Autor Wątek: Porty i starorzecza, czasowe łowiska No Kill - okręg Zielona Góra  (Przeczytany 1594 razy)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
W końcu w naszym okręgu zrobiono zimowiska jako no kill.
Malo tego zapis jest ze ma być corocznie od 1 listopada do 31 marca.
Gratulacje dla mojego okręgu mam nadzieję, że inne wezmą przykład 😀
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 485
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Bardzo mnie cieszą takie inicjatywy. Szczególnie NOKILL, a nie zakaz wędkowania. Bardzo nie lubię, gdy z powodu żarłocznych troglodytów ktoś pozbawia nas możliwości uprawiania naszego hobby.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
A w mazowieckim cisza. Tylko kanał żerański w Nieporęcie.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
A w mazowieckim cisza. Tylko kanał żerański w Nieporęcie.

Trzeba się cieszyć, że go nie zdjęli :) powaga.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Na mazowieckim bezrybiu i kanał ryba😀

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Świetna wiadomość. Mam tylko nadzieję, że to wprowadzenie no kill na tych zbiornikach nie jest czasem za późno. Obserwując co się działo przez ostatnie lata na Starej Odrze w Pomorsku,boję się, że za bardzo już nie ma na czym robić no kill.
Druga sprawa to czy 'wędkarze' będą tego przestrzegać i czy w związku z tym zaczną tam się kontrole jakiekolwiek.
Odrzański wędkarz weekendowy.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Krzychu, lepszy rydz niż nic :) Inicjatywa bardzo dobra i inne okręgi powinny zrobić to samo, masa ryby migruje na zimowiska w takie miejsca.

Mam pytanie do Artura. Jest no kill w tym okresie, a jak wygląda sprawa użycia siatek? Można używać czy też nie? Przyznam, że pomógłby zakaz ich używania poza zawodami.
Lucjan

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Krzychu, lepszy rydz niż nic :) Inicjatywa bardzo dobra i inne okręgi powinny zrobić to samo, masa ryby migruje na zimowiska w takie miejsca.

Mam pytanie do Artura. Jest no kill w tym okresie, a jak wygląda sprawa użycia siatek? Można używać czy też nie? Przyznam, że pomógłby zakaz ich używania poza zawodami.
Nie wolno używać siatek, ale można na zawodach :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 485
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Nokill jest najlepsze dla ocrony wody, bo łowiący tam wędkarze patrzą sobie na ręce, czy czasem jakiś cwaniaczek nie przyszedł i głupa nie udaje...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Krzychu, lepszy rydz niż nic :) Inicjatywa bardzo dobra i inne okręgi powinny zrobić to samo, masa ryby migruje na zimowiska w takie miejsca.

Żeby nie było,z całego serca popieram inicjatywę. W swoim poście odnoszę się do konkretnej wody. Od kilku lat marzyłem wręcz aby wprowadzono tam zakaz połowu lub chociaż no kill (chodzi o okres wczesnowiosenny ). Tak jak mówisz ,w latach wcześniejszych,gdy wody w Odrze jeszcze trochę było,były tam tarliska i zimowiska.Ryb było naprawdę dużo a co za tym idzie i wędkarzy i niestety kłusowników też. Z wody wyjmowano ogromną ilość ryb i nikt tego nie kontrolował (przynajmniej ja nigdy kontroli tam nie miałem). Gdy zwróciło się uwagę jednemu czy drugiemu to z automatu było się zwyzywanym i zastraszonym.
Stąd moja obawa czy aby nie za późno zaczęto coś w tym temacie działać.Tam może już nie być ryb.
Mam nadzieję ,że No Kill skutecznie odstraszy dziadków co to dla kota jedenaście 15 cm linków zabiera i ala spiningistów co to się jeden drugiemu chwali ile leszczy za kapotę dzisiaj wyciągnął.
Odrzański wędkarz weekendowy.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Krzychu, lepszy rydz niż nic :) Inicjatywa bardzo dobra i inne okręgi powinny zrobić to samo, masa ryby migruje na zimowiska w takie miejsca.

Żeby nie było,z całego serca popieram inicjatywę. W swoim poście odnoszę się do konkretnej wody. Od kilku lat marzyłem wręcz aby wprowadzono tam zakaz połowu lub chociaż no kill (chodzi o okres wczesnowiosenny ). Tak jak mówisz ,w latach wcześniejszych,gdy wody w Odrze jeszcze trochę było,były tam tarliska i zimowiska.Ryb było naprawdę dużo a co za tym idzie i wędkarzy i niestety kłusowników też. Z wody wyjmowano ogromną ilość ryb i nikt tego nie kontrolował (przynajmniej ja nigdy kontroli tam nie miałem). Gdy zwróciło się uwagę jednemu czy drugiemu to z automatu było się zwyzywanym i zastraszonym.
Stąd moja obawa czy aby nie za późno zaczęto coś w tym temacie działać.Tam może już nie być ryb.
Mam nadzieję ,że No Kill skutecznie odstraszy dziadków co to dla kota jedenaście 15 cm linków zabiera i ala spiningistów co to się jeden drugiemu chwali ile leszczy za kapotę dzisiaj wyciągnął.
Już seniorska brać została skutecznie odstraszona dzisiaj w porcie w Nowej Soli siedziało zero wędkarzy gdzie parę dni temu było ich ok 20-25😀
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki