Autor Wątek: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia  (Przeczytany 12326 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #15 dnia: 18.03.2017, 14:04 »
Skoro taki sędziwy, to już mu niedużo zostało. Tacy muszą wymrzeć...


Sugerowałbym odrobinę więcej taktu, mój młody przyjacielu. Tu się ponoć zaleca tonowane komentarze. Może to dziadek któregoś z nas?

Oj tam .Nie przesadzaj. W końcu tak  się mówi.....
Był niedawno na forum podobny temat  i nie pamiętam aby się ktoś na podobne słowa oburzał.

Wg mnie ,Sprawa nie rozwiąże się sama wraz ze śmiercią pewnego pokolenia , bo gro młodych osób "przejmuje nawyki od starszych wędkarzy .Od Ojców wujków,Szwagrów.
Wystarczy poczytać "niektóre" fora wędkarskie .Wielu młodych wędkarzy nie widzi nic złego w tym aby zabierać swoje połowy wędzarskie ,twierdząc że jeżeli można tyle a tyle w limicie zabrać  , to nic się nie stanie .W końcu Dziadek,ojciec ,wujek zabierał ,więc ja też zabieram.
Masz rację i nie chodzi o to, co kto robi. A o ton, za który wylatywano z forum. Bo pijąc do tego i ja powinienem juz nie żyć.
Arek

aroo04

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #16 dnia: 18.03.2017, 14:13 »
Skoro taki sędziwy, to już mu niedużo zostało. Tacy muszą wymrzeć...


Sugerowałbym odrobinę więcej taktu, mój młody przyjacielu. Tu się ponoć zaleca tonowane komentarze. Może to dziadek któregoś z nas?

Oj tam .Nie przesadzaj. W końcu tak  się mówi.....
Był niedawno na forum podobny temat  i nie pamiętam aby się ktoś na podobne słowa oburzał.

Wg mnie ,Sprawa nie rozwiąże się sama wraz ze śmiercią pewnego pokolenia , bo gro młodych osób "przejmuje nawyki od starszych wędkarzy .Od Ojców wujków,Szwagrów.
Wystarczy poczytać "niektóre" fora wędkarskie .Wielu młodych wędkarzy nie widzi nic złego w tym aby zabierać swoje połowy wędzarskie ,twierdząc że jeżeli można tyle a tyle w limicie zabrać  , to nic się nie stanie .W końcu Dziadek,ojciec ,wujek zabierał ,więc ja też zabieram.
Masz rację i nie chodzi o to, co kto robi. A o ton, za który wylatywano z forum. Bo pijąc do tego i ja powinienem juz nie żyć.
Arku, nie zrozum mnie źle, nikomu nie życzę śmierci. Kłóciło by się to z moją wiarą i sumieniem. Nie znaczy to jednak, że gdyby taki ktoś umarł to bym zanim płakał strumieniem łez cieknącym po plecach. Nie lubię kogoś to też nie jest mi tej osoby żal. Znasz kogoś kto lubi polityków? Wszyscy wiemy, że większość z nich to skurw... I jakoś nikt nie protestuje, że tu czy tam są ich dzieci, czy wnuki i mogą się poczuć urażeni...
Podejdźmy do pewnych spraw z dystansem. Jeżeli moje wywody Cię obrażają to szczerze przepraszam. Nie to było moim celem.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #17 dnia: 18.03.2017, 14:26 »
Emeryci na Śląsku tak szybko nie wymierają - tutaj emeryci mają 45 lat nierzadko...

