Autor Wątek: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?  (Przeczytany 10202 razy)

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« dnia: 12.09.2019, 17:41 »
Witam wszystkich, przymierzam sie do zakupu swojego pierwszego bata 8m, na allegro oraz w moim sklepie jest tego sporo, dlatego zwracam się do was o pomoc tzn jakie modele są godne polecenia wg was? Jak maksymalna waga wędki nie będzie nadmiernie obciążać reki? Mój budżet to 400-500 zł.
Połamania kija

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #1 dnia: 12.09.2019, 18:00 »
Napisze pierwszy. W tej cenie łatwo dostępny, znany i sprawdzony Mikado Tournament. Kij legenda jeśli chodzi o baty. Mam 6 m i jest mega lowilem leszcze pare kg, liny i drobnicę. Przy każdej rybie miałem wielka radochę. To bat w miarę uniwersalny, ładnie czuć małe ryby i ma niezły zapas mocy. No, może nie na karpie :) przy 8 metrach każdy bat już wazy. Przy tanich czuć krowi ogon na początku. Ponoć niezłe są te wyższe serie Vde ale może ktoś się wypowie. Dla mnie w bacie kluczowa sprawa to wywazenie! I dobry uchwyt!

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #2 dnia: 12.09.2019, 18:05 »
Dzięki kolego, napewno sprawdzę
Połamania kija

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #3 dnia: 12.09.2019, 19:02 »
Podobnie jak kolega, z czystym sumieniem polecam wspomniany Mikado. Posiadam 7 m, w tym przedziale cenowym jeden z najlepszych batów.
Adam

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #4 dnia: 12.09.2019, 19:54 »
Jeżeli chodzi o 7m to Mikado tournament wygrywa cena/jakość. Później Jaxon genesis pro limited, ale to już kwota 600 zł, jest on również w wersji 8m i podejrzewam, że również będzie jednym z lepszych, ewentualnie robinson TX2.
Nie ma sensu nic innego kupować poniżej wspomnianych powyżej batów, jeżeli mówimy o wersji 8m.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #5 dnia: 12.09.2019, 20:12 »
Za 400-500 zł nie kupisz dobrego bata 8 metrowego. Chyba, ze używkę uda Ci się trafić w dobrym stanie. Co do Mikado Turnament, to z nowego wypustu polecić można modeledo 6 m. Dłuższe to już nie to samo co stara seria tego bata. Robinson VDE- R w wersji 7 i 8 m bije na głowę tego Mikado.

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #6 dnia: 12.09.2019, 20:20 »
A robinson ale TX3 ?
Połamania kija

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #7 dnia: 12.09.2019, 20:29 »
Bardzo poważnie się zastanów, czy na pewno potrzebujesz ósemki. Bardzo. To już jest długość, gdzie trudno o dobre wyważenie. W długości 6 metrów bez problemu zmieścisz się w budżecie, mogą dobrać świetnie wyważony kij. W długości 7 metrów będzie trudniej, ale nadal do zrobienia.

W długości 8 metrów? Moim zdaniem już cholernie trudno. Ja mam Robinsona TX2 800, i jest wyważony dobrze, ale nie idealnie. Za to TX2 700 jest już wyważony co najmniej bardzo dobrze. Niby tylko metr, ale różnica jaką poczujesz w ręku przeogromna.

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #8 dnia: 12.09.2019, 20:35 »
No wlasnie bata 6m posiadam, z którego jestem zadowolony choć kosztował niewiele. Chodzi bardziej o łowisko- rzekę Elbląg i jej głębokość, tam duża większość wędkarzy łowi dlugimi batami, tyczkami lub feederami
Połamania kija

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #9 dnia: 12.09.2019, 20:48 »
Za 400-500 zł nie kupisz dobrego bata 8 metrowego. Chyba, ze używkę uda Ci się trafić w dobrym stanie. Co do Mikado Turnament, to z nowego wypustu polecić można modeledo 6 m. Dłuższe to już nie to samo co stara seria tego bata. Robinson VDE- R w wersji 7 i 8 m bije na głowę tego Mikado.
Nie potwierdzę, nowy tournament jest wg mnie lepszy niż stary. Mam nowego kupionego w tym roku i starego tournamenta i tu uwaga - kupiony w pierwszym roku produkcyjnym. Jedyna poważna różnica to zastosowanie aluminiowego pierścienia na dole dolnika, a w starym jest ciężki metalowy. Wyważenie to samo jak nie lepsze, do tego nowy waży równe 280g, a stare 300g przez metalowy pierścien.

Robinsony są dobre, ale lepszy obecnie jest Jaxon genesis pro limited pole.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #10 dnia: 12.09.2019, 22:15 »
Mikado w 6 m ma tak idealne wyważenie, że wiele godzin nie męczy. Przy 7 czuć już trochę jego waga. Przy 8 mogę się domyśleć, że jest jeszcze "lepiej". Ja mam wrażenie, że 6m to taki uniwersalny bat. 8m to do specjalnych zastosowań.

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #11 dnia: 16.09.2019, 18:28 »
Bylem dzisiaj w sklepie aby namacalnie sprawdzić co i jak. Sprzedawca pokazał mi 2 modele godne uwagi w cenie ok 600 zł, był to Robinson  tx3 oraz jaxon genesis. Co o tych modelach sądzicie?
Połamania kija

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #12 dnia: 16.09.2019, 18:37 »
Bylem dzisiaj w sklepie aby namacalnie sprawdzić co i jak. Sprzedawca pokazał mi 2 modele godne uwagi w cenie ok 600 zł, był to Robinson  tx3 oraz jaxon genesis. Co o tych modelach sądzicie?

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=15877.0

Tu kolega opisywał siódemki, wiec chyba jakiś strasznych różnic, po za waga nie będzie.

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #13 dnia: 16.09.2019, 18:46 »
Tylko że on opisuje inne modele szczególnie ten Robinsona bo tx2 a ja macałem tx3 natomiast nie wiem jaki dokladnie model jaxona patrzylem wiem tylko tyle że genesis. Na allegro robinson chodzi w podobnej cenie do mojego sklepu natomiast jeden genesis kosztuje na allegro ponad 700zł  a już inny model genesis kosztuje sporo poniżej 500zł, a w moim sklepie obydwa czyli tx3 i jaxon ok 600zł. Dodam że ten model jaxona miał końcówkę z tzw wklejką ale nie wiem czy to pomoże w identyfikacj
Połamania kija

Offline Bartek19

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bat 8 m. Co polecacie? Na co zwracać uwagę?
« Odpowiedź #14 dnia: 16.09.2019, 18:48 »
Ja w tym roku kupiłem swój pierwszy bat, Mistral Aqua CMPENTITION 7m i z pełną szczytówką z wklejką i jestem mega zadowolony z zabawą tą wędką, również w zawodach. Jak na mój "pierwszy" raz ... OK. Cena 485zł z możliwością dokupienia szczytówki pustej.