Autor Wątek: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft  (Przeczytany 1036 razy)

Offline Hernan81

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« dnia: 01.08.2018, 14:33 »
Koledzy,

to mój pierwszy post, mam nadzieję, że dobrze umieszczony. W "ostatnio dodanych" widziałem podobny wątek, ale jednak wędka nieco inna, więc pozwalam sobie założyć nowy (choć jeden z dyskutantów wypowiedział się, że ma taką wędkę jak planuję kupić i podał nazwę młynka).

Szykuję się do zakupu Preston Monster Carp Feeder 11 ft 60 g c.w. Łowię głównie na komercjach, bliskie i średnie odległości, koszyczek Prestona max.30.

Poszukuję kołowrotka do wędki - oczywiście nie mam gdzie całości wziąć do ręki, a zależy mi przede wszystkim na odpowiednim wyważeniu. Monster waży 190 gramów, nie do końca wiem, ile powinien ważyć IDEALNY młynek. Czy to powinna być wielkość 3000 czy 4000.

I teraz konkret - rozważam: Korum Feeder 3000/4000, Preston PRX 3000/4000, Shimano Aero Feeder FA 4000, Matrix Aquos. Kwoty 600 pln nie chciałbym przekraczać.

A może coś innego? Pomożecie?

Obecnie łowię na Mikado UV i Mikado Blackstone Commercial z młynkami Extend 7007 i 6007 więc domyślam się, że wszystko co wymieniłem będzie solidnym skokiem do wyższej ligi. PS. Łowie, bardzo nie narzekam, choć zdecydowanie mój obecny sprzęt nie jest wyważony, a młynki dość szybko zaczęły pokazywać rogi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #1 dnia: 01.08.2018, 18:35 »
Koledzy,

to mój pierwszy post, mam nadzieję, że dobrze umieszczony. W "ostatnio dodanych" widziałem podobny wątek, ale jednak wędka nieco inna, więc pozwalam sobie założyć nowy (choć jeden z dyskutantów wypowiedział się, że ma taką wędkę jak planuję kupić i podał nazwę młynka).

Szykuję się do zakupu Preston Monster Carp Feeder 11 ft 60 g c.w. Łowię głównie na komercjach, bliskie i średnie odległości, koszyczek Prestona max.30.

Poszukuję kołowrotka do wędki - oczywiście nie mam gdzie całości wziąć do ręki, a zależy mi przede wszystkim na odpowiednim wyważeniu. Monster waży 190 gramów, nie do końca wiem, ile powinien ważyć IDEALNY młynek. Czy to powinna być wielkość 3000 czy 4000.

I teraz konkret - rozważam: Korum Feeder 3000/4000, Preston PRX 3000/4000, Shimano Aero Feeder FA 4000, Matrix Aquos. Kwoty 600 pln nie chciałbym przekraczać.

A może coś innego? Pomożecie?

Obecnie łowię na Mikado UV i Mikado Blackstone Commercial z młynkami Extend 7007 i 6007 więc domyślam się, że wszystko co wymieniłem będzie solidnym skokiem do wyższej ligi. PS. Łowie, bardzo nie narzekam, choć zdecydowanie mój obecny sprzęt nie jest wyważony, a młynki dość szybko zaczęły pokazywać rogi.

Z góry dziękuję za pomoc.


Masz bliźniaczy temat odnośnie prestona Monster carp 12ft.

Kołowrotek najlepiej 4000 np shimano x-areo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Hernan81

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #2 dnia: 01.08.2018, 18:38 »
Wiem, wspomniałem o tym w pierwszym zdaniu, jednak wędka jest inna. Nie mam na tyle wprawy, żeby ocenić, czy do 12ft lepszy jest 4000 a może do 11ft 3000.

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #3 dnia: 01.08.2018, 18:55 »
Ja mam przy moim prestonie monster carp 11ft - centris 520 ale to mały kołowrotek.

Do tej wędki polecam rozmiar 4000.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Hernan81

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #4 dnia: 01.08.2018, 18:57 »
Dzięki za podpowiedź. Z wymienionych przez siebie miałem tylko PRX, cena ok, ale jakiś taki zabawkowy trochę mi się wydał.

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #5 dnia: 01.08.2018, 20:56 »
To nie jest seria z najwyższej półki, a co za tym idzie jest stosunkowo ciężka i sporo jej brakuje do idealnego wyważenia. Dlatego też rozejrzyj się raczej za cięższym kołowrotkiem. Ja podpiąłem pod niego właśnie X-Aero 4000 i jestem z takiego połączenia bardzo zadowolony.

Co do wędki - świetna relacja jakości do ceny, miękka góra i naprawdę mocny dół. Poradzi sobie z bonusami - to taka wędka, która bardzo pomaga podczas holu, zdecydowanie jest czym podciągnąć rybę do siebie. Spokojnie wystarczy na podajniki o masie 30 g. Sam podajnikami 30 g w rozmiarze XL od Prestona rzucam z pełną siłą bez żadnych obaw o wytrzymałość kija.

Co do kołowrotka - jest to solidna maszynka z szeroką szpulą, świetnym nawojem i dobrym hamulcem. Z podajnikami 30 g poradzi sobie bez problemu. Koledzy w innym temacie przekonywali, że poradzi sobie ze sporo cięższymi zestawami. Ja do końca temu nie zawierzam, bo już przy 30 g czuć opory przy zwijaniu zestawu. Na pewno nie jakieś duże - pod tym względem i tak jest naprawdę dobrze. Jednak mam wrażenie, że te 20-30g, może nawet 45g, to optimum dla tego kołowrotka pod względem komfortu i trwałości. Używam go od pół roku, pomógł mi wyholować wiele niezłych ryb i do tej pory nie wyczuwam zużycia ani luzów. Polecam.
Kuba

Offline Hernan81

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do Preston Monster Carp 11ft
« Odpowiedź #6 dnia: 01.08.2018, 21:25 »
Dzięki. Nie będę się mądrzył i wdawał w dyskusję, bo jak pisałem - nie miałem tego sprzętu w ręce, natomiast słyszałem wiele dobrego. Stąd pomysł na właśnie taką przesiadkę do klasy nieco wyższej.
To X-Aero 4000 nie wpadło mi w oko przy przeglądaniu - ale pewnie dlatego, że nie szukałem młynków z wolnym biegiem i podwójną korbką.
O Aero Feeder 4000 nie będę pytał, sporo tu wątków.
A Prestony lub Korum?