Autor Wątek: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?  (Przeczytany 1712 razy)

Offline piotrzg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: bat
Witam,
nadchodzi wielkimi krokami nowy sezon. Postanowiłem poświecić ten sezon pelletowi, od dwóch dni kombinuję z pelletem - chyba już zmarnowałem cała pakę :D :D

Zamierzam łowić batem z pelletem. Teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, jakie macie sposoby na pellet żeby był twardszy ( nie spadał przy zarzuceniu z haka)? Te które robię, obawiam się, że chyba są byt miękkie. Żelatyna, galaretka?


Adnotacja moderatora.
Prosimy używać kropek, a nie "enterów", oraz wielkich liter na początku zdania.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2019, 20:38 »
Gumka na hak.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2019, 20:44 »
Proszę, nie pisz w pionie. Słabo się to czyta.


Ja mam problem z miękkimi pelletami haczykowymi. Używałem Swim Stimów, i mi spadały notorycznie. Ostatecznie zrobiłem tak, że lekko je przegrillowałem w piekarniku, aż zrobiła się na nich delikatna skorupka. Od tego czasu trzymają się lepiej, ale ostatecznie i tak odmeldowują się z haka szybciej niż bym chciał.

Aha, zabieg ten wiąże się niestety z aromaterapią.

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2019, 20:49 »
Na haczyk nadają się tylko ekspandery. Jak nie chcesz bawić się pompka to kup sonu pro expander. Wystarczy je zalać na kilka godzin.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2019, 20:51 »


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ryba1987

  • Gość
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2019, 20:51 »
Albo rób z torebką jak mistrz :)


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2019, 20:55 »
Haczykowy Swim Stim występuje w dwóch odmianach: (starszej) Soft i (nowszej) Durable, która jest dostępna również w wielkości 8 mm.

Offline piotrzg

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: bat
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2019, 21:10 »
Dziękuje za liczne odpowiedzi, idę spróbować z tą torebką, może po prostu pellet Ringersa jest strukturalnie lepszy niż Dynamite. Na filmiku widać, po zrobieniu porcji pelletu jest on wręcz idealny.

Offline TomekP

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 8
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #9 dnia: 12.02.2019, 10:13 »
Mój sposób na "Soft Hook Pellet" to pomieszanie go z mąką czyli zrobienie z niego ciasta.
Jesli przeczyta to ktoś z Dynamite Baits to mam prośbę aby rozszerzyć ofertę Super fishmeal nuggets o nowe smaki, bo mają one genialną gumową konsystencję i bardzo długo się trzymają na haku czy w gumce.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #10 dnia: 26.03.2019, 19:05 »
Ten pellet też nadaje się na hak. Na fotce jest pop up ale jest taki wolno tonący.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #11 dnia: 26.03.2019, 20:55 »
Nie polecam Ci ekspanderów, to produkt dobry na typowe brytyjskie komercje, gdzie się dużo sypie. O wiele lepsze są gotowce, ma je wiele firm, od Drennana, Sensasa po Dynamite'y.

Masz ogólnie dwie wielkości, 4 i 6 mm, pierwsza pasuje do haka 16 i 14, druga do 14 i 12. Trzeba nabijać pellet tak, aby nakłuć i obrócić go, przez co dobrze wchodzi na hak. Co do haka to musi być to typ 'wide gape', typowe haki się nie nadają raczej, gdyż mają inny kształt.

Jeżeli chcesz aby pellet był twardszy, to polecam wystawić go na działanie słońca, tak aby stwardniał. Wytwarza się wtedy na nim skórka, która mięknie w wodzie. Taki pellet też wolniej tonie, co ma wielkie plusy. Aby go jeszcze doprawić, można go polać Goo lub innym atraktorem fluo i podsuszyć. Wtedy w wodzie będzie ładnie smużyć.

Jeżeli już się zdecydujesz na ekspandery, polecam przyrządzić je tak, aby zamiast wody użyć galaretki. Rozpuszcza się galaretkę w odzie (truskawkowa rządzi), po czym po ostygnięciu tym zalewa się ekspandery. Następnie typowo dajemy je do reklamówki lub worka, z odrobiną płynu, i wstawiamy do lodówki. Tak aby pellety wypiły wszystko. Suszenie też bardzo pomaga.

Ogólnie jednak polecam zaopatrzyć się w kilka typów gotowców. Słodkie F1 Yum Yum z Drennana, pikantna kiełbasa z Sensasa, coś zielonego (Dynamite) i czarne - te ma Drennan. Te ostatnie świetnie imitują konopie i pasują do nęcenia właśnie konopiami i pelletem. Ogólnie więc masz cztery kolory i różne smaki. Przy nęceniu pelletem karpiowym (2, 3, 4 i 6 mm) przynęta taka się wyróżnia i chętnie jest pobierana przez ryby. Opakowania starczą na cały sezon jak nie dłużej. Nawet jak wysychają, wystarczy je podlać atraktorem aby odzyskały swoje właściwości.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet Dynamite Baits - jak poprawić trzymanie się na haku?
« Odpowiedź #12 dnia: 26.03.2019, 21:02 »
Nie polecam twardych rzeczy, takich jak przynęty typowo do montażu na gumce, chyba, że na specjalne okazje. Ogólnie pellet nabijany na hak jest miękki i ryba to wyczuwa, chętniej pobiera taką przynętę. Twarde przynęty lepsze będą do łowienia z gruntu, a tu mowa o tyczce, bacie lub matchówce.

Trzeba pamiętać, aby do nęcenia przygotować pellet 3, 4 lub 6 mm, który lekko moczymy, tak aby miał pewną 'miękkość'. Taka przynęta rybom kojarzy się z czymś co jest bardziej bezpieczne, bo leży już dłużej na dnie. Nie trzeba sporo tym nęcić, ważne aby to robić. Bez tego ryba może się wahać czy pobierać taki pokarm. To bardzo ważne. Nęcimy pelletem, i ryba pobiera go z dna, przyzwyczajając się do niego. Stosowanie pelletu solo, przy nęceniu np. zanętą mija się z celem. Nawet na wodzie gdzie ryba nie zna pelletu, jak podpłynie to szybko się przekona, że jest to coś smacznego. Trzeba jednak nim nęcić :) Sporo może pomóc zanęta 50/50, zmieszana z pelletem karpiowym 2 mm.
Lucjan