Autor Wątek: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze  (Przeczytany 11960 razy)

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #15 dnia: 12.03.2019, 14:14 »
Siema, Michał mówisz, że plecy bolały, że zmęczony itd ale jaka satysfakcja prawda? że sam bez czujnych oczu "speców" gratuluję. Też jestem zdania co sam się namorduje to moje, może nie wyjdzie za pierwszym razem ale następne będzie lala. Cóż, bier następny projekt to tylko początek... :beer:
Słońca życzę

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #16 dnia: 12.03.2019, 14:16 »
Tez wlanie będę stawiał sobie jakąś szopkę.  I zastanawiałem się nad kotami 12x12.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #17 dnia: 12.03.2019, 14:18 »
Maszek, pytaj o wszystko.
Mnie te 8x8 w zupełności starczyły. Zależy, ile ich planujesz. Im mniej, tym większe lepiej dać. U mnie było aż 12.



Paul, tylko że ja od samego życia cierpię na bolący kręgosłup. Budowy mi do tego niepotrzebne :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #18 dnia: 12.03.2019, 14:29 »
A jaka wysokość tych kantowek dałeś? Ja będę sobie chciał postawić coś bardziej w kwadracie. I powiedz mi ty te deski fazowaleś tą piłą ręczną?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #19 dnia: 12.03.2019, 15:01 »
:bravo: Z zawodu jestem piekarzem ,ale parę lat po budowach się ciągałem , głównie ciesielka , chociaż prawie wszystko umiem :P więc widzę kawał fachowej roboty :thumbup: A na taras co planujesz na ten beton rzucić? płytki czy dechy? płytki może są bez obsługowe , dechy co 2-3lata trzeba konserwować , no ale mają klimat :) Na fotkach parę moich robotek jak się było budowlańcem , dwa tarasy na dachu z desek i jeden u syna szefa z desek plastikowych , na blokach to nawet nie pamiętam ile ich zrobiłem przez 11 lat gdy pracowałem u tego developera , prostsza robota jak ta Twoja szopa.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #20 dnia: 12.03.2019, 16:33 »
Michał, szacunek  :thumbup: Poszedłeś w robotę, nie w koszta (choć te i tak były pewnie spore). Sztukowanie desek to ból, ale z tym lepikiem mnie rozwaliłeś. Za młodego, jak sobie dorabiałem w wakacje, najpierw robiłem jako diabeł przy kotle ze smołą, a potem już szorowałem dach pod papę. Lepiki poznałem potem, już niezawodowo. I wiem, co miałeś na myśli, pisząc o układaniu papy. W każdym razie dałeś radę. Gratki.

Ostatnio spoinowałem wannę silikonem. I diabeł mnie podkusił, żeby wziąć szybkoschnący, którego wcześniej nie używałem. Gdy odrywałem taśmę, to się porobiły takie rozkoszne wałeczki z silikonu. Do poprawy. I to jest przykład odwiecznej wojny z własną głupotą i brakiem wyobraźni... :-\

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #21 dnia: 12.03.2019, 16:40 »
Michał zaprawdę powiadam Ci nim ją dokonczysz na cito nowe pomysły zawitają do Twojej głowy, sprzęt już masz.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #22 dnia: 12.03.2019, 16:48 »
Michał, widzę, że jesteś wszechstronnie uzdolniony. Dobra robota.
Elopento, płytki na tarasie, szczególnie niezadaszonym to słaby pomysł. Nie ma bata, po jakimś czasie deszcz, mróz, słońce zrobią swoje.
Sobie gdybym robił to tylko deski z konglomeratu. Praktycznie nie do odróżnienia od drewna. Pod spód blacha zamykana na zamek, oczywiście z odpowiednim spadkiem i mamy prawie wieczną podłogę. Odpada impregnacja i malowanie. No, ale jak to się mówi " co komu" :) Swoją drogą ładnie Tobie te tarasy wyszły. :bravo:
Adam

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #23 dnia: 12.03.2019, 16:57 »
Taras bez dachu to lipa jest :facepalm: a na blokach to tarasu też bym nie chciał ,nawet tego na dachu , bo co zimą zrobić z śniegiem jak dowali? zrzucić sąsiadom na głowę ? :P deski ''plastikowe'' może i lepsze , nie wychodzi z nich żywica , ale  jako mieszkaniec lasu wolę naturalne :-[
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #24 dnia: 12.03.2019, 18:48 »
Kawał dobrej roboty!
To ma służyć magazynowaniu drewna, nie sezonowaniu? Chyba, że źle zrozumiałem o drzwiach, że będą po całości.
Uzależniony od wędkarstwa

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #25 dnia: 12.03.2019, 19:24 »
Odpowiadam:
Maszek: wysokość belek to chyba 160 i 190, ale wybierz je tak, żeby Tobie było wygodniej. Zrobiłbym trochę wyżej, bo wchodząc muszę się schylać, ale pomieszczenie stoi przy ogrodzeniu z sąsiadem debilem i nie chciałem za wysoko robić, żeby potem nie musiał rozbierać. Jeśli będziesz robił pomieszczenie na drewno, zwróć uwagę na to zdjęcie:

Te poprzeczne deski dane luźno od środka zapobiegają naciskowi drewna na ścianę - nie będzie drewno wyrywać desek ze ściany. Po drugiej stronie nie musiałem dawać, bo drewno deski do kantówek dociska ;)

Alek i Elo (przy okazji - świetne tarasy :bravo:), właśnie chciałem zrobić z tych syntetycznych desek, ale żona chce płytki. W okolicach wakacji zadaszymy cały taras, więc problemu nie ma.

Piker, to jest po prostu na drewno. Tam gdzie ono jest, tam już tak zostanie. Drzwi będą po obu stronach dalej gdzie widzisz te dziury. Oba skrzydła otwierane na środek, więc można coś długiego będzie wsadzić z jednej strony, z drugiej wyjąć. Główka pracuje ;)
Edit: Aha, drzwi do drewna też mogłyby być, bo pomiędzy deskami ścian jest około 3-5 mm odstępu, więc jest ciągły przewiew.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #26 dnia: 12.03.2019, 19:35 »
W ogóle ten temat przypomniał mi stare czasy i pewien serial Emil z Lönnebergi i...."Emil! do drewutni" :) Teraz Michał za karę będzie zamykany przez żonę w drewutni :P Sorry za offtop



Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #27 dnia: 12.03.2019, 19:40 »
Podepnę się, to mój pomysł, projekt i wykonanie - od A do Z.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #28 dnia: 12.03.2019, 19:46 »
Michal a czym robiłeś te fazy na dechach? Ta pilarką ręczna co tam na jednym zdjęciu widać? A belki które opierają się na bloczkach  jakoś zabezpieczałeś od tych bloczków? Nie wiem papą czy czymś?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drewutnia + pomieszczenie gospodarcze
« Odpowiedź #29 dnia: 12.03.2019, 20:00 »
Elwood, przepiękny projekt i wykonanie. Szacunek! :bravo: Też myślałem, czy nie wykorzystać tych gotowych paneli na ściany. Bo to są takie gotowe na ogrodzenia, nie?
Nawet się teraz zastanawiałem, czy z nich drzwi nie zrobić ostatecznie. Ale chyba w to nie pójdę.

Szwagier i teść to stolarze, więc miałem dostęp do piły ustawianej pod kątem. Myślę, że przyśpieszyło to prace o przynajmniej miesiąc. Inaczej każdą dechę fazowałbym tą swoją ręczną pilarką...
Bloczki obsmarowałem dysperbitem, żeby wody nie chłonęły i nie przekazywały dalej na te belki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters