Autor Wątek: Jesienne karpie na feeder i metodę ze Stachem - wędkarstwo gruntowe  (Przeczytany 16358 razy)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Kolejny film z Panem Stanisławem.
Tym razem łowi z zaprzyjaźnioną ekipą.

Łowi na wodzie PZW no kill i choć ktoś tam w komentarzach kpi, że to "basen", to daj mi Panie Boże takich wód PZW, gdzie nawet w zimie można połowić jak w "wannie".
Karpie szaleją i nie pozwalają zmarznąć nad wodą.

Swoją drogą robotę robiły Pop- apy ,a mnie coś się nie sprawdzają.
W przyszłym sezonie dam im jeszcze ostatnią szansę. :P


Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Kurde, nieźle połowione. :D
O dziwo, Mam identyczne kije i identyczny kombinezon jak P. Stanisław. Żeby Mi jeszcze tak brały? :P 
Arek

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Biorą, bo są  ryby i tyle. Jak zarybiają inne wody, to też tak jest, ale tylko dwa dni ;-)
Piotr

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Biorą  bo są  ryby i tyle. Jak zarybiaja inne wody to tez tak jest ale tylko dwa dni;-)

Są ryby i tyle ... No właśnie Piotrek  :D ... i tyle, a zarazem aż tyle.
O to chodzi, że gdyby było więcej takich wód tzn. no kill, a na innych ludzie chcieliby  się opamiętać i stosować umiar,
to cieszylibyśmy się z częstych brań i wód takich jak nasi koledzy w Anglii, czy Francji.
I byłoby dobrze nie tylko przez dwa dni... :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowisko no kill, które jest zawalona karpiem. Kwintesencja wędkarstwa :facepalm: Ale czego można się spodziewać po PZW.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Łowisko no kill, które jest zawalona karpiem. Kwintesencja wędkarstwa :facepalm: Ale czego można się spodziewać po PZW.

Oby tylko wyczekiwane zmiany nie poszły w tym kierunku, bo mam dziwne przeczucie, że tak najłatwiej zaspokoić wielu wędkarzy. Wszystko jest dla ludzi, takie zbiorniki też muszą istnieć, jednak żeby tylko nie "przedobrzono".
Jacek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowisko no kill, które jest zawalona karpiem. Kwintesencja wędkarstwa :facepalm: Ale czego można się spodziewać po PZW.

Oby tylko wyczekiwane zmiany nie poszły w tym kierunku, bo mam dziwne przeczucie, że tak najłatwiej zaspokoić wielu wędkarzy. Wszystko jest dla ludzi, takie zbiorniki też muszą istnieć, jednak żeby tylko nie "przedobrzono".

Takie wody w obecnym czasie to perełki. Powinny być zarybione rodzimą rybą, a zrobili wanne z karpiem. Co prawda karpiki urodziwe, ale nie o to przecież chodzi.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
I ten krętlik z agrafką powyżej podajnika. Takie coś powinno być zabronione. Ryba jak zerwie żyłkę pływa z podajnikiem. Facet ekspert powinien o tym wiedzieć.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Oczywiście, że nie o to chodzi by pływały tam same karpie.
Taka woda będzie zbyt nudna. Musi być miejsce dla innych gatunków - leszcza, lina, karasia, czy płoci.
Nie można wypaczyć słusznej idei.
Chodzi tylko o zasadę, kierunek. :)

Edit : Tym bardziej, że chyba większość ( w tym ja) chce by te zasady obowiązywały na naszych pięknych jeziorach, czy rzekach, gdzie można dodatkowo cieszyć się urokami krajobrazów, przyrody a nie ubogością i prostoliniowością linii brzegowej ;-)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
I ten krętlik z agrafką powyżej podajnika. Takie coś powinno być zabronione. Ryba jak zerwie żyłkę pływa z podajnikiem. Facet ekspert powinien o tym wiedzieć.

Tak jak hak bez zadziora rozpierdzielający pysk karpiowi.

