Autor Wątek: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...  (Przeczytany 2734 razy)

Online Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« dnia: 25.08.2021, 21:12 »
Cześć co powiecie o wędce Map parabolix suv black edition na łowiska komercyjne?
Pytanie do użytkowników, jak sprawuje się ta wędka w trakcie holu? czy jest lejąca praca czy raczej szybka?
Zastanawiam się między Mapem a Guru n gauge lub free spirit carp.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #1 dnia: 25.08.2021, 22:04 »
Powiem krótko jeżeli nie masz możliwości wziąść tych patyków do ręki i ocenić samemu ,to troszkę lipa ,to kupowanie kota w worku według mnie które może skończyć się wielkim rozczarowaniem :beer:

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #2 dnia: 25.08.2021, 22:09 »
Powiem krótko jeżeli nie masz możliwości wziąść tych patyków do ręki i ocenić samemu ,to troszkę lipa ,to kupowanie kota w worku według mnie które może skończyć się wielkim rozczarowaniem :beer:

A ja powiem odwrotnie, po dobrym opisie użytkowania jesteś w stanie ocenić czy kij Ci przypasuje czy nie. Macając i tak nie odzwierciedlisz zachowania przy rybie. Sugerując się opisami kupiłem większość swoich wędek i każda była trafiona.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #3 dnia: 25.08.2021, 22:13 »
Powiem krótko jeżeli nie masz możliwości wziąść tych patyków do ręki i ocenić samemu ,to troszkę lipa ,to kupowanie kota w worku według mnie które może skończyć się wielkim rozczarowaniem :beer:

A ja powiem odwrotnie, po dobrym opisie użytkowania jesteś w stanie ocenić czy kij Ci przypasuje czy nie. Macając i tak nie odzwierciedlisz zachowania przy rybie. Sugerując się opisami kupiłem większość swoich wędek i każda była trafiona.
,tak wszyscy jesteśmy jednakowi mamy taką samą ciężką łapę i lubimy kije o tej samej akcji itd itp :facepalm:

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #4 dnia: 26.08.2021, 11:10 »
Powiem krótko jeżeli nie masz możliwości wziąść tych patyków do ręki i ocenić samemu ,to troszkę lipa ,to kupowanie kota w worku według mnie które może skończyć się wielkim rozczarowaniem :beer:

A ja powiem odwrotnie, po dobrym opisie użytkowania jesteś w stanie ocenić czy kij Ci przypasuje czy nie. Macając i tak nie odzwierciedlisz zachowania przy rybie. Sugerując się opisami kupiłem większość swoich wędek i każda była trafiona.
,tak wszyscy jesteśmy jednakowi mamy taką samą ciężką łapę i lubimy kije o tej samej akcji itd itp :facepalm:

Akcje jest Ci ktoś w stanie opisać obiektywnie, na podstawie tego możesz zdecydować, czytaj ze zrozumieniem. A co ma Ciężkość łapy przy kiju który waży 180g ? Powiedz mi jakich tajemnych technik używasz do oceny kija w sklepie ? Pomajtanie nim na boki i góra-dół, ktoś Ci potrzyma szczytówkę i sprawdzisz ugięcie ? Co Ci to daje za wiedzę, i tak nie wiesz jak kij będzie się zachowywał przy rzucie i holu.

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #5 dnia: 26.08.2021, 13:15 »
Kolego,
Miałem ostatnio podobny dylemat. Patyk mega "elektryczny" na komercję. Miałem okazje poholować Mapem i zakochałem się w tej klasie wędzisk. Po wielu bojach i porównaniach gdzie  do porównań wchodziły Daiwy Tur. i Slr ja wybrałem Matrix horizon commercial pro. Ponieważ najbardziej pasowała mi jej praca. Jest to sprawa bardzo subiektywna i podejrzewam że kije 10ft w tym przedziale cenowym(dedykowane do komercyjnych połowów) różnią się subtelnie. Jestem tym szczęśliwcem że miałem okazje holować tymi kijami i dzięki temu dokonałem wyboru.
Moja rada: poszukaj na forum kolegów z twojej okolicy którzy posiadają kijek którego szukasz a pewnie uda się umówić na jakimś łowisku bliższym lub dalszym.
Mi wydawało się że parabola to szczyt mich marzeń a okazało sie że progres daje radość z holu karasia i pozwala na większą kontrolę nad konkretnym karpiem.
Nie zazdroszczę dylematu.
Pozdrawiam Wiesław

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #6 dnia: 26.08.2021, 14:59 »
Kolego,
Miałem ostatnio podobny dylemat. Patyk mega "elektryczny" na komercję. Miałem okazje poholować Mapem i zakochałem się w tej klasie wędzisk. Po wielu bojach i porównaniach gdzie  do porównań wchodziły Daiwy Tur. i Slr ja wybrałem Matrix horizon commercial pro. Ponieważ najbardziej pasowała mi jej praca. Jest to sprawa bardzo subiektywna i podejrzewam że kije 10ft w tym przedziale cenowym(dedykowane do komercyjnych połowów) różnią się subtelnie. Jestem tym szczęśliwcem że miałem okazje holować tymi kijami i dzięki temu dokonałem wyboru.
Moja rada: poszukaj na forum kolegów z twojej okolicy którzy posiadają kijek którego szukasz a pewnie uda się umówić na jakimś łowisku bliższym lub dalszym.
Mi wydawało się że parabola to szczyt mich marzeń a okazało sie że progres daje radość z holu karasia i pozwala na większą kontrolę nad konkretnym karpiem.
Nie zazdroszczę dylematu.

Tutaj się w pełni z Tobą zgadzam. Jeśli ktoś ma wątpliwości co lubi lub co chce tylko połowienie na dany kij da pełny obraz.

Online Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 4
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #7 dnia: 03.09.2021, 21:53 »
Interesuje mnie też Free spirit bw 11 ft, shimano aero X7 oraz sportex xclusive - czy ktoś z was miał te kije?

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #8 dnia: 04.09.2021, 11:02 »
Sportexa posiadam od początku roku :) Na pewno zostaje w moim arsenale na stałe. Kijek fajnie wykończony, prosto. Blank bardzo mięsisty przy zarzucaniu, w trakcie holu nie gubi ryb, do klasyka z plecionką spasował mi idealnie. Dokręcony do kija Stradic 4000fl wyważa mi go tak, że minimalnie leci do przodu co mi zupełnie nie przeszkadza. Fajny sprzęcik, polecam z czystym sumieniem.

Catch and Release!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #9 dnia: 04.09.2021, 12:39 »
Tego Stradica to w węgiel wsadziłeś? :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adam8010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mława
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #10 dnia: 04.09.2021, 15:52 »
Na pewno się dowiesz o  Free spirit bw 11 ft 🤣🤣🤣

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #11 dnia: 04.09.2021, 16:31 »
Na pewno się dowiesz o  Free spirit bw 11 ft 🤣🤣🤣
Akurat tu byś się zdziwił. Ludzie łowią na te kije, jakiś czas temu rozmawiałem o tej wędce na grupie Method Feeder. Można ja w Baitboxie obejrzeć samemu. Jest to kij, który na pewno jest trochę mocniejszy o progresywnej akcji. Wersja BW ma trochę dłuższy dolnik pod większy dystans.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #12 dnia: 04.09.2021, 16:38 »
Z tego opisu Sportexa całkowicie się nic nie dowiedziałem :P

Co do Free Spirit to kiedyś rozważałem, podobno wędka z akcją progresywną dość sztywna z bardzo dużym zapasem mocy. Jeśli szukasz coś wyłącznie na dużą rybę to powinno być idealne dla Ciebie. Mam jakieś doświadczenie z takimi wędkami więc jak bierzesz inne pod uwagę mogę coś podpowiedzieć.

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MAP Parabolix SUV Feeder Black Edition...
« Odpowiedź #13 dnia: 04.09.2021, 18:14 »
Tak jak koledzy napisali powyżej wszystko zależy od preferencji.Jeśli lubisz kije mięsiste, o dobrych własciwościach rzutowych ale o pełniejszym ugięciu ,to Map Parabolix jest świetnym wyborem.
Wersja Suv posiada super amortyzacje, dużo lepszą niż wspomniany Matrix Commercial....Matrix jest za to sztywniejszy, przechodzi w pełne ugięcie pod większym obciążeniem, ale zapewniam Ciebie że oba sobie doskonale poradzą na komercji.Shimano to coś posredniego pomiędzy Map a Matrixem, polecam bo naprawde fajne wędki.Ostatnio miałem okazje polowić Zemexem Razer f1 i powiem ,że gdyby nie to że ma odpinane szczytówki do transportu, to była by to dla mnie wędka numer 1!