Autor Wątek: Ciekawe oferty wędkarskie  (Przeczytany 1031213 razy)

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #435 dnia: 07.12.2015, 21:57 »
To ja podobne pytanie, jak wam się to widzi?

http://allegro.pl/wedka-okuma-black-rock-tele-match-3-6-red-titan-i5842477164.html

Do ilu waszym zdaniem warto dać i czy w ogóle warto?

Szukam jakiegoś naprawdę niskobudżetowego rozwiązania, żeby sprawdzić czy łowienie wagglerem to coś dla mnie.
Michał z Bytomia

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #436 dnia: 07.12.2015, 22:47 »
Teleskop Match to nieporozumienie. Nie psuj sobie zabawy jeśli myślisz o spławikowym łowieniu.

elvis77

  • Gość
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #437 dnia: 07.12.2015, 23:54 »
Teleskop Match to nieporozumienie. Nie psuj sobie zabawy jeśli myślisz o splawikowym lowieniu
Jakub pozwolę się z Tobą nie zgodzić. To nie jest nieporozumienie,to inny wymiar wędkarstwa. Dla kogoś kto zaczyna,teleskopowa wędka śmiało wystarczy. Nie będzie miało to większego znaczenia. Dopiero po dłuższym użytkowaniu doceni walory wędki dwu lub trzy składowej.
Ja dwadzieścia lat temu kupiłem teleskopowa wędkę odległościówkę Jaxona za całą wypłatę. Do dzisiaj nie mam tak drogiej wędki w swoim arsenale. Nie liczę nawet inflacji. Wtedy dałem blisko 400 zł. Łapałem nią na spławik,spinning,lekki grunt,a nawet żywca (na okonia). Gdyby nie fakt,że wytarły się łącza pewnie bym jej jeszcze używał.
Weź pod uwagę takie bolonki. Jak by teleskop był tak zły,to bolonki by były nasadowe,a nie są.

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #438 dnia: 08.12.2015, 00:19 »
Kombinuję właśnie na tej zasadzie, że na początek "byle co", za to nie drogo, a potem się zobaczy, jak się wkręcę to kupię coś poważniejszego, a jeżeli stwierdzę, że spławik jednak nie jest dla mnie to nie będzie mi żal wydanej kasy. Pisząc "byle co" mam na myśli zestaw który podstawowe założenia metody spełni, a będzie tani, dlatego pomyślałem, że używany sprzęt będzie najlepszy. Czytałem już sporo i zauważyłem że większość sceptycznie, delikatnie mówiąc, wypowiada się o teleskopach i zgadzam się z argumentami o wyższości  wędziska 3 czy 2 składowego. Nie szukam teleskopu na siłę, ale założyłem, że jako początkujący laik i tak nie będę w stanie zauważyć różnicy, więc jeżeli akurat teleskop udało by mi się kupić okazyjnie to czemu nie. Ta aukcja wydaje mi się ciekawa, dlatego pytam.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Michał z Bytomia

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #439 dnia: 08.12.2015, 11:37 »
jak chcesz na początek i nie chcesz inwestować to weź taką
http://allegro.pl/waleczny-york-combat-match-4-2m-25g-gratis-i5823419476.html
albo licytuj na allegro coś do kwoty 50zł z uzywanych

Ja też kiedyś łowiłem na wędkę teleskopową od imigrantów znad Buga :) ale nie porównujmy czasów sprzed 25 lat do dzisiejszych.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #440 dnia: 08.12.2015, 14:01 »
Kombinuję właśnie na tej zasadzie, że na początek "byle co", za to nie drogo, a potem się zobaczy, jak się wkręcę to kupię coś poważniejszego, a jeżeli stwierdzę, że spławik jednak nie jest dla mnie to nie będzie mi żal wydanej kasy. Pisząc "byle co" mam na myśli zestaw który podstawowe założenia metody spełni, a będzie tani, dlatego pomyślałem, że używany sprzęt będzie najlepszy. Czytałem już sporo i zauważyłem że większość sceptycznie, delikatnie mówiąc, wypowiada się o teleskopach i zgadzam się z argumentami o wyższości  wędziska 3 czy 2 składowego. Nie szukam teleskopu na siłę, ale założyłem, że jako początkujący laik i tak nie będę w stanie zauważyć różnicy, więc jeżeli akurat teleskop udało by mi się kupić okazyjnie to czemu nie. Ta aukcja wydaje mi się ciekawa, dlatego pytam.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Retrox - chodzi głównie o zatapianie żyłki. Aby nie przesuwał się zestaw, trzeba zanurzyć szczytówkę i przewinąć trochę żyłki aby ja zatopić (można też machnąć pod wodą). Przy teleskopie to problem, bo składy nie pozwalają na odpowiednia ilość przelotek, w efekcie czego żyłka przykleja się do szczytówki i słabo się zarzuca.
Bolonka to co innego - to coś a la bat z kołowrotkiem.

Ja bym szukał taniej matchówki polskich firm. Jak się uczyć to już dobrze, bez kombinowania. Jak Ci podpasuje, to wtedy możesz się przesiąść na droższy model. Będzie dużo łatwiej, z racji wagi przede wszystkim...
Lucjan

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #441 dnia: 08.12.2015, 14:13 »
jak chcesz na początek i nie chcesz inwestować to weź taką
http://allegro.pl/waleczny-york-combat-match-4-2m-25g-gratis-i5823419476.html
albo licytuj na allegro coś do kwoty 50zł z uzywanych

Ja też kiedyś łowiłem na wędkę teleskopową od imigrantów znad Buga :) ale nie porównujmy czasów sprzed 25 lat do dzisiejszych.
Jak dla mnie za długa i za ciężka przecież nie będzie na początku łowił na 40-50 m

Jak dołożysz 20 zł to kupisz o połowę lżejszą   http://allegro.pl/jaxon-wedka-arcadia-match-3-60m-5-20g-nowosc-2015-i5111854640.html
Krzysztof

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #442 dnia: 08.12.2015, 14:15 »
Dokładnie , Dyzma dobrze radzi bierz tą !

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #443 dnia: 08.12.2015, 14:27 »
A najtańszym sposobem w jaki spróbujże połapać na wagglera to załóż najgrubszą  szczytówkę na feedera zmontuj zestaw spławikowy i bez problemu będziesz łowił nie zauważysz żadnej różnicy tylko na win na szpule żyłkę 16 
Krzysztof

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #444 dnia: 08.12.2015, 14:51 »
A najtańszym sposobem w jaki spróbujże połapać na wagglera to załóż najgrubszą  szczytówkę na feedera zmontuj zestaw spławikowy i bez problemu będziesz łowił nie zauważysz żadnej różnicy tylko na win na szpule żyłkę 16

Tak planowałem na początku Dyzma, ale w feederze są naprawdę małe przelotki i blisko blanku, doszedłem do wniosku, że ma się to kiepsko do zatapiania żyłki, o którym pisze Luk.

Dzięki wszystkim za porady, przemyślę temat zakupienia nowego sprzętu, a jeżeli coś jeszcze z używek na allegro czy olx rzuci mi się w oczy to będę Was wykorzystywał do oceny :)

EDIT: w każdym razie - na pewno nie teleskop
Michał z Bytomia


Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #446 dnia: 08.12.2015, 17:19 »
Może ktoś będzie zainteresowany spora wyprzedaż sprzętu i dosyć spore obniżki ( dla miłośników Trabucco):
http://www.sprzetlorpio.pl/Wyprzedaz-sdiscount-pol.html
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #447 dnia: 08.12.2015, 21:01 »
Mało czasu do końca i mało informacji, ale cena bardzo atrakcyjna, bez minimalnej
http://allegro.pl/kamera-podwodna-do-wedkowania-i5819169901.html#thumb/1
Michał z Bytomia

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #448 dnia: 08.12.2015, 21:17 »
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ciekawe oferty wędkarskie
« Odpowiedź #449 dnia: 13.12.2015, 00:46 »
Shakespeare Superteam Boron Match Pole
http://olx.pl/oferta/shakespeare-superteam-boron-match-pole-CID767-IDbKTqz.html
I to jest tyczka