Autor Wątek: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?  (Przeczytany 939 razy)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Witam Panów.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem sztycy Korum tele power 3m. Sztyca mocna, dość ciężka, ale zależało mi na czymś co podoła komercyjnym karpiom i będzie w miarę uniwersalne.

Poszukuję kosza do niej. Na forum było parę wątków, często występuję w parze z koszem:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow-do-30/29661-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Z opinii kolegów wynika, że jednak jest to ciężki zestaw, raczej do podbierana oburącz a ja raczej będę łowił sam. 

Generalnie  założenia do kosza to
- nastawiam się na komercyjną klasykę 3-4 kg. Z tym, że sztyca pozwala na podbieranie duużych ryb. Chciałbym coś w miarę (wiem, niby nie ma) uniwersalnego.

- nie mam pojęcia jaką wielkość brać. Mam podbierak LORPIO SUPER TEAM KOSZ DO PODBIERAKA MONO 06 50x40. Na karpie raczej za mała, zwłaszcza te troszkę większe, poza tym ramka raczej by nie dała rady.

- Nie chcę żyłkowego i gumowany lateks odpada (waga). Nie mam problemu ze smrodem (i tak myję po rybach podbierak).

- Cena raczej nie gra roli. I tak większość to ok. 100 zł za te markowe.

Dzięki za jakieś sugestie, zwłaszcza od użytkowników tej sztycy.

Pozdro.


Offline Jaros

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 4
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.06.2019, 21:30 »
Mam taką samą  sztyce Koruma i używam do niej kosza Korum spoon 22", karpie 75 cm i amury 90 cm bez problemu podbieram. Kosz po złożeniu mieści się do pokrowca na wędki.

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.06.2019, 21:35 »
Ja do tej sztycy używam największego kosza z Koruma - 30 i jest super. Nie jest wcale za ciężki i spoko jedną ręką da się podbierać.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.06.2019, 21:58 »
Korum Folding Trinagle Net - 26"  waży 345 g. z pokrowcem. To 30" będzie ważyło około 380 g.
30"
30"
 
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #4 dnia: 24.06.2019, 22:12 »
Mam taką samą  sztyce Koruma i używam do niej kosza Korum spoon 22", karpie 75 cm i amury 90 cm bez problemu podbieram. Kosz po złożeniu mieści się do pokrowca na wędki.
Mam identyczny zestaw i polecam z czystym sumieniem.
Adam

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.06.2019, 22:31 »
Korum Folding Trinagle Net - 26"  waży 345 g. z pokrowcem. To 30" będzie ważyło około 380 g.
30"
30"

Taki mam
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow-do-30/29662-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-30.html

Nie mam pojęcia ile waży ale spokojnie jak napisałem da się jedną ręką podbierać bez wysiłku.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #6 dnia: 25.06.2019, 07:00 »
Dzięki ludziska za odpowiedzi. Miałem nie kupować tego kosza, ale skoro jest ok :)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #7 dnia: 25.06.2019, 23:21 »
30tka jest ok na duże ryby, jesiotr 110cm wchodzi bez problemu, na karpie bym szukał czegoś mniejszego. Podbieranie handlówki jest problematyczne, z każdą rybą trzeba iść na matę bo kosz jest za głęboki, żeby wygodnie operować z rybą, trzymając go w ręcę. Druga irytująca rzecz to zrywanie pushstopów, kulka 10mm idealnie przechodzi przez oczko, na pięć ryb idą trzy-cztery przypony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #8 dnia: 25.06.2019, 23:24 »
Też używam 30 kupione specjalnie pod łowisko gdzie są jesiotry. Na mniejsze ryby mam mniejszy kosz. Ale spokojnie da radę takim zestawem operować ;)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Kosz do sztycy Korum tele power 3 m - wielkość?
« Odpowiedź #9 dnia: 25.06.2019, 23:28 »
Też używam 30 kupione specjalnie pod łowisko gdzie są jesiotry. Na mniejsze ryby mam mniejszy kosz. Ale spokojnie da radę takim zestawem operować ;)
Operować/podbierać rybę da radę, nawet jedną ręką. Chodziło mi o odhaczanie "na kolanie" niewielkich ryb w koszu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka