Autor Wątek: Rybomania Poznań 2016  (Przeczytany 54855 razy)

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #225 dnia: 15.02.2016, 18:41 »
Wypowiem się jako sprzedawca i zwiedzający:
To że targi wyglądają jak bazar to nasza wina zwiedzających gdybyśmy nie kupowali i nie męczyli dostawców o sprzedaż nie było by problemu wielkiego bazaru. Jedna firma sprzedała 3tony peletu nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem gościa z 30-40kg peletu na wózku do baniek z wodą. Gdyby zwiedzający nie kupowali to by nie wystawiały się sklepy nastawione tylko na zysk i było by więcej miejsca na oglądanie i rozmowy. Rozumiem że można kupić wędkę czy kosz ale Pellety, spławiki to można zawsze na necie kupić a paczka to max 15zł za 30kg. Jak ktoś policzy paliwo i bilet to napewno nie zaoszczędził. Kupujących wszystko czyli nic było by mniej i zrobiło by się mniej tłoczno.

Druga strona, my jako sprzedawcy musimy sprzedawać bo klienci proszą a koszty Targów naprawdę są ogromne bo w końcu organizator musi zarobić.
Tłumy naprawdę były ogromne a po kilku latach takich wyjazdów napiszę książkę o targach bo nie które sytuacje mroziły krew w żyłach.

Proszę nie brać sobie do serca mojego postu że kogoś atakuje lub obrażam chce tylko pokazać że za obecny stan rzeczy jesteśmy my wszyscy winni.

Panowie uczestniczę od kilkunastu lat w innych targach też na poznaniu i nad poznaniem tam sprzedaży nie ma, ludzie się spotykają  rozmawiają o produktach nowości pokazują i piją bo to święto branży do tego powinniśmy dążyć.

W Tubertini wprowadziliśmy promocję żeby trochę ograniczyć sprzedaż wprowadziliśmy promocje po targach -20% na wszystko na 7dni tak żeby kazdy mógł się zastanowić przespać z problemem i kupić.

Proszę nie brać tego do siebie ale gdyby każdy z nam stanął na godzinę na stoisku to by mnie zrozumiał.

Na koniec dodam że organizator też jest winny całe targi powinny się mieścić w największym pawilonie (chyba4) i być podzielonym na działy a przynajmniej osobno sklepy karpiowe i reszta.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #226 dnia: 15.02.2016, 19:18 »
Osobiście mogę powiedzieć jedno!!! W piątek od godziny 10:30 do 19:30 bylismy z Marcinem i Januszem na targach, i zabrakło nam czasu aby wszystko obejrzeć i pomacać. Poświęciliśmy sporo czasu na rozmowy z chłopakami z Matrixa , Daiwy, Gozdawy, Mavera,Sensasa,LK baits, Bartkiem  Lelkiem, Philem Ringersem i ekipą  z Raju wedkarskiego itp. Było wszystkiego dużo tylko zależy kto czego szuka i co go interesuje.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #227 dnia: 15.02.2016, 19:20 »
:bravo:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #228 dnia: 15.02.2016, 19:24 »
Myślę, że warto wziąć pod uwagę to, co napisał Łukasz, który może ocenić taką imprezę zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i wędkarza.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #229 dnia: 15.02.2016, 19:25 »
Biały  cyt. "Panowie uczestniczę od kilkunastu lat w innych targach też na poznaniu i nad poznaniem tam sprzedaży nie ma, ludzie się spotykają  rozmawiają o produktach nowości pokazują i piją bo to święto branży do tego powinniśmy dążyć. "

Osobiście w mej branży jest tak jak piszesz to święto branży jeżdżę po europie i po naszym kraju po targach i biznesu sie nie, robi -no cóż może faktycznie trzeba sprzedawać by połączyć koniec z końcem.....
Maciek

