Autor Wątek: Aromatyzowanie pelletu do methody  (Przeczytany 2300 razy)

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Aromatyzowanie pelletu do methody
« dnia: 07.01.2018, 18:46 »
Witam. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mianowicie, chciałbym się spytać czym mogę aromatyzować pellet typu Coppens czy Skretting. 
Pozdrawiam, Karol.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu do methody
« Odpowiedź #1 dnia: 07.01.2018, 18:51 »
Np Red agressorem od Bag'ema lub Black widow również od nich. To tak co mi od razu na myśl przyszło. Wszelkiej maści atraktory w formie płynnej myślę, że też zdadzą egzamin. Napewno bardziej doświadczeni koledzy dadzą trafniejsze i konkretniejsze rady ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aromatyzowanie pelletu do methody
« Odpowiedź #2 dnia: 07.01.2018, 18:55 »
Karol, możesz wieloma rzeczami. Najlepiej atraktorami, które uzupełnią już mocny zapach tych pelletów. Może to być owoc - na przykład truskawka. Warto jednak pójść trochę dalej - i na przykład zapodawać coś extra. Polecam syropy z Mainline'a - są gęste i nie trzeba ich aż tak wiele, robią zaś grę. Mi podchodzi Activ-8, gdyż jest tam kilka substancji rzekomo pobudzających ryby do brania. Po zmieszaniu tego z wodą, nasącza się tym pellety. Możesz tez spróbować czasami atraktorów jak Spicy Sausage z Bait-techa. Są tłuste, i ich dodatek sprawia, że aromat idzie do góry (lżejszy od wody), jednocześnie pellety wolniej się rozpadają.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/atraktory-w-plynie-aktywatory/22956-match-sticky-syrup-250ml-activ-8.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/atraktory-w-plynie-liquidy-oleje/18123-liquid-bait-tech-250ml-spicy-sausage-pikantna-kielbasa.html

To czego bym unikał to kryla i innych rybnych rzeczy, gdyż pellety mają już swoją silną mięsno-rybną nutę.
Lucjan

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu do methody
« Odpowiedź #3 dnia: 07.01.2018, 19:06 »
Dziękuję za szybką odpowiedź. Napewno skorzystam z Waszych porad.
Pozdrawiam, Karol.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu do methody
« Odpowiedź #4 dnia: 07.01.2018, 19:06 »
Karol, tak jak Koledzy pisali, wybór masz ogromny. Na dobrą sprawę, możesz dosypać do wody, którą nawilżasz pellet, przypraw kuchennych (kurkuma, czosnek granulowany, curry itd.) i już otrzymujesz lekki aromat.

Jedna uwaga odnośnie aromatyzowania. Polecam zostawić część pelletów "saute", bez żadnych dodatków, czy aromatów. Często taki pellet jest najlepszym rozwiązaniem.
Pozdrawiam,
Maciek