Autor Wątek: PZW Katowice - porozumienia 2016  (Przeczytany 20960 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 28.01.2016, 19:31 »
I tak sobie panowie piszą pisma do siebie różne. Super sprawa. Lepiej być nie może.
Pozdrawiam
Mateusz

grzesiek76

  • Gość
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 28.01.2016, 19:54 »
Ktoś coś wie na temat porozumienia z Opolem? Bo trochę wody od grudnia już upłynęło i temat chyba jednak się nie rozwiązał.

Nie lubią tam nas ;)
Trudno im się dziwić...

Ja im się dziwię. W zeszłym roku zapłaciłem na Opole 100 zł z czego ryby w tym okręgu łowiłem 6 razy i nie zabrałem ani jednej sztuki. Moi znajomi podobnie.
Nie wiem odnośnie czego ten komentarz, ale jeśli chodzi o "zabieranie ryb" to robią to wędkarze z każdego okręgu. Podobnie jak w każdym okręgu są wędkarze ryb nie zabierający.

Myślę że chodzi głównie o Odrę.
Możliwe że w Opolu jest podobnie jak u mnie w okolicach Zielonej Góry.
W ostatnich latach na wielu odcinkach mojej Odry przeważały auta na poznańskich rejestracjach..Zdecydowanie przeważały :)
Porozumienia się skończyły, to i nad wodą luźniej się zrobiło. I podobno w sezonie 2015 pojawiły się pierwsze leszcze...Przez wcześniejszych kilka sezonów była tu już niemal pustynia.
Zdecydowanie nie próbuję wszystkich wędkarzy z poznańskiego wrzucać do jednego wora. Osobiście byłem świadkiem rozgrywania przez nich zawodów na żywej rybie. Nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Wszystkie ryby delikatnie były ważone na główkach i od razu wracały do wody. Przyznaję; pełna kultura :thumbup:
Ale to co poniektórzy koledzy z tego województwa wyczyniali przez kilka wcześniejszych lat, wołało już o pomstę do nieba...
Bardzo dobrze że porozumienia się skończyły...

Offline brajan85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 3
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 28.01.2016, 21:56 »
Witam Panowie, mam tylko takie pytanie. Jestem z Jaworzna i tutaj opłacam też karte wędkarską, zastanawiam się jednak czy dałoby się jakoś ominąć płaceniu okręgu ponieważ jeżdże w sumie tylko i wyłącznie nad Skawe i Wisłe jak możnaby zminimalizować koszty okręgu na który w ogóle nie jeżdże?

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 28.01.2016, 22:12 »
Witam Panowie, mam tylko takie pytanie. Jestem z Jaworzna i tutaj opłacam też karte wędkarską, zastanawiam się jednak czy dałoby się jakoś ominąć płaceniu okręgu ponieważ jeżdże w sumie tylko i wyłącznie nad Skawe i Wisłe jak możnaby zminimalizować koszty okręgu na który w ogóle nie jeżdże?

Tzn jeździsz na łowiska jakiego okręgu? Bo Wisła to przez całą Polskę płynie :D ;)

Jak jeździsz na ryby tylko do innego okręgu to najlepiej tam opłać składkę.
Grzegorz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 28.01.2016, 22:37 »
Witam Panowie, mam tylko takie pytanie. Jestem z Jaworzna i tutaj opłacam też karte wędkarską, zastanawiam się jednak czy dałoby się jakoś ominąć płaceniu okręgu ponieważ jeżdże w sumie tylko i wyłącznie nad Skawe i Wisłe jak możnaby zminimalizować koszty okręgu na który w ogóle nie jeżdże?
Tu jest problem kiedyś jak było porozumienie z Bielskiem i Częstochową było super . Aktualnie jest u nas chora sytuacja niestety Skawa jest bielska natomiast Wisła należy do katowickiego nie wiem jak teraz kiedyś najbardziej opłacała się Legnica.

