Autor Wątek: Drennan Puddle Chucker - seria 7  (Przeczytany 1641 razy)

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Drennan Puddle Chucker - seria 7
« dnia: 26.03.2020, 10:41 »
Witajcie :)

W tym sezonie postanowiłem wymienić sobie opcje rezerwowa wśród wędek, i Trabucco Precision oraz Jaxon Genesis wymieniłem na dwie wędki z serii 7, czyli Method Feeder 3,3 metra, i Carp Feeder 3,0...

Musze uczciwie przyznać, że nie żałuję ani chwili, bo wrażenie jakie one na mnie zrobiły jest gigantyczne... Są naprawdę wspaniałe, a ich akcja na sucho jest po prostu bajeczna. Tomek81 uświadomił mnie, że one są z 2000 roku, ale jak dla mnie ząb czasu kompletnie się w nich nie wgryzł...
Baa, fakt że są one z tak odległych wędkarskich czasów (20 lat to szmat czasu w wędkarstwie i technologii) jak dla mnie dodaje im tylko smaczku, bo są one wręcz kultowe...

Lubie stare filmy, stare auta, stara muzykę, i te "stare" Drennany też bardzo polubiłem... Jak to się mówi, mają swoją duszę tę wędki. Mimo posiadania Acolyte, i Sphery które były dla mnie nr 1, to na dziś ciężko mi powiedzieć które będą ze mną częściej nad wodą...

Nie wykluczam w przyszłości powiększenia floty siódemek, dlatego mam do was pytanie, gdzie mogę znaleźć jakieś informacje o rodzajach produkowanych feederów z tej serii? Wiem, że są jeszcze 3,6 a interesuje mnie np 2,7 metra albo wersja 3,9 metra. Wie ktoś czy były takie produkowane?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #1 dnia: 26.03.2020, 10:45 »
Piotr

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #2 dnia: 26.03.2020, 10:55 »
Dzieki, leci :thumbup: :beer:

Hmm, wyboru nie ma za dużego niestety... Mam okazję wyrwać jeszcze wersję Method Feeder 3,6 od ręki, może ktoś mi coś napisać o niej? Jakie odległości, praca, itp
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #3 dnia: 26.03.2020, 10:59 »

Nie wykluczam w przyszłości powiększenia floty siódemek, dlatego mam do was pytanie, gdzie mogę znaleźć jakieś informacje o rodzajach produkowanych feederów z tej serii? Wiem, że są jeszcze 3,6 a interesuje mnie np 2,7 metra albo wersja 3,9 metra. Wie ktoś czy były takie produkowane?

Ja mam kij który był na rynku z 8-10 lat temu, jest to Drennan 7 method feeder 3.9 metra. Jak dla mnie bajka, choć nie dane mi go używać często. Zastanawia mnie jednak dlaczego z niego zrezygnowali, zapewne nie było dużego zainteresowania. Ten kij doskonale obsługuje cięższe podajniki z ESP. Co ciekawe, kilka lat temu nie było praktycznie odpowiednika tej wędki. Ale to nieodosobniony przykład,bo Korum wycofał brzanówki 3.90 metra w trójskładzie, które szły jak ciepłe bułeczki. Praktycznie nie ma pokrowców na kije tej długości w dwuskładzie, wiele osób zrezygnowało z ich zakupu z tego powodu właśnie.

Można szukać takich kijów na brytyjskim ebayu, ja tam właśnie wykopałem tę 'siódemkę'.
Lucjan

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #4 dnia: 26.03.2020, 11:39 »
Dobra Luk, z szacunku dla Drennana sprzedaj mi go by kij robił to co do niego należy, a nie kurzył się :beer: :P
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #5 dnia: 26.03.2020, 11:56 »
Dobra Luk, z szacunku dla Drennana sprzedaj mi go by kij robił to co do niego należy, a nie kurzył się :beer: :P

