Większość ludzi mających kasę głupich nie jest, i dokładnie orientują się co mogą zrobić lub z jakich luk w prawie skorzystać, plany robią im architekci, goście dokładnie wiedzący co zrobić, ktoś to zatwierdza. W wielu przypadkach więc możemy mieć do czynienia nie z samowola budowlaną, ale jakimś niedopatrzeniem, 'mykiem'. Na pewno sprawdzać to powinno się w odpowiedni sposób, bez działań w stylu strażnika Texasu :) I nie muszę tego googlować ani sprawdzać w necie, tak po prostu jest.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #32 dnia: 17.11.2017, 11:12 »
Luk ale ja zrozumiałem że gościu wykupił teren przy wodzie i ogrodził a teraz żąda 3 zł za możliwość przejścia przez jego teren do wody którą dzierżawi chyba PZW. On nie jest ani właścicielem ani dzierżawcą  lustra wody, jemu na rybie nie zależy.Od taki sprytny sobie gościu.

Nie będzie ryby, nie będą chodzić, nie będzie kasy :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #33 dnia: 17.11.2017, 11:17 »
I tu Luk jak widzisz zaczyna się Polska, kraj sprytnych, którzy to niby zgodnie z prawem potrafią kupić kamienicę od 120 latka lub ziemię od zmarłych albo grunt niezgodnie z przepisami prawa wodnego a rejent który ma w swoich obowiązkach rzetelnie wszystko sprawdzić jakoś dziwnym trafem tego nie widzi lub -" Poniosły go nerwy " :D ;D ??? :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #34 dnia: 17.11.2017, 11:26 »
Google to nie wszystko. Chyba domyślasz się, że wejście na ten teren jest z innej strony, biegnie przez teren prywatny? Jaka jest też linia brzegowa, gdzie jest jej granica od której ma być wyznaczone te 1.5 metra? Czy nie widzisz jakie to trudne do zrealizowania i sprawdzenia? Czy strażnik ma rentgen w oczach, albo chodzi z mapami i planami gruntów? A jak woda się podniesie to co? Jasne, że musi to być gdzieś wyznaczone, ale wątpię aby był do tego dokładny dostęp. Tak więc bądźmy realistami, nie wszystko jest do zrobienia od razu i nie jest takie proste jakby się wydawało. Większość ludzi mających kasę głupich nie jest, i dokładnie orientują się co mogą zrobić lub z jakich luk w prawie skorzystać, plany robią im architekci, goście dokładnie wiedzący co zrobić, ktoś to zatwierdza. W wielu przypadkach więc możemy mieć do czynienia nie z samowola budowlaną, ale jakimś niedopatrzeniem, 'mykiem'. Na pewno sprawdzać to powinno się w odpowiedni sposób, bez działań w stylu strażnika Texasu :) I nie muszę tego googlować ani sprawdzać w necie, tak po prostu jest.

Google to nie wszystko a jednak dalej nie podałeś podstawy prawnej swojego twierdzenia, że nie wolno wejść.
Wolno ale na terenie 1,5 metra od wody. Jeżeli pobierają opłatę za chodzenie po terenie więcej jak 1.5 metra to już mogą. Mówię o osobie prywatnej.

Trudne jest zmierzenie 1.5 metra od lustra wody? Nie pamiętam czy bierze się stan średni czy aktualny ale uznaję, że średni a powodzi nie było.

http://www.lexlege.pl/orzeczenie/147223/ii-sa-sz-394-13-wyrok-wojewodzki-sad-administracyjny-w-szczecinie/


Cytuj
Organ I instancji ustalił też, że wykonanie ogrodzenia na skarpie i w korycie rzeki jest niezgodne z obecnie obowiązującym prawem wodnym. Przepis art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne w powiązaniu z art. 10 ust. 1a stanowi, że zabronione jest grodzenie nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż +1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar, (tekst jedn. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019, z póżn. zm.). Ponadto, w myśl art. 28 ust. 2 właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie.

Kolejnych nie mam czasu szukać dla JE Luk'a który twierdzi, że jest inaczej bo tak twierdzi.
Luk masz orzeczenie sądowe dalej nawet nie chce mi się szukać bo Ty twierdzisz, że nie. Potwierdzenia nie masz nawet jednego na swoje "tezy"!

Owszem orzeczenie w związku ze starym Prawem wodnym ale brzmienie w sprawie dostępu do wody jest niemal identyczne jak w starej ustawie.

Google to nie wszystko ale jakoś nie sprawdziłeś tylko twierdzisz.
Masz podaną podstawę prawną ale nie "ja wiem lepiej" - klasyczny przykład "szlachcic na zagrodzie" który tak wypominasz innym.

Rentgen w oczach czy miarkę? Co następne wymyślisz?
Plan na budowę ogrodzenia - nie na każde trzeba ale co ja się tam znam - dać Ci podstawę prawną?
Większość ludzi mających kasę głupich nie jest - byś się zdziwił, że niektórzy nie potrafią dodać 2+2 ale to nie większość tylko przypadki

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #35 dnia: 17.11.2017, 11:33 »
Koledzy, rodacy spokojnie :) :D :P Obydwoje macie racje gdyż jeden piszę o stanie faktycznym a drugi o stanie prawnym, a tu trzeba rozliczyć tych co na to pozwalają w literze prawa na stanowiskach publicznych lub zaufania publicznego.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #36 dnia: 17.11.2017, 11:38 »
Enzo jestem spokojny, z takimi ludźmi mam do czynienia w "robocie" co wiedza lepiej pomimo rzeczywistości.
Podana podstawa prawna jest.

Ze starej ustawy o prawie wodnym

Cytuj
Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do
powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu,
a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.

Obecna ustawa:

Cytuj
Art. 232. 1. Zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych
oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania
lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.

Luk ciągle czekam na coś innego jak "wydaje mi się".

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #37 dnia: 17.11.2017, 11:43 »
Koledzy, rodacy spokojnie :) :D :P

Dziś zaczyna się puchar świata w skokach / kwalifikacje / uff... :D :D :D

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #38 dnia: 17.11.2017, 11:46 »
Byłem raz , mam blisko fajna zabawa ale straszny bałagan organizacyjny w Wiśle ale mimo to Polecam.
Pewnie znowu wygra Lewandowski :D ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #39 dnia: 17.11.2017, 11:51 »
A to Lewandowski jeszcze skacze? Myślałem, że jest już za stary na skoki. :P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #40 dnia: 17.11.2017, 11:57 »
Zaczął od lata ma nową fryzurkę i dietę to pewnie wygra, byle go nerwy nie poniosły jak europosłów PO :D ;D ;D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #41 dnia: 17.11.2017, 12:01 »
A to wrócił z Dakaru? Podobno tam startował :P

Nie mieszajmy polityki w sport. :)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #42 dnia: 17.11.2017, 12:04 »
A to Lewandowski jeszcze skacze? Myślałem, że jest już za stary na skoki. :P

Kolega pomylił się. To Boruc już nie skacze. On jest za stary podobno.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #43 dnia: 17.11.2017, 12:05 »
A to wrócił z Dakaru? Podobno tam startował :P

Kto??? Boruc?
Pogubiłem się w tych sportowcach... :)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #44 dnia: 17.11.2017, 12:08 »
Nie Darku, nie Boruc, tylko strażnik 8)