Autor Wątek: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival  (Przeczytany 13554 razy)

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #30 dnia: 07.05.2018, 20:47 »
"Mateusz okazał się być niezłym talentem. Chłop pokazał jacy wędkarze wywodzą się znad Kanału Elbląskiego :P
Najpierw dał popis na pierwszej edycji Fans'O'Mania, a teraz na Grębowie.
Mateo czekamy na dalszą cześć popisów - czujesz to jaka teraz na tobie ciąży presja :facepalm:"
Totalny luz i robienie tego co dotychczas 😁 tak wygladaly 3 dni na Grabowie. Zero przejmowania się totalny bałagan na stanowisku 😅
Na rozluźnienie presji przyjedzie ze mną moja dziewczyna 😎😁
🎣🎣🎣

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #31 dnia: 07.05.2018, 20:59 »
Marcin, ja wiem, że nie stanowisko, nie sprzęt czyni mistrza, ale pod takie zawody trzeba mocno zainwestować.

Na 100 % kosztów przygotowań (pomijam warunki bytowe) 90 % "nie łowi". Sztuką jest znać tę dyszkę, która robi różnicę. Niestety, tematu nie da się opierd... na zasadzie, że rok temu szwagier tu zlał wszystkich na kukę.

Wiedza i technika są kluczem (kluczami?) do sukcesu. A wiedza to nie tylko znajomość ciętości zestawów, pływalności i składu kulek. Jak mało pisze się o pęcherzu pławnym...

PS. Gdzieś tam zapytałem o najbardziej charakterystyczną różnicę pomiędzy wzdręgą i płocią. Dwa najszybsze strzały, i słuszne, były od Arunia i Syborga. Nie musieli guglać, bo wiedzieli. Tak samo, jak wiedzą, gdzie się ustawić przy wietrze w zależności od pory roku.

Łowienie ryb to nie tylko zapach kulek...

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #32 dnia: 07.05.2018, 21:30 »
Marcin, ja wiem, że nie stanowisko, nie sprzęt czyni mistrza, ale pod takie zawody trzeba mocno zainwestować.

Na 100 % kosztów przygotowań (pomijam warunki bytowe) 90 % "nie łowi". Sztuką jest znać tę dyszkę, która robi różnicę. Niestety, tematu nie da się opierd... na zasadzie, że rok temu szwagier tu zlał wszystkich na kukę.

Wiedza i technika są kluczem (kluczami?) do sukcesu. A wiedza to nie tylko znajomość ciętości zestawów, pływalności i składu kulek. Jak mało pisze się o pęcherzu pławnym...

PS. Gdzieś tam zapytałem o najbardziej charakterystyczną różnicę pomiędzy wzdręgą i płocią. Dwa najszybsze strzały, i słuszne, były od Arunia i Syborga. Nie musieli guglać, bo wiedzieli. Tak samo, jak wiedzą, gdzie się ustawić przy wietrze w zależności od pory roku.

Łowienie ryb to nie tylko zapach kulek...


Dokładnie. Wiedza którą zdobywamy czytając np. to forum daje nam tylko kilka procent.  Czytając książkę Medyczną nie stajemy się od razu lekarzami.
Moim największym szczęściem na tych zawodach było wylosowanie miejsca obok Adama Skrzypka który dał mi kolejne niesamowite doświadczenia. Nie widziałem jeszcze tak szybkiego i doświadczonego zawodnika w Feederze. Każdy szczegół wędkowania jest tak precyzyjnie dopracowany, tego nie da się poczytać na forum to trzeba zobaczyć. :) Mam szczęście że mieszka w sąsiedniej miejscowości i może pojedziemy na kilka zasiadek :)
Piotr

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #33 dnia: 07.05.2018, 21:32 »

Oglądając relację zdjęciową na profilu Drapieżnika opadła mi szczęka.
Widać, że atmosfera była super i ryby dopisały. Gratulację dla ekipy FF oraz Mateusza i Piotra! :bravo: :bravo: :bravo:
Maciek atmosfera była super! Szkoda, że nadal nie chcesz spróbować wędkowania w zawodach. Dopiero tutaj zobaczysz ile masz jeszcze do poprawienia :-X

Marcin, do poprawienia na pewno mam sporo. Pytanie tylko czy chcę to robić... nie mogę być perfekcyjny w każdej dziedzinie :D
A tak na poważnie, to kiedyś o tym rozmawialiśmy. Spróbowałem i wiem, że zawody są nie dla mnie ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #34 dnia: 07.05.2018, 21:42 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Maciek

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #35 dnia: 07.05.2018, 21:42 »
Na rozluźnienie presji przyjedzie ze mną moja dziewczyna 😎😁
Przecież Ty już jesteś wyluzowany 8)

Moim największym szczęściem na tych zawodach było wylosowanie miejsca obok Adama Skrzypka który dał mi kolejne niesamowite doświadczenia.

