Autor Wątek: Osmo - Wasze opinie?  (Przeczytany 12879 razy)

Offline krzysssiooo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #60 dnia: 05.03.2024, 09:36 »
U nas w okolicy mam dobre wyniki na osmo, czy to komercja czy to pzw, najwięcej złowionych jest na Sossy, Aliena, Toxic, i teraz testuje aktualne nowości, więc też się jakieś ryby pojawiają czy to u mnie czy u moich znajomych z którymi aktualnie wędkujemy.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #61 dnia: 05.03.2024, 09:45 »
Don_M - wydaje mi się, że nie jest tak do końca, bo jak przyjrzysz się opiniom na temat chociażby Lorpio, czy Solbaits to ciężko znaleźć coś negatywnego.

Ale już Feeder Bait, Osmo czy Meus z uwagi na słabe wyniki i nachalną reklamę są pod kreską u wielu użytkowników tego forum. McKarp raczej pośrodku chociaż tutaj mam taką teorię że z uwagi na Stacha każdy daje tej firmie +5 pkt do sympatii 8)

Nawet Jaxon doczekał się tutaj dość mocnej pochwały z uwagi na serię Genesis, mimo wypuszczania przez lata tandety. Wydaje mi się, że forum jest w miarę obiektywne, i opinie poparte są na jakichś doświadczeniach. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #62 dnia: 05.03.2024, 09:50 »
Don_M - wydaje mi się, że nie jest tak do końca, bo jak przyjrzysz się opiniom na temat chociażby Lorpio, czy Solbaits to ciężko znaleźć coś negatywnego.

Ale już Feeder Bait, Osmo czy Meus z uwagi na słabe wyniki i nachalną reklamę są pod kreską u wielu użytkowników tego forum. McKarp raczej pośrodku chociaż tutaj mam taką teorię że z uwagi na Stacha każdy daje tej firmie +5 pkt do sympatii 8)

Nawet Jaxon doczekał się tutaj dość mocnej pochwały z uwagi na serię Genesis, mimo wypuszczania przez lata tandety. Wydaje mi się, że forum jest w miarę obiektywne, i opinie poparte są na jakichś doświadczeniach. :)

Zgadzam się w 100%, tak jakoś mając na myśli "rodzimą produkcję" skupiłem się właśne na Osmo i Feeder Bait ;) Więc biję się w pierś i przyznaję racje, bo sam swego czasu kupiłem Genesisa reaktywując swoją pasję po latach przerwy, właśnie dzięki opiniom na forum O:)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #63 dnia: 05.03.2024, 10:20 »
Carl, żebyś czytał od początku że zrozumieniem wiedziałbyś, że przynęty testowałem. Nie wszystkie, ale nawet sporo, z tym że już po pierwszej serii osmo przynęt nie kupuje, a wymieniam jak ktoś się skusi na zakup z mojego otoczenia. Wnioski mam niezmiennie.

Proszę o podanie Twojej wypowiedzi z tego wątku, że testowałeś te przynęty. Przepraszam, ale z Twoich wypowiedzi wynika zupełnie coś innego.

Napisałem w ten sposób - Są o wiele lepsze przynęty w tych pieniążkach na naszym rynku, pierwszy post.
Rozumiem, że teraz będziemy się piłowac, że nie napisałem wprost. Masz rację, nie napisałem tego wprost, przepraszam :) Myślałem, że jeżeli oceniam, że są lepsze przynęty na rynku to naturalne jest, że musiałem je testować. Dlatego podkreśliłem, czytanie ze zrozumieniem.
Poniżej sprostowanie, zrozumiałe, obszerniejsze:

Testowałem przynęty osmo - miałem w rękach alien, toxic, turbo, exo, yummy, kraken, sossy, jakieś jedne wiggly żółte. Niezmiennie uważam, że są o wiele lepsze przynęty w tych pieniążkach na naszym rynku. Dodam, że bardzo szybko wysychają, to chyba najbardziej zapamiętałem.

Czy teraz jest czytelniej? :)

Don_M, każdy z nas jak czytasz kupuje, dostaje, widzi testuje. Mamy chwalić polskie firmy za to, że sa polskie, a nie jakość produktu? Jaka w tym logika? Zobacz, Przemek bezapelacyjnie ma część świetnych produktów, które lądują w naszych pudełkach i co? Nikt nie chwali? Cisza? Pozytywnych opinii multum. Za co mam pochwalić Feederbait czy osmo?
No ja nie mam takiego zwyczaju. U Was na łowiskach działa, to się bardzo cieszę. Korzystajcie :)

Czemu lubię produkt zagraniczny? Przede wszystkim, działa i jest go więcej co jest dla mnie bardziej atrakcyjne. Ringersów biorę paczkę i mam na 2 sezony. Są miękkie łowią bardzo dobrze i jest ich 150 ml w cenie ok, 30 złotych. Dostajemy 3 razy tyle produktu dobrej jakości i to jeszcze z zagranicznej produkcji (czyli teoretycznie też powinno być drożej), gdzie u nas szanowne polskie sklepy życzą sobie  ok 26 złotych za 50 ml? Sonu ma przelicznik w gramach, ale jak wezmiesz do ręki ich przynęty to też widać różnicę w ilości. Pomimo wszystko, zawsze coś sobie na sezon kupię z innych marek, aby ugruntować swoją opinię po testach. Dziwne trochę, że jak wiele osób narzeka na dane przynęty to zarzuca się hejt, bo narzekamy na polskie, a nie zwykła ocenę produktu :) Temat też już był wałkowany. Jakby mi ringersy nie łowiły to też bym ani nie chwalił, ani nie korzystał.
Plum

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #64 dnia: 05.03.2024, 10:25 »
Piszemy o przynetach ze te są łowne a te nie ,moim zdaniem duze znaczenie maja warunki w jakich łowimy chodzi mi o naslonecznienie ,temperature wody (porę roku ) .
A takze wywazenie waftersa ,wielkosc haka ,igly , grubosc przyponu (miękkość żyłki mi najbardziej 0,20 pasuje ),a takze rozmiar samego waftersa (czasami wystarczy troche przyciąć waftersa i to otwiera wode ).
Moje odkrycie tego roku na zimną wode delphin muszle przyprawy 6mm biało pomaranczowa .
A co do hipokryzji i zmiany zdania producentów,to moim zdaniem my sami wymuszamy ,oczekujemy nowych produktów . Jak by nie produkowali nowosci to by w drugą strone marudzili .

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #65 dnia: 05.03.2024, 10:28 »
Don_M - wydaje mi się, że nie jest tak do końca, bo jak przyjrzysz się opiniom na temat chociażby Lorpio, czy Solbaits to ciężko znaleźć coś negatywnego.

Ale już Feeder Bait, Osmo czy Meus z uwagi na słabe wyniki i nachalną reklamę są pod kreską u wielu użytkowników tego forum. McKarp raczej pośrodku chociaż tutaj mam taką teorię że z uwagi na Stacha każdy daje tej firmie +5 pkt do sympatii 8)

Nawet Jaxon doczekał się tutaj dość mocnej pochwały z uwagi na serię Genesis, mimo wypuszczania przez lata tandety. Wydaje mi się, że forum jest w miarę obiektywne, i opinie poparte są na jakichś doświadczeniach. :)

Jaxon nawet idzie trochę do przodu, jedzie do mnie feeder na testy, ten Rubicon do MF. Kijek waży 180g, kosztuje grosze, bardzo jestem ciekaw jak się sprawdzi i to może być bardzo ciekawą opcją na start. Są już też fajne podpórki w katalogu (typu safe), natomiast opórcz wędek do metody mają serię świetnych batów czy bolonek. Każdy ktoś coś sobie wydłubie. Parę spinningów wartych polecenia (w relacji cena/jakość). No ale większość produktów jest po prostu słabych i tyle. Nikt się z tym nie bije i to żaden hejt.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #66 dnia: 05.03.2024, 11:35 »
Czy teraz jest czytelniej? :)
Tak, teraz czytelniej. Zarzuciłeś mi nieuważne czytanie, a zapomniało Ci się to napisać.
Rozmowa zeszła na jakość kulek i tu złotej nie ma.  Podałem przykłady działania innych, by uwypuklić, że robią tak samo-to kazałeś mi przenieść się do wątku o innej marce, zamiast uzmysłowić sobie, że na pewne rzeczy wpływu nie mamy. A opluć kogoś jest bardzo łatwo. Ocenić produkt negatywnie-możesz zawsze, możesz go nie kupować, bo nie spełnia Twoich wymagań-i tu wszystko gra. Ale nazywanie producenta hipokrytą, czy kłamcą, bo po pewnym czasie wprowadza inne kulasy, to sorki, ale lekkie przegięcie i odjechanie dużo gorsze, niż taka wypowiedź producenta. Z resztą-powiedział, że nie będzie wprowadzał "dużo"-to słowo samo w sobie jest nieprecyzyjne i to co dla Ciebie czy dla mnie dużo, dla innego niewiele, więc grillowanie kogoś za takie słowa jest po prostu nie fair.
Co do kwestii za co możesz pochwalić rodzimych producentów? Choćby za to, że im się chce-że chce im się produkować własny towar, że chce im się nagrywać filmy, dzielić wiedzą, spostrzeżeniami. Że zmieniają nasz wędkarski rynek, który przez lata był oparty na wyżeraniu tego co się uwiesiło na haczyk, a teraz można złowić karpia 8kg na haczyk 12 bezzadziorowy, wypiąć go nie dotykając w podbieraku i wypuścić. Można używać argumentów, że angielskie filmy czy węgierskie też są, no są, tylko czy sięga po nie tyle samo widzów? Produkcja przez FB, Osmo to taki naturalny proces jakiegoś tam rozwoju, a rozwój to wnioski-z dobrych i złych rzeczy. Jeśli rodzime firmy będą wyciągały wnioski-za rok, dwa pięć jakoś siłą rzeczy będzie na dużo wyższym poziomie. Mi filmy Dawida, Przemka, Bartka wiele dały dobrego i za to im dziękuję, były jedną ze składowych tego, że z bezrybnych zasiadek zacząłem zadowalająco łowić na metodę. Dlatego też od czasu do czasu mogę pozwolić sobie na to by kupić po słoiczku czy dwa przynęt od nich. Od każdego z wymienionych mam coś w pudle i od każdego mam takie co połowiłem i takie co zupełnie nie działają. To moje hobby i ja decyduję o tym podejściu. Ty możesz inaczej i nikomu nic do tego, bo każdy z nas łowi na co chce, zakłada na bagnet co chce. Każdy z nas może rozwijać się na swój sposób, z takim czy innym towarem, negatywna ocena przetestowanego towaru również jest wskazana, to sygnał dla innych-wędkarzy, producenta, innych producentów.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #67 dnia: 05.03.2024, 11:42 »
No ale większość produktów jest po prostu słabych i tyle. Nikt się z tym nie bije i to żaden hejt.
O to to, pierwszy raz w tym wątku się w pełni z Tobą zgadzam. :thumbup:  Jest słabych, ale chociażby Jaxon jak zauważyłeś całkiem dobrze odrabia lekcje, w sensie ma perełki w sprzedaży pod własną marką-to jest właśnie rozwój producenta. A w tym rozwoju uczestniczymy my. Chcąc nie chcąc jesteśmy testerami za własne pieniądze. Ale jeśli przynosi to efekt, w postaci polepszania produktów przez producentów rodzimych, to tylko na plus dla każdego i producenta i wędkarzy. Od polskiego rynku też nie możemy wymagać od razu by był lepszy od Daiwy czy Ringersa, bo nawet gdyby ktoś położył tyle kasy by mieć produkt lepszy, to bez wyrobionej marki on zwyczajnie się nie sprzeda. Czas, testy nad wodą...

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #68 dnia: 05.03.2024, 12:19 »
Faktycznie nie powiedziałem wprost, liczyłem na logiczne zrozumienie, że jeżeli przyrównuję to do czegoś to raczej muszę być po testach :) Biorę to na klatę i też wiem, na przyszłość jak z Tobą rozmawiać. :thumbup: Jeszcze raz przepraszam.

Czyli rozliczając kogoś ze słów napisanych dosłownie ze dwie linijki wyżej opluwam go. Ciekawe podejście :) Jeżeli ktoś mówi co innego, a robi co innego - niezgodne totalnie z tym co napisał to kim jest? Rozumiem, żeby nikomu nie ubliżyć powinienem napisać polskim producentem przynęt, zamiast kłamcą i hipokrytą, bo fanów obrażam? ;D Wiem, że lubisz obracać kota ogonem i przeginać, ale daruj sobie. ;) Na mnie to nie działa.

