Autor Wątek: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!  (Przeczytany 33741 razy)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #15 dnia: 06.03.2017, 15:47 »
Na stronie 10 zauważyłem literówkę :P

Zgubiła się jedna literka w słowie Wiercimy i powstało "Wiercim" :)


Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #16 dnia: 06.03.2017, 15:55 »
Artykuł o brzanach
 Łowienie brzan w Polsce z gruntu praktycznie nie istnieje.

Artykuł bardzo ciekawy. Kilka dni temu dowiedziałem się że w jednej z rzek w okręgu ciechanowskim w roku 2016 została zapuszczona brzana jednak jak na razie jest zakaz zabierania i bardzo dobrze. Dlatego przeczytałem kilka razy ten artykuł i mam nadzieje że uda mi się  wyskoczyć za brzaną w tym roku. Już nawet mam obczajone miejscówki. Tak jak sprawdziła się metoda u nas to i może zestawy z przynętami na brzanę z UK okażą się strzałem w dziesiątkę w naszych wodach.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #17 dnia: 06.03.2017, 16:04 »
Tak jak sprawdziła się metoda u nas to i może zestawy z przynętami na brzanę z UK okażą się strzałem w dziesiątkę w naszych wodach.


Nie wiem czy taki strzał w dziesiątkę nie byłby też strzałem w kolano :) 

Na pewno trzeba mówić, że brzana to niesmaczna ryba. Wielu wędkarzy zabierze ją tylko dlatego, że 'brać trzeba'. Fajnie jakby była moda na wypuszczanie jej, tak jak to ma miejsce z karpiem.



Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #18 dnia: 06.03.2017, 16:04 »
Na stronie 10 zauważyłem literówkę :P

Zgubiła się jedna literka w słowie Wiercimy i powstało "Wiercim" :)

Masz sokoli wzrok! :thumbup:
Lucjan

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #19 dnia: 06.03.2017, 16:22 »
W Polsce przydała by się moda na wypuszczanie wszystkich gatunków ryb zwłaszcza drapieżnych.
Jeśli chodzi o magazyn to duże :bravo: :bravo: :bravo:dla całej redakcji
FEEDER KLUB MAZOWSZE

aroo04

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #20 dnia: 06.03.2017, 16:27 »
Dobra robota, super się czyta. Czekam na więcej artykułów związanych z problematyką PZW i polskich wędkarzy typu artykuł o No Kill. Czy one coś zmienią w postępowaniu PZW, wątpię- oni raczej tego nie czytają. Może chociaż wędkarzy uda się zmienić.
Co do No Kill, jestem bez wątpienia za, ale za No Kill, a nie za OS z licencjami rocznymi po 1500zł za rok na kilka km wody...

aroo04

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #21 dnia: 06.03.2017, 16:32 »
W Polsce przydała by się moda na wypuszczanie wszystkich gatunków ryb zwłaszcza drapieżnych.
Jeśli chodzi o magazyn to duże :bravo: :bravo: :bravo:dla całej redakcji
Z tymi wszystkimi gatunkami nie do końca się da, niektóre wręcz jest nakaz zabierania w świetle prawa (gatunki inwazyjne), ale rodzime jak najbardziej :)
Choć tak naprawdę wiele to nie da jeśli nie przestaną być niszczone naturalne tarliska i kłusownicy nie przestaną wybijać wszystkiego co na tarle się napatoczy... Kłusownictwo wkurza, ale znacznie gorsza jest niewłaściwa gospodarka wodna jak w jednym ze Swoich artykułów słusznie zauważył Lucjan. Dopóki ci na górze będą chcieli za wszelką cenę się nahapać to nic z tego nie będzie... Niestety...

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #22 dnia: 06.03.2017, 16:47 »
W Polsce przydała by się moda na wypuszczanie wszystkich gatunków ryb zwłaszcza drapieżnych.
Jeśli chodzi o magazyn to duże :bravo: :bravo: :bravo:dla całej redakcji
Z tymi wszystkimi gatunkami nie do końca się da, niektóre wręcz jest nakaz zabierania w świetle prawa (gatunki inwazyjne), ale rodzime jak najbardziej :)
Choć tak naprawdę wiele to nie da jeśli nie przestaną być niszczone naturalne tarliska i kłusownicy nie przestaną wybijać wszystkiego co na tarle się napatoczy... Kłusownictwo wkurza, ale znacznie gorsza jest niewłaściwa gospodarka wodna jak w jednym ze Swoich artykułów słusznie zauważył Lucjan. Dopóki ci na górze będą chcieli za wszelką cenę się nahapać to nic z tego nie będzie... Niestety...

