Autor Wątek: Wędkarskie ameby umysłowe  (Przeczytany 16316 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wędkarskie ameby umysłowe
« dnia: 26.02.2017, 20:23 »
Chyba takiego tematu nie było a nie chciałem wrzucać tego do innego wątku.
Proponuję wrzucać tu info z wiadomości, opowieści, czy innych relacji o wędkarzach, których mózg myślą nieskalany, nakłonił do rzeczy o których nam by się nawet nie śniło ;-)


Na początek coś aktualnego:


Cytuj
Informację o wędkarzu służby otrzymały w niedzielę, około godz. 11. Na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna.


- Strażacy musieli użyć sani lodowych, aby ściągnąć mężczyznę do brzegu. W niektórych miejscach lód się kruszył - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.


"Wędkarz przesiadywał na lodzie kilkanaście metrów od brzegu. Był tak zaaprobowany wędkowaniem, że nie zauważył wozów strażackich oraz policji" - relacjonował serwis olawa24.pl.

Więcej:


http://kontakt24.tvn24.pl/wedkarz-na-zamarznietym-stawie-do-brzegu-zabrala-go-straz-w-niektorych-miejscach-lod-sie-kruszyl,225082.html
oraz:
http://olawa24.pl/pl/article/14348/To-nie-byly-cwiczenia--Strazacy-w-akcji-na-lodzie-[VIDEO]



Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2017, 20:31 »
Może ma osteoporozę i wówczas jest dużo lżejszy - ludzie go nie rozumieją i chcą go ciągle ratować, a on jak ptak - ma po prostu puste kości.:P
Tomek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2017, 21:45 »
Może ma osteoporozę i wówczas jest dużo lżejszy - ludzie go nie rozumieją i chcą go ciągle ratować, a on jak ptak - ma po prostu puste kości.:P

Poza tym nie ma jednej nogi, jest joginem i pościł przez dwa tygodnie.  :P Człowiek-dusza, a tu takie podchody. Ech, ta dobra zmiana, czego to nie zrobią, żeby kartę sprawdzić...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #3 dnia: 26.02.2017, 21:46 »
No i buja głową w chmurach...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #4 dnia: 26.02.2017, 22:08 »
Sekunda, nie rozumiem czegoś. Gość się topił? Coś się stało? Kto i po co wzywał służby?
Siedzi sobie, z tego co widzę, dorosły facet, na "lodzie" i łowi ryby. A jakiś debil angażuje zapewne X zastępów straży i X karetek pogotowia kiedy mogą się one przydać gdzie indziej... Sorry pewnie niepoprawnie, kontrowersyjnie ale - dorosły jest, utopi się to się utopi, trudno.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #5 dnia: 26.02.2017, 22:19 »
Nie do końca tak. Jak się zacznie topić, jeszcze więcej służb trzeba będzie angażować. A jak się utopi, to go jeszcze szukać będzie trzeba...
Nie takie to proste, jak proste być winno. Państwo dba o ciebie, nawet jak nie powinno.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #6 dnia: 26.02.2017, 22:22 »
Nigdy w życiu nie łowiłbym na takim lodzie. Człowiek naprawdę p.......

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #7 dnia: 26.02.2017, 22:23 »
Wg mnie ten kto wezwał służby powinien beknąć za nieuzasadnione wezwanie i tyle. Sorry takie mam podejście to tego typu spraw.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #8 dnia: 26.02.2017, 22:30 »
A niech się utopi i byle się nie rozmnożył kretyn.
A wszelkimi kosztami obciążyć rodzinę - i tyle w temacie.

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2017, 22:34 »
Wg mnie ten kto wezwał służby powinien beknąć za nieuzasadnione wezwanie i tyle. Sorry takie mam podejście to tego typu spraw.

Pewnie ktoś uznał, że życie tego człowieka jest zagrożone i wezwał służby w "dobrej wierze".

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2017, 22:47 »
Nie wiem co chodzi - w Piątek chodziłem po lodzie - miał 30 cm, nie łowiłem ale chodziłem. Jakbym łowił na takim lodzie i ktoś by wezwał straż to kto jest amebą ??,
Poza tym bajki o kruszeniu się lodu są świetne dla dzieci - ale jakoś tego nie widać na zdjęciach i filmie.
To typowy pokaz ratownictwa zresztą mało profesjonalny - facet siedzi 5m od brzegu a strażacy ciągną sanie przez cały staw hahaha - śmiech człowieka ogrania nad głupotą strażaków :). Poza tym we dwójkę wracają na saniach :)
Wejdzie na źródło Oława 24 i oceńcie sami - pokaz i to mało udany, mało profesjonalny.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #11 dnia: 26.02.2017, 23:11 »
Tak czytam te posty i odnoszę wrażenie, że najlepsza jest selekcja naturalna. Na pewno jest to skuteczne rozwiązanie. Pytanie brzmi: czy takie rozwiązanie tematu zastosowalibyście wobec swoich bliskich? Nie interweniowalibyście? Tak tylko pytam; pewnie znowu jestem upierdliwy, za co z góry bardzo przepraszam icmwd.

Znam kilka przypadków, gdzie dorosły, ba! dojrzały facet utopił się z powodu własnej niefrasobliwości. Was to pewnie nie obchodzi, ale wdowę, dzieci, wnuki - na pewno tak. Kurde, chyba po to żyjemy, żeby czasami podać rękę i czasami za rękę chwycić?

Offline Świtek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: lubelskie
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #12 dnia: 27.02.2017, 18:09 »
Jak miałem ok 17 lat to podczas odwilży chodziłem po takim lodzie co miał ok 30 cm. Był przezroczysty jak szkoło ale po zamarzniętych bąbelkach powietrza było można oszacować jego grubość. Woda pod nim była tak czysta, że chodziłem i oglądałem dno z głębokości 1,5 m. I nagle wylądowałem po pas w wodzie. Nie wiem jak taki gruby lód mógł się załamać, ale miałem szczęście że było to na 0,5 m wodzie a nie na głębszej. To był ostatni raz gdy wszedłem na lód podczas odwilży.


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarskie ameby umysłowe
« Odpowiedź #13 dnia: 09.08.2017, 14:11 »
Tym razem niestety tragedia, bo o ile z żywych śmiać się jeszcze można, tak nad tragedią trzeba się pochylić.

Niemniej jednak okoliczności tej tragedii, jak się okazuje, obarczone typowym polskim kłusownictwem.
http://epoznan.pl/news-news-78491-Kolejne_utoniecie_w_Wielkopolsce

Zgłoszenie dotarło o 23:40

A w regulaminie Gospodarstwa rybackiego:
Cytuj
Wędkowanie dozwolone jest :
-z łodzi od 01.Czerwca do 15. Listopada od wschodu do zachodu słońca
-godzinę przed wschodem i godzinę po zachodzie słońca danego dnia – z łodzi