Autor Wątek: Nie polecam - sprzedawca Allegro  (Przeczytany 5046 razy)

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Nie polecam - sprzedawca Allegro
« dnia: 26.07.2018, 19:00 »
Witam,
Licytowałem wędkę z zdjęcia niżej. Nikt nie licytował tego kija.



Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 26.07.2018, 19:04 »
Możliwe, że sprzedawca kłamie. Nie masz jednak pewności, że tak się dzieje.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2018, 19:05 »
A co biedak winien? Wyraźnie jest napisane że wedka się "uszkodziła", wzięła i się popsuła! :facepalm: :facepalm:

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 26.07.2018, 19:09 »
Ale o co chodzi? Za ile wylicytowałeś?

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 26.07.2018, 19:13 »
Pewnie za tyle, że sprzedawca stwierdził mało, i nakazał wędce się uszkodzić :-P
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 26.07.2018, 19:14 »
Właśnie nikt nie licytował i była za 50 zł.
Nie pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja. Można przecież ustawić cenę minimalną....

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 26.07.2018, 19:20 »
No ale serio, czego się spodziewałeś? Może sprzedawca popełnił błąd, ale żeby za ten błąd przyszło mu płacić taką cenę? Nie ma co rozpaczać i walczyć o jakieś przymusy, to jego własność i należy to uszanować.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 26.07.2018, 19:42 »
No ale serio, czego się spodziewałeś? Może sprzedawca popełnił błąd, ale żeby za ten błąd przyszło mu płacić taką cenę? Nie ma co rozpaczać i walczyć o jakieś przymusy, to jego własność i należy to uszanować.
Ja wszystko rozumiem, ale jest coś takiego jak cena minimalna. Ustawił by sobie 1000 zł i tyle. Skoro wystawia na allegro od 1 zł musi liczyć się z tym, że może nikt nie licytować. Jego zachowanie jest po prostu nieuczciwe i jak widzę jest na to zgoda ludzi. Po co w takim razie robić licytacje?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 26.07.2018, 19:56 »
Może po prostu jegomość zapomniał ustawić cenę minimalną i musiał jakoś wybrnąć z sytuacji. Zdarza się. Jak allegro dopiero się rozkręcało był słynny przypadek, że facet wystawił luksusowy samochód nie wpisując właśnie ceny minimalnej. Ktoś wylicytował za śmieszne pieniądze. Właściciel oczywiście się nie zgodził, sprawa trafiła do sądu i wyrok korzystny dla kupującego. To przykład trochę hardcorowy ale prawdziwy.
Adam

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 26.07.2018, 19:58 »
No ale serio, czego się spodziewałeś? Może sprzedawca popełnił błąd, ale żeby za ten błąd przyszło mu płacić taką cenę? Nie ma co rozpaczać i walczyć o jakieś przymusy, to jego własność i należy to uszanować.
Ja wszystko rozumiem, ale jest coś takiego jak cena minimalna. Ustawił by sobie 1000 zł i tyle. Skoro wystawia na allegro od 1 zł musi liczyć się z tym, że może nikt nie licytować. Jego zachowanie jest po prostu nieuczciwe i jak widzę jest na to zgoda ludzi. Po co w takim razie robić licytacje?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Po to by płacić mniejszą prowizję od ceny minimalnej.
Za widełki płacisz prowizje.
sklep wystawiając towar na allegro zapłaci bo nie będzie się p....lił z licytacjami .

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 26.07.2018, 20:01 »
Poobserwuj gościa, może jeszcze wystawi tą wędkę. Oczywiście nie ma możliwości udowodnienia, że to ta sama, ale będzie pewność, że na tego sprzedawcę warto uważać.
-Paweł-

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 26.07.2018, 20:03 »
No ale serio, czego się spodziewałeś? Może sprzedawca popełnił błąd, ale żeby za ten błąd przyszło mu płacić taką cenę? Nie ma co rozpaczać i walczyć o jakieś przymusy, to jego własność i należy to uszanować.
Ja wszystko rozumiem, ale jest coś takiego jak cena minimalna. Ustawił by sobie 1000 zł i tyle. Skoro wystawia na allegro od 1 zł musi liczyć się z tym, że może nikt nie licytować. Jego zachowanie jest po prostu nieuczciwe i jak widzę jest na to zgoda ludzi. Po co w takim razie robić licytacje?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Po to by płacić mniejszą prowizję od ceny minimalnej.
Za widełki płacisz prowizje.
sklep wystawiając towar na allegro zapłaci bo nie będzie się p....lił z licytacjami .
Wiem dokładnie, że płaci się prowizje od minimalnej. Dlatego tak często jak się wylicytuje tanio wędkę/kij to dostaje wiadomość, że się uszkodziło. Dla kilku złotych ludzie wolą kombinować z odwoływaniem aukcji. To jest przykre i chore.
Niestety póki ludzie w Polsce będą kombinować, a nie trzymać się zasad lepiej nie będzie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 26.07.2018, 20:14 »
Łapanie okazji harpunem ma taką samą klasę co kombinatoryka niektórych sprzedawców. Nie wiem co chcecie osiągnąć ale wydawało mi się do tej pory że wstęp do transakcji jest wtedy kiedy obie strony się godzą a jej finał po wymianie dóbr. Za to bez porozumienia jednej ze stron to jedynie może być rozbój i kradzież.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 26.07.2018, 20:24 »
Uwielbiam tych wszystkich frajerów od tekstu "licytacja od złotówki, za ile wylicytujesz, za tyle masz!", po czym aukcja zostaje odwołana :) Regulamin Allegro stanowi jasno: "Pamiętaj, że niedozwolone jest odwoływanie ofert kupujących, w przypadku gdy satysfakcjonująca cena nie została osiągnięta".

Marcin, sprzedający godzi się na sprzedaż za grosze, wystawiając akcję z licytacją od złotówki. Akceptujesz regulamin Allegro, nie wydziwiasz - proste jak drut. Jeśli nie chcesz sprzedać czegoś tam za grosze, wystawiasz aukcję "Kup teraz" - prostsze od drutu.

Kolego shmuggler, współczuję.
Jacek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 26.07.2018, 21:07 »
Uwielbiam tych wszystkich frajerów od tekstu "licytacja od złotówki, za ile wylicytujesz, za tyle masz!", po czym aukcja zostaje odwołana :) Regulamin Allegro stanowi jasno: "Pamiętaj, że niedozwolone jest odwoływanie ofert kupujących, w przypadku gdy satysfakcjonująca cena nie została osiągnięta".

Marcin, sprzedający godzi się na sprzedaż za grosze, wystawiając akcję z licytacją od złotówki. Akceptujesz regulamin Allegro, nie wydziwiasz - proste jak drut. Jeśli nie chcesz sprzedać czegoś tam za grosze, wystawiasz aukcję "Kup teraz" - prostsze od drutu.

Kolego shmuggler, współczuję.
Przyzwyczaiłem się. Jak jadę autobusem to często przeglądam allegro i licytuje. Na kilkadziesiąt aukcji raz nie została odwołana jak cena była niska.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka