Autor Wątek: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje  (Przeczytany 2354 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« dnia: 29.08.2019, 23:30 »
 Około 2:25 wyjeżdża konkretny sandacz:


Film świeży ale proceder podobno znany tam od lat. Sprawa zgłoszona do PZW w Tarnowie i firmy Tauron, administratora obiektu. Teraz czekamy na szczegółowy cennik za kilogram żywej ryby, może my nic nie wiemy a oni prowadzą gospodarstwo rybackie? :facepalm:
Pamiętajcie, nie na darmo ustanowiono zakaz łowienia blisko tam, zapór i jazów. Nie może być tak, że amatorzy robią konkurencję i patrzą na ręce ''zawodowcom".
Policja została wezwana przez autora filmu. Obstawiam, że sprawa jest za trudna do wyjaśnienia i jeśli nawet założyli jakieś papiery, to wiadomo, co się z nimi stanie. Niewykrycie sprawcy, niska szkodliwość i jeszcze kilka innych trudności stanie na drodze do ukarania złodzieja. Specjalność polskiej policji to sprawy łatwe i dające spektakularny sukces którym można się pochwalić w prasie lub przed przełożonymi.
Artur

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #1 dnia: 30.08.2019, 06:49 »
Normalnie masakea Brak słów na opisanie takich kłusoli

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #2 dnia: 30.08.2019, 06:56 »
Mam nadzieję, że dobiorą mu się do dupy.. choć w sumie może dostać tylko mandat pewnie.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 989
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #3 dnia: 30.08.2019, 08:58 »
Złodziei jebać prądem!

Ale ja o czym innym.
Czy wie ktoś może jak wygląda sprawa z zaporami elektrycznymi? Wiem, że można takie zakładać przy zaporach właśnie i ryba tam nie podchodzi dzięki czemu nie ucieka ze zbiorników zaporowych za zaporę i nie kaleczy się.
To, że takie zapory elektryczne są tak niepopularne to wynik ich ogromnych kosztów, a może nie do końca dobrze działają, może są niebezpieczne? Wiecie coś w tym temacie?
Ostatnio gadałem z chłopakiem z okolic Jeziorska. Podobno chcieli przepchnąć taką zaporę elektryczną na tym zbiorniku ale szybciutko pomysł umarł. Ciekaw jestem dlaczego.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 410
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2019, 09:09 »
Kiedyś gdzieś czytałem, że zagramanicą przy spuszczaniu wody z zapór stosuje się tzw. "buczki", które odstraszają ryby. U nas się ryby wraz z wodą spuszcza i "nic się nie stało".

Pod Białymstokiem na zaporze na Narwi całymi latami pracownicy tejże w nocy stawiali po kilka wędek z woblerami z zapory i czekali, aż coś się zatnie. Kiedyś robili to jawnie, teraz trochę się boją i bardziej z tym kryją.
W tym kraju naprawdę nic się nie zmieni.

Edit: jeszcze tak się zastanawiam. Jak doprowadzono do sytuacji, w której nie wolno upubliczniać wizerunku osoby popełniającej przestępstwo. Zdumiewające to jest.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 989
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2019, 09:28 »
Kiedyś gdzieś czytałem, że zagramanicą przy spuszczaniu wody z zapór stosuje się tzw. "buczki", które odstraszają ryby.
A może to to.
Ja zrozumiałem, że to zapory, które dają jakiś tam malutki impuls elektryczny i ryba nie zbliża się do tego miejsca no ale może to właśnie o samo buczenie, a nie o impuls jako taki chodzi.

Edit: jeszcze tak się zastanawiam. Jak doprowadzono do sytuacji, w której nie wolno upubliczniać wizerunku osoby popełniającej przestępstwo. Zdumiewające to jest.
Trochę nie w temacie ale przypomniało mi się coś takiego z jakiegoś szmatławca " Adam K., syn Jana Kowalskiego..."
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #6 dnia: 30.08.2019, 14:22 »
Takie sprawy powinny być banalnie proste do rozwiązania przez okręg PZW, bo to ludzie z okręgu powinni "pójść" z tym na Policję.

