Autor Wątek: Reklamacja Browning Sphere w Askari  (Przeczytany 6191 razy)

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #30 dnia: 09.04.2019, 14:09 »
Oczywiście, że gwarancja może zostać odrzucona i to jest rzecz oczywista, ale przyznasz, że chyba powinien obejrzeć uszkodzenie serwisant producenta, tym bardziej, że nie chodzi o kija za stówę.
Rzeczą naganną jest nie zaoferowanie zakupu części, tylko spakowanie, odesłanie i bujaj się pan ze złamasem, my już swoje zarobiliśmy :facepalm:
Sam prowadzę prawie 20 lat działalność gospodarczą i gdybym tak załatwiał sprawę z klientami dawno poszedłbym z torbami.
Druga sprawa: jeśli prawdą jest to co pisze @Deftones i w serwise za ten najmniejszy węglowy element Sphery przyjdzie mi zapłacić więcej niż za pół nowego kija, to po prostu oleję go, bo nie jest tyle wart.
Wujek Dobra Rada

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #31 dnia: 09.04.2019, 14:30 »
Oczywiście, że gwarancja może zostać odrzucona i to jest rzecz oczywista, ale przyznasz, że chyba powinien obejrzeć uszkodzenie serwisant producenta, tym bardziej, że nie chodzi o kija za stówę.
Rzeczą naganną jest nie zaoferowanie zakupu części, tylko spakowanie, odesłanie i bujaj się pan ze złamasem, my już swoje zarobiliśmy :facepalm:
Sam prowadzę prawie 20 lat działalność gospodarczą i gdybym tak załatwiał sprawę z klientami dawno poszedłbym z torbami.
Druga sprawa: jeśli prawdą jest to co pisze @Deftones i w serwise za ten najmniejszy węglowy element Sphery przyjdzie mi zapłacić więcej niż za pół nowego kija, to po prostu oleję go, bo nie jest tyle wart.

Informację o cenie tego składu otrzymałem dzwoniąc na infolinię Zebco i pytając jak to się ma po zakończeniu gwarancji.Otrzymałem także informację o tym że na gwarancji taki element jest zawsze wymieniany na nowy i takie uszkodzenie nawet z winy użytkownika jest załatwiane pozytywnie. Ot taki jedyny plus tej sprawy.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #32 dnia: 09.04.2019, 14:42 »
Czy te przypadłości to bolączka całej serii czy tych dłuższych modeli? Pytam bo mam Sphere Bomb plus 10%, i ciekaw jestem czy wśród tych modeli też były takie awarie.

Osobiście byłem tylko kilka razy z nim nad wodą, rzucałem mini spombem i ogarniał. Dodatkowo, uczucia z holu są mega fantastyczne i nie chciał bym się z nią rozstać :P

Ktoś coś pomoże?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #33 dnia: 09.04.2019, 14:47 »
Czy te przypadłości to bolączka całej serii czy tych dłuższych modeli? Pytam bo mam Sphere Bomb plus 10%, i ciekaw jestem czy wśród tych modeli też były takie awarie.

Osobiście byłem tylko kilka razy z nim nad wodą, rzucałem mini spombem i ogarniał. Dodatkowo, uczucia z holu są mega fantastyczne i nie chciał bym się z nią rozstać :P

Ktoś coś pomoże?

Moja + Hotpoint + znajomy znajomego wszyscy 3,9 / 80 g.

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #34 dnia: 09.04.2019, 14:51 »
Na koniec mojej rozmowy dodałem, że jakby jednak jakimś cudem wymieniali całą wędkę to niech wezmą mi wersję 100 g i dopłacę im różnicę.

...  może wytrzyma więcej niż 3 ryby :P
Wujek Dobra Rada

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #35 dnia: 09.04.2019, 14:58 »
Wymienią tylko złamaną część.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #36 dnia: 09.04.2019, 15:07 »
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że sprzedawca wziął lupę, niczym Sherlock Holmes, obejrzał miejsce złamania, nie zlokalizował bąbla ani nie stwierdził błędów w nawoju maty, po czym wskazał winnego i przyczynę złamania. Geniusz.

Ocena przyczyny złamania blanku jest bardzo trudnym procesem, często niedającym jednoznacznej odpowiedzi, bo powodów uszkodzenia mogą być dziesiątki, jednak okazuje się, że mamy w Polsce specjalistów od uszkodzeń wędzisk na miarę tych od zabójstw z CSI, i to wśród sprzedawców. "Wędziska kupione w moim sklepie łamią się wyłącznie z winy użytkowników. Bo ja tak uważam. Mam lupę".

Ciekawe, jaką diagnozę postawiłby ten fachowiec, gdyby zobaczył wędzisko, które w czasie holu oklapło niczym sznurek, rozdzielając się na dziesiątki podłużnych tasiemek. Nadepnięcie? No jasne.

Jacek

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #37 dnia: 09.04.2019, 15:14 »
@Syborg pewnie cała sprawa jest zabawna, bo gdybym to czytał pewnie sam bym się zastanawiał o co w tym wszystkim chodzi.
Co mu zależy wysłać, niech osądzą, w końcu nic go to nie kosztuje lub przysłowiowe parę złotych, a ewentualną wymianę elementu przecież nie pokryje ze swojej kieszeni. Zwyczajnie kur...ica mnie bierze, że tak można.
Wujek Dobra Rada

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #38 dnia: 09.04.2019, 15:40 »
Z tego co wiem to oni nawet nie wysyłają tego sprzętu tylko przedstawiciel Browninga zabiera to od nich raz czy dwa w miesiącu. Ja czekałem coś ok 6 tygodni na sprzęt.

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #39 dnia: 12.04.2019, 21:31 »
Napisałem w środę do Askari maila z zapytaniem czy moja złamana Sphere zostanie przesłana do serwisu Browninga w celu weryfikacji i oceny uszkodzenia.
Nie wymagam natychmiastowej odpowiedzi, ale ponad 2 dni to chyba wystarczająco dużo czasu by cokolwiek odpisać.
Odpowiedzi do tej pory nie dostałem...
Wujek Dobra Rada

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #40 dnia: 12.04.2019, 21:40 »
Podejście do klienta który wydał na kija niemało najwyższych lotów Przynajmniej wiadomo jaki sklep omijać...

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #41 dnia: 13.04.2019, 19:27 »
Co do serwisu Ascari to mam koszmarne wspomnienia. W Niemczech na naprawę przelotki w karpiówce  Anaconda Base czekałem 3 miesiące. Dostałem telefon że mam przyjechać do sklepu i mam wybrać inną, warunek musi być od firmy Anaconda, na stanie nie było karpiówek o podobnych parametrach, pan sprzedawca wciskał mi  wędkę do Spoda. Chciałem dopłacić i wziąść inną. Była Daiwa podobna do mojej Base tj. 3.9m i 3.00lb.Niestety pan sprzedawca uparcie twierdził że musi to być z firmy Anaconda. I muszę wybrać z tych co mają na stanie w sklepie. Dopiero postraszenie adwokatem pomogło i wziąłem Daiwe. Innym razem miałem problem z narzutą do namiotu, przyszła bez śledzi, dostałem odpowiedź że nie ma ich w komplecie. Wszystkie inne sklepy miały je w komplecie, tak samo przedstawiciel Sänger Anaconda stwierdził że narzuta jest sprzedawana że śledziami. Znowu postraszenie adwokatem pomogło i śledzie wysłali.
Ascari ma dobre ceny, ale serwis i obsługa klienta psuje wszystko.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Offline Sylwek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • MethodHolic
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #42 dnia: 13.04.2019, 20:14 »
No to pięknie, mam od grudnia od nich dwie daiwy emblem mam tylko nadzieje że nie będe musiał ich reklamować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #43 dnia: 13.04.2019, 20:16 »
Dziś ruszyło w mojej sprawie.
Narazie nie chcę pisać szczegółów.
Za parę dni powinien być temat zamknięty.
Dam znać jak się skończyło.
Wujek Dobra Rada

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Reklamacja Browning Sphere w Askari
« Odpowiedź #44 dnia: 13.04.2019, 21:05 »
Kupiłem kiedyś w Askari feeder Shimano Ultegra. Problem miałem z jedną szczytówką, która nie chciała wejść do końca w gniazdo.
Nic nie piłowałem przy szczytówce, problem zgłosiłem do sklepu.
Po dwóch dniach był u mnie kurier z nowym wędziskiem a wadliwy zabrał.