Mam to samo, bo siedziałem obok niego na pierwszym dniu Festivalu :-X

A tak na poważnie, to kiedyś o tym rozmawialiśmy. Spróbowałem i wiem, że zawody są nie dla mnie ;)

Pamiętam i nadal się droczę 8) :P

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #36 dnia: 07.05.2018, 21:49 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Możesz sprawdzić wyniki z wszystkich trzech  tur i porównać sektory,  ryba brała wszędzie.
Piotr

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #37 dnia: 07.05.2018, 21:50 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Mówiąc tak. 2 dnia zawodów wylosowalem sektor A miejsce nr 5. Lowilem na dystansie około 60/65m ryby były ponad 60kg.
Dnia 3 wylosowalem sektor A miejsce 4 lowilem na to samo na tym samym dystansie i do godziny 11.30 jedno branie. Przerzucajac zestaw 5metrow bliżej na dystans około 55m automatycznie miałem 5 brań w 1h.
Według mnie ryba wędrowała w poszukiwaniu pokarmu. A dlaczego tak bylo tego nie wiem sam..
🎣🎣🎣

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #38 dnia: 07.05.2018, 21:50 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...

Bo ona nie jest i nigdy nie była równa, zresztą która taka jest.
Są stanowiska, które przez cały cykl zawodów nie łowiły i były na nich nijakie wyniki. Jedni na nich umieją wydłubać więcej, a inni mniej.  No i losowanie ma duże znaczenie, no i oczywiście trzeba później wiedzieć jak je wykorzystać i mieć możliwości sprzętowe. A do tego dochodzi jeszcze wile innych składowych takich jak dobrany towar, odpowiednie zestawy, umiejętność znalezienia ryb, wiedza o tym jak się mogą ustawić ze względu na pogodę, temperaturę i wiatr, etc....
Piotra zdanie szanuję, ale zmieni je gdy pojedzie tam jeszcze parę razy 8)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #39 dnia: 07.05.2018, 21:50 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Możesz sprawdzić wyniki z wszystkich trzech  tur i porównać sektory,  ryba brała wszędzie.

No to z kad takie drastyczne różnice... brała -a brała ma znaczwnie... luknołem na wyniki i nie przekladało mi sie na super równosć...
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #40 dnia: 07.05.2018, 21:52 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Możesz sprawdzić wyniki z wszystkich trzech  tur i porównać sektory,  ryba brała wszędzie.



Tak było :thumbup: W trakcie zawodów byłem z Piotrkiem cały czas w kontakcie, do tego oglądałem liva z Drapieżnika.
Fajna woda tak nawiasem mówiąc, chętnie bym tam koszyka rzucił :D

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #41 dnia: 07.05.2018, 21:54 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...

Bo ona nie jest i nigdy nie była równa, zresztą która taka jest.
Są stanowiska, które przez cały cykl zawodów nie łowiły i były na nich nijakie wyniki. Jedni na nich umieją wydłubać więcej, a inni mniej.  No i losowanie ma duże znaczenie, no i oczywiście trzeba później wiedzieć jak je wykorzystać i mieć możliwości sprzętowe. A do tego dochodzi jeszcze wile innych składowych takich jak dobrany towar, odpowiednie zestawy, umiejętność znalezienia ryb, wiedza o tym jak się mogą ustawić ze względu na pogodę, temperaturę i wiatr, etc....
Piotra zdanie szanuję, ale zmieni je gdy pojedzie tam jeszcze parę razy 8)