Jedyne z tej trójki to oglądałem filmy Przemka. Spoko kopalnia wiedzy, dwóch pozostałych niezbyt. Temu też daję Przemkowi zarobić :) To co mi się mocno rzuciło w oczy, to jak ktoś z osmo teamu przestawiał nowe wiązanie haka do method feeder jako swoje autorskie rozwiązanie, natomiast zapomniało mu się wspomnieć, że wiedzę podebrał z angielskiego jutuba. Ot taki psikus, ale co tam. Przecież pewnie to też nie ważne, bo nastąpiła ponownie "zmiana położenia" ;D Widziałem za to też agresywny marketing chociazby feederbaita związany z zaginaniem rzeczywistości, który mnie odepchnął od marki. Mnie takie rzeczy rażą. Są to tylko i wyłącznie moje opinie i nie musisz mi tu wciskać na siłę swoich przekonań, bo nic to nie zmieni. Co do oceny samych przynęt, to nie tylko moje zdanie, tylko wiele osób ma podobne odczucia.

Jeszcze mi jakiś wykład zaserwujesz jaki jestem zły i niedobry?

Ja już bym spasował, bo temat dawno się wyczerpał. ;)





Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 433
  • Reputacja: 260
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #69 dnia: 05.03.2024, 13:50 »
Czyli rozliczając kogoś ze słów napisanych dosłownie ze dwie linijki wyżej opluwam go. Ciekawe podejście :) Jeżeli ktoś mówi co innego, a robi co innego - niezgodne totalnie z tym co napisał to kim jest? Rozumiem, żeby nikomu nie ubliżyć powinienem napisać polskim producentem przynęt, zamiast kłamcą i hipokrytą, bo fanów obrażam? ;D Wiem, że lubisz obracać kota ogonem i przeginać, ale daruj sobie. ;) Na mnie to nie działa.

Warto czasami się zastanowić, że świat nie stoi w miejscu. Dla Ciebie to dwie linijki a w kalendarzu 2 lata minęły...Do miliarda smaków też deko brakuje, zatem sam widzisz.

Offline Kasper311

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #70 dnia: 26.03.2024, 16:18 »
Osobiście łowiłem na osmo sossy i alien, teraz testuje ghosta, testowałem z propelletem również od osmo oraz dedykowanym alienem, na sossy 0 brań na 10 wypadach, alien nieco lepiej: pokusiło się sporo wzdręgi i płoci, same przynęty bez szału. Co do pelletu zależy od preferencji, mi osobiście alien odpowiadał.Znajomi łowiący na pellet odczucia raczej neutralne.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #71 dnia: 26.03.2024, 16:25 »
Jak dla mnie mini larwy ok. Wiggly spektakularnych wyników nie było, bo na Batorówce w środku tyg na wszystko żarły.
Ogólnie larwy raczej polecam, wiggly u mnie tak sobie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #72 dnia: 26.03.2024, 19:13 »
Larwy na PZW zależy od dnia, brania były.

Offline cranberr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 2
Odp: Osmo - Wasze opinie?
« Odpowiedź #73 dnia: 12.04.2024, 09:53 »
Strasznie się ta dyskusja rozjechała w stronę marketingu świata wędkarskiego.

Napiszę krótko:

Woda - staw specjalny PZW, gdzie 90% wędkujących używa kukurydzy, dominują karpiówki. Przewaga "wigilijnych" karpi 2,5-4kg, przyłowy do kilkunastu kg, trochę amura, leszcze.

Elegancko sprawdził się OSMO Wiggly Cornik, właśnie ze względu na kolor i zapach kukurydzy.  Brania, jak na komercji.

Szkoda, że w opakowaniu są 2 kolorki zamiast jednego: żółty-kukurydziany i taki bladszy kremowy (w sumie bardziej przypomina prawdziwego białego robaka). Niestety ten drugi na mojej wodzie okazuje się znacznie mniej skuteczny.

Moim zdaniem skuteczność to kwestia dopasowania: zanęty (ze względu na jeszcze zimną wodę używałem naprzemiennie samej Sonubaits Dark lub Maros 2/3 Dark + 1/3 Master), przynęty, miejscówki i przyponu (tutaj królował 10cm, hak #12 + bagnet). Uważam, że odpowiednio to wszystko mam dograne na te KONKRETNE warunki i w tych warunkach killerem był właśnie Cornik. Na Ringersa Panettone również miałem fajne wyniki, ale zdecydowanie więcej i częstszych brań było na Cornika. Mam też wrażenie (może to przypadek), że kusił on nieco większe ryby.