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #230 dnia: 15.02.2016, 19:31 »
Ja przez 8 godzin nic nie zjadłem tylko kilka łyków wody wypiłem a to z powodu złej strony takich bazarów czyli kradzieży które były i nie dało się ich uniknąć z powody tłoku. Gdyby mnie chłopaki z Matchpro nie poratowali to bym wyszedł w sobote na trzeźwo i głodny jak wilk.
Piatek był fajny można było pogadać a raczej był czas na pogadanie, ja nawet akwarium nie widziałem :?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #231 dnia: 15.02.2016, 21:27 »
Wypowiem się jako sprzedawca i zwiedzający:
To że targi wyglądają jak bazar to nasza wina zwiedzających gdybyśmy nie kupowali i nie męczyli dostawców o sprzedaż nie było by problemu wielkiego bazaru. Jedna firma sprzedała 3tony peletu nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem gościa z 30-40kg peletu na wózku do baniek z wodą. Gdyby zwiedzający nie kupowali to by nie wystawiały się sklepy nastawione tylko na zysk i było by więcej miejsca na oglądanie i rozmowy. Rozumiem że można kupić wędkę czy kosz ale Pellety, spławiki to można zawsze na necie kupić a paczka to max 15zł za 30kg. Jak ktoś policzy paliwo i bilet to napewno nie zaoszczędził. Kupujących wszystko czyli nic było by mniej i zrobiło by się mniej tłoczno.

Druga strona, my jako sprzedawcy musimy sprzedawać bo klienci proszą a koszty Targów naprawdę są ogromne bo w końcu organizator musi zarobić.
Tłumy naprawdę były ogromne a po kilku latach takich wyjazdów napiszę książkę o targach bo nie które sytuacje mroziły krew w żyłach.

Proszę nie brać sobie do serca mojego postu że kogoś atakuje lub obrażam chce tylko pokazać że za obecny stan rzeczy jesteśmy my wszyscy winni.

Panowie uczestniczę od kilkunastu lat w innych targach też na poznaniu i nad poznaniem tam sprzedaży nie ma, ludzie się spotykają  rozmawiają o produktach nowości pokazują i piją bo to święto branży do tego powinniśmy dążyć.

W Tubertini wprowadziliśmy promocję żeby trochę ograniczyć sprzedaż wprowadziliśmy promocje po targach -20% na wszystko na 7dni tak żeby kazdy mógł się zastanowić przespać z problemem i kupić.

Proszę nie brać tego do siebie ale gdyby każdy z nam stanął na godzinę na stoisku to by mnie zrozumiał.

Na koniec dodam że organizator też jest winny całe targi powinny się mieścić w największym pawilonie (chyba4) i być podzielonym na działy a przynajmniej osobno sklepy karpiowe i reszta.

A wczoraj przeglądałem waszą stronę inter. i nawet nie widziałem że ktoś od was tutaj jest :D :D Jestem zaskoczony :-X

Może kolega coś się wypowie w osobnym wątku na temat Conceptów :narybki:
Z poważaniem Marcin

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #232 dnia: 16.02.2016, 00:00 »
Fakt, ludzi było mnóstwo. Gdzieś tam słyszałem targi o kilka złotych. Taki urok targów. Wielu myśli, że będą super ceny, część sprzedawców daje lepsze ceny i to się nakręca. Sam kupiłem 2 podajniki i foremke bo były tańsze.
Najbardziej mnie cieszy jednak to, że pomimo tłoku udało mi się sporo zobaczyć i dotknąć. Jednak ciągle uważam, że feeder był 3 lub 4 stylem pod względem popularności.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #233 dnia: 16.02.2016, 05:21 »
Polecam przeczytać i obejrzeć relację z Rybomanii 2016 autorstwa Marcina Cichosza. :thumbup:

Ja oglądałem na stronie FB SiG.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #234 dnia: 17.02.2016, 07:44 »
Fotka gdzie się pytam ;D grzecznie
Sory że dopiero, ale jest.Więc byliśmy ze Stasiem ,kupowaliśmy ,a i browarka zrobiliśmy. :D
Arek

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Rybomania Poznań 2016
« Odpowiedź #235 dnia: 17.02.2016, 08:46 »
Potrzebuje pomocy naprzeciw naszego stanowiska Tubertini byli chłopaki z Method mani i łowiska Trzaskowo.
Czy ktoś zna do nich namiar??
Łukasz Białas, Wałcz