Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1878240 razy)

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15840 dnia: 20.04.2024, 08:15 »
Cześć. Która Daiwa TDR odpowiada rozmiarem szpuli kołowrotkom Daiwa NZon LT 6000?

Offline Angler97

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 13
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15841 dnia: 20.04.2024, 09:21 »
4012 TDR

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15842 dnia: 20.04.2024, 11:27 »
Dzięki. A może ktoś podać różnice pomiędzy wersją 18 a 24? Warto dopłacać?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15843 dnia: 20.04.2024, 11:33 »
Używał ktoś może markerów tego typu? https://sklepdrapieznik.pl/25929-marker-esp-marker-gum-zolty-fluo.html

Faktycznie nie niszczą żyłki i łatwo je ściągnąć tak jak na filmiku? Ostatnio coraz częściej muszę odklipować żyłkę i zastanawiam się nad czymś, co nie zostawi śladów na dłużej.

Mam coś takiego, ale szczerze to nie używam. Chyba dlatego, że w karpiowaniu bez porównania większe siły wchodzą w rachubę. A to się dość łatwo przesuwa. Może na spławikówce by się to sprawdziło...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15844 dnia: 20.04.2024, 11:48 »
Używał ktoś może markerów tego typu? https://sklepdrapieznik.pl/25929-marker-esp-marker-gum-zolty-fluo.html

Faktycznie nie niszczą żyłki i łatwo je ściągnąć tak jak na filmiku? Ostatnio coraz częściej muszę odklipować żyłkę i zastanawiam się nad czymś, co nie zostawi śladów na dłużej.

Mam coś takiego, ale szczerze to nie używam. Chyba dlatego, że w karpiowaniu bez porównania większe siły wchodzą w rachubę. A to się dość łatwo przesuwa. Może na spławikówce by się to sprawdziło...
Używałem ale dałem sobie spokój, albo się zrywa albo przesuwa. Jedyny plus, że nie przeszkadza w rzutach

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15845 dnia: 22.04.2024, 08:54 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15846 dnia: 22.04.2024, 08:55 »
Daiwa :thumbup:

Offline Maciek K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WPI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15847 dnia: 22.04.2024, 09:01 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
Jeżeli Magnitude jest tak wykonany jak Extremity (olbrzymi luz na korbie a w knobie jakby nie było tulejek), którego kupiłem i odesłałem to tylko Daiwa ;)
Nie zabieram ryb do domu .....

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15848 dnia: Dzisiaj o 00:38 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
To dość różne kołowrotki. Magnitude z krótką, lekką wędką w komplecie będzie niewiele cięższy od samego TD Feedera. Magnitude ma szpulę 54 mm, a TDF 57 mm. Szpulę tej samej średnicy ma Magnitude 520.
Moim zdaniem zależy do czego. Do w miarę krótkiej, lekkiej wędki nie założyłbym TDF-a, nawet za połowę ceny i pomimo mojej wielkiej sympatii do Daiwy. Dlatego tam, gdzie chcę mieć kołowrotek z większą szpulą, małą wagą i dobrymi klipami, to zakładam Centrisy, bo u Daiwy wszystko w tym rozmiarze waży ok. 400g. Ale do cięższej wędki, np.12 ft. i cięższych podajników/koszyków TDF jak najbardziej.
Nie mam Magnitude i tylko oglądałem go w sklepie, ale jakość wykonania zdaje się być zbliżona do Centrisów, czyli bez zarzutu. Chyba szybciej zaznasz piszczenia oporówki w TDF-ie niż jakichś luzów w tych Prestonach (Centris i Magnitude).

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15849 dnia: Dzisiaj o 11:33 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
Nie mam Magnitude i tylko oglądałem go w sklepie, ale jakość wykonania zdaje się być zbliżona do Centrisów, czyli bez zarzutu. Chyba szybciej zaznasz piszczenia oporówki w TDF-ie niż jakichś luzów w tych Prestonach (Centris i Magnitude).
Dzięki Krisss z info... mój błąd w opisie miał być 520 (420 mam pod monstera 11ft.). Tak więc - co do zasady - pracę magnituda, wykonanie, znam. Nie miałem NIGDY kołowrotka daiwy... serio, jakoś tak wyszło... przy spiningu miałem shimano. Jeszcze wczoraj odezwał się kumpel, który dopiero drugi kołowrotek (TD) zostawił (w poprzednim jakieś szumy i lekkie jakby stukanie). Ale ogólnie jest zadowolony. Chciałem przepiąć 420 pod bombkę (monster 9 ft) a 520 zapiąć do 11ft. Stąd pytane.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray