Autor Wątek: Składka członkowska na 2020  (Przeczytany 8523 razy)

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Składka członkowska na 2020
« dnia: 30.09.2019, 15:17 »
Standardowa,coroczna podwyżka.Tym razem o 10 zł >:O.Nie mają umiaru :facepalm:

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
w  2020 r.

Lp   Treść   Wysokość kwotowa
w złotych
1.   Składka członkowska     100,- 
2.   Składka członkowska ulgowa
1) młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,
2)  członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW
3) mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
4)  kobiety od 60 roku życia , pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
     50,-
3.    Składka członkowska ulgowa
1) członkowie uczestnicy do lat 16
2) członkowie odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami    22,-
4.   Wpisowe:
1) członka zwyczajnego PZW
2) członka uczestnika PZW   
25,-
0÷25,-
5.    Legitymacja członkowska   5,-
Andrzej Lisowski

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 30.09.2019, 15:35 »
Pytanie, co za tym pójdzie :) czy tylko dodatkowe 3-6mln do rozgarnięcia.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 30.09.2019, 20:56 »
Jeżeli okręg nie 'inwestuje' w wody, to liczba wędkarzy będzie spadać, stąd podwyżki. Do tego ci z ZG też muszą wyjść na swoje :) Pytanie jak długo to będzie trwać...
Lucjan

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 30.09.2019, 21:03 »
Będzie to trwało dopóki  ludzie będą im płacić ;)
Na szczęście powstają nowe komercje i stowarzyszenia :D

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 30.09.2019, 21:46 »
Jeżeli okręg nie 'inwestuje' w wody, to liczba wędkarzy będzie spadać, stąd podwyżki. Do tego ci z ZG też muszą wyjść na swoje :) Pytanie jak długo to będzie trwać...
Ta składka idzie na działalność organizacyjną, nie przybędzie z niej ani jednej rybki.11% podwyżki nie da się logicznie wytłumaczyć wzrostem kosztów.Ale cóż, Związek o strukturze organizacyjnej jak za komuny nie ma zdolności do racjonalizacji kosztów utrzymania.Jak zwykle wybrano najprostszy sposób-podwyżkę skladki.
Andrzej Lisowski

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 30.09.2019, 22:22 »
Będzie to trwało do puki  ludzie będą im płacić ;)
Na szczęście powstają nowe komercje i stowarzyszenia :D

Niestety, ale prawdziwe wody w tym kraju to tylko pzw albo gospodarstwa rybackie. Większośc stowarzyszeń i komercji to "nudne kacze dołki".

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 30.09.2019, 22:34 »
A prawdziwe ryby gdzie można znaleźć?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 30.09.2019, 22:42 »
Miałem na mysli to, że większość dużych wód jest we władaniu pzw, ewentualnie gospodarstw rybackich. Ja wychodzę z założenia duża woda = duże ryby. A prawdziwe ryby to pewnie wszędzie są z tym, że na komercjach wiele z nich wygląda niestety jak po wojnie.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 30.09.2019, 22:45 »
Ok. Ale im więcej wód będzie przejmowane przez stowarzyszenia / prywatnych właścicieli, i będą właściwie zarządzane, tym większa konkurencja i presja będzie na PZW i ich obecnym modelu. Wędkarze tylko na tym zyskają.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 30.09.2019, 22:55 »
Może i tak, ale jak na razie w pzw nic się zbytnio nie zmienia oprócz wysokości składek a wód komercyjnych i stowarzyszeń ciągle przybywa. Według mnie i tak bardzo duzo ludzi będzie opłacało pzw bez względu na wysokośc skłądki (oczywiście w granicach rozsądku) ponieważ wędkują oni na zbiornikach należących do tej organizacji. A co do wód komercyjnych to według mnie wielu początkujących wędkarzy (głównie karpiarzy lub feederców) zaczyna właśnie swoją przygode z wędkarstwem od takich wód. Z czasem jadą na pzw przez 2 dni nie złowią karpia i twierdzą, że nia ma ryb.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 01.10.2019, 00:39 »
Ok. Ale im więcej wód będzie przejmowane przez stowarzyszenia / prywatnych właścicieli, i będą właściwie zarządzane, tym większa konkurencja i presja będzie na PZW i ich obecnym modelu. Wędkarze tylko na tym zyskają.
Z punktu widzenia gospodarki jest to bardziej problematyczne.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 01.10.2019, 15:32 »
To jest ogólnie temat rzeka... Mi samej ciężko się patrzy jak wszystko drożeje, zwłaszcza składki, gdzie z roku na rok mój okręg stoi w miejscu. Chociaż ostatnio ku mojemu zaskoczeniu jeden ze zbiorników zyskał status no kill, wbrew wielu przeciwnikom. Co roku gdy przychodzi opłacić składkę mam dylemat. Nie potrafię jednak odpuścić sobie jesiennego wędkowania na leszczowych czy płociowych wodach w mojej okolicy. I właściwie z opłaconej karty wędkarskiej na okręg korzystam w sumie tylko z jednej wody.... góra z dwóch. Jeszcze jak dołożymy do tego, że zdarzają się sytuacje, gdzie zbiornik jest wykluczony z połowu ze względu na niski stan wody  - obecnie zakaz połowu do odwołania -  lub zawody, dzienne nocne, weekendowe, to wychodzi droga impreza z PZW :) Łowię sportowo, więc taki wypad nad wodę PZW porównuję do komercji, nie biorę ryb więc liczę tylko satysfakcję z wędkowania  i często w sezonie wychodzi mnie więcej za PZW nic za opłaty na komercji. No ale i walory są inne i oczekiwania. Ciężko byłoby na dużej wodzie w ciągu 4 godzinnej sesji złowić karpia z marszu na feedera, ale nie ma rzeczy niemożliwych :D w każdym razie często jestem zła i zasmucona naszą wędkarską rzeczywistością i obrażam się na PZW i jeżdzę na komercje nawet sporo oddalone od miejsca zamieszkania, tak wiosną czy jesienią ciężko nie jechać na publiczne wody... Żyję nadzieją, że przyjdą lepsze czasy.. ;D
Ania

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 01.10.2019, 17:42 »
Ja w tym roku  na PZW byłem 18 razy na rybach a na komercji tylko 3 razy. Zacząłem opłacać składki PZW ponownie po ustanowieniu nokill na kanale Żerańskim. Jakoś nie mogę odmówić sobie tych zimowych płoci i letnich leszczy z kanału. 10 zł podwyżki nie zniechęci mnie do dalszego płacenia. Jeśli zlikwidują odcinek nokill to wtedy się pożegnam z wodami związkowymi. Myślę że mimo słabych wód ta podwyżka nie wpłynie na to że ludzie zaczną masowo odchodzić z PZW.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 01.10.2019, 19:40 »
Niby tylko 10 złotych. Co roku tylko 10 złotych. Co tam taka podwyżka dla młodych emerytów górnictwa , z moich okolic, którzy tygodniami koczują w przyczepach i kamperach. Ich ukochane przerobią każdą rybę ot chocby na pulpety czy paprykarz. Wszyscy jedzą rybę.  Sąsiedzi, znajomi, znajomi znajomych, psy to juz tylko nosami trącają. K..wa nawet kaczki  szwagra się załapią. Po dwóch czy trzech tygodniach syf jest nie do opisania. Tony śmieci, wszystkie krzaki osrane,  ale kolega na telefon już czeka spakowany bo biorą. Co im tam 10 złotych!?
Żal mi tylko tych starszych ludzi, których juz coraz mniej spotykam nad wodą. Rencinka lub emeryrurka ledwie na życie wystarcza
 Nigdy nie afiszuja sie nad wodą. Skrycie strzegą swoich tajnych miejscówek. Po takim człowieku, to tylko trawa podeptana. Żadnego śmiecia czy peta. Zlapią leszczyka i idą do domu. Zabiorą. Zjedzą ze swoja starowinką w piaąek na obiad. Na zdrowie im. Nie chcą więcej. Jeden wystarczy. Nie pchają w słoiki. Mieszkam nad woda. Widzę takie obrazki. Nie koloryzuję. Uwielbiam tych "dziadków". Porozmawiają o rybach, o życiu. Czasami tak się zagadamy, że nawet wędki nie zarzucę. Nie żałuję tych chwil. Żal mi tylko ich, że kiedyś łapali, teraz nie mogą. Nie mają czego. Tajne miejsca straciły tajność, skórka z chleba już się nie sprawdza. I jeszcze im PZW podwyzke co roku wali.
Niech podnoszą. Ale uczciwie. Ja zapłacę więcej. Dozbieram, zaoszczędzę, ewntualnie z czegoś innego zrezygnuję. Ale im odpuścić  powinni. Wiem, wiem mają zniżki, "połówki" emeryckie,  ale trzeba sie jeszcze szanować.  Ale dziś tylko PLN sie liczy.
Jak w piosence:"...tylko koni, tylko koni żal...".
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składka członkowska na 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 01.10.2019, 19:56 »
Ja w tym roku  na PZW byłem 18 razy na rybach a na komercji tylko 3 razy. Zacząłem opłacać składki PZW ponownie po ustanowieniu nokill na kanale Żerańskim. Jakoś nie mogę odmówić sobie tych zimowych płoci i letnich leszczy z kanału. 10 zł podwyżki nie zniechęci mnie do dalszego płacenia. Jeśli zlikwidują odcinek nokill to wtedy się pożegnam z wodami związkowymi. Myślę że mimo słabych wód ta podwyżka nie wpłynie na to że ludzie zaczną masowo odchodzić z PZW.

Ja tak samo, na Nieporęt latam na No kill. Czekam znowu na ładne wyniki bo lato było dla mnie bardzo kiepskie, inne niż w zeszłym roku. 10 zł to nie majątek, ale nadal się bije z myślami czy nie przestawić się na komercje. Bo czasem jade tu i tam a jednak latem mam lepiej na komercji. Jesieni lowie dosyć rzadko.