Dzięki Mariusz więcej info mi nie trzeba. :bravo: :thumbup:
Jestem waszym wiernym kibicem , wiem o co kaman mi tlumaczyć nie trzeba....
Niemniej jednak przyznam po relacjach różnych ludzi z tej imprezy zacne toważystwo tam sie zabrało. Łatwo nie było Stachu fajnie połowił.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #42 dnia: 07.05.2018, 21:56 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...
Mówiąc tak. 2 dnia zawodów wylosowalem sektor A miejsce nr 5. Lowilem na dystansie około 60/65m ryby były ponad 60kg.
Dnia 3 wylosowalem sektor A miejsce 4 lowilem na to samo na tym samym dystansie i do godziny 11.30 jedno branie. Przerzucajac zestaw 5metrow bliżej na dystans około 55m automatycznie miałem 5 brań w 1h.
Według mnie ryba wędrowała w poszukiwaniu pokarmu. A dlaczego tak bylo tego nie wiem sam..

I tak wygladaja fakty , Marcin to też potwierdził.
Zawody to cięzki temat moim zdaniem dedykowane dla wysokiej klasy specjalistów.
Panowie szacun :bravo:
Maciek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #43 dnia: 07.05.2018, 21:58 »
Marcin, ja wiem, że nie stanowisko, nie sprzęt czyni mistrza, ale pod takie zawody trzeba mocno zainwestować.

Na 100 % kosztów przygotowań (pomijam warunki bytowe) 90 % "nie łowi". Sztuką jest znać tę dyszkę, która robi różnicę. Niestety, tematu nie da się opierd... na zasadzie, że rok temu szwagier tu zlał wszystkich na kukę.

Wiedza i technika są kluczem (kluczami?) do sukcesu. A wiedza to nie tylko znajomość ciętości zestawów, pływalności i składu kulek. Jak mało pisze się o pęcherzu pławnym...

PS. Gdzieś tam zapytałem o najbardziej charakterystyczną różnicę pomiędzy wzdręgą i płocią. Dwa najszybsze strzały, i słuszne, były od Arunia i Syborga. Nie musieli guglać, bo wiedzieli. Tak samo, jak wiedzą, gdzie się ustawić przy wietrze w zależności od pory roku.

Łowienie ryb to nie tylko zapach kulek...


Dokładnie. Wiedza którą zdobywamy czytając np. to forum daje nam tylko kilka procent.  Czytając książkę Medyczną nie stajemy się od razu lekarzami.
Moim największym szczęściem na tych zawodach było wylosowanie miejsca obok Adama Skrzypka który dał mi kolejne niesamowite doświadczenia. Nie widziałem jeszcze tak szybkiego i doświadczonego zawodnika w Feederze. Każdy szczegół wędkowania jest tak precyzyjnie dopracowany, tego nie da się poczytać na forum to trzeba zobaczyć. :) Mam szczęście że mieszka w sąsiedniej miejscowości i może pojedziemy na kilka zasiadek :)

Wizualizacja. To jedyna rada. Czasami warto wyobrazić sobie nawet sposób podbierania ryb, a potem to przetestować. Wbrew pozorom to nie są sekundy, ale grube minuty, jak się wystraszy kilaka.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Feeder Fans na zawodach Drapieżnik Feeder Fastival
« Odpowiedź #44 dnia: 07.05.2018, 22:01 »
Skoro woda równa i na całym.stawie brały ryby -tak napisał Piotr... to mnie osobiscie interesuje z kad takie różnice w ilosciach złowionych ryb... skoro Krzysiek zajoł ostanie miejsce a w czubie były wyniki ponad 150 kg....
Coś mi tu sie nie klei z tą równością tej wody...

Bo ta woda nie jest równa. Łowię na tym zbiorniku od czterech lat. Niestety - coraz częściej losowanie decyduje o wynikach. Na pewno jest dużo, dużych ryb które dzisiaj są tu a jutro w drugim końcu zbiornika. I pozamiatane - nie masz ryby w łowisku nie łowisz. Siadasz na rybie to łowisz. Mateusz może coś powiedzieć na ten temat. W sobotę chyba ponad 60 kg. W niedzielę przesuwa się o jedno stanowisko w lewo i łowi trzy razy mniej - na pewno tą samą zanętą i przynętami. Przecież nie przestało to działać przez noc. Na pewno i choroba, która dosięgnęła karpie w tym roku nie jest czynnikiem poprawiającym wyniki.
Ale prywatnie łowiąc zakwasy gwarantowane :)