Arek oczywiście masz rację jeśli temat wypuszczania zaczniemy dokładniej analizować. Ja w swoim wpisie tylko zaznaczyłem ogólnie trend w jakim powinno podążać wędkarstwo w Polsce przynajmniej przez kilka lat które pozwoliłyby na odbudowanie populacji  ryb.
Niestety nie da się tego osiągnąć prowadząc zarybienia gdzie praktycznie większość ryb wpuszczanych to karp i japoniec, szczupaki pod pozorem " pozyskiwania tarlaków są potem sprzedawane jako mięso" o sieciach nie wspominając. Mam nadzieję że magazyn uświadomi wędkarzy w PL i np w jeziorze gdzie jest zatrzęsienie skarłowaciałego leszcza krąpia będą wypuszczali szczupaka i sandacza a zadowolą się właśnie krąpiem i leszczem.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #23 dnia: 06.03.2017, 16:55 »
Każdy numer magazynu będzie miał jeden lub dwa artykuły poświęcone poprawie sytuacji w Polsce. Trzeba to zawsze połączyć z artykułami 'normalnymi'. Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi zaczynających się interesować tą tematyką, zmienia swój punkt widzenia.
Nie ma co ukrywać, że stan polskich łowisk jest fatalny. Jeżeli ludzie to zauważą, to być może dojdzie do jakieś refleksji i nastąpi zmiana w postępowaniu. Bo muszą zauważyć, że jest źle, że jesteśmy na szarym końcu Europy, jeżeli chodzi o jakość łowisk, pomimo takiego potencjału!  Dlatego między innymi dałem relację z Francji, aby pokazać jakie możliwości ma zwykła francuska rzeka :)

Jakby nie było, z roku na rok jesteśmy silniejsi, lobby rybackie i to nakazujące brać wszystko, jest coraz  słabsze. Istotne jest to, że mając już 20%  poparcia, możemy przemeblować PZW od góry do dołu. Według mnie mamy 4 lata teraz przygotowań, działania 'u podstaw', aby w następnych wyborach, już umieścić naszych przedstawicieli we władzach okręgów i później samego Zarządu Głównego. Czasu jest i dużo, i mało. Ważne, aby dotrzeć do tych, co są w stanie myśleć racjonalnie, dobrze też jest wzmacniać modę na wypuszczanie ryb, tworzenie i ochronę miejsc tarłowych, zimowisk.

Magazyn wreszcie daje możliwość dotarcia do większej ilości ludzi. Ja jestem pewien, że się 'uda'! :D
Lucjan

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #24 dnia: 06.03.2017, 16:57 »


Na pewno trzeba mówić, że brzana to niesmaczna ryba.
Nie tylko brzana - jest kilka gatunków ryb, które są tak smaczne, że musiałbym być bardzo głodny lub biedny, żeby je zabrać:
Brzana, Jaź, Kleń, Jelec, Karaś, Japoniec, Wzdręga, Amur, Boleń - wg mnie są to ryby niejadalne ze względu na smak lub zapach
Krąp, Leszcz,  są tak ościste, że wole podłubać słonecznik - w zasadzie duże szt. pow. 45 cm są zjadliwe.
Okoń - skrobanie ich to powinna być kara zamiast mandatów :)
   

aroo04

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #25 dnia: 06.03.2017, 16:58 »
Pit1984, wiesz czego bym chciał? Chciałbym, żeby zagorzali muszkarze z mojej i nie tylko mojej okolicy czytali to forum. A wiesz dlaczego? Oni patrzą na mnie jako spławikowca, czy grunciarza przez pryzmat stereotypów i walczą ze mną zamiast walczyć z wrogiem jakim są władze PZW, a w dalszej kolejności kłusownicy. Ja wiem, że w Polsce w większości wędkarze są zwykłymi mięsiarzami, ale gdyby Ci muszkarze zobaczyli ile tutaj w tym gronie jest dobrych ludzi, którzy stosują się do C&R i którzy dbają o środowisko i Nasze ryby, tak, Nasze, Nas wszystkich, to myślę, że prędko zmienili by zdanie. A Razem można więcej, niż przeciwko sobie.
Trochę tych przecinków nawaliłem, może zadużo, więc przepraszam.

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #26 dnia: 06.03.2017, 17:01 »
Miałem nie pisać ale skoro wyłapywanie błędów jest pożądane :D to: na stronie 3 w tekście o bakcylu jest zamiast imprez wyraz "mprez"

aroo04

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #27 dnia: 06.03.2017, 17:02 »


Na pewno trzeba mówić, że brzana to niesmaczna ryba.
Nie tylko brzana - jest kilka gatunków ryb, które są tak smaczne, że musiałbym być bardzo głodny lub biedny, żeby je zabrać:
Brzana, Jaź, Kleń, Jelec, Karaś, Japoniec, Wzdręga, Amur, Boleń - wg mnie są to ryby niejadalne ze względu na smak lub zapach
Krąp, Leszcz,  są tak ościste, że wole podłubać słonecznik - w zasadzie duże szt. pow. 45 cm są zjadliwe.
Okoń - skrobanie ich to powinna być kara zamiast mandatów :)
 
W Polsce większość ryb jest niejadalna, albo z powodu smaku, albo zapachu, albo ości, albo ceregieli w przygotowaniu, ale Polak potrafi, dla Polaka każda ryba jest konsumpcyjna, bo przecież po coś się łowi. Jak nie zjem ja,  to zje kot lub pies, albo da się teściowej jak wielu mówi. Ot taki tok myślenia przeciętnego Kowalskiego...

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 534
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #28 dnia: 06.03.2017, 17:09 »
Stały współpracownik Egeniusz do wymiany na Eugeniusza!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #29 dnia: 06.03.2017, 17:12 »
Ale literówki! :o Korektor dostanie żółtą kartkę!
Lucjan