Ale faktem jest, że pewne pokolenie musi wymrzeć. Trudno zresztą się dziwić, skoro oni w dawnych latach łowili konkretnie jedzenie, bo w PRL ponoć nie było tak kolorowo - ja na szczęście tego nie pamiętam.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #18 dnia: 18.03.2017, 14:35 »
Może szczerze wyjaśnię swoje podejście do wędkowania na wodach PZW. Zapewne wielu starych userów już je zna. Ale forum się rozrasta. Byłem, jestem i zawsze będę członkiem PZW. Jak by nie było, ta organizacja daje mi największy dostęb do wody o jakim mogę pomarzyć. Wody są różne i często zdegradowane. Wiem to i przyznaję rację kolegom na forum. Popieram opcję C&R Ale też popieram ograniczenia co do RAPR względem zabierania połowu. Nigdy nie poprę zasady całkowitego zakazu zabierania złowionych ryb. Zdroworozsądkowo, musi to być usankcjonowane. Nie rozumiem, czemu miał bym nie zabrać np. jednego Leszcza a go kupić starego i śmierdzącego. No, to już chyba mamy jasność. Aaaa, Jestem po 50ce?? :P
Arek

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #19 dnia: 18.03.2017, 14:39 »
Emeryci na Śląsku tak szybko nie wymierają - tutaj emeryci mają 45 lat nierzadko...

Ale faktem jest, że pewne pokolenie musi wymrzeć. Trudno zresztą się dziwić, skoro oni w dawnych latach łowili konkretnie jedzenie, bo w PRL ponoć nie było tak kolorowo - ja na szczęście tego nie pamiętam.
Piękna wypowiedz nic dodać nic ująć nie pamietam PRL-U ale prawda jest taka jak napisałeś wędkarstwo to był sposób na pozyskanie świetnego jedzenia którego brakowało    W polskich sklepach a każdy żyć chciał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aroo04

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #20 dnia: 18.03.2017, 14:46 »
Arku, nikt tu nie mówi, że ryb nie wolno brać. Mało tego z tych samych powodów co Ty byłem, jestem i pewnie pozostanę członkiem PZW. No chyba, że tzw. (pożal się Boże) elita, czyt. muszkarze, zabiorą mi jeszcze więcej łowisk... Jeśli ktoś chce brać, byle z umiarem, a przede wszystkim zgodnie z regulaminem, to wszystko gra.

MrProper

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #21 dnia: 18.03.2017, 15:27 »
Skoro taki sędziwy, to już mu niedużo zostało. Tacy muszą wymrzeć...

To ja powiem inaczej- choć do siwych nie należę, do młodzieży niestety też się nie mogę zaliczyć :(
Ale chciał bym może przytoczyć wypowiedź znajomego z pracy który na oko ma ok 30 lat
Chwalił się że przedwczoraj zerwał szczupaka, ale miał odjazd że hej. Zapytany na co mu wziął o tej porze, stwierdził że na blachę.
Zapodałem mu kawałek regulaminu. że od 1.03 jest zakaz połowu szczupaka- usłyszałem oj tam oj tam trzeba brać i tyle.
Dodam że to nie pierwszy przypadek i takich młodzieniaszków spotykam wielu. Co rusz mnie krew zalewa jak słyszę że szczupaka 120 cm, mieli na tydzień do żarcia >:O >:O >:O >:O i to podrostki, młodzież, dorośli ludzie do30 Lat

W swoim życiu spotkałem również wielu dziadków (którzy to według niektórych powinni wymrzeć) siedzących nad wodą dla zabicia czasu, zrelaksowania się, a nie dla zabicia ryby, czy też kolacji dla kota.

Więc Arek może tak stanowcze, porównywanie "sędziwy w piach" jest trochę nie na miejscu
Może zamiast tego użyć słowa mięsiarz nie sędziwy czy dziadek.
Włosy mi się jeżą na takie sowa, gdyż już zauważyłem nie jeden siwy włos na mojej skroni >:O


Na tym forum non stop słyszę ze to pokolenie itp. bzdury, powinno wymrzeć, itp bzdury

A zapewniam (no może) że moim zdaniem tych mięsiarzy w podeszłym wieku, jest dużo mniej, jak tych którzy mają przedział wiekowy od 13- 30 Lat  i koszą te Liny i nie tylko, aż miło

Wiem że nie jeden na tym forum też chętnie bierze ryby, ale o tym na łamach nie pisze.

