Autor Wątek: Sposób na dużą wzdręgę  (Przeczytany 21699 razy)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Sposób na dużą wzdręgę
« dnia: 17.08.2019, 15:00 »
Dziś dowiedziałem się, że na stawie na którym łowię są duże wzdręgi (ok. 25 - 30 cm), ale ciężko je złowić. Łowiąc karasie na tym stawie jakiś czas temu jako przyłów złowiłem dwie wzdręgi ale o wiele mniejsze. Udało się je złowić na czerwonego robaka na spławik. Przynętę ryba wzięła z dna zbiornika. Jako zanęta byłą wykorzystana zwykła zanęta spożywcza z kukurydzą. Jakim sposobem Waszym zdaniem można spróbować złowić dużą wzdręgę? Co można wykorzystać jako zanętę i przynętę? Łowić w toni czy tak, aby przynęta leżała na dni zbiornika wodnego?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Marcin

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #1 dnia: 17.08.2019, 15:09 »
Groch jako przynęta i zanęta.

Online ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #2 dnia: 17.08.2019, 16:06 »
Nigdy nie złapałem wzdręgi na groch. Natomiast największe padły na.... spinning  :D
Jeśli chodzi o spławik to najlepiej sprawdziło mi się pół rosówki "zawieszone" 30-40 cm od spławika i rzucone blisko grążeli.
Kuba

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #3 dnia: 17.08.2019, 18:41 »
Z toni, delikatny zestaw. Czerwony robak (albo tylko kawałek), ciasto, kukurydza, pęczak, chleb. Trzeba zmieniać i sprawdzać co akurat danego dnia podpasuje. Bywa, że ciasto jest atakowane wściekle przy każdym rzucie, a kukurydzę ignorują. Następnego dnia odwrotnie ;) Najlepsze wyniki miałem przy zatopionych drzewach, albo zaraz za granicą trzcin. Selekcja bywa problemem - dużą przynętę też drobnica atakuje i trzeba kombinować z gruntem, szybkością opadu no i oczywiście miejscem umieszczenia zestawu. Na przykład możesz rzucić metr czy dwa od pola nęcenia - często tam właśnie są grubsze sztuki.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #4 dnia: 19.08.2019, 17:17 »
Może komuś się przyda w przyszłości co by nie szukał trochę o łowieniu wzdręg na spławik...



Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #5 dnia: 19.08.2019, 21:55 »
Dzięki za odpowiedzi :thumbup:

Odnośnie nęcenia wzdręgi to mam plan, aby nęcić bardzo prosto z wykorzystaniem zmieszanej kukurydzy konserwowej, lekko blendowanych konopii (aby w wodzie utworzyć efekt smużenia) oraz pęczaku albo płatków owsianych bez dodatku zanęty spożywczej. Będę nęcił często i małymi ilościami. Jako przynętę planuje spróbować kukurydzę, czerwonego robaka, białego robaka. Jak macie jakieś uwagi i sugestie odnośnie podejścia do łowienia to proszę o info :)
Marcin

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #6 dnia: 19.08.2019, 22:29 »
Spróbuj na hak zakładać też gotowane płatki owsiane górskie tak po 3 szt. Tylko musisz bardzo delikatnie rzucać. Umiejętnie ugotowane z odrobiną oleju robią się gumowate i dają się zakładać na hak. Jak kiedyś je robiłem to po gotowaniu zalewałem je na chwilę zimną wodą. Takimi płatkami możesz też nęcić.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #7 dnia: 19.08.2019, 22:41 »
Ploć, wzdręga... Moje wędkarskie marzenie to dorwać taką 40cm... Złotego karasia już zaliczyłem,teraz po mojej głowie chodzą te slicznotki... Będę śledzić wątek z uwagą :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #8 dnia: 25.08.2019, 18:05 »
Próba złowienia wzdręgi zrealizowana niestety bez złowienia ryby ;) Łowiłem od ok. 15:30 do ok. 19:00.  Jako zanęta używałem mieszaninę kukurydzy konserwowej, lekko blendowanych gotowanych konopi oraz płatków owsianych. Nęciłem często małymi ilościami zanęty. Jako przynęta służyły płatki owsiane (kilka na haczyk), jedno ziarno kukurydzy na haczyku albo czerwony robak. Haczyk nr 10, grunt 60-70 cm. Łowiłem na wagglera 4 g. Łowiłem w miejscu nęcenia ok. 0,5 - 2 m od trzcin oraz 1 - 2 m od miejsca nęcenia. Na płatki owsiane były delikatne "bujania" spławika góra-dół, ale to najszybciej drobnica atakowała przynętę na haczyku (było widać pod wodą błyskające małe ryby wielkości palca w ręki). Na płatki owsiane na haczyku były 3 czy 4 nagłe zatopienia, ale po zacięciu niestety bez ryby na haczyku. Na kukurydzę dosłownie 0 brań. Na czerwonego robaka. Na czerwonego robaka było dosłownie 1 dygnięcie spławika. W najbliższym czasie spróbuje jeszcze połowić wzdręgi. Co byście zmienili w podejściu do łowienia? Co można jeszcze zmienić? :)

 
Marcin

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #9 dnia: 25.08.2019, 18:27 »
Może pomogę... Wszystkie swoje wzdręgi wyłowiłem z opadu. To strasznie żarłoczna ryba (chyba) i jak żeruje -- rzuca się na wszystko co wpada do wody. Łowiłem wzdręgi na pusty haczyk Daiwa Bream (błyszczący, czerwony) -- wcześniej miejsce zostało zanęcone resztką pęczaku w kurkumie. W zeszłym roku nad Wigrami łowiłem z pomostu wzdręgi z zamkniętymi oczami, dla beki. (Gdzieś mam film z tej zabawy.) Wrzucałem zestaw (kukurydza, skromne nęcenie), liczyłem do 3 i wyciągałem -- skuteczność 4 na 5. Łapały się małe, ale też takie. które musiałem wyjmować podbierakiem...
Jarek


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #10 dnia: 26.08.2019, 19:30 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #11 dnia: 26.08.2019, 19:38 »
Łowienie wzdręg, z łodzi a brzegu to, całkiem inna bajka ;),co sezon udaje mi się skusić kilka dużych wzdręg łowiąc delikatnym pickerem tuż za pasem trzcin uważam,że nie ma lepszego miejsca na te rybki i łowię je przeważnie na bułkę na gumeczkach do pelletu, albo pęk białych kolorowych według u mnie się to sprawdza :beer:

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #12 dnia: 15.09.2019, 21:15 »
Przy okazji dzisiejszego łowienia płoci jako przyłów trafiły się wzdręgi ładnie wybarwione wielkości dłoni. Brały na przynętę (kukurydza) położoną na dnie zbiornika wodnego. Z toni dziś nie chciały brać jak było podczas ostatniego łowienia. Haczyk nr 14. Zanęta to czarna spożywcza zanęta płociowa z kukurydzą, konopiami i kolendrą.
Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #13 dnia: 15.09.2019, 21:22 »
W tym roku złowiłem sporo wzdręg.
Jak mi nie brały karpie to się bawiłem.
1) na spławik, mały hak i pinka, a zaneta garśc pinki z reki, odległość od brzegu (przy trzcinach z boku) ok 7-10m.
2) na koszyk do FM i pellet halibutowy na włosie 2 większe sztuki: 31 i 32 cm. ;)
;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Sposób na dużą wzdręgę
« Odpowiedź #14 dnia: 07.10.2019, 20:34 »