Woda fajna , ale zabardzo wieje komercją taka wanna .
Ale lepszy rydz niż nic
Feeder & spinning

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ta wanna to takie wesołe miasteczko dla wędkarzy. Też jestem zdania że powinna być tam inna ryba ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Chętnie bym się tam pobawił.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
I ten krętlik z agrafką powyżej podajnika. Takie coś powinno być zabronione. Ryba jak zerwie żyłkę pływa z podajnikiem. Facet ekspert powinien o tym wiedzieć.

Tak jak hak bez zadziora rozpierdzielający pysk karpiowi.

Woda fajna , ale zabardzo wieje komercją taka wanna .
Ale lepszy rydz niż nic


To ja nic już nie wiem. Z jednej strony mówi się o tym małe haki, nie pozostawiają śladu w pysku.
Nie zauważyłem abym złowionym karpikom coś dolegało, ba zalecają, czy wymagają takich na łowiskach, czy zawodach - nawet na filmie o tym wspominano ( "sędziowie to sprawdzają" ).
Z drugiej strony piszesz Ty, że "rozpierdzielają" pyski karpiom. Na niektórych filmach widać też pokiereszowane rybie pyski. Mówi się : bo "karpiarze zacinają z krzyża".

Już nic nie wiem. Karpiarzem nie jestem i nawet nie zamierzam, więc o co tu chodzi.
Dyskusja o wyższości świąt :) ;) :-\
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Ta wanna to takie wesołe miasteczko dla wędkarzy. Też jestem zdania że powinna być tam inna ryba ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Chętnie bym się tam pobawił.

No cóż Bażyna to to nie jest, ale jak by nad tym popracować ;D :P
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
I ten krętlik z agrafką powyżej podajnika. Takie coś powinno być zabronione. Ryba jak zerwie żyłkę pływa z podajnikiem. Facet ekspert powinien o tym wiedzieć.

Tak jak hak bez zadziora rozpierdzielający pysk karpiowi.

Woda fajna , ale zabardzo wieje komercją taka wanna .
Ale lepszy rydz niż nic


To ja nic już nie wiem. Z jednej strony mówi się o tym małe haki, nie pozostawiają śladu w pysku.
Nie zauważyłem abym złowionym karpikom coś dolegało, ba zalecają, czy wymagają takich na łowiskach, czy zawodach - nawet na filmie o tym wspominano ( "sędziowie to sprawdzają" ).
Z drugiej strony piszesz Ty, że "rozpierdzielają" pyski karpiom. Na niektórych filmach widać też pokiereszowane rybie pyski. Mówi się : bo "karpiarze zacinają z krzyża".

Już nic nie wiem. Karpiarzem nie jestem i nawet nie zamierzam, więc o co tu chodzi.
Dyskusja o wyższości świąt :) ;) :-\

Właściciele pewnego łowiska też mnie ostanio uświadamiali w sprawie małych haczyków feederowych. Generalnie nie są u nich mile widziane. Podobno małe haki mają tendencje do płytkiego kotwiczenia się i w trakcie holu dochodzi do rozcinania pyska wzdłuż (cienki drut i płytko zakotwiczony po prostu tnie tkankę).
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 207
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ilu wędkarzy tyle opini...
Prawda jest taka iz matoł ktory ma role wali ja z dwoch łap ....do tego ma zyle 0,40 a na przyponie  plecioke  hak 1 lub 2....
A kij pale 3 lg lub 3,5lb
To w pysku karpia robi orke... i jedzie  silowy hol....
Po wyjeciu uwaza jaki to ja jeste profesjonalista....
I druga szkola hak bez zadziora i zestaw tytanowy .....
nie mowie o zestawie federowym z miekim kijem i dobra zylka...

Nie bronie zadnych z powyzszych podejsc ani nie jestem za.... jednym lub drugim....
Ja uwazam ze to wszystko zalezy od wedkarza....i od tego jak on sie zachowuje nad woda....
Maciek