Tak jak kiedyś napisałem - jak chcesz się umówić z kimś na ryby kto nie bierze. To umów się z kimś z forum, nawet jak to będzie mięsiarz, to przy tobie nie weźmie - bo mu będzie głupio

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #22 dnia: 18.03.2017, 15:31 »


Więc Arek może tak stanowcze, porównywanie "sędziwy w piach" jest trochę nie na miejscu
Może zamiast tego użyć słowa mięsiarz nie sędziwy czy dziadek.
Włosy mi się jeżą na takie sowa, gdyż już zauważyłem nie jeden siwy włos na mojej skroni >:O


Na tym forum non stop słyszę ze to pokolenie itp. bzdury, powinno wymrzeć, itp bzdury

A zapewniam (no może) że moim zdaniem tych mięsiarzy w podeszłym wieku, jest dużo mniej, jak tych którzy mają przedział wiekowy od 13- 30 Lat  i koszą te Liny i nie tylko, aż miło

Wiem że nie jeden na tym forum też chętnie bierze ryby, ale o tym na łamach nie pisze.

Tak jak kiedyś napisałem - jak chcesz się umówić z kimś na ryby kto nie bierze. To umów się z kimś z forum, nawet jak to będzie mięsiarz, to przy tobie nie weźmie - bo mu będzie głupio
Przepraszam Mariusz. I tych z nielicznym siwym włoaem ;), też emocje nie omijają. Ciężko napisałeś, ale wgryzłem temat i mi się podoba. :thumbup:
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #23 dnia: 18.03.2017, 15:44 »
Skoro taki sędziwy, to już mu niedużo zostało. Tacy muszą wymrzeć...


Sugerowałbym odrobinę więcej taktu, mój młody przyjacielu. Tu się ponoć zaleca tonowane komentarze. Może to dziadek któregoś z nas?

Oj tam .Nie przesadzaj. W końcu tak  się mówi.....
Był niedawno na forum podobny temat  i nie pamiętam aby się ktoś na podobne słowa oburzał.

Wg mnie ,Sprawa nie rozwiąże się sama wraz ze śmiercią pewnego pokolenia , bo gro młodych osób "przejmuje nawyki od starszych wędkarzy .Od Ojców wujków,Szwagrów.
Wystarczy poczytać "niektóre" fora wędkarskie .Wielu młodych wędkarzy nie widzi nic złego w tym aby zabierać swoje połowy wędzarskie ,twierdząc że jeżeli można tyle a tyle w limicie zabrać  , to nic się nie stanie .W końcu Dziadek,ojciec ,wujek zabierał ,więc ja też zabieram.
Masz rację i nie chodzi o to, co kto robi. A o ton, za który wylatywano z forum. Bo pijąc do tego i ja powinienem juz nie żyć.


Arkowie ;) i Jarek
I ja recenzentem być nie mogę :D Lubie mówić prosto w twarz, a jak mnie nerwy ponoszą to "nie odróżniam" słów uprzejmych od nie uprzejmych :P
Ale  takie życzenie śmierci - oj oj oj niesmaczne że hej. Żeby nie powiedzieć -cenzura- :)
Wszak najgorszemu wrogowi nie życzy się aż tak źle

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #24 dnia: 18.03.2017, 15:46 »
Może za dużo oczekuję, ale rozwaliło mnie to, że facet jest w stanie wypuścić dwie, trzy pospolite rybki, ale rzadkiemu szlachetnemu gatunkowi już nie przepuści - choćby i egzemplarz był niewymiarowy. Kolekcjoner, normalnie ;-)



Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #25 dnia: 18.03.2017, 15:48 »
Może szczerze wyjaśnię swoje podejście do wędkowania na wodach PZW. Zapewne wielu starych userów już je zna. Ale forum się rozrasta. Byłem, jestem i zawsze będę członkiem PZW. Jak by nie było, ta organizacja daje mi największy dostęb do wody o jakim mogę pomarzyć. Wody są różne i często zdegradowane. Wiem to i przyznaję rację kolegom na forum. Popieram opcję C&R Ale też popieram ograniczenia co do RAPR względem zabierania połowu. Nigdy nie poprę zasady całkowitego zakazu zabierania złowionych ryb. Zdroworozsądkowo, musi to być usankcjonowane. Nie rozumiem, czemu miał bym nie zabrać np. jednego Leszcza a go kupić starego i śmierdzącego. No, to już chyba mamy jasność. Aaaa, Jestem po 50ce?? :P

Arku, swego czasu wrzuciłem na forum taki wątek :


Uważam, że padło tam naprawdę wiele mądrych słów.
Skrajności nie służą żadnej sprawie, a dobrych efektów nie przyniesie "polowanie na czarownice ".
Umiar i rozsądek i szacunek dla drugiego człowieka.

Mimo że widziałem trochę jego odsłon, to nikt nawet nie skomentował.
Czyżby bali się ukamienowania ? Czy polowanie na czarownice jest wszędzie.
Wciąż jest wałkowany ten temat, Zasady C& r są super, ale nie odbierajmy uczciwym, etycznym wędkarzom możliwości czasem wzięcia ryby.
Są okresy ochronne, limity zdecydowanie za duże, wymiary za małe.
Ale niech Bogu ducha winny wędkarz nie boi się czasem wziąć ryby z obawy przed zlinczowaniem.
Zacietrzewienie i dewocja w każdym wydaniu jest szkodliwa. W filmie do którego odsyłałem jest sporo racji.
Sam nawołuję do opamiętania i nawet gdyby wprowadzono całkowity zakaz zabierania ryb wcale bym po tym nie płakał.
Przyjąłbym ze zrozumieniem - chociaż na 5 lat, już byłyby efekty.
Ale nagonka na etycznego i myślącego wędkarza nie powinna mieć miejsca.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

aroo04

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #26 dnia: 18.03.2017, 15:51 »
Mariusz, być może wypowiedziałem się zbyt stereotypowo. No cóż, biorę przykład z najlepszych, w końcu pyszni muszkarze jak mnie widzą z matchówką i spławikem na Dunajcu to dla nich też jestem kłusolem.
Nie można jednak zaprzeczyć jednem, Ci młodzi też się od kogoś uczą. Realia są takie, że u mnie 80% starszych wędkarzy przyjeżdża po ryby, a nie na ryby, więc przykłady mam z podwórka. Nie bronię w każdym bądź razie młodego pokolenia. Mam 23, prawie 24 lata. Wydawałoby się, wiek imprez, znajomych itp. Nie mam znajomych w moim wieku lub młodszych, których bym darzył jakąś szczególną sympatią. Tych starszych też w sumie nie wielu lubię, może z dwóch. Moim najlepszym przyjacielem, któremu jestem w stanie powiedzieć wszystko, jest moja kobieta. Nikt więcej. A wiesz dlaczego? Bo dzisiejsza młodzież jest mocno zdegradowana, a ja dodatkowo mam pewne uprzedzenia jak alkohol, papierosy, narkotyki, imprezy itp. A młodzi ludzie w dużym procencie, życia bez tego nie widzą.
Rozmowa ta wybiega trochę za temat postu... Znam zarówno starszych, mądrych, życiowych ludzi, jaki i bałwanów skończonych. Nie obrażaj się więc na mnie.
Sam nie jestem święty, przez ponad dwa lata zabrałem 5 ryb. Więcej już nie biorę, bo mnie sumienie nie puszcza. Dorosłem do pewnych rzeczy i tyle. Za młodu jeździłem z sąsiadem, starszym panem na ryby i braliśmy wszystko. Miałem wtedy 10-14lat.
Nie każdy starszy wędkarz to mięsiarz, tak samo jak nie każdy ksiądz żyje w celi-bracie :P tematy jednak te zostawmy w spokoju.
Nie kryj do mnie urazy i nie obrażaj się, jesteś dorosły, a ja młody, głupi... I porywczy.. ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #27 dnia: 18.03.2017, 15:57 »
Może szczerze wyjaśnię swoje podejście do wędkowania na wodach PZW. Zapewne wielu starych userów już je zna. Ale forum się rozrasta. Byłem, jestem i zawsze będę członkiem PZW. Jak by nie było, ta organizacja daje mi największy dostęb do wody o jakim mogę pomarzyć. Wody są różne i często zdegradowane. Wiem to i przyznaję rację kolegom na forum. Popieram opcję C&R Ale też popieram ograniczenia co do RAPR względem zabierania połowu. Nigdy nie poprę zasady całkowitego zakazu zabierania złowionych ryb. Zdroworozsądkowo, musi to być usankcjonowane. Nie rozumiem, czemu miał bym nie zabrać np. jednego Leszcza a go kupić starego i śmierdzącego. No, to już chyba mamy jasność. Aaaa, Jestem po 50ce?? :P