Oprócz wiadomości do okręgu PZW już własnym sumptem powinno się zrobić kilka screenshotów z nagrania. Na nich zamazać facjatę gościa. Potem wydrukować zdjęcie tego pana z rybą w łapie (oczywiście w kolorze na drukarce) i następnie..... wysłać wszystkim lokalnym i wojewódzkim dziennikom (oraz mailem lokalnym portalom internetowym) z informacją, że jest się w posiadaniu nagrania na którym pracownik firmy Tauron dopuszcza się kłusownictwa w godzinach swojej pracy.


Tak to się robi w praktyce :P  Wówczas pracodawcy, szczególnie tacy potentaci jak Tauron, w ciągu kilku godzin interweniują wydając odpowiednie oświadczenie :P 

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #7 dnia: 30.08.2019, 17:30 »
Ktoś już go wrzucił na wykop, od wczoraj znajomi wędkarze z mojej okolicy podrzucają ten filmik gdzie się da. Ta złodziejska k..... gotuje nas tym bardziej, że sandacz na tarnowskim odcinku Dunajca to już od wielu lat rzadkość >:O

https://www.wykop.pl/link/5109733/klusownictwo-ryb-na-terenie-chronionym/
Artur

Offline Maćko_TP

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś komuś coś lub ewentualnie nikt nikomu nic
  • Lokalizacja: Tarnowiec Podgórnisty
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #8 dnia: 30.08.2019, 18:53 »
ale czy to naprawdę tak ciężko ustalić kto tam był na zmianie ? przecież to nie Amazon gdzie pracuje 1500 osób....

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2019, 19:06 »
Chyba chodzi raczej o to, że :
a) nie zgłoszono tego odpowiednim organom
b) w.w organy mają to w dupie
Uzależniony od wędkarstwa

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pracownik zapory w Czchowie kłusuje
« Odpowiedź #10 dnia: 30.08.2019, 19:26 »
ale czy to naprawdę tak ciężko ustalić kto tam był na zmianie ? przecież to nie Amazon gdzie pracuje 1500 osób....

Bezproblemowo. Policja szybko ustali.

Wystarczy aby ktoś poszedł na komisariat i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 27c ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, poprzez połów ryb narzędziami kaleczącymi (zakaz z art. 8 ust. 1 pkt 8 ustawy o rybactwie śródlądowym).

Dla mnie nie ma tam połowu ryb wędką. Jak świadkowie zeznają, że widzieli, że czymś "szarpał", to sąd tak uzna, patrząc wyłącznie na film. Jest nagranie. 2 świadków zeznaje, że ciągnął łapami żyłkę na której był umieszczony jakiś przedmiot do podhaczania ryb i gość jest ugotowany. Dlatego istotne jest kto co zezna, bo od tego będzie zależeć kwalifikacja prawna czynu, czy wykroczenie, czy też przestępstwo.

Jest też tam wykroczenie z art. 27b ust. 1 pkt 1  ustawy o rybactwie śródlądowym, czyli połów ryb w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę (zakaz z art. 8 ust. 1 pkt 4 ustawy o rybactwie śródlądowym).

Zgodnie z kodeksem wykroczeń jeżeli ten sam czyn będący wykroczeniem wyczerpuje zarazem znamiona przestępstwa, orzeka się za przestępstwo i za wykroczenie, z tym że jeżeli orzeczono za przestępstwo i za wykroczenie karę lub środek karny tego samego rodzaju, wykonuje się surowszą karę lub środek karny.

I macie gościa na widelcu. Sprawa kończy się wyrokiem skazującym, bo musi przy tych dowodach (nagraniu) i jakiś świadkach, którzy widzieli jak czymś "szarpał" ryby. Ponadto facet ma wpis do Krajowego Rejestru Karnego. Po zwolnieniu z roboty trudno będzie mu odnaleźć inną pracę wymagającą np. "zaświadczenia" o niekaralności. Można to dobrze rozegrać ;)