Autor Wątek: Przeróbka podajnika Prestona do metody, dozbrojenie w amortyzator  (Przeczytany 6673 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
To czekamy na relację w sobotę :)
Sobota już niedługo ;)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
To czekamy na relację w sobotę :)
Sobota już niedługo ;)
Jak co tydzień, to będzie moment :D
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Przywracam trochę temat. Może komuś się przyda. Zmodyfikowałem trochę podajniki Preston Elasticed Flat Method Feeder. Użyłem do tego amortyzatora:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/amortyzatory-preston/22995-amortyzator-preston-hollo-elastic-roz-15.html

oraz nowe łączniki do systemu ICS

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/preston/27616-laczniki-ics-quick-change-dura-beads-large.html

Teraz można bez obawy polować na większe sztuki :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Przywracam trochę temat. Może komuś się przyda. Zmodyfikowałem trochę podajniki Preston Elasticed Flat Method Feeder. Użyłem do tego amortyzatora:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/amortyzatory-preston/22995-amortyzator-preston-hollo-elastic-roz-15.html
oraz nowe łączniki do systemu ICS
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/preston/27616-laczniki-ics-quick-change-dura-beads-large.html
Teraz można bez obawy polować na większe sztuki :)

Michał, "odgrzeję" trochę temat, (zima, trzeba przygotować sprzęt), czy łącznik, który proponowałeś, łączysz z amortyzatorem gumowym (otwór w łączniku jest tak duży ze przejdzie amortyzator ?), czy kończysz amortyzator krętlikiem lub kółeczkiem. Jeżeli możesz wrzuć zdjęcie. Mam trochę przeróbek i napraw i wole skorzystać z Waszych doświadczeń.
A może  jeszcze Ktoś z kolegów ma inną propozycje w tym temacie. Interesuje mnie też rodzaj amortyzatora (gumy), którą stosujecie i polecacie (jedną już Michał zaprezentował).
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Jurek używam podajników Matrixa z amortyzatorem, i tam jest zamocowane kółeczko do którego zapinam przypon ;) ogólnie jestem zadowolony z tych podajników :beer:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Czy ktoś testował wytrzymałość na zerwanie takiego podajnika z gumą?
Je zrezygnowałem z tego rozwiązania, jak straciłem rybę podczas holu. Pomierzyłem wytrzymałość i guma we wszystkich koszyczkach Prestona popękała mi przy obciążeniu 1 kg. Oczekiwałbym przynajmniej 2 - 2,5 kg. Może miałem zleżałą gumę :-\
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Ja w Matrixach tych nowych przy teście zatrzymałem się, gdy waga pokazała nieco ponad 3 kg. Bałem się, że jak już pęknie, to trafi mnie prosto w pysk. Jak będę pamiętał, to przy okazji sprawdzę przy jakiej wartości pękąją.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki, 3 kg jak dla mnie wystarczy. Dbaj o pysk :P. Kupiłem ostatnio trochę koszyków Matrix Alloy Open. Przy okazji zamówię sobie z Drapeżcy trzonki z gumką.

Edit: Byłbym zapomniał :thumbup:
Pozdrawiam,
Tomek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Fajne opinie Koledzy, na pewno wielu z nas z tego korzysta, jednak dokładnie interesowało mnie zakończenie wiązania w poście Michała
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8362.msg342689#msg342689
- czy udało się przeciągnąć gumę przez otwór w łączniku (raczej to mało prawdopodobne), czy zakończył zestaw kółeczkiem czy krętlikiem.
Dotychczas, nie korzystałem z tych łączników https://sklepdrapieznik.pl/sklep/preston/27616-laczniki-ics-quick-change-dura-beads-large.html i jestem ciekaw ich funkcjonalności.
Koszyków z amortyzatorami przerobiłem chyba większość, z dostępnych na rynku i obecnie poszukuje porady odnośnie zakupu dobrej gumy, do uzupełnienia zerwanych amortyzatorów, ponieważ z jako taką nie maiłem do czynienia, natomiast użytkownicy batów, lub koledzy, którzy wykonywali amortyzatory we własnym zakresie mam nadzieje podzielą się uwagami i propozycjami.

...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Powiem szczerze,że nie zastanawiałem się ile kg.są w stanie wytrzymać gumy w podajnikach Matrixa :( w komplecie są dwie zielona i czerwona czyli teoretycznie mocniejsza , karpikom do 2 kg. dawała radę ;)

KrzysztofS

  • Gość
I słusznie. Gdyby to była tak istotna sprawa to pewnie producent podałby tą wartość.
Jest jeszcze hamulec w kołowrotku i elastyczność wędki jako amortyzacja holu ryby.
Wg mnie wystarczy zmierzyć średnicę gumy i zastosować taką samą tej samej firmy lub innej znanej.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Jak się łowi na przypon 0,10 to wytrzymałość gumy 1 kg faktycznie wystarcza. Na styk.
Ale u mnie to chyba był losowy przypadek mocno zleżałych podajników z gumą.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Fajne opinie Koledzy, na pewno wielu z nas z tego korzysta, jednak dokładnie interesowało mnie zakończenie wiązania w poście Michała
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8362.msg342689#msg342689
- czy udało się przeciągnąć gumę przez otwór w łączniku (raczej to mało prawdopodobne), czy zakończył zestaw kółeczkiem czy krętlikiem.
Dotychczas, nie korzystałem z tych łączników https://sklepdrapieznik.pl/sklep/preston/27616-laczniki-ics-quick-change-dura-beads-large.html i jestem ciekaw ich funkcjonalności.
Koszyków z amortyzatorami przerobiłem chyba większość, z dostępnych na rynku i obecnie poszukuje porady odnośnie zakupu dobrej gumy, do uzupełnienia zerwanych amortyzatorów, ponieważ z jako taką nie maiłem do czynienia, natomiast użytkownicy batów, lub koledzy, którzy wykonywali amortyzatory we własnym zakresie mam nadzieje podzielą się uwagami i propozycjami.
No to kupiłem Amortyzator Preston Hollo Elastic - najmocniejszy, fioletowy, rozmiar 19 i Łączniki ICS Quick Change Dura Beads - Large.
Wydają się idealne.


Guma jest mocna ale rozciągliwa, idealna na komercyjne karpie. Wytrzymuje spokojnie 4 kg, powyżej zaczyna pękać i puszczać na węzłach, przy 5 kg wiązania się zrywają.
Łącznik, jakby przeznaczony właśnie do gumy. Nie wiem, do czego innego mogłyby być tak duże otwory.
Guma przechodzi swobodnie przez otwór w górnej części łącznika, przez przez otwór w dolnej części, tej od strony przyponu, można ją przeciągnąć bez problemów za pomocą pętelki z żyłki.



Pojedynczy węzeł dobrze trzyma. Trzeba go tylko mocno zacisnąć do granicy rozciągliwości gumy.



Łącznik składa się dość dobrze, trzeba tylko starać się schować najgrubszą część węzła w otworze dolnej części łącznika.
Pozdrawiam,
Tomek