Offline brajan85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 3
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 28.01.2016, 22:38 »
Wisła w Jankowicach i Skawa też tam w okolicach. Nie usmiecha mi się płacic okręgu na który nie jeżdze 300zl i znaczka na Skawe i Wisłe za 60. Tylko nie wiem czy idzie to jakoś ominąć.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 28.01.2016, 22:47 »
 Wisła Jankowice dwory bobrek strumień to wody pzw Katowice natomiast Skawa jeżeli nie łowisz bardzo często możesz zawsze opłacić stawkę dzienną tylko że teraz poza dowodem wpłaty. Potrzeba wydrukować zezwolenie.

Offline brajan85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 3
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 28.01.2016, 22:48 »
A co jeśli mi zależy najbardziej na Skawie?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 28.01.2016, 22:50 »
To najbardziej opłaci ci się Bielsko i dzienna opłata na wody katowic jak łowisz tylko na tych rzekach.

Offline brajan85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 3
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 28.01.2016, 22:53 »
To poowiedz mi tylko jak mogę to załatwić musze jakieś papiery przenosić do Bielska i gdzie mogę sprawdzić ile to będzie mnie tam kosztowało?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 28.01.2016, 23:00 »
http://www.pzw.org.pl/15/cms/16146/oplaty tu masz cennik.
Możesz przenieś papiery do innego koła ewentualnie znaleść kogoś kto to załatwi mi znajomy ze sklepu wędkarskiego załatwiał legnice.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 11.02.2016, 08:50 »
Niestety w 2016r. nie będzie porozumienia na wody ogólnodostępne,  między Opolem a Katowicami ( nie będę się rozpisywał kto co i dlaczego, jest wątek na stronie Okręgu Opole gdzie Rzecznik Opola i Prezes Katowic się wypowiadają, niech każdy sam wyciągnie wnioski )
Będzie natomiast Porozumienie na wody graniczne ( obwód rzeki Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 a   składka bez zmian 35 zł )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 11.02.2016, 09:05 »
A Azotowy?
Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #28 dnia: 11.02.2016, 09:16 »
Grzesiu ja tam nie jeździłem a jak było w 2015r.? Zadzwonie do dyrektora w Opolu i zapytam
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #29 dnia: 11.02.2016, 09:43 »
Wiem, że tam od dawna funkcjonowała taka wkładka za 30'parę złotych i były kanały. Tak to wygląda. Dane aktualne z wykazu wód PZW Opole.

Cytuj
Okręg PZW Katowice
2. Członkowie Okręgu PZW Katowice chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Opole - obwód rzeki Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 wnoszą składkę w wysokości 35,00 zł.

Czyli:
Cytuj
Rzeka Kłodnica - Obwód rybacki rzeki Kłodnica – nr 2

Na odcinku od jazu w Pławniowicach do ujścia do rzeki Odry w mieście Kędzierzyn Koźle wraz z wodami w korycie Kanału Gliwickiego od bramy dolnej śluzy Dzierżno do jego ujścia do rzeki Odry wraz z wodami dopływów i starorzeczy z  wyłączeniem rz. Drama i potoku Toszeckiego (wody wchodzące w skład obwodu 11a Jaryszowice, 11b Dziedzinka, 11c Bojszowski Potok,

11d Kanał Kłodnicki, 11e Kanał Gliwicki, 11f Kanał Kędzierzyński).

Oraz

Cytuj
Rzeka Psina  - Obwód rybacki rzeki Psina – nr 1

Obwód obejmuje wody rzeki Psina od jej źródeł do ujścia do rzeki Odry w pobliżu m. Nieboczowy, wraz z wodami jej dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka (wody wchodzące w skład obwodu; 10a Złotnik, 10b Sucha Psina, 10c Morawa, 10d Rozumicki Potok, 10e Biała Woda, 10f Grabia, 10g Troja).

Grzegorz