Autor Wątek: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)  (Przeczytany 6507 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #30 dnia: 08.09.2019, 00:06 »
2005r kupiłem pierwszy płaski monitor,był to 17" Samsung Flatron-cena 1700 pln.
2010r kupiłem 23" Smsunga SYNCMASTER (modelu nieamiętam),po skończonej gwarancji z prawej strony wywalił się niebieski pasek pionowy,pech.
Myślę ,że Samsung jest przereklamowany i kupiłem LG,mam go do dzisiaj.
Wg. mnie  każdy monitor kupiony w obecnym czasie będzie dobry,aby tylko grafika(karta) wyrobiła.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #31 dnia: 08.09.2019, 00:07 »
Karta grafiki podana w pierwszym poście...a za rok bedzie coś nowszego...

poldek3254

  • Gość
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #32 dnia: 08.09.2019, 00:21 »
Procek dość mocny,grafika może jeszcze być.
Ja nie zmieniałbym,ewentualnie grafikę póżniej ,dołożyłbym ramu.W moim blaszaku mam 16gb ,,idzie jak przecinak"

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #33 dnia: 15.09.2019, 19:49 »
No... i muszę wreszcie coś zamówić...
Budżet max na dziś to 800zł, a jak będzie taniej to dodatkowy plus. Jednak nie kosztem braku funkcji ochrony wzroku przykładowo bo moje dzieci przy tym będą głównie przesiadywać.
Zastanawiam się też... wybierając 24 cale celować w FHD czy może jakaś wyższa rozdziałka?

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #34 dnia: 15.09.2019, 20:07 »
Iiyama którą podałem Cię nie interesuje?

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #35 dnia: 15.09.2019, 20:23 »
Interesuje, jedyne co to brak złącza DVI co delikatnie utrudni mi podłączanie do starszych kompów ( kart graficznych bez portu HDMI/Display ) które czasem znajomi przynoszą do jakichś poprawek itp...
Tak monitor bardzo fajny, ma pivot,

Powiem tak. Rozważam dwie opcję. Monitor w okolicy do 800zł gdzie Twoja propozycja jak najbardziej fajna oraz alternatywą tańszą powiedzmy w okolicy 400-500zł.
Tutaj znalazłem za niecałe 400zł X2474HS-B2 i nie wiem czy w domowych warunkach będzie jakaś odczuwalna różnica pomiędzy tymi dwoma żeby było warto iść w ten droższy?

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #36 dnia: 15.09.2019, 20:34 »
Zawsze można zastosować przejściówkę :) Nie namawiam na siłę, ale testowałem 3 monitory w podobnym budżecie i iiyama była dla mnie najlepsza.

Nie pamiętam dokładnych modeli, ale były one w cenie 600-800 zł

Samsung - bardzo nierównomierne podświetlenie. Na dole ekranu tekst był czarny a im wyżej tym bardziej szary, blady.
LG - okropne srebrzenie przy oglądaniu filmów, duże irytujące podświetlone logo, którego nie dało się wyłączyć.
Iiyama - w zasadzie bez wad. Obraz bardzo dobry, fajna smukła obudowa.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #37 dnia: 15.09.2019, 20:40 »
Ok. Nie czuje się namawiany na siłę :D
Zawsze miałem samsungi,lg... iiyamy nigdy. Może czas spróbować.
W samsungach w razie awarii o tyle łatwo że wymiana kondensatorów pomagała i działały kolejne lata. Teraz w aktualnym też tak zrobię bo to raptem godzinka roboty, ale on pójdzie do innego celu już.
Ta Iiyama tańsza o której wspomniałem w porównaniu z Twoją propozycją, po prostu patrzę co zyskam a co stracę kupując tańszy/droższy.
Czy w proponowanym przez Ciebie pivot działa tylko na fabrycznej podstawce czy po zamontowaniu na ścianie również? Bo na fotkach nie widzę jak ten mechanizm jest podzielony.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #38 dnia: 15.09.2019, 20:50 »
Ja mam model bez pivotu i regulacji wysokości, więc nie podpowiem. Na YT są filmy z unboxingu i prezentacje, tam powinno być więcej widać.