Dobre :beer: :D
Piotr

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #6 dnia: 26.03.2020, 18:56 »
"Pudle" mają to do siebie, że są trwałe. To ich największy plus.
Wiem, że to konstrukcja sprzed wielu lat, zapewne materiały nie są najwyższych lotów, wędki też trochę dużo ważą jak na dzisiejsze standardy. Obecnie można odchudzić zestaw używając lekkich i mocnych młynków ;)
Ja nie widzę zastępstwa dla nich i sam jestem fanem. Pewnie kiedyś zmienię, ale póki co nie czuję potrzeby.
Waga znajduje odzwierciedlenie w grubszych ściankach blanku (tak domniemam), więc gdy wędka upadnie, ulegnie stłuczeniu, a nade wszystko jest katowana ponad wszelką miarę - nie pęknie, nie łamie się, ja w każdym razie nie znam przypadku.
Katowanie widziałem już niejedno, zwłaszcza w wykonaniu Maćka- Fishy i niezniszczalnego Carp Feedera 10ft.
Hole jesiotrów i karpi po kilkanaście kg oraz ich "stopowanie" wędką przeszły do legendy z uwagi na muskanie dolnika szczytówką w tej sytuacji, czy wprowadzanie do podbieraka pionowo ustawioną wędką na wyprostowanej ręce, czasem nawet ustawienie odbiegało od pionu i ręka szła "za plecy" przy podbieraniu, i to nie leszczyków, lecz sporych i silnych ryb.
Mój Method Feeder Combo, najdłużej posiadany i najwięcej użytkowany, czasem "trzeszczy" przy mocniejszych holach na przyponach 0,26-0,28 z 40-50m :D
Korek i korkoguma są nad wyraz trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.
Jak widzę dwukrotnie droższe konstrukcje z pianką, to łapię się za głowę. Mam droższe kije z takim dobrodziejstwem i wiem jakie grzyby i pleśnie się potrafią wyhodować na tym. Trochę towaru z brudnych rąk, jakiś śluz z ryby, do tego wilgoć, deszczyk i za dwa dni na rękojeści "pieczarki". Czyszczenie czyszczeniem, ale zapaszek nadal jest. Mi to nie pasuje absolutnie. Poza tym pianka na rękojeści łatwo ulega wgnieceniom, przynajmniej na 2 wędkach mam takie denerwujące wgnioty, od ... transportowania wędek, pospinanych rzepami. Wystarczy, że przelotka z górnego składu dotyka pianki i wędki zepnę rzepem, to za parę dni pojawia się wgniot i tak już zostaje.
Zalety "pudli" ?
Całkiem fajna praca, dużo wersji do wyboru, gratisowy pokrowiec i rzepy dają radę, sprzęt mocny, trwały, solidny.
Minusy?
Pewnie cała reszta ;) Waga, średnio piękny design ( ::)), stara konstrukcja, raczej niezbyt dobre materiały blanku...
Nie wiem czy jeszcze je produkują, czy już nie?
Rzekomo seria Vertex miała je zastąpić?
Tymczasem na stronie internetowej Drennana nadal jest cała seria, sam nie wiem... Myślę czy nie skombinować sobie jeszcze jakiegoś modelu pod spławik, pod wagglerek :)

Czesiek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #7 dnia: 26.03.2020, 19:07 »
Po takiej reklamie to już nigdzie tej wędki nie kupimy. ;D
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #8 dnia: 26.03.2020, 19:10 »
Czesiek, a gdzie wyrwałeś tę 'siódemkę' 3.90 metra?
Lucjan

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #9 dnia: 26.03.2020, 19:15 »
Czesiek, a gdzie wyrwałeś tę 'siódemkę' 3.90 metra?

A taki jeden "Pan z forum wędkarskiego" mi odsprzedał ;D

Jest jeszcze jedna wada, w sumie istotna, pudli z Drennana.
Nie wiem jak spławikówki, ale feedery mają dość małe przelotki, w tym startowe, często pierwsza przelotka jest dodatkowo blisko kołowrotka. To sprawia, że właściwości rzutowe są przeciętne i warto iść w stronę kołowrotków z niezbyt wielką szpulą.
Da się tym jakoś przyzwoicie rzucić, rzut jest mocno siłowy, by solidnie naładować blank, a w takiej sytuacji, jak wiadomo, traci się na celności.
Czesiek

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Puddle Chucker - seria 7
« Odpowiedź #10 dnia: 29.03.2020, 09:04 »
To jak? Jest mi w stanie ktoś powiedzieć kilka zdań o wersji 3,6 metra? Mam do wzięcia od ręki, i zastanawiam się nad zakupem. Chciałbym wiedziec jaki ma cw, jakie odległości, jaką pracę... Piszę o wersji carp feeder.
Kusi mnie taki pakiecik 3,0 3,3 i 3,6 metra...

Z góry dzięki za odpowiedz :) :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.