Arku, swego czasu wrzuciłem na forum taki wątek :


Uważam, że padło tam naprawdę wiele mądrych słów.
Skrajności nie służą żadnej sprawie, a dobrych efektów nie przyniesie "polowanie na czarownice ".
Umiar i rozsądek i szacunek dla drugiego człowieka.

Mimo że widziałem trochę jego odsłon, to nikt nawet nie skomentował.
Czyżby bali się ukamienowania ? Czy polowanie na czarownice jest wszędzie.
Wciąż jest wałkowany ten temat, Zasady C& r są super, ale nie odbierajmy uczciwym, etycznym wędkarzom możliwości czasem wzięcia ryby.
Są okresy ochronne, limity zdecydowanie za duże, wymiary za małe.
Ale niech Bogu ducha winny wędkarz nie boi się czasem wziąć ryby z obawy przed zlinczowaniem.
Zacietrzewienie i dewocja w każdym wydaniu jest szkodliwa. W filmie do którego odsyłałem jest sporo racji.
Sam nawołuję do opamiętania i nawet gdyby wprowadzono całkowity zakaz zabierania ryb wcale bym po tym nie płakał.
Przyjąłbym ze zrozumieniem - chociaż na 5 lat, już byłyby efekty.
Ale nagonka na etycznego i myślącego wędkarza nie powinna mieć miejsca.
Radku? Czytam cię często. Widziałem i romawiałem tylko raz. Jesteś dla mnie człowiekiem Pasji i Honoru. Raczej nie będę polemizował z twoją oceną. Masz u mnie szacuneczek, ale jak pogadamy nad wodą, to wszystko zweryfikujemy i opiszemy. :bravo: :thumbup: :beer:
Arek

aroo04

  • Gość
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #28 dnia: 18.03.2017, 15:57 »
I jeszcze jedno. NIKOMU NIE ŻYCZĘ ŚMIERCI. Już to wyjaśniałem raz w tym wątku, drugi raz nie zamierzam.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bliskie spotkanie z mięsiarzem trzeciego stopnia
« Odpowiedź #29 dnia: 18.03.2017, 15:57 »
Późno włączam się do tej dyskusji, ale nie zauważyłem tu atmosfery nagonki na myślących wędkarzy, którzy przestrzegając prawa biorą czasem ryby. Mają do tego prawo. Reszta to już kwestia subiektywna.
Osobiście mam oczywiście na ten temat pogląd, uważam, że mięso choćby i sandacza nie jest warte tego, żeby pustoszyć wodę z ryb, ale rozumiem też myślących inaczej. W wędkarstwie jak w innych aspektach, wolność jednego wędkującego kończy się dokładnie tam, gdzie zaczyna wolność innego wędkarza, w tym wypadku chodzi o sferę wyznaczoną przez przepisy RAPR.
Myślę, że wiele by się nad polskimi wodami zmieniło, gdyby w Polsce zaczęto przestrzegać przynajmniej tego.