poldek3254

  • Gość
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #39 dnia: 16.09.2019, 00:09 »
Iiyama którą podałem Cię nie interesuje?
Witam.
Iiyama 20 lat temu ,kineskopowe były to prawie najlepsze monitory dostępne na naszym rynku.
Charakteryzowały się bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów.
Stosowane głównie do grafiki,obróbki video,lecz bardzo drogie.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #40 dnia: 16.09.2019, 00:18 »
Iiyama którą podałem Cię nie interesuje?
Witam.
Iiyama 20 lat temu ,kineskopowe były to prawie najlepsze monitory dostępne na naszym rynku.
Charakteryzowały się bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów.
Stosowane głównie do grafiki,obróbki video,lecz bardzo drogie.
I jaki ma mieć wydźwięk Twój wpis? Bo nie bardzo zrozumiałem ...

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #41 dnia: 23.09.2019, 12:20 »
Zawęziłem troszkę wybór do jak na razie trzech modeli monitorów i prosiłbym o refleksję który z nich byście wybrali.
- Monitor LG 29UM69G-B     -    tu mamy wysokość 24cale ale panoramiczny 21:9 więc do filmów super, matryca IPS więc powinno być wiernie w oddawaniu kolorów i dobra jakość obrazu ...ale jak w codziennym użytkowaniu? Cena 799zł
- Monitor iiyama XUB2492HSU-B1  - IPS, 24cale, solidna podstawa z regulacją wysokości, pivot - cena 669zł
- Monitor iiyama X2474HS-B2  - najtańszy z tej stawki na matrycy VA , bez regulacji wysokości itd... cena 395zł.

Może ktoś ma/miał i podpowie jak wrażenia z użytkowania?
Co sądzicie?
Skłaniałem się do iiyamy ale ten LG wpadł mi w oko jeśli chodzi o filmy bez ramek... tylko nie wiem jak taka panorama spisze się w codziennym użytkowaniu względem klasycznej iiyamy 16:9.

Online Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #42 dnia: 23.09.2019, 17:50 »
Hmm ja polecę cokolwiek, byle by działał. Prawdę mówiąc to podziwiam, że prawie miesiąc bez, monitora wytrzymujesz :P

A żeby nie było offtopa, to ten LG wygląda najciekawiej, a tym ze jest panoramiczny, to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, myślę ze bardzo szybko się przyzwyczaisz.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #43 dnia: 23.09.2019, 18:05 »
Moim skromnym zdaniem nie ma co zawracać sobie głowę iiyamą - zdecydowanie wybór pada na LG.

Piotr

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Może ktoś doradzi - zakup monitora :-)
« Odpowiedź #44 dnia: 23.09.2019, 18:40 »
Stary monitor już naprawiony ( raptem przelutowałem dwa kondensatory) i działa ale i tak chcę kupić coś większego/nowszego a dla starego mam już zastosowanie.
Ten filmik na YT oglądałem już kilka razy. Nawet zadałem pytanie o jakie "usterki po kilku miesiącach" chodzi autorowi ale odpowiedzi się nie doczekałem już dłuższy czas.
Iiyama firma znana i jedna z lepszych. Gdybym nie znalazł tego panoramika z LG to bym się nie zastanawiał.
Jednak trafiłem na ten 21:9 i w głowie zakiełkowało :)
Głównie chodzi mi o to czy domownicy dadzą radę się przyzwyczaić i czy nie będzie męczyło im oczu i szyi latanie wzrokiem z lewa na prawo.
Druga sprawa to LG.... jako sama firma... postarzanie produktów...słaba podstawa bez regulacji wysokości i do kompletu ponoć dosyć nisko na niej zamontowany monitor, krótsza gwarancja itp...
Masz babo placek :P